Tayland’ın en popüler şehirlerinden biri olan Pattaya daha çok seks turizmi ile ünlü olsa da, görülmeye değecek şehirlerden biri diyebiliriz. Eğer Pattaya’ya tek başınıza gidiyor ve uygun bir otel arıyorsanız, 3-4 yıldızlı merkeze ve gece kulüplerine yakın olan otelleri tercih edebilirsiniz. Pattaya Otelleri genel olarak uygun olsa da, artan turist trafiği nedeniyle fiyatlar bazen çok yüksek olabiliyor. Bu yüzden bu şehirde nerede hangi bölgede konaklayacağınız az da olsa önemli.

Pattaya’da otel seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi eğer çok uzak bir yerde konaklayacak olursanız, ulaşım biraz sıkıntılı olabiliyor. Tuk tuk lar her yere gitmediğinden dolayı, taksi tutmanız gerekiyor. Ve yanınızda bayan arkadaşınız varsa taksi fiyatları çok uçuk olabiliyor.

En İdeal ve En Uygun Pattaya Otelleri

1.Shivani Residence (3 Yıldız)

Walking Street adlı eğlence caddesine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak güzel bir yere sahip. Eğer sarhoş bir şekilde otelinize dönmeyi planlıyorsanız, en ideal seçimlerden biri bu otel olacaktır. Gerek konumu gerekse fiyatıyla da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Daha çok yalnız seyahat edenlerin tercih ettiği otellerden biri olsa da, çift olarak da gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz otellerden. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 15£’dan başladığı bu otelin konuk değerlendirme puanı da oldukça güzel.

Daha çok bir daire şeklinde olduğundan dolayı da kendi yemeklerinizi yapabilir, büyük yemek problemi olan bu şehirde problem yaşamak zorunda kalmazsınız.

2.Baywalk Residence Pattaya (3 Yıldız )

Şehirdeki birçok noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu otel diğer otellere nazaran biraz daha pahalı olsa da, sunduğu hizmetlerle ve modern tarzıyla aradığınızı bu otelde bulabilirsiniz. Muhteşem deniz manzarasıyla ünlü olan bu otelin gerek konuk değerlendirme puanına gerekse konumuna ve fiyatına bakarak gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yüzme havuzu, fitness merkezi ve ücretsiz kahvaltısıyla da ünlü olan bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 78£’dan başlamaktadır. 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden şehirdeki birçok yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi Pattaya plajına da çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

3.Villa Navin (3 Yıldız)

Eğer çok ucuz otelde konaklamak istiyor ve çok seçici biri değilseniz bu otelde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Pattaya’nın en popüler yeri olan Barlar sokağına (Walking Street’e) 3 km uzaklıkta bulunuyor olsa da, aile olarak veya yalnız olarak seyahat edenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği ideal otellerden biri. Bu otelin gecelik konaklama ücretleri 50£’dan başlamaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olmasına rağmen konum bakımından biraz kötü yerde bulunmaktadır. Bu yüzden villa tarzı olan bu oteli iyi bir şekilde incelemekte yarar var.

4.Four Seasons Place (4 Yıldız)

Pattaya Otelleri arasında en popüler ve en iyi otellerden biri olan bu tesisin en güzel yanı şehirdeki birçok noktaya süper yakın bir konumda bulunuyor olmasıdır. Plaja sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel Pattaya Koyu’na ve Walking Street’e sadece 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Barı kahvaltısı ve uygun fiyatlı odalarıyla oldukça cazip olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 48£’dan başlamaktadır. 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden şehirdeki birçok noktaya da kolaylıkla ulaşmak mümkün.

5.LK The Empress (4 Yıldız)

Plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel eşsiz dekorasyonu ve muhteşem konforu ile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz lüks otellerden biri. Gecelik ortalama konaklama ücretlerinin 80£’dan başladığı bu oteli de listenize mutlaka ekleyin derim.

Pattaya Merkez Otelleri

Eğer bu şehirde merkezi bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, biraz daha fazla ücret ödeyebileceğinizi unutmayın. Bu yüzden merkezi bir otel yerine merkeze biraz daha uzak olan şık otellerde konaklamanızda yarar var.

Ucuz Pattaya Otelleri

Pattaya’da ucuz otellerde konaklamayı düşünüyorsanız, ilk olarak bakmanız gereken yerler şehir merkezine biraz daha uzak olan yerler olmalı. Eğer şehir merkezinde ucuz bir otel arıyorsanız, biraz daha düşük otellere göz atmanız gerekiyor.

Pattaya Otelleri veya Pattaya Otel Fiyatları her ne kadar mevsime, bölgeye ve erken rezervasyona göre farklılık gösteriyor olsa da, ortalama fiyatlar bu aralıktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here