Pattaya, seks turizmiyle ve go go barlarıyla nam yapmış Tayland şehirlerinden biridir. Son yıllarda hükümet tarafından yapılan çalışmalarla, aile dostu yapılmaya çalışılan şehir, gün geçtikçe güzelleşiyor denebilir. Bu süper canlı şehirde konaklama ücretleri ise genel olarak uygun. Bu şehirde çok fazla konaklama birimi olduğundan dolayı da Pattaya’da nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak bölgeye karar verin derim. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra, tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Pattaya’da konaklama, bu şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre oldukça değişiklik gösteriyor. Eğer aile olarak bu şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, plajlarda bulunan konaklama birimlerini, yok yalnız seyahat ediyor ve gece hayatına yakın olmayı planlıyorsanız da, merkeze yakın tesisleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki detaylı bölge incelemesinde, amacınıza, zevkinize ve bütçenize uygun bölgeyi ve konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Okumadan Geçilmemesi Gereken Konaklama Bilgileri

 • Pattaya’da bir bölgede 500 TL’ye 4 yıldızlı otel bulabilirken diğer bölgede başka bir 4 yıldızlı oteli 700 TL’ye kadar anca bulabilirsiniz. Bu yüzden hangi bölgede konakladığınız da oldukça önemli.
 • Walking Street’te bir bayanla tanışıp onu misafir etmek istediğinizde, eğer konakladığınız yer merkeze yakın değilse, taksi yerine Tuk Tuk veya Baht Buses denen sabah saatlerine kadar faaliyet gösteren, süper ucuz olan toplu taşıma araçlarını kullanın. Karizmam çizilir diye de korkmayın. Onlar bu araçlara binmeye oldukça alışkın.
 • Pattaya’daki otellerin %90’lık bölümünde, misafir ettiğiniz kişiler otelin umrunda değil. Fakat, 1 hafta içerisinde 4-5 kişi misafir edecek olursanız, küçük otellerde daha çok para koparmak adına gıcıklık yapılabilir (Çok istisna 1000’de 1 ihtimal) bu yüzden, kafam rahat olsun diyorsanız, 3 yıldızlı otellerin aşağısına düşmeyin derim. Zaten aşağıda tavsiye edeceğim oteller, hem konum hem de maddi yönden size en iyi gelecek otellerdir.
 • Pattaya’ya sadece gece hayatı için gidiyorsanız, merkezde konaklamak zorunda değilsiniz. Unutmayın, çok lüks otellerde konaklayarak merkezde ödediğiniz ücretin 5’de 1’ini ödeyebilirsiniz.
 • Pattaya’ya aile olarak seyahat ediyorsanız, şehirdeki resort oteller ilk düşünmeniz gereken otellerden diyebilirim. Her ne kadar Pattaya’nın plajlarını beğenmesem de, madem aile olarak gidiyorsunuz bari uygun fiyatlı resort otellerde konaklayın.
 • Pattaya’da bulunan 4-5 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani bu şehir için 2 yıldızlık bir otel bütçesi ayırmış olsanız bile, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız, Booking.com ile erken rezervasyon fırsatları olan 4-5 yıldızlı oteller bulabilirsiniz. İnanın 2-3 yıldızlı otel fiyatına 5 yıldızlı otelde çok rahat konaklayabilirsiniz.
 • Pattaya’ya arkadaşlarınız ile grup olarak gidiyorsanız ve aynı tesiste konaklamayı planlıyorsanız, daire konseptinde olan otelleri tercih edin. 2 veya 3 yatak odalı bu tesisler, hem çok uygun hem de rahatlık ve konfor konusunda ideal olacaktır.
 • Eğer şehir merkezinin dışında konaklamaktan korkuyorsanız korkmayın. Sadece Seven/Eleven adı verilen marketlere biraz yakın yerlerde konaklayın yeter. Ayrıca güvenlik konusunda sorun yaşayacağınızı da sanmam.

Pattaya’da Nerede Kalınır ?

Pattaya’da konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Bunlar arasında en çok tercih edilenler oteller olsa da burada aradığınız zevkte ve bütçede her türden konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

1.GÜNEY PATTAYA (Walking Street Yakınları)

Pattaya'da Nerede Kalınır
Siam Bayshore Resort – Pattaya’da Nerede Kalınır

Gece hayatı, go go barları, kabaret showları ve Rus gece kulüpleri ile ünlü cadde Walking Street, bu bölgede bulunuyor. Yani Güney Pattaya bölgesindeki herhangi bir otelde konaklayarak bu ünlü caddeye, en fazla 10 bilemedin 15 dakikada yürürsünüz. Şehir merkezi de diyebileceğim bu bölge, aile için pek uygun olmasa da diğer birçok turist için oldukça ideal olacaktır.

Gündüzleri bir hayli sakin olan bu bölge, geceleri akıl almaz hareketlenmektedir. Zaten bu şehri ziyaret eden erkek turistlerin %99’u da bu caddeyi görmek ve deneyimlemek için bu şehre geliyor. Bu yüzden, sizin de yanınızda sevgiliniz veya eşiniz yoksa, bu bölgede konaklayarak akıl almaz bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayarak geceleri rahat uyuyamayacağınızı da düşünmeyin. Bu bölgede bulunan oteller, bu caddeye 5-10 dakika yürüme mesafesinde olduğundan, gürültüden de rahatsız olmazsınız.

Pattaya'da Nerede Kalınır ?
Miracle Suite – Pattaya’da Hangi bölgede kalınır ?

KİM İÇİN ; 

 • Gerçek bir Pattaya deneyimi yaşamak isteyenler
 • 18+
 • Şehirdeki her yere çok kolay bir şekilde ulaşmak isteyenler
 • Bütçeli konaklama birimi arayanlar

Bu bölgenin kötü yanı ise, bölgede bulunan plaj çok pis. Yani yüzülebilecek gibi değil. Fakat çevre plajlara rahatlıkla gidebileceğinizden dolayı bu ayrıntıya takılmayın derim.

İyi güzel hoş da, her şeyin bu kadar iyi olduğu bir bölgede konaklama ücretleri pahalı olmaz mı ? Yoook olmaz. Merak etmeyin. Bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Pattaya'da Nerede Kalınır
Royal Q&D Suites Hotel – Pattaya’da nerede kalınır ?

Güney Pattaya bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Walking Street’e 10 dakika yürüme mesafesinde olan Siam Bayshore Resort Pattaya (5 Yıldız) adlı tesise
 • Walking Street’e 7 dakika yürüme mesafesinde olan Miracle Suite (4 Yıldız)
 • Veya Walking Street’e 12 dakika yürüme mesafesinde olan Royal Q&D Suites Hotel‘e (3 Yıldız ) gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Bu oteller, hem konum, hem konfor ve temizlik, hem de fiyat ve konuk değerlendirme puanı bakımından şehirdeki en iyi otellerdendir. Endişeniz olmasın. Tabi yüksek sezonlarda fiyatlar çok az da olsa değişebiliyor.

2.JOMTİEN PLAJI BÖLGESİ

Pattaya'da Nerede Kalınır
D Varee Jomtien Beach – Pattaya’da hangi bölgede kalınır ?

Pattaya’da nerede kalınır ? sorusuna çift veya aile olarak bir cevap arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölgelerden biri Jomtien Plajı ve çevresinde bulunan konaklama birimleri olacaktır. Bu plaj biraz daha kafa dinlemek isteyen tatilcilerin tercih edebileceği bölgelerden. Yani gece hayatı adına çok fazla şey beklemeyin. Gece hayatı için walking street’e gitmeniz gerekiyor.

Bu bölge, daha çok alışveriş severlere hitap ediyor. Bunun yanında, bu bölgede birçok farklı restoranı bulabiliyorsunuz. Bu bölgeden, toplu taşıma araçlarıyla 15-20 dakikada Walking Street bölgesinde olabilirsiniz.

Bu bölgenin kuzey tarafı gay bölgesi olarak biliniyor. Sizi pek rahatsız etmese de, el ele dolaşan birçok erkekcikleri burada görebilirsiniz. Bunun yanında, bu bölge Pattaya’ya kültür gezisi için gidenlerin en ideal bölgesi olacaktır. Birçok müze ve tapınakları da bu bölgede bulmak mümkün.

Pattaya'da Nerede Kalınır
Atlantis Resort Jomtien Beach – Pattaya’da nerede kalınır ?

Bu bölgede bulunan konaklama birimleri ise, süper ucuz. Yani 200 TL’ye 4 yıldızlı otellerde bu bölgede konaklamak bile mümkün. Ayrıca, sadece Walking Street için bile bu şehri ziyaret ediyorsanız, 15-20 dakika sürüş mesafesinde olan bu bölgeyi de herkes tercih edebilir. Tek yapmanız gereken gece hayatı için toplu taşım araçlarını veya taksileri kullanmak olacaktır. Unutmayın ; Hayatınızda daha önce 5 yıldızlı otel deneyimi yaşamadıysanız bile, bu bölgede o deneyimi çok uygun fiyata yaşamak mümkün.

Pattaya'da Nerede Kalınır
Z By Zing – Pattaya’da Nerede Kalınır ?

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Pattaya’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat inanın bu iki bölge bu şehirde konaklama için en iyi, en ideal ve en uygun yerlerden diyebilirim. Bu bölgeler hem konum hem de fiyat bakımından oldukça uygun olduğu için de aklınızı bulandırmanıza pek gerek yok. Pattaya genel olarak süper turistik olduğundan dolayı da otel sayısı bu şehirde çok fazla bu yüzden de istediğiniz oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”100″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here