Petit Palais (Küçük Saray), Paris-Bilgiler

Petit Palais (Küçük Saray), Paris’in en popüler caddelerinden biri olan Şanzelize Caddesi‘ne oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Courbet,Cezanne,Monet ve Delacroix gibi ünlü sanatçıların başyapıtlarını görebileceğiniz bu saray, 1.300’den fazla esere ev sahipliği yapmaktadır.1900 yılında Dünya Sergisi için açılan saray, Paris gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz turistik yerlerden biridir.

Bir müze olarak da bilinen Petit Palais’in kalıcı sergilerini ücretsiz olarak görebilirsiniz (Bazı bölümler ücrete tabidir). Sarayda daha çok modern sanat ve fotoğraf sergilerini görebilmeniz, sarayın kötü yanı olsa da, sonuçta ücretsiz olduğundan dolayı göz atılabilecek yerlerdendir.

Petit Palais,Paris
Petit Palais Merdivenleri

Paris’te nerede kalacağınıza henüz karar veremediyseniz, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en iyi konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Paris’te bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Petit Palais Hakkında Bilgiler

Sarayın açılış saatleri pazartesi günleri hariç haftanın her günü 10:00-18:00 arası açıktır. Eğer sarayın ücretli sergilerine de göz atmak isterseniz, 17:00’dan önce sarayda olmalısınız. Çünkü 17:00, bilet gişelerinin kapandığı saattir.

Modaya ilginiz varsa, her ay mutlaka 2 veya 3 defa moda sergisi açıldığı söylenmektedir. Ancak, bilet ücretleri diğer geçici sergilere göre biraz daha pahalı olacaktır.Sarayda mutlaka görmeniz gereken bölümler ise ; The Classical World, Renaissance ve Paris 1900 adlı bölümlerdir.Sarayda birçok Fransız sanatçılarının resimlerini de görmek mümkündür.

Petit Palais,Paris
Petit Palais

Petit Palais Nerede, Nasıl Gidilir ?

Saraya 1 ve 13 metro hatlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Saraya en yakın metro durağı Champs-Elysees Clemencau’dur. Eğer saraya RER trenleri ile ulaşmak isterseniz, RER C treni ile invalides durağına gitmeniz gerekmektedir. Saraya otobüsler ile ulaşmak isterseniz, 28,42, 72 ve 73 nolu otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Not : Ziyaretniz sırasında sarayda bulunan eserler ve sarayın tarihi hakkında detaylı bilgiler almak isterseniz, Türkçe hariç 5 dilde Audio Guide adı verilen ses rehberlerini bulabilirsiniz. Bu ses rehberleri sadece 1£’dur.

Sarayın konumuna google maps‘te göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Petit Palais,Paris
Saray Merdivenleri

Sarayda bulunan geçici sergilerin bilet ücretleri ; 5-12£ arasında değişmektedir. Sanata aşırı bir düşkünlüğünüz yoksa, sadece kalıcı eserlerin olduğu sergiler (ücretsiz) sizin için yeterli olacaktır. Sarayda oturup dinlenebileceğiniz bir kafe ve hediyelik eşyaları alabileceğiniz küçük bir mağaza da bulmak mümkündür.

Petit Palais, Şanzelize Caddesi’ne oldukça yakın bir konumda olduğunda dolayı, Şanzelize Caddesi’nde bulunan Zafer Takı ve Concorde Meydanı’nı ziyaret ettikten sonra, sarayı ziyaret etmeniz ulaşım açısından oldukça kolay olacaktır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...