Piazza della Signoria

İtalya‘nın en güzel şehirlerinden biri olan Floransa’da bulunan Signoria Meydanı, birçok ücretli müzelere ev sahipliği yaptığı gibi açık hava müzesi gibi ücretsiz müzesi de bulunmaktadır. Floransa gezilecek yerler bakımından oldukça önemli yerlerden biri olan bu meydanda, gezilecek ve görülecek birçok turistik yer bulunmaktadır.

Signoria Meydanı,Floransa
Loggia dei Lanzi,Floransa

Floransa’nın merkezinde yer alan Signoria meydanı ziyareti için en iyi başlangıç noktası Loggia dei Lanzi’dir. 1352 yılında tasarlanmış Loggia dei Lanzi, daha sonradan Cosimo-I Lancers adını almıştır. Bu cadde üzerinde birçok kemer ve farklı heykeller bulunmaktadır. En önemli yerlerden biri olan Neptün çeşmesi,Toskana donanması zaferini kutlayan tasvirleri içermektedir.

Floransa’da konaklama için henüz aradığınız oteli bulamadıysanız, Floransa’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Floransa’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Signoria Meydanı
Palazzo Vecchio (Eski Saray)

Signoria Meydanı, ayrıca şehrin en önemli mimari yapıları ile çevrilidir. Meydan etrafında bulunan Ponte Vecchio (Eski Köprü),Palazzo Vecchio (Vecchio Sarayı) ve Uffizi Müzesi görülmeye değer turistik alanlardandır. Palazzo Vecchio (Vecchio Sarayı) 1322 yılında yapılmış gotik bir mimari yapıdır. Binanın hemen dışında bulunan Michalangelo’ya ait Davud Heykeli’ni görebilirsiniz.

Ayrıca, meydanda bulunan, Floransa‘nın birçok usta sanatçıları tarafından yapılmış mimari eserleri, ücretsiz olarak görebileceğiniz bir açık hava müzesi bulunmaktadır. Meydan’da bulunan eserlerin hemen hemen hepsi gerçeğinin kopyasıdır. Orjinalleri korunmak için Vecchio Sarayı’na ve Bargello’ya taşınmıştır. Signoria Meydanı‘nın en ünlü eserlerinden olan Michelangelo’ya ait Davud Heykeli de orijinalinin kopyasıdır. Orjinali Academia Galerisi’nde bulunmaktadır.

Signoria Meydanı’nda bulunan tüm eserler

 • Judith ve Holofernes, Donatello
 • Hercules and Cacus, Bandinelli
 • Marzocco II (Aslan Heykeli), Donatello
 • Neptün Çeşmesi, Bartolomeo Ammannati
 • Cosimo I medici ve heykeli, Giambologna
 • Davud Heykeli,Michelangelo
 • Medici Aslanları,Fancelli ve Vacca
 • Sabine Kadınları, Giambologna
Signoria Meydanı
Neptün Çeşmesi

Signoria Meydanı’na en yakın 10 Otel

 1. Firenze Number Nine Oteli
 2. Portrait Firenze
 3. Palazzo Castri 1874
 4. Spadai Oteli
 5. San Firenze Suites
 6. Davanzati Oteli
 7. The St. Regis Oteli
 8. Four Seasons Otel Firenze
 9. Antica Torre di Via Tornabuoni
 10. Palazzo Magnani Feroni
Signoria Meydanı,Floransa
Davud Heykeli-Signoria

Signoria Meydanı Gezi Tavsiyeleri

Signoria Meydanı,Floransa
Piazza della Signoria,Floransa

Floransa’da özellikle bu meydan için çok fazla tur paketleri bulunmaktadır. Ancak turlar genelde gezinizi aceleye getirmektedir.Dilediğiniz gibi zaman geçirememekle birlikte,istediğiniz gibi rahat fotoğraflar çekemeyebilirsiniz. Eğer Türkiye’den tur firmaları ile gitmeyi planlamıyorsanız, Floransa’da turlara katılmanıza da gerek yoktur. Kendi başınıza çok rahat bir şekilde keşfedebileğiniz bu şehir, büyük olmamakla birlikte önemli turistik alanlar birbirine oldukça yakındır.

Ayrıca Signoria Meydanı için illa özel rehber eşliğinde turlara katılmak isterseniz, Tur firmalarını online olarak bulabileceğiniz gibi, gittiğiniz birçok önemli noktalarda bulunan standlarda da tur firmalarını bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...