Plaça d’Espanya, Barselona-Bilgiler-Ulaşım

Plaça d’Espanya,Barselona’nın şehir merkezinin biraz dışında yer alan,en canlı meydanlardan biridir. Bu meydanın en bilinen turistik yeri, şüphesiz Katalan Ulusal Sanat Müzesi’dir. Montjuic Tepesi’ne giriş kısmında bulunan bu müze, Barselona gezilecek yerler listenizde olması gereken en önemli yerlerden biridir. Hemen bu müzenin önünde bulunan, Plaça d’Espanya’nın en önemli ikonu olan, Magic Fountain’in, akşam saatlerinde ışıkları açıldığı zaman muhteşem bir görüntü ortaya çıkmaktadır.Meydanda bulunan Magic Fountain, ücretsiz olarak müzik ve ışık gösterilerinin yapıldığı en popüler yerlerdendir. Akşam saatlerinden sonra, muhteşem kalabalık olan bu çeşme ve meydan etrafındaki atmosfer, görülmeye değerdir.

Plaça d'Espanya Hakkında Bilgiler
Katalan Ulusal Sanat Müzesi

Plaça d’Espanya Hakkında Bilgiler

Plaça d’Espanya 1929 yılında Dünya sergisi için oluşturulmuştur. Meydanın yapımına, 1925 yılında Joseph Amargos tarafından başlanmış ve 1929 yılında meydan inşaati tamamlanmıştır. Meydanda bulunan çeşme, Josep Maria Jujol tarafından dizayn edilmiştir. Çeşmeyi süsleyen heykeller ise, İspanyol heykeltraş, Miquel Blay Fabregas tarafından yapılmıştır. Yine meydanda bulunan kuleler, 1929 yılında Ramon Raventos tarafından Uluslararası sergi için inşa edilmiştir.

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Plaça d'Espanya Hakkında Bilgiler
Magic Fountain-Meydan Çeşmesi

Meydanın bir diğer ucunda bulunan Arenas de Barcelona, 1900 yılında Boğa güreşleri için yapılmış bir arenaydı. Daha sonra modern bir alışveriş merkezine dönüştürülen bina, günümüzde, Barselona’nın en bilindik alışveriş merkezlerinden biridir. Bu alışveriş merkezinde restoran bölümü bulunduğu gibi, çatı katında 360 derecelik Barselona manzarasını seyredebileceğiniz yerleri de bulabilirsiniz.

Plaça d'Espanya Hakkında Bilgiler
Meydanda Bulunan Kuleler-Venedik Kuleleri olarak bilinmektedir

Plaça d’Espanya’ya ulaşım; Meydana, Casa Mila,Casa Batllo veya Sagrada Familia Kilisesi gibi Barselona’nın en turistik yerlerinden yaya olarak ulaşmak baya zordur. Ancak, metro ile gidecek olursanız, şehir merkezinde bulunan herhangi bir metro durağını kullanarak, kırmızı (L1) hat üzerinden Plaça d’Espanya metro durağına ulaşabilirsiniz.

Plaça d'Espanya Hakkında Bilgiler
Plaça d’Espanya Manzarası

Meydana otobüs ile ulaşmak isterseniz, 13,50 ve 91 nolu otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Eğer, Sagrada Familia tarafından meydana ulaşmaya çalışıyorsanız,50 nolu otobüsü kullanmanızı tavsiye ederim. Şehre 15 dakika uzaklıkta bulunan bu meydana akşam saatlerinde gitmenizde yarar var. Müzik ve ışık gösterileri yüksek sezonda, akşam 8 gibi başlamaktadır. Meydan etrafında birçok restoran,kafe ve barlar bulabileceğinizden dolayı, yemek veya dinlenme konusunda endişe etmenize gerek yoktur.

Plaça d’Espanya, Barselona’da kaçırılmaması gereken en önemli turistik yerlerdendir. Özellikle Magic Fountain adı verilen çeşme etrafında yapılan ışık ve müzik gösterileri, en çok tercih edilen yerlerden olsa da, Katalan Ulusal Sanat Müzesi’ne de girmenizi tavsiye ederim.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...