Place des Vosges Hakkında Bilgiler, Paris

Place des Vosges, Paris’in en eski ve Dünyanın en popüler meydanlarından biridir. Meydanın tarihi ise, Kral Henry IV tarafından 1604 yılında inşa ettirilen Kral Köşkü’nün inşaatine kadar gitmekte. Binanın mimarı ise, Baptiste de Curceau’dur. Güney tarafında Kralın Köşkü ve kuzey tarafında ise, Kralın Köşkünün hemen hemen benzeri olan Kraliçe Köşkü bulunmaktadır.

Place des Vosges,Paris
Meydanda bulunan çeşme

Hotel de Tournelles : Place des Vosges meydanının bir diğer önemli yapısı olan Hotel de Tournelles, meydanın kuzey ucunun bitiminde bulunuyor. Kraliyet Ailesi için yapılan bu binanın inşaatine 1388 yılında başlanmış ve çalışmalar 1559 yılına kadar sürmüş. Bu tarihten 10 gün sonra Kral Henry II Hotel de Tournelles’te ölüyor ve Henry’nin eşi oteli terkederek Louvre‘ye taşınıyor.

Place des Vosges,Paris
Meydan etrafında birçok kafe bulmak mümkündür

Paris’te nerede kalacağınıza henüz karar veremediyseniz, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en iyi konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Paris’te bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Place des Vosges Hakkında Bilgiler

Meydan, 1612 yılında resmen açılıyor ve 1639 yılında ise Richelieu, meydanın tam merkezine Kral Louis XIII atlı heykelini yapıyor. Ancak, Fransız Devrimi sırasında yıpranan heykel, 1825 yılında yeniden yapılarak günümüze kadar ulaşmayı başarıyor. Bu atlı heykel, Place des Vosges’in en önemli ve en bilindik yapılarından biridir. Ayrıca, Victor Hugo’nun yaşadığı evi de bu meydanda görebilirsiniz.

Place des Vosges,Paris
Place Royale
  • Place des Vosges meydanının mimarı,Louis Metezau’dur.
  • Meydan, 140m-127m büyüklüğündedir.
  • Meydanın gerçek adı Place Royale’dir.
  • Meydan Marais 4 bölgesinde bulunmaktadır.
  • Meydan etrafında birçok kafe bulabilirsiniz.

Place des Vosges Nerede – Nasıl Gidilir ?

Paris’in birçok turistik noktasından yürüyerek gitmek gayet mümkündür. Biraz uzun sürse de, yürümeyi sevenler için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Eğer meydana metro ile ulaşmak isterseniz, 1, 5 ve 8 hattı üzerinden Bastille durağına veya Chemin vert durağına gelerek meydana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Meydana,RER trenleri ile ulaşmak istiyorsanız, 29 ve 96 hattını kullanmanız gerekmektedir.

Meydanın konumuna haritada göz atmak için tıklayın.

Place des Vosges,Paris
Kral Louis XIII Heykeli

Place des Vosges, Paris gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken önemli yerlerden biridir,diyebilirim. Meydanda birçok galeriyi gezebilir,Victor Hugo’nun yaşadığı yere göz atabilir ya da meydan etrafında bulunan çimlerde oturarak dinlenebilirsiniz. Meydan, Le Marais adı verilen Yahudi bölgesine oldukça yakın olduğundan dolayı gezinize Le Marais’ten başlamanızı tavsiye ederim. Kafeleri,restoranları ve alışveriş mağazaları ile popüler Le Marais, meydana sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...