Plaza Mayor, Madrid (Bilgiler – Ulaşım)

Plaza Mayor,Madrid’in en bilindik meydanlarından biridir. Mayor yüksek ve Plaza da meydan anlamına gelmektedir.Şehir merkezinin tam kalbinde yer alan bu meydan, Madrid gezilecek yerler listenizde olması gereken önemli turistik yerlerdendir. Turistler bu meydanı daha çok, İspanyol şarapları ve İspanya’da oldukça popüler olan Tapas’ları yemek için gelmektedir.

Plaza Mayor Madrid
Meydan Ortasında bulunan Heykel

Plaza Mayor’da bulunan restoranlar ve kafeler müthiş pahalı olmakla birlikte,kalabalık da olmaktadır. Bütçeli bir Madrid gezisi planlıyorsanız, öğle veya akşam yemeği için bu meydanda bulunan restoranları tercih etmemenizde yarar var. Ayrıca, Madrid’de konaklama için en çok tercih edilen bölge, Plaza Mayor etrafıdır.Uygun fiyatlara hostelleri bu bölgede bulmak kolay olsa da,oteller için aynı şey geçerli değildir.

Plaza Mayor Madrid
Meydanda Bulunan Restoran ve Kafeler

Madrid’de konaklama hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Madrid’de bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Plaza Mayor Hakkında Bilgiler

Meydan 17.yy’da,Juan de Herrera adlı ünlü mimar tarafından yapılmıştır. Meydan çevresinde genelde üç katlı evler bulunmaktadır.Meydan yakınlarında popüler turistik noktalar pek bulunmasa da, meydan kendi başına görülmesi gereken  turistik yerlerdendir.

Plaza Mayor,Madrid
Meydan Akşam Görüntüsü

Meydana oldukça yakın bir konumda bulunan Turist Ofisi, oldukça konforlu, dinlenebileceğiniz en ideal yerlerdendir. Oldukça yardımcı olan çalışanları ile,Madrid’de görmeniz gereken yerler hakkında bilgiler alabilir veya kampanyalar ve etkinlikleri öğrenebilirsiniz. Bu turist ofisinde, ücretsiz kullanabileceğiniz Wi-Fi ve oldukça konforlu oturacak yerleri bulabilirsiniz.

Plaza Mayor Madrid
The Casa de La Panaderia

Meydanın tam ortasında bulunan Kral Philips III heykeli, 1916 yılında Jean Boulogne ve Pietro Tacca tarafından yapılmıştır. Meydanın kuzey tarafında bulunan,The Casa de la Panaderia, belediye binası olarak bilinen kültürel bir yapıdır. Birçok turistin akşamları Pub Crawl (Bar bar gezme)’a katılmak için, buluşma noktası olarak bilinmektedir. Ayrıca,gece hayatı için bir planınız varsa meydan yakınlarında bulunan ”Joy Eslava” Madrid’de gece hayatı için en ideal ve popüler yerlerden biridir.

Plaza Mayor,Madrid
Meydan Akşam Görüntüsü

Plaza Mayor Nerede Nasıl Gidilir ?

Meydana ulaşım için, Madrid’de faaliyet gösteren hemen hemen tüm otobüsleri kullanabilirsiniz. Birçok otobüs meydandan geçmektedir. Ayrıca metro ile meydana ulaşmak isterseniz, Opera veya Sol metro durağını kullanabilirsiniz.

Plaza Mayor, her ne kadar turistik yerlerden biri olsa da,Madrid’de benim bir türlü sevemediğim yerlerden biriydi.Meydan etrafında restoranlar ve kafelerin dışında yapılabilecek pek aktivite olmaması, sizi hayal kırıklığına uğratabilir.Bu yüzden zamanınız kısıtlı ise, es geçebileceğiniz turistik yerlerden biridir, diyebilirim.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...