Porto Otelleri | Porto Otel Fiyatları

Porto Otelleri
Porto Otelleri

Lizbon’dan sonra en çok turisti ağırlayan Portekiz şehirlerinden biri olan Porto, konaklama konusunda biraz pahalı olan şehirlerden biri. Porto Otelleri veya Porto Otel Fiyatları sezona, bölgeye veya rezervasyon fırsat indirimlerine göre değişiklik gösterdiğinden dolayı, bu şehri ne zaman ziyaret edeceğiniz de önemli.

Porto’da otel ücretleri genel olarak 40£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, aynı oteli çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ortalama 60-130£ arasında olan bir otel, sizi yeterince tatmin edecektir.

En İdeal ve En Uygun Porto Otelleri

1.Hotel Internacional Porto (3 Yıldız)

Porto’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en uygun cevaplardan biri olan bu 3 yıldızlı otel, şehrin merkezinde 19.yüzyıldan kalma bir binada hizmet vermektedir. Metroya ve tren istasyonuna sadece 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otel çevresinde birçok restoran bar ve cafeyi de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 120£’dan başladığı bu otelin 3 bin konuktan 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

2.Hotel Internacional Porto (3 Yıldız)

Şehrin tarihi kent merkezinde 19. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Tren ve metro istasyonuna yakınlığı sayesinde şehrin dört bir köşesine kolay ulaşım sağlanabilmektedir. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 120£’dan başladığı bu oteli fırsat indirimleriyle 90£’ya kadar rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 3 bin konuktan 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Eurostars Das Artes (4 Yıldız)

Porto Otelleri arasında en ideal ve en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, merkezi bir konumda bulunmaktadır. Otel, Jardins do Palacio de Cristal ve Museu Nacional De Soares Dos Reis gibi turistik yerlere 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ponte Dom Luis Köprüsü’ne de araçla 5 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 90£’dan başladığı bu otelin 2 bin konuktan 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.Exe Almada Porto (4 Yıldız)

Oporto Coliseum’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu şık ve lüks 4 yıldızlı otel, şehirdeki birçok turistik noktaya yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Havaalanı servisi, fitness merkezi, kahvaltısı ve barı da olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 110£’dan başlamaktadır. Süper merkezi bir konumda bulunmasa da otel çevresinde bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 2 bin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.Pestana Porto – A Brasileira, City Center & Heritage Building (5 Yıldız)

Porto Otelleri arasında en şık ve en lüks otellerden biri olan bu 5 yıldızlı tesis, Aliados Bulvarı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani şehir merkezinde bir yerde bulunmaktadır. Bolhao Şehir Pazarı’na 250 metre uzaklıkta bulunan tesis, Galerias de París caddesine yürüyerek sadece 5 dakika, Clerigos Kulesi’ne de 450 metre uzaklıkta yer almaktadır. Ferreira Borges Pazarı’na 10 dakikalık yürüme mesafesindeki otel, Douro Nehri’ne ise sadece 750 metre mesafededir. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 125£’dan başladığı bu otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Otel oldukça yeni olduğundan dolayı da gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Porto Merkez Otelleri

Bu şehirdeki merkezi oteller oldukça pahalı. Özellikle şehrin tam kalbinde bulunan otellere güç yetmiyor. Fakat yine şehir merkezi olarak geçen fakat turistik noktalara biraz uzak olan otelleri tercih edecek olursanız, biraz daha uygun fiyatlı otelleri bulabilirsiniz.

En Ucuz Porto Otelleri

Porto’da ucuz bir otel arıyorsanız, şehir merkezinin biraz dışında bulunan tesislere göz atmanız gerekiyor. Özellikle merkez 3-4 km uzaklıkta bulunan otellerde uygun fiyatlara odaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Porto Otelleri veya Porto Otel Fiyatları her ne kadar sezona bölgeye ve fırsat indirimlerine göre değişiklik gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here