Portekiz’in en popüler, en gelişmiş ve en büyük şehirlerinden biri olan Porto, Lizbon’dan sonra ülkede en çok tercih edilen turistik destinasyonlardan. Yüzlerce konaklama birimiyle her bütçede turisti ağırlayan bu şehirde, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Tesisler oldukça fazla olduğundan Porto’da nerede kalınır ? sorusunu bölgelere göre ayırmak gerekiyor.

Şehirde konaklama için çok fazla bölge bulunuyor. Fakat bu bölgeler arasında en ideal, en uygun, en popüler ve en iyi konuma sahip olan Ribeira, Sè ve Cedofeita konaklama için ilk düşünülmesi gerekenler arasında. Bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Porto’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Porto’da konaklama için ilk önce bölgeye karar verecek olursanız, otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca hangi bölgede konakladığınızı öğrenerek turistik yerlere yakın mı yoksa uzak mı olduğunuzu da öğrenebilirsiniz. Bunun yanında hangi bölgenin daha popüler ve uygun, hangi bölgenin güvenli ve merkeze yakın olduğunu da rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

RİBEİRA BÖLGESİ (Şehir Merkezine 1-7 dakika yürüme mesafesinde)

Porto'da Nerede Kalınır
Porto River Hotel

Nehir kenarına oldukça yakın bir konumda bulunan Ribeira bölgesi, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerinden. Bu bölgede bulunan otellerin çoğu hemen hemen tüm bölgelere nazaran çok daha uygun. Eğer Porto’da 3 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde hemen hemen aynı bütçeye konaklayabilirsiniz. İster süper lüks bir otel isterseniz de bütçeli bir butik oteli veya daireyi bu bölgede bulmak mümkün.

Porto’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu bölge Duoro Nehri manzarasına sahip restoranlar ve cafeler ile ünlü. Bunun yanında bu bölgede konaklayacak olursanız, meşhur Dom Luis Köprüsü’ne süper yakın olacaksınız. Ayrıca St. Francis Kilisesi’de bu bölgeye yakın olan simge yapılardan.

Ribeira daha çok genç turistler, romantik Porto seyahati planlayanlar ve insan trafiğini problem etmeyenler için oldukça idealdir.

Booking.com aracılığıyla RİBERİA bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Ribeira do Porto Hotel (3 Yıldız – Merkeze 1 Km Uzaklıkta)

D. Luis Köprüsü’ne 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu 3 yıldızlı otel, Douro Nehri’ne bakmakta. Şehirdeki önemli turistik yerlerin büyük bir bölümüne bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Güzel bir konuma sahip bu otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Hotel Carris Porto Ribeira (4 Yıldız)

Porto’nun tam merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en güzel konuma sahip uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranınas, sahip otellerden biri olması, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması ve 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı sahip olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Sè BÖLGESİ (Şehir Merkezine 5-15 dakika yürüme mesafesinde)

Porto'da Nerede Kalınır
Hotel Mercure

Ribeira Bölgesi’nin tam aşağı kısmında kalan bu bölge de Porto’da nerede kalınır ? sorusu için oldukça ideal cevaplardandır. Bu bölgede konaklayacak olursanız şehirdeki popüler anıtlara yakın olacaksınız. Ayrıca Sao Bento tren istasyonu da bu bölgede bulunuyor.

Bu bölge her ne kadar merkezi bir bölge olarak bilinse de, asıl şehrin merkezine 5-10 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca bu bölgedeki birçok otelden, şehirdeki önemli turistik yapılara da yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Se bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–iStay Hotel Porto Centro (2 Yıldız)

Dom Luis Köprüsü’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu otel şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Merkezi konumu ve uygun fiyatlarıyla Porto’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Ayrıca otelin 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Hotel Premium Porto Downtown (4 Yıldız)

Şehirdeki en şık ve en modern 4 yıldızlı otellerden biri olan Premium otel, eşsiz bir çatı katı manzarasına sahip. Havaalanı servisi de olan bu otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Bunun yanında bu otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–InterContinental Porto – Palacio das Cardosas (5 Yıldız)

Bölgenin en lüks otellerinden biri olan bu tesis, şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper konumu sayesinde şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Yenilenmiş bir 18. yüzyıl sarayında hizmet veren bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

CEDOFEİTA BÖLGESİ (Şehir merkezine 3-10 dakika yürüme mesafesinde)

Porto'da Nerede Kalınır
Hotel Cristal Porto

Daha çok sanatseverlere hitap eden bu bölgede birbirinden güzel sanat galerileri bulunuyor. Romantik yürüyüşlerin adresi olan Kristal Sarayı Bahçeleri de bu bölgede bulunmakta. Bunun yanında şehirdeki en eski ve en güzel kiliseler ve tarihi yapılar da bu bölgede bulunmakta. Yani şehirdeki en güzel turistik yerleri bu bölgede bulabilirsiniz. Porto’ya kültür gezisi için gidiyorsanız konaklama için tercih edebileceğiniz en ideal bölgelerden biri de Cedofeita Bölgesi’dir.

Bu bölge daha çok ; Çocuklu aileler, tüm turistik yerlere yakın ama sessiz bir bölge arayanlar ve romantik çiftler için idealdir.

Bu bölgede hangi tesiste konaklarsanız konaklayın fiyatlar diğer bölgelere nazaran uygun olacaktır. Bu yüzden bu bölgede 4-5 yıldızlı otellere bile gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Cedofeita bölgesinde bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cedofeita bölgesinde otel tavsiyesi olarak da ;

–MyStay Porto Centro

Paris galerileri caddesine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, süper merkezi konumuyla tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Şehrin tam merkezine 6 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki en önemli turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Eurostars Das Artes (4 Yıldız)

Oldukça modern ve şık bir otel Eurostars Hotel, şehirdeki en güzel konuma sahip 4 yıldızlı otellerden biri. Şehrin tam merkezine ortalama 1 km uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki önemli turistik noktalara, cafelere, restoranlara ve alışveriş için popüler olan bölgelere çok kısa bir sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Porto’da nerede kalınır ? sorusu için şehirdeki en iyi ve en ideal 3 bölge bunlar diyebilirim. Tabi listeye daha birçok bölge daha eklemek mümkün. Fakat bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı buna gerek bile kalmayacaktır.

Porto’da En İdeal 3 Otel Tavsiyesi

Porto’da hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, şimdi otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şehrim tam kalbinde konaklamamak. Tabi yeterli bütçeniz varsa gönül rahatlığıyla şehrin kalbindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Fakat başka bölgelerde çok daha uygun otelleri bulabilirsiniz.

1.MOOV HOTEL PORTO NORTE (2 Yıldız)

Porto'da Nerede Kalınır
Moov Hotel Porto Norte

Porto’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun ve en ideal cevaplardan biri olan Moov Hotel, süper uygun fiyatlı oda ücretleri ile şehirde en çok satan otellerden. 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3-4 yıldızlı otellerin konforunu aratmayan bu tesis, şehir merkezine ortalama 3 km uzaklıkta olsa da otele 5 dakika uzaklıkta bulunan metro istasyonunu kullanarak kısa bir sürede merkeze ve dilediğiniz herhangi bir yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Süper şık ve modern odalarıyla bir hayli popüler olan bu otelin 8.6 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da, otelin en büyük artılarından.

Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.HF IPANEMA PORTO (4 Yıldız)

Porto'da Nerede Kalınır ? oTel tavsiyeleri
HF Ipanema Porto

Porto’nun en lüks otellerinden biri olan HF Ipanema Hotel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. Otel çevresinde birçok metro istasyonu bulabileceğiniz gibi şehirdeki en popüler yapılardan olan Kristal Saray Bahçeleri ve Paris Galeriler Caddesi’ne yürüyerek 10 dakikada bu otelden ulaşmak mümkün.

Şehirdeki diğer turistik yapılara da 1-4 km uzaklıkta olan bu otel, konum olarak oldukça ideal. Her yere yürüyerek gidemiyor olsanız da otel yakınlarında bulunan metroları kullanarak çok kısa sürede istediğiniz her yere gidebilirsiniz.

8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.HOTEL BOA – VİSTA (3 Yıldız)

Porto'da Nerede Kalınır
Hotel Boa Vista

Atlantik Okyanusu’na ve Douro Nehri’ne bakan bu otel birçok 4 yıldızlı otele nazaran biraz pahalı. Fakat 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otellerdeki konforu ve hizmeti fazlasıyla bu otelde bulabiliyorsunuz.

Plaja sadece 200 metre uzaklıkta bulunan bu otel eşsiz bir manzaraya sahip terasa sahip. Maalesef bu otelden şehir merkezine ve turistik yapılara yürüyerek gitmek çok kolay değil. Fakat otel çevresinde dilediğiniz yere gidebileceğiniz metroları bulabilirsiniz. Ayrıca odalar diğer birçok otele nazaran daha büyük ve oldukça modern.

8.2 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”46″]

 

Porto’da nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat yukarıdaki bölgelerde ve otellerde aradığınızı bulabileceğinizden dolayı, ilk olarak bölgeleri inceleyin daha sonra otellere göz atın derim. Ayrıca her ne kadar 5 yıldızlı otelde konaklamanızı bu şehirde tavsiye etmesem de, lüksüne düşkün olanlar için önerebileceğim 5 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here