Prado Müzesi, Madrid’in en turistik yapılarından biri olmakla birlikte,Dünya’nın en büyük sanat galerilerinden biridir.Velazquez,Goya,Raphael ve Rubens gibi, Avrupa sanatçılarının yanında, İtalyan ve Flaman sanatçılarının eserlerini de, bu müzede görebilirsiniz. Madrid gezilecek yerler listenizde olması gereken bu müze,Madrid Kraliyet Sarayı‘ndan sonra en büyük yapılardan biridir.

Prdao Müzesi,Madrid
Müze Arka Cephesi

Prado Müzesi’nde Mutlaka Görmeniz Gereken Eserler ve Bölümler

Prado Müzesi’nde bulunan eserler 1 saate sığdırılabilecek eserler değildir. Fakat genel olarak müze ziyareti 1 saat kadar sürdüğünden dolayı,müzenin en önemli noktalarını ziyaret etmenizde yarar var.

  • Juan de Flandes tarafından yapılan The Crucifixion-Çarmıha Gerilme (57b nolu oda).
  • The Nobleman (Asilzade), El Graco tarafından. (10a Nolu oda)
  • Velazquez tarafından yapılan Las Meninas (12 nolu oda)
  • Jose de Ribera tarafından yapılan Jacob’s Dream (16b nolu oda)
  • Fra Angelico tarafından yapılan The Annunciation (Müjde-49 nolu oda)
  • Rembrandt tarafından yapılan Artemis (Oda A)
  • Peter Paul Rubens tarafından yapılan The Three Graces (Üç Güzeller), 9 nolu oda
  • Raphael tarafından yapılan The Cardinal (49 nolu oda)
  • Titian tarafından yapılan İmparator Charles V (11 nolu oda)
  • Albrecht Dürer tarafından yapılan Self Portrait (55b nolu oda)

Prado Müzesi‘nin bu bölümleri, 1 saatlik müze gezisi için en çok tercih edilen bölümlerdir.

Madrid’de konaklama hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Madrid’de nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Madrid’de bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Prdao Müzesi,Madrid
Prado Müzesi

Prado Müzesi Hakkında Bilgiler

Müze açılış saatleri : 10:00-20:00 arasıdır (Yoğun sezonlarda). Prado müzesi 2018 giriş ücreti ise ; 16£’dur. Madrid Kartınız varsa müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Ancak müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz saatleri de bulabilirsiniz. Hafta içi her gün 18:00-20:00 arası müzeye giriş ücretsizdir.

Müze etrafından birçok kafe ve restoranları bulabilirsiniz. Genel olarak pahalı olan bu restoranlar, turistlerin pek tercih ettiği yerlerden biri olmasa da, İspanyol Tapas’larını yiyebileceğiniz en iyi restoranlardandır.

Prdao Müzesi,Madrid
Müze Bahçesi

Müze etrafı genelde hareketli olduğundan ve merkezi bir bölgede yer aldığından dolayı, ayrıca konaklama için düşünülmesi gereken yerlerdendir. Uygun fiyatlara hostelleri bulmak oldukça kolay olsa da, oteller için aynı şey geçerli değildir.

Prado Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Birçok turistik noktaya yürüme mesafesinde olan müzeye,L2 hattı (Kırmızı Hat) ve 1 nolu hat (Açık Mavi hat) üzerinden hareket eden metrolar ile ulaşabilirsiniz. Müzeye en yakın olan metro durakları, Banco de Espana ve Atocha’dır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here