Prag Geceleri

Prag, Orta Avrupa’nın en iyi gece hayatına sahip şehirlerinden. Tarihi dokusuyla gündüz vakitleri bambaşka deneyim yaşatan bu şehirde, gece olduktan sonra tüm şehir bambaşka bir hal alıyor. Prag gece hayatı için daha çok Eski kent meydanı etrafı tercih ediliyor olsa da, şehrin daha birçok yerinde, birbirinden güzel cafe, bar ve gece kulüplerini bulabiliyorsunuz.

Prag’da gece hayatı biraz tehlikeli olduğu söylenir. Fakat, bu kesinlikle doğru değildir. Kafanıza göre sarhoş olup, dilediğiniz gibi bu şehirde eğlenebilirsiniz. Kimse, niye bu kadar fazla eğlendin diye size karışmıyor. Prag, gece değilde, gündüz daha tehlikeli deseler anlarım. Fakat, geceleri bu şehirde herkes kendi halinde, Irkçılık yapanı yok, hırlısı yok, hırsızı yok. Tabi, her şehir ve ülkede olduğu gibi, Prag’da da geceleri dikkatli olmakta yarar var. Turistler için binbir çeşit tuzaklar olan bu şehirde, hiç düşünmediğiniz yerlere hiç hayal edemediğiniz ücretler ödeyebiliyorsunuz.

Prag geceleri, sert partileri ile meşhur. Önce gece kulübüne gitmeden, ucuz bir vodka shot atabileceğiniz bara gidilip, kıvama gelinir. Tam sarhoş oldum derken, herkes kendini gece kulüplerinde bulur. Çek halkında, öyle sabahlara kadar barlarda oturup içeyim adeti yok. Daha çabuk sarhoş olmak istedikleri gibi, sürekli dans etmekte adetten olsa gerek.

Prag’da nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Prag’da nerede kalmalı ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Prag’daki en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Prag gece hayatı için size tavsiye edebileceğim bölgeler, eski kent meydanı (Old Town Square) etrafı ve wenceslas meydanı etrafı olacaktır. Bu iki meydan yakınında bulunan barlara ve gece kulüplerine, tereddütsüz gidip eğlenebilirsiniz. Her ne kadar Prag geceleri birçok kişi için güvenli olsa da, çok bilinmedik veya otelinizin önermediği barlardan ve gece kulüplerinden uzak durmakta yarar var. Yanlışlıkla gay veya lez barlara girmek istemiyorsanız, çok kuytu köşelerde bulunan bar ve gece kulüplerinin yakınından bile geçmeyin.

Göz At ; Prag Gezilecek Yerler

Prag gece hayatı için tavsiye edebileceğim bar ve gece kulüpleri

1.M1 Lounge Gece Kulübü

Prag’a gidip de, gece hayatı deneyimi yaşayan turistler arasında bu gece kulübünü görmemiş, bu mekana uğramamış, tadına bakmamış tek bir kişinin olduğunu sanmam. Akıl almaz bir atmosfere sahip bu gece kulübü, Avrupa’da gördüğüm en iyi ortama ve en iyi müziğe sahip yerlerden diyebilirim. Şehrin en gözde kulüplerinden olan M1 Lounge, Prag’ta sert partiler için ilk tercih edilebilecek mekanlardan.

Eski kent meydanı’na (Old Town) ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu kulübün bulunduğu bölge, Prag’ın en güvenilir bölgelerinden biri olarak bilinir. Birçok kızın tek başına yürüyerek oteline rahatlıkla gidebildiği bölgelerdendir, old town. Bu yüzden, kız kıza eğlenmeye gidiyorsanız, endişe etmeyin. Zaten erkek başına 2-3 kız düştüğünden dolayı, kimse sizi pek rahatsız etmeyecektir. Tabi, bu demek değildir ki, %100 güvendesiniz. Yine de, otelinize yürüyerek dönmeyi planlıyorsanız ayık olun. Ayık değilseniz her ihtimale karşı taksileri kullanmakta yarar var.

Bu gece kulübünün bir özelliği de, içeride çok fazla kız olması. Buna rağmen, içerideki erkek sayısı bir türlü artmıyor. Erkekler için oldukça güzel bir şey olsa da, kızlar için sıkıcı olsa gerek. Bu gece kulübündeki içecekler, biraz ortalamanın üzerinde. Bu yüzden, bu kulübe gitmeden önce mutlaka yakıtınızı alın derim. Aksi takdirde bu kulüpte sarhoş olacam derseniz, 300-400 TL hesaptan aşağıya çıkabileceğinizi pek sanmam.

2.SaSaZu Gece Kulübü ve Restoran

Prag’da en kalabalık ahaliyi bu kulüp içerisinde görebilirsiniz. Toplamda 2500 kapasiteli olan bu gece kulübünde, tuvalete gitmek 30 dakikanızı alıyor. İğne atsan yere düşmez, sözünün gerçeğe dönüştüğü bir gece kulübü. 2500 kişi kapasiteli olmasına rağmen, ”İçeride yer yok” diyebiliyorlar. Tabi, bizim bu mekana gittiğimizde cuma günü olması da bunda en büyük faktör.

Bu mekan, şehirdeki en genç kesimi görebileceğiniz mekan. Bu mekanda, 30 yaş üstü eğlenmeye geleni bulmak oldukça zor. Tabi, restoran bölümünde 30-35 yaşlarında bankacı kesimi görmek de mümkün. Fakat, yorgunluktan kulüp bölümüne geçenleri oldukça az.

22:00-05:00 saatleri arasında açık olan bu gece kulübündeki içki fiyatları M1 Lounge göre biraz daha uygun denebilir.

3.Roxy Gece Kulübü

Dlouha caddesinde bulunan (Old Town’a 5-10 dakika yürüme mesafesinde) bu gece kulübü, Prag’ın en eski gece kulüplerinden biri olarak biliniyor. Ünlü dj’leri ile popüler olan bu gece kulübü, biraz daha az kalabalık olan mekanlardan. İçki fiyatlarının oldukça uygun olması da, birçok öğrenciyi burada topluyor. Pek fazla turistik bir gece kulübü olmasa da, old town (Eski Kent Meydanı) yakınlarında tercih edilebilecek en ideal mekanlardan. Bu mekanın bir kötü özelliği ise, oturup dinlenebileceğiniz çok ama çok az yer bulunuyor. Yani, sürekli ayakta kalabileceğinizi unutmayın.

22:00-05:00 saatleri arasında açık olan bu mekanda, dilediğiniz gibi sarhoş olabilirsiniz. Dağıtmadığınız sürece her şey serbest. Ayrıca, Prag kızlarının sanılanın aksine, ne kadar sıcakkanlı olduğunu bu kulüpte görebiliyorsunuz.

4.James Dean Bar&Club

Prag Gece Hayatı

Yine, old town bölgesinde yer alan bu mekan, hem bir şeyler yiyebileceğiniz, hem de sabaha kadar içip dağıtabileceğiniz yerlerden. Giriş kısmında bulunan yerden acıktığınızda bir şeyler yiyebiliyor olmanız güzel. Tabi, çok kalabalık olduğu zamanlarda yemeklerinizi beklerken doyabilirsiniz. Ben barı sevmedim, bana sert parti lazım diyorsanız da, hemen alt kata inerek dumanlar arasında dans edenlere katılabilirsiniz. Prag’da bulunan en kalabalık mekanlardan olan James Dean’deki içki fiyatları uygundur. Hatta, diğer birçok gece kulübüne göre oldukça uygundur. Fakat, yemek fiyatları biraz abartılı olduğundan burada bir şey yemek akıl işi değil.

Prag gece hayatı için tek bir yer tavsiye et diyorsanız, kesinlikle M1 Lounge gece kulübünü tavsiye ederim. Yok, bu listede yer alan gece kulüpleri dışında başka bir mekan tercih edecek olursanız da, Old Town Square (Eski Kent Meydanı) yakınlarındaki mekanları tercih edin. Wenceslas meydanı daha çok striptiz kulüpleri ile ünlü bir yer olduğundan, tercihinizi Old Town’dan yana kullanın.

NOT : Eğer, gece kulüplerinde çok fazla para harcamayı planlamıyorsanız, kulüplere gitmeden önce Pub Crawl adı verilen bar bar gezmelere katılın derim. Ortalama 100-150 TL’ye yaklaşık 10 birayı 7-8 farklı barda Pub Crawl turları ile içebilirsiniz. Bu turlar ücretsizdir. Amaç ise, sert partilere katılmadan önce uygun fiyata çakır olmaktır. Böylece gece kulüplerinde çok daha pahalı olan içkiler ile sarhoş olmak zorunda kalmazsınız.

Pub Crawl’a katılmayı düşünüyorsanız, otelinize veya hostelinize hangisine katılmanız gerektiğini sorabilirsiniz. Yada hiçbir araştırma yapmadan direkt olarak Eski kent meydanına 21:00-22:00 saatleri arasında gittiğinizde, bir kalabalık görürseniz hemen araya kaynayın. Bu saatlerde meydanda bulunan kalabağın %80’lik kısmı, Pub Crawl turlarıdır.

İyi de, bu turlara ne hacet diyorsanız, demeyin. Bu turlar ile, yeni kız/erkek arkadaş edinebilir, gruptan ayrılarak farklı gece kulübüne bu arkadaşlar ile gidebilirsiniz. Amaç da budur zaten, kaynaşmak. Bu turlar sayesinde Prag’da unutulmaz bir deneyim yaşayabilir, birçok yeni arkadaş edinebilirsiniz.

Prag gece hayatı için güzel bir plan yapmayı planlıyorsanız, paraya kıyın. Eğer, sağlam bir eğlencenin peşindeyseniz, bu işi ucuza getiremezsiniz. Bu yüzden, en azından 200-300 TL’yi gece hayatı için ayırın derim.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...