Rodin Müzesi-Düşünen Adam Heykeli

Rodin Müzesi, Paris’in en popüler müzelerinden biridir. Fransız Heykeltraş,Auguste Rodin’in eserlerinin bir araya getirildiği bu köşk, 1919 yılında müze olarak açılmıştır. Rodin Müzesi içinde ve bahçesinde görebileceğiniz bu Düşünen Adam Heykeli, müzenin en bilindik özelliklerindendir.

Müzede görebileceğiniz eserler sadece Düşünen Adam Heykeli‘nden ibaret değildir. Rodin’in öğrencisi, Camille Claudel’e ait birçok eserde bu müzede bulunmaktadır. Rodin’in kendisine ait eserleri, müzenin en önemli başyapıtlarındandır. Ayrıca muhteşem bir parkı bulunan Rodin Müzesi, Paris gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken önemli yerlerdendir.

Paris’te nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge seçilmiş konaklama birimlerine ve şehirdeki en ideal bölgelerin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Paris’te bulunan en ideal konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Rodin Müzesi-Düşünen Adam Heykeli

Rodin Müzesi‘nde kalıcı sergilerin yanında, özellikle yüksek sezonlarda, müzede geçici sergiler bulunmaktadır. Bunlar genelde Rodin’in hayatı ve kişiliğini yansıtan eserlerdir. Kalıcı sergiler, mumdan, mermerden, bronzdan, alçıdan ve diğer materyallerden yapılmıış,6.000’den fazla heykelleri kapsamaktadır. Rodin’e ait en önemli başyapıtlar ise ; Düşünen Adam Heykeli,The Kiss (Öpücük),Düşünce ve Fugit Amor adlı eserlerdir.

Rodin Müzesi-Düşünen Adam Heykeli

Not : Birçok heykelin bulunduğu, müzenin arkasında yer alan Heykel Bahçesi’ne girmek için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

3 Hektarlık alana yayılan bu heykel bahçesinde,Rodin’e ait birçok Bronz Heykelleri bulabilirsiniz. Ayrıca bu bahçede heykellerin dışında,ıhlamur ağaçları, restoran ve küçük bir kafe bulunmaktadır. Heykel Bahçesi’nde bulunan Rodin’e ait en önemli eserler ise ; Düşünen Adam Heykeli, The Gates of Hell (Cehennemin Kapıları),Orpheus ve The Burghers of Calais’dir.

Rodin Müzesi-Düşünen Adam Heykeli

Rodin Müzesi- Düşünen Adam Heykeli Yakınlarında Gezilecek Yerler

Rodin Müzesi konum itibari ile oldukça merkez bir bölgede yer almaktadır. 20-25 dakika yürüme mesafesinde olan Eyfel Kulesi veya 20 dakika yürüme mesafesinde olan Orsay Müzesi, Paris’in en önemli turistik bölgelerindendir. Daha yakın olan diğer yerler ise ;

  • Philadelphia Kütüphanesi ; Ücretsizdir ve 5 dakika yürüme mesafesindedir.
  • Franklin Enstitüsü : 7 dakika yürüme mesafesindedir.
  • Aziz Peter ve Paul Katedrali  : 5-10 dakika yürüme mesafesindedir.
  • Doğu Eyalet Hapishanesi : 10 dakika yürüme mesafesinde.
  • Rocky Heykeli : 7 dakika yürüme mesafesindedir.
  • Philadelphia Sanat Müzesi : 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Rodin Müzesi Açılış Saatleri; Pazar günleri hariç haftanın her günü 10:00-18:00 arası açıktır. Müze Giriş Ücretleri ise ; 11.5£ sadece müzeye giriş, Ek olarak, Rodin’in büyük Düşünen Adam Heykeli‘nin bulunduğu, Heykel Bahçesi ise 6£’dur.

Müzeye Ulaşmak için ; 7. bölgede bulunan Rodin Müzesi ve Düşünen Adam Heykeli, Varenne ve İnavalides metro duraklarına oldukça yakındır. Bu duraklardan müzeye 3-5 dakikada ulaşabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...