Ronda Gezilecek Yerler | Ronda Gezi Rehberi

Endülüs dramını özetleyen Ronda, tepeye bakan bir plato üzerinde yer alıyor. Boğa güreşleri ile ünlü olan bu tarihi şehir, nefes kesen bir dağ geçidi olan El Tajo vadisinin hemen üzerindeki Puente Nuevo (Yeni Köprü) ile tanınır ve sadece bu köprü için şehri ziyaret eden binlerce turist bulunmaktadır.

Tabii Ronda, sadece bu köprüden ibaret değil. Şehir, İspanya'nın en eski ikinci boğa güreşi arenası olan Plaza de Toros'a da ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Ronda'da gezilecek ve görülecek çok fazla yer bulabilirsiniz. Özellikle tarihi yapılara merakınız varsa, Ronda'yı seveceksiniz. Bunun yanında, şehrin nefes kesen manzaralarını sunan Balcon del Cono gibi yerleri de bu şehirde görebilirsiniz.

POPÜLER RONDA OTELLERİ

Hotel Don Miguel Ronda

Hotel Don Miguel

Ronda

Catalonia Reina Victoria

NOT : Eğer Ronda'ya günübirlik turlar ile Malaga'dan gitmeyi planlıyorsanız, ''Malaga'dan Bir Günlük Ronda Gezisi'' adlı tura göz atabilirsiniz. Toplamda 7 saat süren bu turlar ile, Ronda'nın önde gelen tarihi yapılarını görebiliyorsunuz. 

Bireysel olarak gitmeyi planlıyorsanız da, otobüsler ile ortalama 1.5 saatte Malaga'dan Ronda'ya ulaşabiliyorsunuz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul'daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...