Sacre Coeur Bazilikası Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Sacre Coeur Bazilikası, Paris’in en önemli turistik bölgelerinden biri olan Ressamlar Tepesi (Montmartre Tepesi) olarak bilinen yerde bulunan, oldukça turistik bir yapıdır. Bazilikanın yapım çalışması, dönemin ileri gelen nüfuzlu insanları tarafından başlatılmıştır.Proje, 1873 yılında millet meclisi tarafından yetkilendirilmiş ve bunun için bir yarışma başlatılmıştır. Amaç, Hristiyan geleneklerine sadık bir heybetli bazilika inşa etmekti.

Sacre Coeur Bazilikası
Bazilikanın Ön Cephesi

Yarışmanın birincisi, daha önceden Fransa’da iki katedral restore etmiş olan Paul Abadie olmuş. Paris’te bulunan diğer Romanesk tarzda kilise ve bazilikaların aksine,Roma-Bizans tarzında bir bazilika tasarlamış. Bu bazilikanın yapım çalışmaları, 1876 yılında Abadie’nin önderliğinde başlamış ta ki, 1884 yılında Abadie ölene dek. 83 metre uzunluğunda olan saat kulesinin yapımını ise, Lucien Magne’ye devretmiş.

Bazilika kulelerinin en yüksek noktası, Paris’in en uzun kulelerinden biri olan, Eyfel Kulesi‘nden bile uzun olduğu söylenmektedir. Tabi, böyle olmasında tepenin yüksekliğini de büyük rol oynamaktadır.

Sacre Coeur Bazilikası
Bazilika iç görünümü

Paris’te nerede konaklayacağınıza henüz karar vermediyseniz, Paris’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en iyi konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Paris’te bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Sacre Coeur Bazilikası Hakkında Bilgiler

Bu bazilikaya girişler ücretsizdir. Tabi, kubbe ve mezarları görmek isterseniz, ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Bazilikanın açılış saatleri ise 06:00-22:30 arası açıktır. Paris’te hiçbir kilise,bazilika veya müze bu kadar erken açılıp, bu kadar geç kapanmamaktadır. Bu yüzden, bazilika Montmartre Tepesi’ne geldiğiniz zaman mutlaka ziyaret etmeniz gereken ilk yerlerden biridir. Bazilikaya grupla girmek için önceden rezervasyon yaptırmanıza gerek yoktur. Ayrıca, hiçbir ses rehberi veya özel rehber bulunmamaktadır. Sadece 5 dilde GuideBook adı verilen kitaplar satılmaktadır (5£). Ancak, bazilika hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, telefonunuza Sacre Coeur Free Audio Guide (Türkçe değildir) uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Sacre Coeur Bazilikası
Bazilika Kubbesi

Sacre Coeur Bazilikası Nerede, Nasıl Gidilir ?

Bazilikaya ulaşım için Montmartre Tepesi’ne gelmeniz gerekmektedir. Bunun için, Anvers metro durağını kullanabilirsiniz.Eğer otobüsler ile bazilikaya ulaşmak isterseniz, 30,31,54,80 ve 85 nolu otobüsleri kullanabilirsiniz. Konum için tıklayın

Sacre Coeur Bazilikası
Bazilikanın iç görünümü

Paris gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biri olan Sacre Coeur Bazilikası, gerek tarihi ile gerekse mimari yapısı ile sevebileceğiniz yerlerden biri olabilir. Bazilikanın bulunduğu yer, Ressamlar Tepesi olarak bilinmektedir ve Opera Garnier veya Louvre Müzesi gibi turistik yerlerden yürüyerek ulaşılabilecek yerlerdendir.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...