Her mevsim farklı güzellikler sunan, doğa severler için eşsiz bir şehir olan Sakarya, konaklama bakımından çok fazla seçeneği olmayan şehirlerden. Daha çok otelleri ile popüler olan bu şehirde otel fiyatları genel olarak biraz pahalı. Bu yüzden, oteller yerine konukevlerine de mutlaka göz atın derim. Sakarya’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal ve en iyi otellere göz atabilir, bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlık tercih edebilirsiniz.

Sakarya’da 200 TL’ye kadar oteller bulmak mümkün. Tabi, 140 TL’ye kadar konukevini de bu şehirde bulabiliyorsunuz. Bu şehirde otel fiyatları genel itibariyle 1 tık pahalı olduğundan 4-5 yıldızlı otellerden uzak durmak gerekir gibi bir izlenim oluşuyor. Fakat, 4-5 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde booking.com aracılığıyla erken rezervasyon fırsatları ve ücretsiz rezervasyon iptali seçeneği bulunuyor. Yani, fırsat indirimi olan bir otele denk gelecek olursanız, çok daha uygun fiyata (%20’ye varan indirim) odalar bulabilir, rahatlıkla ücretsiz rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Rezervasyon yaptığınız oteli beğenmez veya daha iyi/uygun bir otel bulursanız da, yaptığınız rezervasyonu ücretsiz iptal edebilirsiniz. Fakat, tüm otellerin ücretsiz rezervasyonu olup olmadığını mutlaka kontrol etmekte de yarar var.

Sakarya’da Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Sakarya’da birçok otel bulunmasına rağmen aşağıdaki 7 otele göz atabilirsiniz. Bu oteller şehirdeki en ideal ve en ekonomik otellerden olduğu gibi, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden.

1.Arya Hotel Sakarya (3 Yıldız )

Sakarya'da Nerede Kalınır
Arya Hotel ; Agoda.com

Sakarya’da kalınacak yerler arasında en ideal otellerden biri olan Arya Hotel, Adapazarı merkezinden bulunuyor. Adapazarı tren istasyonuna 12 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirde uygun fiyatlı otel arayanların ilk göz atabileceği otellerden. Bu otelde, 220 TL’ye kadar çift kişilik odaları rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Sakarya’nın kuzuluk kaplıcalarına 25 km uzaklıkta bulunan bu otelin en güzel yanı, süper konuk değerlendirmelerine sahip olması. Konukların değerlendirmelerine ve 8.3 gibi yüksek bir puanına baktığınızda, bu otelin şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunu görebilirsiniz.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, gayet modern ve lüks odalarının olması da, 4 veya 5 yıldızlı otel arayanların bile bu otelde gönül rahatlığıyla konaklayabileceği anlamına geliyor. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

2.Limapark Hotel (4 Yıldız )

Sakarya'da Nerede Kalınır
Limapark ; Agoda.com

Sakarya’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Limapark Hotel, Serdivan’da bulunuyor. Yani, şehir merkezine 5 dakikalık sürüş mesafesinde. Konum olarak süper merkezi bir yerde olmasa da, merkeze oldukça yakın.

Bu otelde erken rezervasyon yaparak 260 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirken, normalde 300 TL’ye kadar çıkabiliyor. Yani, bu otelde konaklamak için erken rezervasyon az da olsa şart.

Sapanca Gölü’ne 19 km uzaklıkta bulunan bu 4 yıldızlı otel, şehirde en çok tercih edilen otellerden biri. Süper lüks odalarıyla hizmet veren bu otelin 7.8 gibi yüksek bir puanı olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Ramada Sakarya Hotel (5 Yıldız – Lüks)

Sakarya'da Nerede Kalınır
Ramada Hotel ; Agoda.com

Sakarya’da lüks otel arayanların tercih edebileceği Ramada Hotel, süper lüks mimarisi ve odalarıyla, şehirdeki en popüler ve en iyi otellerden. Tabi fiyatı da 1-2 tık pahalı. Bu otelde, ortalama 320 TL’ye erken rezervasyonlar ile çift kişilik odalar bulabilirsiniz. Ayrıca otelin en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden olması, ödediğiniz her kuruşa değeceğini gösteriyor.

Bu otel, Atatürk Stadyumu’na 2 km uzaklıkta bulunuyor. Oldukça güzel bir konuma sahip bu otelin 300 konuktan 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da, otelin en iyi özelliklerinden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Sen Hotel Suites & Residences 

Sakarya'da Nerede Kalınır
Sen Hotel Suites ; Agoda.com

Sınıflandırılmamış konaklama birimlerinden olan Sen Hotel, Sakarya’daki en şık ve en iyi otellerden. Süper lüks odaları ile hizmet veren bu otel, Atatürk Stadyumu’na 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunmakta.

Saunası ve açık büfe kahvaltısıyla bir hayli popüler olan bu otelde, 290 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulunabiliyor. Ayrıca otel, en iyi fiyat/fayda oranına sahip Sakarya otellerindan biri. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

5. 1İnci Konak (Konukevi – Süper Yeni)

Sakarya'da Nerede Kalınır
1inci Konak ; Agoda.com

Şubat 2017’de açılmış olan bu konukevi 10 odasıyla hizmet veriyor. Süper şık ve modern odalarıyla bir hayli dikkat çeken bu konukevinde 170 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabiliyorsunuz. Henüz yeni olduğundan dolayı ve süper güzel bir konuma sahip olduğundan gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek konaklama birimlerinden.

Sait Faik Abasıyanık parkına 8 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu konukevinde ücretsiz wifi, 24 saat resepsiyon ve aile odaları da bulunuyor. Yani, yeni otel diye endişe edilecek kötü bir yanı yok.

Henüz birkaç konuğu ağırlamış olan bu konukevinin 8.8 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor. Sakarya’da uygun fiyatlı bir konaklama birimi arıyorsanız tercih edilebilecek en ideal yerlerden diyebilirim. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At.

6.Palmiye Konukevi

Sakarya'da Nerede Kalınır
Palmiye Konukevi ; Agoda.com

Sakarya’da nerede kalınır ? sorusuna bir diğer güzel cevap ise, bu süper şık ve modern Konukevidir. Atatürk Stadyumuna 2 km uzaklıkta bulunan bu Konukevi, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. 25 odasıyla hizmet veren bu konukevinin en güzel yanı, uygun fiyatlı odalarının olmasıdır. Bu Konukevinde 140 TL’ye kadar çift kişilik odaları rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca 3-4 kişi grup olarak veya aile olarak seyahat ediyorsanız da, süper ekonomik ve lüks aile odalarına mutlaka göz atın derim.

Bu konukevi açılalı henüz 1 yıl olmasına rağmen, şehirdeki en popüler konaklama birimleri arasındaki yerini almış. Ayrıca 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanının olması da, bu konukevini tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu Konukevinin en güzel yanı ise, kredi kartı olmadan rezervasyon yapabiliyor olmanız. Yani, dilediğiniz bir tarihte rezervasyonunuzu ücretsiz olarak hemen yapabilir ve daha iyi bir konaklama birimi bulacak olursanız da burada yaptığınız rezervasyonu ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

7.Grand Sakarya Hotel (3 Yıldız)

Sakarya'da Nerede Kalınır
Grand Sakarya ; Agoda.com

Sakarya Atatük Stadyumu’na 2 km uzaklıkta bulunan bu otel, konum bakımından güzel bir yerde bulunuyor. Spor salonu ve açık büfe kahvaltısıyla oldukça popüler olan bu otelde, 220 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Otelin konuk değerlendirmelerine baktığınızda da şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunu da görmek gayet mümkün. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Sakarya’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda merkezde ve merkeze yakın tavsiye edebileceğim oteller bunlardır. Tüm Sakarya otellerine ve konukevlerine göz atmak için buraya tıklayabilir, birkaç konaklama birimine daha göz atabilirsiniz.

Göz At : Ankara’da nerede kalınır ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here