Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Sakız Adası, tam olarak Çeşme’nin karşısında yer alır. Yunan Adaları arasında en büyük 5. ada olan Sakız Adası’nda konaklama ücretleri ise diğer birçok Yunan Adası’na göre gayet uygun. Adada birçok otel ve diğer konaklama birimleri bulunduğundan Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak bölgeye karar verip, daha sonra otelinizi seçmenizde yarar var.

Sakız Adası’nda konaklama için 280-500 TL arasında bir bütçe ile, dilediğiniz birçok otelde veya diğer konaklama birimlerinde odalar bulabiliyorsunuz. Tabi 280 TL’nin altında veya daha lüks otelleri de bu adada bulmak mümkün. Fiyatlar genel olarak gayet uygun olduğundan 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Sakız Adası’nda Nerede Kalınır ? Bölgeler 

Bu adada konaklama için en iyi, en ideal ve en popüler bölgeler, Sakız Merkez, Karfas ve Kambos adlı bölgelerdir. Bu 3 bölgede konaklama için adadaki en popüler yerlerdir. Bunun yanında, aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bu bölgelerde bulamazsanız son olarak da Volissos bölgesine göz atabilirsiniz.

Bölge seçimine karar verdikten sonra, erken veya son dakika olan otelleri o bölgede bulmaya çalışın. Zaten hemen hemen her otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta.

MERKEZ BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır
Chios Chandries Hotel

Şüphesiz adada konaklayacak en güzel bölgelerden biri.

Bu bölgede kalın EĞER ; 

 • Turistik yerlere bi koşu gideyim diyorsanız,
 • Plaja yakın olmak istiyorsanız
 • Şehrin en güvenli bölgesinde konaklamak istiyorsanız,
 • Gece hayatı için planlarınız varsa
 • Yunan yemeklerini denemek istiyorsanız

Bu bölgede kalmayın EĞER ;

 • Turist curcunasına katlanamıyorsanız
 • İnsan trafiğine uzak olmak istiyorsanız

Sakız Adası merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Merkezde otel tavsiyesi olarak da ; Faidra adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu otel hem adanın merkezine yürüme mesafesinde hem de fiyat ve konuk değerlendirme puanı bakımından oldukça ideal.

KARFAS BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır
Erytha Resort Hotel

Bu bölgeden de merkeze çok rahat bir şekilde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bu bölgenin en güzel yanı, merkezde curcunadan uzak ama dilediğiniz zaman merkeze gidebiliyor olmanız.

Bu Bölgede Kalın EĞER ; 

 • Merkezden biraz daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız,
 • Dairelerde de konaklamayı planlıyorsanız,
 • Çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız,
 • Plaja yakın olayım diyorsanız,

Bu Bölgede Kalmayın EĞER ; 

 • Diğer bölgelerde bulunan tesislerden birinde rezervasyon yaptıysanız

Bizim de favori bölgelerimizden olan Karfas Sakız Adası’nın en güzel bölgesi diyebilirim. Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da; 4 yıldızlı bir otel olan, merkeze 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan Golden Sand Hotel‘e veya yine 4 yıldızlı bir otel Erytha Hotel & Resort adlı merkeze 10 dakika yürüme mesafesinde olan tesise göz atabilirsiniz.

KAMBOS BÖLGESİ (Bölge Puanı 75/100)

Eğer aradığınız konaklama birimlerini yukarıdaki 2 bölgede bulamadıysanız, son olarak da Kambos Bölgesi’ne göz atabilirsiniz. Bu bölgede merkeze ortalama 1.5 km uzaklıkta olduğundan dolayı, gönül rahatlığıyla burayı da tercih edebilirsiniz. Fakat diğer 2 bölgeye nazaran biraz daha merkezin dışında olduğunu unutmayın.

Daha çok köy havasında olan Kambos Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 3 yıldızlı bir otel olan Morning Star adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu bölgede otel konusunda seçeneklerin sınırlı olduğunu da unutmayın.

Not : Sakız merkezde konaklayarak hem havaalanına hem de adadaki en önemli yerlere kolay ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır
Voulamandis House

Sakız Adası Otel Tavsiyeleri

Bölgeye karar verdiyseniz şimdi Sakız Adası’ndaki en ideal ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan otellere göz atabilirsiniz. Ayrıca bu otellerin çoğunda erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır.

1.Sea View Resorts & Spa (4 Yıldız)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır
Sea View Resort & Spa

Karfas bölgesinde bulunan bu resort otel, adanın en lüks otellerinden. Sakız havaalanına 5 km uzaklıkta bulunan bu otelden plaja yürüyerek 2 dakika ulaşabiliyorsunuz. Açık yüzme havuzu, spor salonu ve masaj hizmetleri gibi imkanları bulunan bu otelin oda ücretleri adadaki 4 yıldızlı otellere göre gayet normal.

Sakız Adası merkezine 6 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu oteli de Sakız Adası’ndaki oteller listenize ekleyin derim. Gerek fiyat/fayda oranına sahip olması bakımından gerekse oldukça şık bir otel olmasına rağmen fiyatların gayet uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Grecian Castle Chios (4 Yıldız)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır
Grecian Castle Hotel – Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri.

Sakız Adası’nın tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak adadaki en ideal otellerden. Daha çok aile odalarıyla popüler olan bu otelin oda ücretleri bir tık daha pahalı, fakat konumuna bakara gayet uygun olduğu söylenebilir. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelde %35’e varan indirimlerden yararlanmak pekala mümkün.

Havaalanına 2 km uzaklıkta bulunan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 700 konuktan almış olduğu 8.4 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile tercih yapmak mümkün. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Diana Hotel (2 Yıldız)

Sakız Adası'nda Nerede Kalınır
Diana Hotel Sakız Adası’nın en uygun ve en ideal otellerinden biri.

Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Diana Hotel, 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3 yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak otellerden. Sakız Adası’nın tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, limana da sadece 300 metre uzaklıkta bulunuyor.

Adanın tam merkezinde bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, Diana Hotel ilk göz atabileceğiniz otellerden. Merkezdeki otel fiyatlarını göz önüne aldığınızda oda ücretlerinin de gayet normal olduğunu görebilirsiniz. Bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan birkaç otelden biri. Gerek fiyatı ve konforu, gerekse hizmeti ve konumuyla bütçeli bir Sakız Adası tatili planlayanların tercih edebileceği otellerden biri.

7.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT : Adanın merkezinde bulunan oteller Kambos ve Karfas’a göre az da olsa pahalı. Zaten bu bölgelerde konaklayacak olursanız, merkeze ulaşımınız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca bu bölgelerde konaklayarak daha uygun ve daha ideal konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Sakız Adası havaalanına da bu iki bölgeden kısa sürede ulaşmak da mümkün.

Sakız Adası’nda konaklama tercihi yaparken resort otelleri ve apart otelleri es geçmeyin derim. Çünkü bazen otellerden bile avantajlı olabiliyor. Zaten adanın her yerinde bu resortları ve apart otelleri bulabiliyorsunuz.

Bunlar da İlgİnizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”56″]

 

Sakız Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına adına yukarıdaki oteller ve bölgelerden tesisinizi aramaya başlayabilirsiniz. Sakız Adası’nda çok fazla lüks ve süper lüks oteller bulunmadığından ve hatta otel konusunda çok fazla seçeneğiniz olmadığı bu adada, konaklayacak tesisi seçmek tabi ki de kolay olmuyor. Fakat yukarıdaki oteller şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip olduğu gibi kendi kategorisinde en ideal olan otellerden. Bu yüzden tek yapmanız gereken zevkinize ve bütçenize uygun olanı bulmak olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here