Salzburg Gezilecek Yerler | En Turistik 17 Yer

Avusturya‘nın en ünlü şehirlerinden bir tanesi olan Salzburg, UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan Eski Şehir Bölgesi ile ünlü olan bir şehirdir. Hem mimari yapıları hem de sunduğu eşsiz atmosferi sayesinde turistlerin favori yerlerden biri olarak seçilen bu şehirde görülecek birçok tarihi ve turistik yer olduğu kadar, yapılacak da birçok etkinliği bulabilirsiniz.
Salzburg, Avusturya’nın birçok şehri gibi pahalı bir şehirdir. Bu yüzden, bu şehirdeki müzelere ve giriş ücreti olan tüm turistik noktalara göz atmayı planlıyorsanız, ”Salzburg Card” almanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Salzburg gezilecek yerler listesindeki birçok yere girişler ücretli. Bu kart sayesinde şehirdeki önemli cazibe merkezlerine ücretsiz giriş sağlayabilir, toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilir veya indirimli olarak kullanabilirsiniz.

Eğer, Salzburg’da şehir merkezine yakın yerlerde konaklayacak bütçeniz yoksa ve bu şehirde 2 gün gibi bir süre konaklamayı planlıyor, turistik yerlerin hepsini görmek istiyorsanız, ortalama 30£ civarında olan 24 saatlik bu kartları almanızda yarar var. Bu kartların 72 saatlik olanları da var. Fakat, 24 saatlik olanları fazlasıyla yeterli olacaktır.

Salzburg Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler Listesi

Salzburg’un UNESCO Mirası’nda olan bir Eski Şehir Bölgesi var. Bu bölge, şehirdeki gezinize başlayabileceğiniz en güzel yer. Birbirinden güzel tarihi yapıları, dar ve dolambaçlı sokaklarıyla çok çabuk seveceğiniz bir yer.

Şehirdeki gezinize buradan başlayarak, önemli birçok turistik yeri bir arada görebilirsiniz. Ayrıca bu bölgeden, şehirdeki diğer turistik yerlere de çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Salzburg’da Nerede Kalmalı ? 

Altstadt Bölgesi (Eski Şehir) : Şehirde keşfedilecek başlıca gezilecek noktalara ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en merkezi ve en çok tercih edilen bölgedir. Burası, şehirde dilediğiniz yere en rahat ve en hızlı ulaşacağınız bir bölge olmakla beraber, her bütçeye uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Tesisler diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı olsa da, lüks bir otel bulabileceğiniz gibi, bütçeli bir butik oteli de bu bölgede bulabilirsiniz. Bölgedeki Oteller!

1.Eski Şehir’i Kaybolarak Gezin (Old Town – Altstadt)

Salzburg Eski Şehir
Eski Şehir

Şehri keşfetmeye başlamak için güzel bir yer olan Eski Şehir Bölgesi, unutulmuş köşelere giden sıra dışı küçük sokaklarla dolu, tarihi binalarla güzel bir şekilde tasarlanmış bir bölgedir.

Bölgedeki yapıların büyük bir bölümü, Ortaçağ ve Barok mimari tarzına sahiptir.

Burası, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir. Birbirinden güzel kafelerde günün yorgunluğunu atabilir, her damağa hitap eden restoranlarda güzel bir yemek yiyebilir veya paraya kıyıp biraz alışveriş yapabilirsiniz. Burada aradığınız birçok şeyi bir arada bulmak mümkün.

2.Hohensalzburg Kalesi’nin Kartpostallık Fotoğraflarını Çekin

Hohensalzburg Kalesi Salzburg
Hohensalzburg Kalesi

Salzburg’da en çok fotoğraflanan yerlerden bir tanesi olan Hohensalzburg Kalesi, şehrin en fotojenik yapılarından.

Kale, ilk olarak 1077 yılında inşa edilmiş olsa da, günümüzde görkemli bir şekilde göz kamaştıran bu kalenin büyük bir bölümü 1500’lü yılların başlarında inşa edilmiş.

Kaleye ulaşım oldukça kolay. Festungsgasse’dan Füniküler ile 5 dakikada veya yürüyerek 20-25 dakika içerisinde Eski Şehir Bölgesi’nden kaleye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kale içerisinde kiliseden avluya birçok şeyi görebildiğiniz gibi, ayrıca 2 müzeyi de burada ziyaret edebiliyorsunuz. Bu müzeler, silah ve işkence cihazlarına ev sahipliği yapan Fortress Müzesi ve eski Salzburg ev alayından eserler içeren Rainer Alayı Müzesi’dir. Bu iki müze de, görülmeye değer.

3.St Peter’s Abbey (Aziz Peter Manastırı)

Aziz Peter Manastırı Salzburg Gezilecek Yerler
St Peter’s Abbey

Salzburg’un tarihi yapıları arasında etkileyici yerlerden biri olan Peter Manastırı, St. Rupert tarafından MS 690 yılında kurulmuş oldukça eski bir yapı.

1110’a kadar başpiskoposların ikametgah yeri olarak kullanılmış olan bu manastırın, büyük bir bölümü 17. ve 18. yüzyıldan kalmadır.

Manastırın önemli yerleri arasında, 3 tarafı oyuklarla çevrili bir mezarlık alanı ve 17. yüzyıldan kalma aile mezarlarıdır.

Kilise bahçesinde bir geçit, 1673 yılında inşa edilmiş olan St. Peter Çeşmesi ile süslenmiş dış avluya ve ünlü besteci Joseph Haydn’ın kardeşi Johann Michael Haydn’ın hayatını ve eserlerini gösteren Haydn anıtı ile çevrilidir.

4.Mirabell Sarayı ve Bahçeleri’ne Göz Atın

Mirabell Sarayı ve Bahçeleri
Mirabell Sarayı ve Bahçeleri

Avusturya’nın en iyilerinden biri olarak kabul edilen Mirabell Sarayı, eşsiz bahçesiyle ile göz kamaştıran tarihi yapılardan bir tanesi.

Çoğunlukla eğlence sarayı olarak kullanılmış olan Mirabell Sarayı, 1690 yılında inşa edilmiş. Saray Konserleri için kullanılan mermer salonunun yanı sıra saray, eşsiz bir Salzburg Katedrali manzarası sunmaktadır.

Çok sayıda teras, mermer heykel ve çeşme ile Barok peyzaj tasarımının mükemmel bir örneği olan bu sarayda öne çıkan yerler ise, 18. yüzyılda inşa edilen ve Georg Raphael Donner ve öğrencilerinin çok sayıda heykelinin yer aldığı Grand Merdivenleri sayılabilir.

Sitenin Orangery’sinin bir parçası olan ve 17. ve 18. yüzyılların Avrupa sanatını sergileyen Schloss Mirabell Barok Müzesi de bahçede bulunan en güzel ve en popüler yerlerdendir. Hem sanatseverler hem de mimariye ve tarihe merakı olanlara hitap eden bu sarayı ve bahçesini de listenize mutlaka ekleyin.

5.Mozarts Wohnhaus

Salzburg Gezi Rehberi
Mozart’ın Yaşadığı Ev

Şehirdeki adını bolca duyacağınız Mozart’ın yaşadığı bu ev, İkinci Dünya Savaşı sırasında tahrip olduktan sonra, orjinal tasarıma mümkün olduğunca yakın bir şekilde restorasyon edilmiş ve günümüzde bir müze olarak hizmet vermektedir.

Burası Mozart’ın doğduğu yer değil. Aslen Mozart, küçük bir evde doğmuş. Fakat daha sonrasında ailesi ile bu eve taşınmış.

Salzburg’un bu eşsiz müzesinde aile üyelerinin biyografilerini, günlük yaşamları ve nasıl yaşadıkları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Mozart hayranı olmasanız da, bu küçük müzeyi gezilecek yerler listenize ekleyin deriz.

6.Residenzplatz Adlı Meydana Göz Atın

Residenzplatz Meydanı Salzburg da Gezilecek Yerler
Residenzplatz Meydanı

Salzburg meydanları arasında oldukça popüler olan ”Residenzplatz” şehirdeki en önemli ve en turistik meydanlardan biri olarak bilinmektedir.

Eski Kent Bölgesi’nin tam ortasında bulunan bu meydan, şehrin kalbinin attığı yerlerden biri. Birbirinden güzel ve tarihi mimari yapılar ile çevrili olan bu meydan, Salzburg’un turistik yerlerine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Meydan, Salzburg’un kutlamaları ve konserleri için kullanılıyor. Özellikle yılbaşı kutlamaları ile olan bu meydan çevresi sürekli hareketli. Salzburg gece hayatı için de bir plan yapıyorsanız, meydan yakınlarında birbirinden güzel barları da bulabilirsiniz.

7.Salzburg Katedrali

Salzburg Katedrali
Salzburg Katedrali

Şehirdeki en önemli dini yapılardan biri olan Salzburg Katedrali, 79 metre uzunluğundaki iki kulesiyle dikkat çekmektedir.

1657 yılında inşa edilmiş olan bu katedral, İtalyan stili ile popüler. Ayrıca, Mozart’ın vaftiz yeri olduğundan dolayı da, manevi olarak bir önemi bulunuyor.

Binanın batı cephesinde, Domplatz’a bakan, dört dev mermer heykel, dışta Peter ve Paul tasviri iken, eyaletin koruyucu azizleri St. Rupert ve Virgil’i temsil ediyor. İnanç, Sevgi ve Umut sembolleriyle üç dev bronz kapısı da katedralin en dikkat çeken yerleri arasında.

8.Salzburg Residence (Residenz)

Salzburg Residence (Residenz)
Salzburg Residence

Prens Bishops’un eski sarayı olarak bilinen Residenz, Residenzeplatz adlı meydanın batı tarafında bulunuyor.

1596-1619 yılları arasında inşa edilmiş olan bu saray, 1710’da eklenen geniş bir mermer ağ geçidi ile üç avlu etrafına yerleştirilmiş.

Muhteşem Devlet Daireleri, Geç Barok ve Erken Neoklasik tarzda ve zarif duvar ve tavan resimleri, zengin alçı süsleri ve yakışıklı şöminelerle cömertçe dekore edilmiştir.

Sarayda kaçırılmaması gereken yerlerden bazıları ise, Konferans Salonu, Şövalyeler Salonu ve birbirinden güzel Paris mobilyaları içeren İzleyici Salonu’dur.

9.Hellbrunn Sarayı da Salzburg’un Gezilecek Yerleri Arasında, Mutlaka Uğrayın

Hellbrunn Sarayı Salzburg Görülecek Yerler
Hellbrunn Sarayı

Salzburg sarayları arasında en popüler olan Hellbrunn, sapsarı rengiyle dikkat çeken yapılardan.

Şehrin güneyinde Morgz bölgesinde yer alan bu kale, güzel bir de bahçe ile çevrilmiş. Ayrıca saray yakınında Salzburg hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Ön cephesi tamamen simetrik olan bu saray, 1600’lerde bir konut villası olarak oluşturulmuş, daha sonra eklemeler yapılarak saraya çevrilmiştir.


Booking.com

10.Neue Residenz ve Salzburg Müzesi

Neue Residenz ve Salzburg Müzesi

Müzikal Çanı ile ünlü olan Neue Residenz, Salzbur Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Bina, başlı başına görülmeye değer olsa da, içerisinde bulunan müze, binanın en çok turist ziyareti alan yerlerinden.

11.Salzburg’da Alışveriş İçin Getreidegasse Caddesine Göz Atın

Getreidegasse Caddesi Salzburg Alışveriş
Getreidegasse Caddesi

Bu cadde, Salzburg’un turistik yerleri arasında ve daha çok alışveriş için tercih edilen yerlerden biri olarak biliniyor. Birbirinden güzel ve pahalı mağazaları bulabileceğiniz bu caddede, birkaç küçük butikleri de bulabiliyorsunuz.

Eski Şehir Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bu caddede bulunan mağazalar, kaliteli mücevherler, moda, antikalar, geleneksel kostümler gibi ürünleri içermektedir.

Birçok tarihi binalarla süslü olan bu cadde, şehirdeki en iyi ve en popüler birkaç restorana da ev sahipliği yapıyor. Şehrin dış kesimlerindeki restoranlarına nazaran biraz daha pahalı olsa da, Salzburg’da nerede yenir ? sorusuna en güzel cevaptır.

12.Plaza de Mozart (Mozartplatz Meydanı)

Plaza de Mozart Salzburg Gezilecek Yerler Listesi
Plaza de Mozart

Eski Şehir Bölgesi’nde, Mozart’ın Bronz heykelinin bulunduğu meydan, Mozartplatz Meydanı olarak biliniyor. Burası da, Salzburg’un diğer meydanları gibi, şehrin en hareketli ve en canlı yerlerindendir.

Meydan, birbirinden güzel müzelere ve tarihi binalara ev sahipliği yapmasının yanında, Residenzplatz Meydanı da buraya oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

13.Mozart’ın Doğum Yeri’ni de Görün

Mozart'ın Doğum Yeri Salzburg
Mozart’ın Doğum Yeri ile büyüdüğü ev farklıdır.

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olarak bilinen, efsanevi Klasik Besteci’nin doğduğu ev de, Salzburg gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz yerlerden.

Müze, çocukluk hayatının ayrıntılarından, sahip olduğu ve ünlü senfonilerini bestelediği müzik aletlerine kadar her şeyi içermektedir. Ayrıca müze, Eski Şehir Bölgesi’nde bulunmakta ve şehirdeki birçok meydana da yürüme mesafesindedir.

14.Fransisken Kilisesi

Fransisken Kilisesi Salzburg Gezilecek Yerler
Fransisken Kilisesi

Aziz Peter Kilisesi’nin kuzeyinde bulunan bu kilise de, şehirde en kolay ulaşabileceğiniz turistik noktalardan biridir.

Kilise, Bazilika’nın özgün Romanesk nefesi ve ona bitişik yıldız nervürlü tonozlu narin Geç Gotik kanalı olmak üzere mimari olarak iki bölümden oluşur.

Fransisken Kilisesi, yalnızca Romanesk’ten modern olana kadar farklı stilleri bir araya getirmiyor, aynı zamanda sayısız etkileyici detaylara sahip. Örneğin, büyük kilise çanı Marienglocke, Katedral Meydanı’ndaki “Jedermann” ın yaz performanslarında önemli bir destekleyici rol oynuyor. İç dekoru sayesinde birçok turistin favori yerlerine de eklediği bu kiliseye de 5 dakikalığına göz atın.

15.Mönchsberg’den Şehrin En Güzel Manzarasını Seyredin

Mönchsberg Salzburg da Gezilecek Yerler
Mönchsberg’den görebileceğiniz manzara

Eski Şehir Bölgesi’nden kısa bir yürüşle ulaşabileceğiniz bu tepe, şehrin en güzel manzarasını sunan yer. Eski Şehirden buraya ulaşmak için Nonnberg Manastırı’nı geçip kale yolundan ilerleyin. 10-15 dakikaya kalmaz tepeye ulaşacaksınız.

16.Kapitelplatz (Bölüm Meydanı)

Kapitelplatz Meydanı Salzburg
Kapitelplatz

Bir zamanlar Katedral Manastırı’nın bulunduğu bir yer olarak bilinen Bölüm Meydanı, Eski Şehir Bölgesi’nde birçok turistik noktaya yürüme mesafesinde, kolay ulaşabileceğiniz bir yer.

Şehirdeki en büyük barok meydanlardan biri olarak bilinen Bölüm Meydanı, Barok bir at kuyusu olan Kapitelschwemme ile ünlüdür.

Meydanda, Salzburg Üniversitesi, Salzburg Başpiskoposluğu ve Piskopos Sarayı gibi idari binalar da bulunmaktadır.

Şehirdeki en çok turist trafiğine ev sahipliği yapan bu meydana da mutlaka göz atın.

17.Aziz Peter Kilisesi

Aziz Peter Kilisesi Salzburg Gezilecek Yerler
Aziz Peter Kilisesi

Şehirdeki en eski ve en dikkat çekici kiliselerden biri olan Aziz Peter Kilisesi, 1143 yılında inşa edilmiş ve 1625 yılında da değiştirilmiş.

Kilisenin kulesinin hemen altında bulunan sundurma içerisinde tarihi 1240 yılına giden Romanesk batı kapısı bulunuyor.

Kilisedeki en önemli noktalardan bazıları ise, 16 mermer sunak üzerine boyanmış parçalar, 1319’dan kalma Bakire’nin taş figürünü içeren Lady Şapeli ve fresklerdir.

Salzburg Çevresinde Gezilecek Yerler 

Salzburg Gezilecek Yerler Listesi
Salzburg

Salzburg yakınlarında gezilecek birbirinden güzel yerleri bulabilirsiniz. Bu şehre, yarım saat veya 1 saat uzaklıkta Avrupa’nın en güzel ve en popüler noktalarını bulabiliyorsunuz. Bunlardan bazıları ise;

1.Werfen ve Dünyanın En Büyük Buz Mağaraları (Eisriesenwelt)

Werfen Avusturya
Werfen

Pitoresk bir köy olan Werfen eşsiz ve doğal manzarasının yanı sıra, buz devleri dünyasına ev sahipliği yapmasıyla da ünlü bir yerdir.

Dünyanın en büyük buz mağarası sistemi olarak bilinen bu geniş mağara ağı, 45km’lik yeraltı tüneli ile, 30 bin metrekarelik bir alanı kaplamaktadır.

Salzburg’dan yaklaşık 30 dakika içerisinde gidebileceğiniz Werfen’deki bu buz mağaralarını görmeyi planlıyorsanız, turlara katılmak şart. Bu turlar ile, Golling şelaleleri ve tarihi Salzwelten tuz madenlerini görebiliyorsunuz.

2.Viyana

Viyana Avusturya
Viyana

Şüphesiz Avusturya denilince akla ilk gelen yerlerden biri de Viyana olmaktadır. Eğer, Salzburg ziyaretinizden önce Viyana’yı ziyaret etmediyseniz, Salzburg’dan sonra bu şehri mutlaka ziyaret edin deriz.

Burası, Avusturya’nın en güzel ve en turistik şehri. Birbirinden güzel sarayları, tarihi yapıları ve kiliseleri ile ünlü. Avusturya’nın en pahalı şehri olsa da, günübirlik de olsa bu şehir görülmeye değer. Viyana’da gezilecek birçok yer var. Bu yerleri her ne kadar 1 günde halledemeseniz de, belli başlı yerleri görerek de güzel bir Viyana gezisi yapabilirsiniz.

Salzburg’dan Viyana’ya tren ile 2.5 saatte ulaşabilirsiniz.

3.Obersalzberg ve Berchtesgaden

Kartal Yuvası Avusturya
Obersalzberg Kartal Yuvası

Obersalzberg, Salzburg’a 40 dakikalık bir sürüş mesafesinde bulunuyor. Burası, doğal manzaraları ile ünlü, İkinci Dünya Savaşı dönemi topluluğunun Berchtesgaden semtindeki bir zamanlar Nazi partisinin liderleri tarafından tercih edildiği ve Hitler’in en sevdiği dinlenme yeri olan ünlü Kartal Yuvası’nı bulacağınız yerdir.

4.Hallstatt

Hallstatt
Hallstatt

Salzburg’dan Tren ile 2 buçuk saat süren Hallstatt yolculuğu araç veya otobüs ile 1 saat sürmektedir. Mükemmel bir göl kenarı kasabası olan Hallstatt, sunduğu doğal manzaranın dışında,  geleneksel binaları ve romantik ortamları nedeniyle sanatçılar ve fotoğrafçıların en çok sevdiği yerlerden.

Salzburg’da Nerede Kalınır ? – Şehir Merkezi Otelleri

Salzburg Gezilecek Yerler Listesi ve Yapılacaklar
Salzburg Gezilecek Yerler Blog

Salzburg’da nerede kalınır sorusuna cevap olarak birçok bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında şehir merkezin ve şehirdeki turistik yerlere yakınlığı ile popüler olan, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek 3 bölge bulunuyor. Bunlar ;

  • Altstadt (Eski Şehir Bölgesi) : Şehirdeki en merkezi ve en çok tercih edilen bölge olarak bilinen Eski Şehir Bölgesi, şehirdeki en çok tercih edilen otellerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyor. Yani, otel konusunda seçici biriyseniz aradığınız zevkte bir oteli bu bölgede kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Bu bölge ayrıca, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir ve şehirdeki önemli turistik yerlerin büyük bir bölümün ev sahipliği yapmaktadır. Buradan şehirdeli birçok noktaya da yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Elisabeth Vorstadt : Neustadt bölgesi, merkez istasyon ve Salzach nehri arasında merkezi bir konuma sahip olan bu bölge de, Salzburg’da konaklama için düşünülebilecek seçeneklerden. Burası, Eski Şehir Bölgesi’ne nazaran 1 tık daha uygun bir konaklama seçeneği sunuyor. Ayrıca bu bölgeden de şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Neustadt Bölgesi ; Bu bölge daha çok Salzburg gece hayatı için plan yapanların tercih edebileceği bölgelerden biri. Salzburg gezilecek noktalar ise, bu bölgeye oldukça yakın. Çünkü bu bölge, nehrin karşı tarafından Eski Şehir Bölgesi’ne geçen bir bölge. Yani bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü Eski Şehir Bölgesi’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Salzburg’da Günübirlik Gezilecek Yerler – 1 Günde Salzburg

Salzburg’da 1 günde yapılacaklar sınırlı olsa da, güzel bir gezilecek yerler listesi çıkarmakta mümkün. Bazı turistik noktaları es geçmeniz gerekecek olsa da, şehrin en önemli ve en turistik yapılarını da 1 günde rahatlıkla görebilirsiniz.

Eğer bu şehirde sadece 1 gününüz varsa, Eski Şehir Bölgesi’ni gezerek güne başlayabilirsiniz. Zaten Eski Şehir Bölgesi, şehirdeki en fazla turistik yere ev sahipliği yapan yer.

Salzburg Katedrali ve Residenzplatz gibi şehrin önde gelen turistik yerleri bu bölgede bulunmaktadır. Buradaki tarihi ve turistik yerleri görmek bile en az 1 gününüzü alacağından dolayı, günübirlik bir Salzburg gezisi için bu bölgenin dışına çıkmanıza gerek yok.

Salzburg gezilecek yerler listesi adlı bu yazıdaki 17 yere ek olarak birkaç yerden daha bahsetmek mümkün. Fakat, şehirdeki en popüler ve en güzel yerlerden oluşan bu 17 yer, güzel bir 2 günlük Salzburg gezisi için yeterli olacaktır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...