Samos Adası’nda Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Yunanistan’da, dilek yarımadalarının tam karşısında bulunan Samos Adası (Sisam), Yunan Adaları arasında en güzel tatil destinasyonlarından. Samos Adası’nda konaklama fiyatları ise, Yunanistan’ın geneline göre uygun. Yani, Mykonos ve Santorini gibi, adalara nazaran biraz daha ucuz diyebiliriz.

Adadaki en ideal, en popüler ve en iyi bölgeler ise, Kokkari, Pythagareion (Pisagor) ve Marathokampos bölgeleridir. Bu 3 bölge içerisinde ister lüks bir otel, isterseniz de düşük bütçeli bir konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aşağıda konaklama bölgelerine geçmeden önce, adanın en bilindik ve en popüler 3 oteline de göz atmayı unutmayın ;

1.Mirini Hotel – Sisam ; 3 yıldızlı bu otel, Sisam’da, yani adanın merkezinde bulunuyor. Özellikle Türk turistlerin favorisi olsa da, diğer turistlerin de adadaki en çok tercih ettiği otellerden. Bu tesis, daha çok yüksek konuk değerlendirme puanı ve manzarasıyla dikkat çekmektedir.

2.Samos Aegeon Hotel – Karlovasi ; 3 Yıldızlı bu tesis, Karlovasi’de yer alan, Samos’un en çok tercih edilen otellerinden. Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, limana 2 km uzaklıkta yer alıyor.

3.Doryssa Seaside Hotel – Tatil Köyü ; 5 yıldızlı bu lüks otel, Pisagor’da (Pythagareion) bulunuyor. Geniş aile odaları, plaj kenarındaki konumu ve Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla ünlü.

Gelelim Samos Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en güzel ve en ideal bölgelere ;

1.SAMOS (Sisam)

(Bölge Puanı 90/100) – Adanın Merkezi’nde Konaklamak İsteyenlere Özel;

Sisam Otelleri
Sisam

Şüphesiz Samos Adası’nda konaklama için en ideal bölge adanın merkezidir. Sisam veya Samos olarak bilinen kasaba, adanın başkenti ve merkezi olarak bilir. Her bölgeye ve turistik noktalara buradan ulaşım oldukça kolay.

Fakat bu adanın merkezi diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı. Tabi, hemen hemen her bütçeye uygun tesisleri bu bölgede bulmak da mümkün.

Fakat birçok tur firmasının bulunduğu bu merkezden hemen hemen her yere turlar çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Samos (Sisam) kasabasında bulunan konaklama birimlerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

NOT : Bu bölge, lüks otelin pek fazla olmadığı bir yer. Eğer, 4-5 yıldızlı çok fazla lüks otel seçeneğim olsun diyorsanız, bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Sisam
Sisam

Samos Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Bonis – 2 Yıldız ; Bu tesis, basit sıradan bir otel olsa da, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip. Kasabanın tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumu ve fiyatıyla da, göz atmaya değer tesislerden.
 • Ino Village Hotel – 3 Yıldız ;  Adanın merkezinde güzel konuma sahip uygun fiyatlı otellerden. Açık bir havuzu da bulunan bu otel, tam merkeze 1 km uzaklıkta bulunuyor. Kalomi Bölgesi’ne yakınlığı ile ünlü olan bu otelden plaja yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

2.PYTHAGOREİON (Pisagor)

(Bölge Puanı 95/100) – En Popüler Bölge de Olayım Diyenlere ; 

PYTHAGOREİON Otelleri (Pisagor)
PYTHAGOREİON (Pisagor)

Adadaki tarihi ve turistik yapıların çoğuna yürüme mesafesinde bulunan Pisagor (Pythagareio), Samos’un en çok tercih edilen bölgelerinden biridir.

Bu bölgede adadaki en iyi restoranları, kafeleri ve barları fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun yanında, bu bölge adanın merkezine en yakın olan bölgelerden.

Pisagor, adadaki en popüler plajların çoğuna da yürüme mesafesinde bulunuyor. Eğer, adanın en iyi bölgesinde konaklamak istiyor ve plajlara kısa sürede ulaşmak istiyorsanız, Pythagareio adadaki en iyi seçimlerden olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Pisagor Otel Tavsiyesi
Pisagor

Pisagor Otelleri

 • Doryssa Seaside Resort (5 Yıldız) : Samos Adası’nın en güzel resort otellerinden biri olan Doryssa, popülerliğini Ege Denizi’nin manzarasına sahip olmasıyla kazanmış tesislerden. Uzun bir kumsal üzerinde yer alan bu otel, Pisagor’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğu gibi, en iyi konuk yorumlarına sahip otellerdendir. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, biraz lüks olsa da, erken rezervasyonlar ile fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun odaları bu otelde bulabilirsiniz.
 • Anthemoessa Villas : Adanın en popüler villalarından biri olan Anthemoessa, eşsiz bir Samos Adası tatili için güzel bir tercih olacaktır. Pountes Plajı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Daha çok orta bütçeli ve lüks tesis arayanların tercih edebileceği bu villaya da göz atmayı unutmayın.
 • Hotel Tarsanas – 3 Yıldız ; Çok kaliteli bir otel olmasa da, ucuz ve güzel bir konuma sahip olduğu için düşünülebilecek otellerden. Potokaki ve Remataki Plajı’na yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Tarsanas Plajı’nda bulunuyor.

3.KOKKARİ

(Bölge Puanı 85/100) – En Ucuz Olsun Diyenlere Özel ; 

KOKKARİ Otel Önerileri
KOKKARİ

Adanın en ünlü plajlarından biri olan Kokkari Plajı’na ev sahipliği yapan bu bölgede, adanın en uygun fiyatlı konaklama birimlerini fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun yanında birkaç lüks oteli de bu bölgede bulmak mümkün.

Kokkari Plajı’nın yanı sıra, Tsamadou ve Lemonakia Plajları da bu bölgeye oldukça yakın. Bu yüzden her plajdan biraz biraz tatmak istiyorsanız, adadaki en ideal bölge şüphesiz Kokkari olacaktır.

Adanın merkezine biraz uzak olsa da, ulaşım oldukça kolaydır. Eğer süper lüks bir otel arıyorsanız da bu bölgeyi es geçin derim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kokkari - Samos Adası
Kokkari

Kokkari Otel Tavsiyeleri

 • Kalidon Panorama Hotel (3 Yıldız) : Biraz daha bütçeli bir otel arayan tatilcilerin tercih edebileceği bu otel, konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunuyor. Lemonakia Plajı’na sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde olan bu otelin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Sırf bu değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. Ayrıca bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri.
 • Arion Hotel (4 Yıldız) : Bu tesis, eşsiz konumu ve modern odalarıyla 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Yemyeşil bir alan ile çevrili olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Bu fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız %30’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmakta.

4.MARATHOKAMPOS

(Bölge Puanı 80/100) – Çocuklar ile veya Kalabalık Grup Halinde Seyahat Edenlere Özel ;

Marathokampos Otel Tavsiyesi
Marathokampos

Marathokampos Plajı’na ev sahipliği yapan bu bölge, adada biraz daha sakin bir bölge olmasıyla ve birçok daire seçeneğiyle ünlü.

Daha çok apart otel ve daireleri bulabileceğiniz bu bölge, merkeze ve diğer plajlara biraz uzak olsa da yine de popüler bölgelerden olduğu için göz atabilirsiniz. İlk iki bölgede aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulamazsanız son olarak bu bölgeye göz atın derim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

marathokampos otel önerileri
marathokampos

Marathokampos Ucuz Otel Tavsiyeleri

 • Pantheon (3 Yıldız) : Adanın ucuz otellerinden biri olan Pantheon, bir apart otel olarak hizmet vermekte. Ormos Plajı’na yürüyerek bu otelden sadece 3 dakikada gidebilirsiniz. Ege Denizi manzarasına da sahip bu otelin yüzme havuzu da bulunmaktadır.
 • So Nice Hotel (3 Yıldız) : Yine 3 yıldızlı olan So Nice Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Fırsat indirimlerinin de olduğu bu otel, barı ve yüzme havuzuyla hizmet veriyor. Güzel konuk değerlendirmelerine ve oldukça sıcakkanlı çalışanlara ev sahipliği yapan bu tesis, biraz daha orta bütçeli tesis arayanların tercih edebileceği otellerden. Bunun yanında açık büfe kahvaltısıyla da turistlerin beğenisini kazanmış güzel bir konuma sahip otel diyebiliriz.

5.KARLOVASİ

KARLOVASİ - Samos Adası
KARLOVASİ

Karlovasi, Samos Adası’nda 1-2 popüler oteli için tercih edilebilecek bölgelerden biri. Birçok tesise ev sahipliği yapan bu bölge, Aegeon Hotel ile ünlü olsa da, daha birçok oteli ve diğer konaklama birimlerini fazlasıyla burada bulabiliyorsunuz.

Bu bölge, konum olarak çok sapa bir yer olmasa da, yabancı turistlerin en az, Türk turistlerin de en çok tercih ettiği bölgelerden bir tanesi.

Biraz daha sessiz sakin bir Samos Adası tatili planlıyor ve çift olarak seyahat ediyorsanız, aradığınız zevkte tesisleri burada bulabilirsiniz. Ayrıca Samos’taki romantik otellerden 1-2 tanesini de bu bölgede bulabilirsiniz.

Karlovasi’de bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için dilerseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Karlovasi’de Otel Tavsiyesi olarak da ;

Aegeon Hotel’in dışında Hesperia Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu 2 yıldızlı otel, adadaki en ucuz otellerden biri olduğu gibi, bölgedeki en iyi konuma sahip tesislerden.

Adada konaklama için listeye birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat diğer bölgeler, bu 4 bölge kadar popüler olmadığından dolayı ve aradığınız oteli bu bölgelerde bulabileceğinizden dolayı, başka bölgelere bakmaya da sanırız gerek kalmıyor. Zaten turistlerin büyük bir bölümü şehrin tam merkezinde konaklamakta. Çünkü bu adada tam olarak nerede konaklanacağı hakkında tereddütler var. Fakat yukarıda bahsetmiş olduğum 4 bölge gerek konum ve fiyat, gerekse plaj ve güvenlik bakımından adanın en iyileri. Bu yüzden tek yapmanız gereken bu bölgelerde bütçenize ve zevkinize uygun olan tesisi bulmak olacaktır.

Samos Adası’nda birçok 2 yıldızlı oteller ve konukevleri de bulunmakta. Eğer süper bütçeli bir Samos Adası tatil planı yapmıyorsanız, bu tesisleri es geçin derim. Zaten adadaki oteller ve diğer tesisler oldukça uygun olduğundan dolayı 4-5 yıldızlı otellere bile gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Samos Adası Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Pisagor Samos Adası Otel Fiyatları
Pisagor

Samos Adası’nda otel fiyatları, ortalama 35£’dan başlamakta ve 150£’ya kadar çıkabilmektedir. Tabi 35£’nun altında bir bütçe ile Samos tatili planlıyorsanız, pansiyon ve konukevlerine göz atmanız gerekiyor.

Samos’ta ucuz bir otel için ortalama 35-45£’yu gözden çıkarın deriz. En azından, plaja ve güzel bir konuma sahip olan otelde konaklamak için.

Samos’ta birçok daire ve villaları da bulabiliyorsunuz. Özellikle romantik bir Samos tatili planlıyorsanız, Pisagor Otelleri yerine, yine Pisagor’da bulunan villalara ve dairelere de göz atabilirsiniz.

Pisagor’un merkezi yerine biraz daha dış kesimlerine doğru daire ve villa fiyatları biraz daha uygun olabilmektedir.

Samos Adası’nda rezervasyon için, seyahat tarihinizden en azından 1-2 ay öncesinden yer ayırmaya çalışın. Samos Adası’nda bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları olmaktadır. Eğer erken rezervasyon fırsatlarına denk gelecek olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları, aynı tesiste bulabiliyorsunuz.


Booking.com

Samos Adası Otel Tavsiyeleri

Bu adadaki en ideal ve en çok tercih edilen aşağıdaki 5 otel tavsiyesi ile araştırmanıza başlayabilirsiniz. Bu oteller hem konum hem de fiyat bakımından en ideal tesislerden.

1.Daphne Hotel (3 Yıldız)

Samos Adası'nda Nerede Kalınır
Daphne Hotel

Eşsiz deniz manzarasıyla popüler olan bu 3 yıldızlı otel, Kampos, Tsamadou, Lemonakia ve Petalides gibi birçok plaja yakın, merkezi bir konumda bulunuyor. Konum olarak muhteşem bir yerde bulunan bu otelin oda fiyatları ise, adanın geneline göre gayet uygun.

Adanın en çok rezerve edilen otellerinden biri olmasının en önemli nedeni ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması ve adadaki birçok noktaya çok kolay bir şekilde bu otelden gidebiliyor olmanız.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Daphne, ailece seyahat edenler için de oldukça uygun. Güneşlenme alanı ve açık yüzme havuzu bulunan bu tesisin, olumlu konuk yorumlarına bakarak da, tesisin kalitesi hakkında fikir sahibi olmak mümkün.

2.Mirini Hotel (3 Yıldız)

Samos Adası Mirini Hotel
Mirini Hotel

Mirini Hotel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 3 katlı şirin bir binada hizmet veren bu otelin konuk yorumlarına bakarak otelin gayet temiz, şık ve modern olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca adanın en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerinden biri olması da bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden.

Otelin birbirinden güzel konuk yorumlarına, 8+ gibi yüksek bir değerlendirme puanına, konumuna ve fiyatına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

3.Arion Hotel (4 Yıldız)

Samos Adası'nda Nerede Kalınır
Arion Hotel- Adanın en çok rezervasyon yapılan otellerinden biri

Kokkari bölgesinde süper bir konuma sahip bu 4 yıldızlı otel, adadaki en popüler otellerden. Plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Tsamadou ve Lemonakia gibi adanın en iyi iki plajına sadece 8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Geniş bir yeşil alan ile çevrili bu otelin 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması, güzel konuma sahip olması ve fiyatının uygun olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden.

Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması ve adanın en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerinden biri olmasıdır.


Booking.com

Samos Adası’nda Konaklama Önerileri

Samos'ta Nerede Kalınır ?
Samos Adası

Ada birçok turiste göre konaklama birimini bulunabilecek en zor bölgelerden biri olarak bilinir. Fakat bu pek de doğru değil. Adada yukarıdaki 4 bölgenin dışında birkaç bölge daha bulunmakta. Fakat hem konaklama birimleri bakımından fakir olduğundan hem de konum olarak güzel yerlerde bulunmadığından dolayı diğer bölgeleri pek tavsiye etmiyoruz.

Eğer hiç kafam karışmasın diyorsanız direkt olarak Pythagoreio Bölgesi’ne göz atabilirsiniz. Bu bölge konaklama için aradığınızı bulabileceğiniz bir yer. Ayrıca bu bölgede konaklama birimleri oldukça fazla. Yani hemen hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Samos, genel olarak çok pahalı olmayan bir ada. Bu yüzden bu adada 4-5 yıldızlı otellere veya dairelere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Fakat adanın merkezinde konaklama birimleri arıyorsanız 3 yıldızlı otellerin üstündeki tesisleri es geçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu bölge çok ama çok güzel bir bölge değil. Ayrıca konaklama birimleri diğer bölgelere nazaran 1 tık pahalı. Fakat merkezi olduğundan ve turistlerin favori bölgesi olduğundan dolayı da göz atılabilecek bir bölgedir.


Booking.com

 • Samos Adası’nda konaklama genel olarak oldukça uygun olduğu için 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.
 • Yukarıdaki bölgeler, adadaki en iyi plajlar olan Kokkari, Gagau, Psili Ammos, Tsamadou, Lemonakia ve Livadaki plajlarına yakınlığı ile popüler. Bu yüzden hangi plaja daha yakın olmak istediğinize göre de bölgenizi ve otelinizi tercih edebilirsiniz.
 • Samos Adası’nın tam merkezinde otel tavsiyesi olarak da ; Plaja oldukça yakın bir konumda olan 3 yıldızlı otel Samos Hotel‘e veya daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Samian Mare Hotel and Suites adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu iki otel de adadaki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi en iyi konuma ve en iyi konuk değerlendirme puanına da sahip. Bu yüzden tam merkezde kalayım diyorsanız gönül rahatlığıyla bu iki otele de göz atabilirsiniz.
 • Adanın merkezinde konaklamak tabi ki çok güzel ve ayrıcalıklı olacaktır. Fakat diğer bölgeler de merkeze oldukça yakın olduğundan dolayı, merkezin tam kalbinde bulunan otellere fazladan ücret ödemenize de sanırım gerek yok.
 • Samos Adası, Sisam Adası olarak da bilinmekte ve burada birçok konaklama bölgesi bulunuyor. Tabi bu bölgelerin hepsinden bahsetmek pek mümkün değil. Fakat adanın en iyi, en ideal ve en ekonomik bölgelerine yukarıdaki otel haritasından göz atabilirsiniz. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Şehir merkezi her ne kadar turistlerin favori bölgesi olsa da, bize ve birçok turiste göre Pythagoreio Bölgesi’nden daha iyi değildir. Bu yüzden ilk olarak Pythagoreio Bölgesi’ne daha sonra adanın merkezine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul'daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...