Kaliforniya Eyaletinin en büyük ikinci şehri olan San Diego, ABD’nin en popüler ve en güzel şehirlerinden biri. San Diego gezilecek yerler ise, birbirinden güzel plajları ve üniversiteleri ile muhteşem bir deneyim sunmakta. San Diego’da gezilecek yerler listesi hazırlarken nerede konaklayacağınız da oldukça önemli. Özellikle plajlara yakın yerlerde konaklamak istiyorsanız, konaklama için tercih edeceğiniz bölge oldukça önemli.

San Diego’da nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, San Diego’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak bölgelere özel otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Çoğu zaman San Diego’da bulunan otellerde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Booking.com aracılığıyla fırsat indirimleri olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

San Diego Gezilecek Yerler Listesi

San Diego’daki turistik yerleri aşağıdaki listede sırasıyla bulabilirsiniz. Bu yerler birbirine yakın olandan uzak olana doğru sıralanmıştır. Bu yüzden birbirine yakın olan turistik yerlerden başlayarak çok daha anlamlı bir San Diego gezisi düzenleyebilirsiniz.

1.Gaslamp Quarter

Şehirdeki en popüler bölgelerden biri olan Gaslamp Quarter bölgesi, gezilecek yerler listenizde olması gereken güzel yerlerden. Burası şehrin kalbi. Bu yüzden dilediğiniz yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehrin merkezi olarak bilinen bu bölge, San Diego’da gezilecek yerler listenize başlamak için güzel bir yer olacaktır.

Daha çok gece hayatıyla meşhur olan bu bölgede birçok restoran, cafe, bar ve alışveriş yapabileceğiniz mağazaları da bulabilirsiniz. Sahile yürüme mesafesinde olan bu merkezi bölge San Diego’da konaklama için de oldukça popüler. Bu bölgede veya yakınlarında konaklayacak olursanız şehirdeki birçok yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Balboa Park – San Diego Hayvanat Bahçesi

Gaslamp Quarter bölgesini ziyaret ettikten hemen sonra, çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bu park, şehrin merkezine yakın bir yerde bulunuyor. Bu parka geldikten sonra Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan San Diego Hayvanat Bahçesi’ne uğramayı da unutmayın. Bunun yanında Safari Park’ı da ziyaret edebilirsiniz. Fiyatlar süper pahalı değil. Fakat yine de pahalı. Ancak ödediğiniz ücrete değecektir.

Balboa Park yakınları da konaklama için tercih edilebilecek güzel yerlerden. Booking.com aracılığıyla Balboa Park yakınlarında bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.USS Midway Müzesi

Yine şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan USS Midway Müzesi, sahile yakın bir yerde bulunmakta. 47 yıl boyunca Pasifik filosuna hizmet etmiş ve Japonlara karşı ilk ateşi açmış olan bu uçak gemisini de ziyaret etmeyi unutmayın. Şehre gelen turistlerin ilk olarak ziyaret ettiği yerlerden biri olan bu müzeyi de gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

4.Old Town

19. yüzyılda kalma binalarıyla popüler olan bu bölge San Diego gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden. Meksika tarihini yansıtan eşyalar ve savaş dönemi dökümanları da görebileceğiniz Old Town Tarih Müzesi de bu bölgede görülmeye değer yerlerden. Bu bölge ayrıca konaklama için de tercih edilebilecek güzel yerlerden. Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.La Jolla

Okyanus’a yakın bir bölge olan La Jolla, şehirdeki en popüler yerlerden biri. Birbirinden güzel kumsalların yanı sıra, sahil boyunca uzanan cafeleri, restoranları ve lüks alışveriş mağazalarını bulabilirsiniz. Daha çok turistlerin favori yerlerinden biri olarak biliniyor olsa da birçok San Diego halkını da buradaki cafelerde veya restoranlarda bulabilirsiniz.

6.Coranado Adası

San Diego’nun anakarasına bir köprü ile bağlanmış olan bu ada daha çok zenginlerin yaşadığı yer olarak bilinse de birçok turisti burada fazlasıyla görebilirsiniz. Birbirinden güzel sahillere ev sahipliği yapan bu adada birçok sörfçüyü de bir arada bulabilirsiniz.

7.Pasific Beach (Pasifik Sahili)

Şehrin kuzeyinde kalan bu sahil, San Diego’daki en popüler ve en güzel sahillerden biri. Gençlerin en çok ziyaret ettiği sahillerden biri olarak bilinmesi ve daha çok eğlenmeye gelen turistlerin tercih ettiği bu sahili de gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

8.Mission Beach (Sahili)

Pasifik Sahiline gittikten sonra hemen güney tarafta yer alan Mission Sahili’ne uğramayı unutmayın. Pasifik Sahiline nazaran daha sakin bir yer olduğundan güzelce burada dinlenebilirsiniz. Bu sahilin en önemli ve en popüler aktivitesi ise, sahilin doğu tarafında bulunan Sea World San Diego’dur. Burada balinaların gösterilerini cüzi bir ücrete izleyebilirsiniz.

9.Seaport Village

Yürüyüş yolları ve piknik alanları ile popüler olan Seaport Village da San Diego gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden. Deniz kenarında bulunan bu bölgede birbirinden güzel restoranları ve cafeleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

San Diego gezilecek yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Bu yerlere ek olarak birkaç yeri de görmek mümkün. Fakat kısa bir San Diego gezisi düzenliyorsanız, sanırım bu 9 yer yeterli olacaktır.

San Diego’da Nerede Kalmalı ?

San Diego’da gezilecek yerler listenizi hazırlarken nerede konaklayacağınız da oldukça önemli. Bu yüzden, hangi bölgede ve hangi tesiste konaklayacağınız oldukça önemli. San Diego’da bulunan en ekonomik ve en ideal otellere göz atmak için booking.com adlı otel arama sitesine göz atabilirsiniz.

Bu şehirde otel tavsiyesi olarak da ;

–Days Inn by Wyndham San Diego Hotel Circle Near SeaWorld (3 Yıldız) : San Diego Uluslararası Havaalanına sadece 8 km uzaklıkta bulunan bu otel, daha çok SeaWorld’e yakın olmak isteyen turistlerin tercih ettiği otellerden. Süper popüler bir otel olan bu tesisin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin bulunması. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız %30’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Best Western Plus Bayside Inn (3 Yıldız ) : Şehir merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu 3 yıldızlı otel şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. San Diego Uluslararası Havaalanına 3 km uzaklıkta bulunan bu süper popüler otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne oldukça yakın bir konumda bulunan bu otelden şehirdeki birçok yere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Hilton San Diego Bayfront (4 Yıldız) : Şehirdeki en popüler ve en güzel 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin en güzel yanı, fiyatların oldukça ekonomik oluşu. Şehirdeki birçok noktaya oldukça kolay bir ulaşım sağlayan bu otelden San Diego gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de San Diego’da konaklama için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

San Diego gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olmak istiyorsanız, yukarıdaki 3 otele gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Ayrıca bu otellerde fırsat indirimleri bulunmakta. Fırsat indirimleri olan otellere denk gelecek olursanız %30’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here