San Diego’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Güney Kaliforniya’da ABD ile Meksika sınırında bir sahil şehri olan San Diego’da, konaklama ücretleri ABD’nin birçok şehrine göre gayet uygun.
San Diego’da konaklama için birçok otel seçeneği olduğundan dolayı, San Diego’da nerede kalınır ? sorunuza ilk olarak bölgeyi seçmekte yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

 • Öncelikle turistik yerleri keşfetmek için en ideal bölgelerin Old Town (Eski Şehir Bölgesi) ve Şehir Merkezi olduğunu bilin.
 • Eğer lüks ama ucuz bir otel arıyorsanız, La Jolla bölgesinde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • En ideal fiyatı bulabileceğiniz popüler bölge ise, Point Loma‘dır.
 • Şehirdeki en ucuz oteller Mission Valley ve Midway-Pasific Highway bölgesinde bulunmakta.
 • Çift olarak romantik bir tatil planı yapıyorsanız, Coronado Adası, konaklama için en ideal bölgelerden olacaktır.
 • Çocuklu aileler için en ideal bölge ise, Mission Bay bölgesidir.
 • Plaj için en ideal bölge ise, Mission Beach bölgesidir. San Diego’da dairede konaklamayı düşünüyorsanız, Mission Beach bunun için en ideal bölge olacaktır.Booking.com

San Diego’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

San Diego’ya ne amaçla seyahat ediyorsunuz ? kültür gezisi mi ? yoksa iş seyahati mi ? tesis seçimine karar vermeden önce iş seyahatleri için nerede, kültür gezisi için hangi bölgede konaklayacağınızı öğrenin. Bölgeye karar verdikten sonra aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

San Diego’da konaklama için daireleri de düşünebilirsiniz. Restaurantların süper pahalı olabildiği bu şehirde dairelerde konaklayarak seyahatinizi çok daha uygun olarak yapabiliyorsunuz. Tabi tek başınıza seyahat ediyorsanız, dairelerin pek bir mantığı olmayacaktır.

ŞEHİR MERKEZİ BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi San Diego’da Nerede Kalınır ? 

San Diego'da Nerede Kalınır
Şehir Merkezi

San Diego şehrinin havasını en iyi hissedebileceğiniz yerlerden biri şüphesiz şehir merkezidir. Tüm turistik yerler ve şehirdeki önemli bölgelere ulaşım için ideal olan merkez bölgesi, şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz pahalı.

Bu bölgenin en güzel yanı ise, bölgeden Coronado Adası’na ve Balboa Parkı’na ulaşımın oldukça kolay olması. Ayrıca şehir merkezinde restoran, bar ve alışveriş bölgeleri konusunda çok fazla seçeneğiniz var.

Kendinize pek fazla güvenmiyor ve kafam karışmasın bende zaten para çok diyorsanız, gönül rahatlığıyla şehir merkezinde konaklayabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehrin tam kalbinde olayım diyorsanız
 • Turistik yerlere yakın olayım diyorsanız
 • İş amaçlı San Diego’ya seyahat ediyorsanız
 • Para sorun değil, bende fazlasıyla var diyorsanız
 • Şehrin en iyi ve en lüks restoranlarında karnımız doyurayım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • San Diego için bütçeniz yoksa
 • Şehirdeki en ucuz restoranları ve kafeleri arıyorsanız
 • 2 gün ve daha fazla süre bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Wyndham San Diego Bayside (3 Yıldız ) : Şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, havaalanına ücretsiz servis sunmakta. Şehirdeki birçok turistik noktaya kolay ulaşım sağlayan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Ayrıca otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • Hotel Indigo San Diego – Gaslamp Quarter (4 Yıldız ) : San Diego Kongre Merkezi’ne 1.5 km uzaklıkta olan bu otel, daha çok iş seyahatleri için tercih ediliyor olsa da, kültür gezisi için de tercih edilebilecek güzel otellerden. Aile odaları da olan bu otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artısı. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

OLD TOWN BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

San Diego'da Nerede Kalınır
Old Town Bölgesi

Şehirdeki en popüler bölgelerden biri olan Old Town (Eski Şehir Bölgesi) da San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplardan.

Şehri keşfetmek için oldukça ideal bir bölge olan Old Town’da şehir merkezine nazaran biraz daha uygun konaklama birimlerini bulmak mümkün. Otel konusunda çok fazla seçeneğe sahip olmayan bu bölgede, birbirinden güzel sanat galerilerini, müzeleri, alışveriş bölgelerini ve birçok restoranı bulabilirsiniz.

Old Town bölgesinin tam içerisinde otel bulamazsanız bile, bölgeye ortalama 1 km yakın olan oteller de işinizi görecektir.

Old Town bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Courtyard San Diego Old Town (3 Yıldız – Şehir Merkezine 5 km uzaklıkta) : San Diego’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu 3 yıldızlı tesis, tam donanımlı fitness merkezi ile hizmet vermekte. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen şehirdeki birçok 4 yıldızlı otelden çok daha konforlu ve iyi olan bu otelin 8.8 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • Cosmopolitan Hotel (4 Yıldız – Şehir merkezine 5 km uzaklıkta) : Sea World bu otele 6 km uzaklıkta bulunuyor. San Diego Hayvanat Bahçesi ve Balboa Parkı ise araçla 10 dakika uzaklıktadır. Cosmopolitan Hotel, San Diego tramvayına yaklaşık 100 metre uzaklıkta yer almakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

LA JOLLA BÖLGESİ (Lüks Sevenler İçin İdeal – Bölge Puanı 80/100)

La Jolla San Diego'da Nerede Kalınır
La Jolla

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna daha lüks bir cevap arıyorsanız, La Jolla bölgesinde aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölgedeki 3-4 yıldızlı oteller bile, lüks severler için yeterli olacaktır. Ayrıca otel fiyatları öyle süper uçuk da değil.

Şehir merkezinin kuzeybatısında bulunan bu bölge, daha çok sörf için tercih ediliyor olsa da, daha birçok aktiviteyi bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

La Jolla bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hyatt Regency La Jolla At Aventine (4 Yıldız ) : Şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunan bu süper lüks otel bir 4 yıldızlı otel olmasına rağmen 5 yıldızlı otellerden pek bir farkı yok.  Sahilde yürüyüş için en ideal otellerden olan bu tesis, UCSD’ye 5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu otel, La Jolla kıyılarına araçla 10 dakikalık uzaklıktadır. Scripps Araştırma Enstitüsü ve Torrey Pines Golf Sahası ise 5 km uzaklıkta. SeaWorld San Diego arabayla 15 dakikada ulaşılabilir. Şehirdeki en güzel ve en şık 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin, 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • La Jolla Cove Suites (3 Yıldız) : Eşsiz bir Pasifik Okyanus manzarasına sahip bu otel, sahile oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Yüzme havuzu da olan bu tesisin 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

MİSSİON VALLEY – HOTEL CİRCLE – Bölge Puanı 75/100 – San Diego’da En Ucuz Nerede Kalınır ?

San Diego'da Nerede Kalınır
San Diego’da nerede kalmalı ?

Daha çok bütçeli bir San Diego tatili planlayanların tercih ettiği bölgelerden biri olan Mission Valley, şehir merkezine ortalama 7-10 km uzaklıkta bulunuyor. Bu bölgenin en popüler yeri de Hotel Circle bölgesidir. Her ne kadar bir otel ismi gibi dursa da, Hotel Circle bir bölgedir ve şehirdeki en iyi konuma sahip popüler bölgelerdendir. Bu bölgede şehirdeki en ucuz otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

Hotel Circle bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Kings Inn (3 Yıldız ) : San Diego’daki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olan Kins Inn, konum olarak güzel bir yerde bulunuyor. Eşsiz açık yüzme havuzuyla popüler olan bu otel Mission Valley bölgesine de oldukça yakın bir konumda bulunmakta. SeaWorld San Diego ve Mission Bay, Kings Inn’e arabayla 15 dakikalık uzaklıkta bulunmakta. Balboa Park ve San Diego Hayvanat Bahçesi ise otele sadece 8 km uzaklıkta yer alıyor. En iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Kings Inn’in 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • Super 8 Sea World Zoo Area (2 Yıldız ) : Süper bütçeli bir San Diego gezisi planlayanların tercih edebileceği bu güzel otel SeaWorld’e araç ile 10 dakika uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca otelin 7.3 gibi idare eder bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

CORONADO BÖLGESİ-ADASI (Çiftler için romantik bir bölge – Bölge Puanı 70/100)

Coronado Adası - San Diego'da Nerede Kalınır
Coronado Adası’ndan Görünen Şehir Manzarası

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna en romantik cevap olan Coronado bölgesi, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Kısa bir vapur yolculuğu veya araç ile şehir merkezine çok kısa sürede bu bölgeden ulaşabiliyorsunuz. Oldukça huzurlu bir bölge olan Coronado, daha çok şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için ideal olacaktır.

Burada yapılacak en popüler şey ise, bisikletler ile Orange bölgesine gitmek olacaktır. Orange bölgesi, daha çok alışveriş tutkunlarının adresi ve aradığınız hemen hemen her şeyi burada bulabiliyorsunuz.

Coronado bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel del Coronado, Curio Collection by Hilton (5 Yıldız ) : Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu 5 yıldızlı tesis, Coronado bölgesinin en çok tercih edilen otellerinden biri. Sahilde bulunan güzel bir konuma sahip bu tarihi otel, 1888 yılında inşa edilmiş. San Diego Kongre Merkezi’ne araçla 15 dakika uzaklıkta olan bu otelin açık havuzu olduğu gibi 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

MİSSİON BEACH-PLAJ BÖLGESİ (Bölge Puanı 75/100)

San Diego'da Nerede Kalınır
Mission Beach Bölgesi – Pasific Plajı

San Diego’nun en iyi ve en popüler plajlarına ev sahipliği yapan Mission Beach bölgesi, konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden. Şehir merkezinden bu bölgeye araç ile ortalama 10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede ister plajların keyfini çıkarıp sörf yapabilir, ister 100 yıllık roller coaster’a binerek adrenalin yaşayabilir, isterseniz de uzun uzun sahil yürüyüşleri yapabilirsiniz. Bu bölgenin en ideal otelleri ise Pasifik Plajı yakınlarında bulunuyor.

Pasifik Plajı yakınlarında bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Surfer Beach Hotel (3 Yıldız) : Eğer Pasifik plajı yakınlarında uygun bütçeli bir otel arıyorsanız, ilk olarak bu tesise mutlaka göz atın. Uygun fiyatlı odalarının yanında güzel bir konuma da sahip olan bu otelin 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca otel manzaralı olduğu gibi plaja sadece 1 dakika uzaklıkta bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • Holiday İnn Express San Diego Seaworld (3 Yıldız ) :Yine 3 yıldızlı otellerden biri olan Holiday inn, SeaWorld’e araç ile sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Açık yüzme havuzu da olan bu şık otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla  OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha eklemek mümkün. Fakat bu 6 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, aklınızı bulandırmayın derim. Eğer sadece turistik yerler için bu şehri ziyaret ediyorsanız da, şehir merkezinin çok fazla dışına çıkmanızı da tavsiye etmem. Yok plajlar için de olsun diyorsanız, merkez ve old town dışındaki bölgelerden birini tercih edebilirsiniz

Bu şehirde konaklama için en ideal ve en merkezi bölgeler şehir merkezi ve Old Town Bölgesi’dir.

San Diego'da Nerede Kalınır
San Diego’da Nerede Kalınır

Old Town, şehirdeki turistik ve tarihi yapılara yakınlığı ile bilinen şehrin en popüler bölgesiyken, şehir merkezi daha çok iş amaçlı seyahat edenlerin favori adreslerindendir. Bunun yanında, bu iki bölgeyi de yeteri kadar bütçeniz varsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

İster aile olarak, isterseniz de çift veya yalnız olarak bu şehri ziyaret ediyor olun. Her yaş grubuna göre konaklayacak bölgeleri bu şehirde fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu yüzden bütçenize ve şehirden ne istediğinize göre dilediğiniz bölgeyi bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here