San Diego’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Güney Kaliforniya’da ABD ile Meksika sınırında bir sahil şehri olan San Diego’da, konaklama ücretleri ABD’nin birçok şehrine göre gayet uygun. Bu şehirde 200-450 TL arasında 3-4 yıldızlı kaliteli ve güzel konuma sahip bir oteli bulmak mümkün.
San Diego’da konaklama için birçok otel seçeneği olduğundan dolayı, San Diego’da nerede kalınır ? sorunuza ilk olarak bölgeyi seçmekte yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

  • Öncelikle turistik yerleri keşfetmek için en ideal bölgelerin Old Town (Eski Şehir Bölgesi) ve Şehir Merkezi olduğunu bilin.
  • Eğer lüks bir otel arıyorsanız, La Jolla bölgesinde aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • En ideal fiyatı bulabileceğiniz popüler bölge ise, Point Loma‘dır.
  • Şehirdeki en ucuz oteller Mission Valley ve Midway-Pasific Highway bölgesinde bulunmakta.
  • Çift olarak romantik bir tatil planı yapıyorsanız, Coronado Adası, konaklama için en ideal bölgelerden olacaktır.
  • Çocuklu aileler için en ideal bölge ise, Mission Bay bölgesidir.
  • Plaj için en ideal bölge ise, Mission Beach bölgesidir. San Diego’da dairede konaklamayı düşünüyorsanız, Mission Beach bunun için en ideal bölge olacaktır.

San Diego’da Nerede Kalınır ?

ŞEHİR MERKEZİ (Turistik yerleri keşfetmek için ideal)

San Diego'da Nerede Kalınır ?

Wyndham San Diego Bayside – San Diego’da Nerede Kalmalı ?

San Diego şehrinin havasını en iyi hissedebileceğiniz yerlerden biri şüphesiz şehir merkezidir. Tüm turistik yerler ve şehirdeki önemli bölgelere ulaşım için ideal olan merkez bölgesi, şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz pahalı. Bu bölgenin en güzel yanı ise, bölgeden Coronado Adası’na ve Balboa Parkı’na ulaşımın oldukça kolay olması. Ayrıca şehir merkezinde restoran, bar ve alışveriş bölgeleri konusunda çok fazla seçeneğiniz var.

Kendinize pek fazla güvenmiyor ve kafam karışmasın bende zaten para çok diyorsanız, gönül rahatlığıyla şehir merkezinde konaklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

OLD TOWN BÖLGESİ

San Diego'da Nerede Kalınır ?

Courtyard San Diego Old Town

Şehirdeki en popüler bölgelerden biri olan Old Town (Eski Şehir Bölgesi) da San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplardan. Şehri keşfetmek için oldukça ideal bir bölge olan Old Town’da şehir merkezine nazaran biraz daha uygun konaklama birimlerini bulmak mümkün. Otel konusunda çok fazla seçeneğe sahip olmayan bu bölgede, birbirinden güzel sanat galerilerini, müzeleri, alışveriş bölgelerini ve birçok restoranı bulabilirsiniz.

Old Town bölgesinin tam içerisinde otel bulamazsanız bile, bölgeye ortalama 1 km yakın olan oteller de işinizi görecektir.

Old Town bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

LA JOLLA BÖLGESİ (Lüks Sevenler İçin İdeal)

San Diego'da Nerede Kalınır ?

La Jolla Cove Suites

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna daha lüks bir cevap arıyorsanız, La Jolla bölgesinde aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölgedeki 3-4 yıldızlı oteller bile, lüks severler için yeterli olacaktır. Ayrıca otel fiyatları öyle süper uçuk da değil.

Şehir merkezinin kuzeybatısında bulunan bu bölge, daha çok sörf için tercih ediliyor olsa da, daha birçok aktiviteyi bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

La Jolla bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

MİSSİON VALLEY – HOTEL CİRCLE (En Ucuz Konaklama Bölgesi)

San Diego'da Nerede Kalınır

Kings İnn Hotel

Daha çok bütçeli bir San Diego tatili planlayanların tercih ettiği bölgelerden biri olan Mission Valley, şehir merkezine ortalama 7-10 km uzaklıkta bulunuyor. Bu bölgenin en popüler yeri de Hotel Circle bölgesidir. Her ne kadar bir otel ismi gibi dursa da, Hotel Circle bir bölgedir ve şehirdeki en iyi konuma sahip popüler bölgelerdendir. Bu bölgede şehirdeki en ucuz otelleri fazlasıyla bulabilirsiniz.

Hotel Circle bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Kings Inn (3 Yıldız – 400 TL’den başlayan fiyatlar) adlı otele,
  • Veya biraz daha bütçeli bir otel için de Super 8 Sea World Zoo Area (2 Yıldız – 275 TL’den başlayan fiyatlar) adlı tesise göz atabilirsiniz.

CORONADO BÖLGESİ-ADASI (Çiftler için romantik bir bölge)

San Diego'da Nerede Kalınır ?

Crown City İnn Coronado

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna en romantik cevap olan Coronado bölgesi, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Kısa bir vapur yolculuğu veya araç ile şehir merkezine çok kısa sürede bu bölgeden ulaşabiliyorsunuz. Oldukça huzurlu bir bölge olan Coronado, daha çok şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için ideal olacaktır.

Burada yapılacak en popüler şey ise, bisikletler ile Orange bölgesine gitmek olacaktır. Orange bölgesi, daha çok alışveriş tutkunlarının adresi ve aradığınız hemen hemen her şeyi burada bulabiliyorsunuz.

Coronado bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

MİSSİON BEACH-PLAJ BÖLGESİ

San Diego'da Nerede Kalınır

Surfer Beach Hotel

San Diego’nun en iyi ve en popüler plajlarına ev sahipliği yapan Mission Beach bölgesi, konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden. Şehir merkezinden bu bölgeye araç ile ortalama 10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede ister plajların keyfini çıkarıp sörf yapabilir, ister 100 yıllık roller coaster’a binerek adrenalin yaşayabilir, isterseniz de uzun uzun sahil yürüyüşleri yapabilirsiniz. Bu bölgenin en ideal otelleri ise Pasifik Plajı yakınlarında bulunuyor.

Pasifik Plajı yakınlarında bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

San Diego’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha eklemek mümkün. Fakat bu 6 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, aklınızı bulandırmayın derim. Eğer sadece turistik yerler için bu şehri ziyaret ediyorsanız da, şehir merkezinin çok fazla dışına çıkmanızı da tavsiye etmem.

 

Göz At ; Los Angeles’da Nerede Kalınır ?

By |2018-03-30T19:38:23+00:00Mart 30th, 2018|ABD, San Diego|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)