San Francisco Gezilecek Yerler | En Güzel Yerler

San Francisco Gezilecek Yerler
San Francisco Gezilecek Yerler

Kültürel yapısı, tarihi yerleri ve farklı yapıdaki mimari yapılarıyla eşsiz bir deneyim sunan San Francisco, ABD’nin en güzel ve en canlı yerlerinden. San Francisco Gezilecek Yerler listesi hazırlarken nerede konakladığınız da oldukça önemli. Çünkü bu şehirde gezilecek birçok yer var ve bu yerler birbirine çok yakın konumda bulunmuyor. Bu yüzden de bu şehirde gezilecek yerlere nereden başlayacağınız ve nerede konaklayacağınız oldukça önemli.

San Francisco’da nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, San Francisco’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal ve en iyi konaklama bölgelerine ve bu bölgelere özel en güzel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. San Francisco’da birçok otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmakta. Booking.com aracılığıyla fırsat indirimleri olan en ekonomik ve en ideal otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu şehirde otel tavsiyesi olarak da ; Şehir merkezine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan Hotel Beresford adlı 2 yıldızlı otele veya 3 yıldızlı bir otel olan Beresford Arms adlı tesise veya biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, Hilton San Francisco Union Square adlı 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Bu oteller şehirdeki en popüler ve en ekonomik otellerden olduğu gibi fırsat indirimlerinin en fazla olduğu otellerdendir. 

San Francisco Gezilecek Yerler Listesi

San Francisco’da gezilecek birçok turistik yer bulunmakta. Bu yerler arasında en popüler olanlar ise, Golden Gate Köprüsü, Fisherman’s Wharf, Alcatraz Adası ve Lombard Street gibi yerlerdir. Tabi San Francisco’da gezilecek yerler bu liste ile sınırlı değil. Bu 4 yere ek olarak birçok farklı yeri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

1.Golden Gate Köprüsü

San Francisco’da gece-gündüz ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri olan Golden Gate Köprüsü, dünyanın en ünlü asma köprülerinden biri olarak bilinmekte. Boğaz üzerinde eşsiz görkemiyle muhteşem bir görüntü sunan bu köprü, San Francisco denince akla gelen ilk yerlerden. Birçok belgesele konu olmuş bu köprünün üzerinden geçerek eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Özellikle geceleri muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Şehrin tam merkezine ortalama 5-6 km uzaklıkta bulunan bu süper popüler yapıyı kaçırmayın.

2.Alcatraz Adası ve Hapishanesi

Balıkçı rıhtımına gittiğiniz zaman karşınızda göreceğiniz ada, Alcatraz Adası olarak bilinir. Biraz ürkütücü bir ada olarak görünmekte. Çünkü dünyanın en azılı suçlularından olan Al Capone (Yaralı Yüz), Kelly ve Robert Straud (Alcatraz’ın Kuşçusu), George (Makinalı Silah), Doc Barker ve Robert Franklin bu adadaki hapishanededir. Turistik ziyaretlere açık olan bu adayı Pier 33 limanından kalkan botlarla ziyaret edebilirsiniz.

3.Fisherman’s Wharf (Pier 39)

Nostaljik Tramvaylarla gidebileceğiniz en güzel yerlerden biri olan Fisherman’s Wharf, San Francisco’daki en güzel ve en popüler yerlerden biri. Warren Simmons tarafından 1978 yılında açıldıktan sonra Kaliforniya’nın en önemli eğlence merkezlerinden biri haline gelmiş. Alışveriş yapabileceğiniz butik dükkanlardan restoranlara, birbirinden güzel cafelerden balıkçı iskelesine her şey 10 numara. San Francisco gezilecek yerler bakımından oldukça popüler güzel bir yer olan Pier 39’u kaçırmayın derim.

4.Lombard Street

Russian Hill bölgesinden Hyde ve Leavenworth’a kadar uzanan bu cadde, San Francisco’daki en ünlü ve en güzel caddelerden biri. Oldukça keskin virajlara sahip bu caddeden araçlar ile tek yönlü inişe izin veriliyor olsa da, pek fazla aracı burada görmüyorsunuz. Daha çok turistlerin akınına uğrayan bu caddeyi de mutlaka gezilecek yerler listenize ekleyin derim. Buraya ulaşım için Golden Gate Köprüsü’nü tercih edebilirsiniz. Köprüden geçen 28 nolu otobüsler ile buraya gelmek mümkün. Yukarıdan aşağıya doğru bir iniş yaptığınızda güzel manzara fotoğrafları çekmekte pekala mümkün.

5.Chinatown (Çin Mahallesi)

Çin kültürünün en yoğun hissedildiği bir bölge olan Chinatown, San Francisco’daki en güzel ve en popüler yerlerden biri. ABD’deki en eski Çin mahallelerinden biri olarak bu Çin mahallesi, birbirinden güzel restoranları ve renkli yapısıyla görülmeye değer en güzel yerlerden. Şehirdeki Çinlilerin kültürlerini, ibadetlerini ve geleneklerinin sürdükleri yer olan Çin Mahallesi’nde güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca Chinatown San Francisco’da konaklama bakımından oldukça güzel yerlerden. Bu bölgede bulunan birçok otelde erken rezervasyon fırsat indirimlerini de bulabilirsiniz. Chinatown bölgesinde ve bu bölgeye yürüme mesafesinde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Golden Gate Parkı

San Francisco’daki en güzel ve en popüler parklardan biri olan Golden Gate Parkı, süper popüler havasıyla San Francisco gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden. Piknik alanları, anıtları, çocuk oyun alanları ve gölleri ile kaçırılmaması gereken yerlerden. ABD’nin en çok ziyaret edilen beşinci parkı olan Golden Gate Parkı 1871 yılında bu yana büyüyerek gelişen en önemli parklardan. Bir gününüzü rahatlıkla geçirebileceğiniz bu parka uğramayı unutmayın.

7.Union Meydanı

San Francisco denince akla gelen ilk yerlerden olan Union Meydanı, birçok konsere, festivallere ve karnavallara ev sahipliği yapmakta. Şehirdeki en popüler yerlerden biri olmasının en önemli nedeni birçok gece kulübünün, cafelerin, restoranların ve alışveriş mağazalarının bu meydan içerisinde ve çevresinde bulunmasından dolayı olsa gerek. Amerika içi savaşında birlik ordusunun burada miting yapmasıyla bu isimle anılmaya başlanmış. Dünyaca ünlü markaların, büyük otellerin ve iş dünyasının kullandığı plazaların bulunduğu bir bölgedir.

Union Meydanı ve çevresi turistlerin konaklama için en çok tercih ettiği yerlerden biri olarak bilinmekte. Birbirinden güzel ve popüler otelleriyle San Francisco’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden diyebilirim. Union Meydanı ve çevresinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

8.Twin Peaks

İkiz Tepeler olarak da bilinen bu bölge, San Francisco’yu en iyi ve en güzel bir şekilde görebileceğiniz yerlerden. Şehrin ayaklarınızın altına serildiği bu yerden muhteşem manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Daha çok çift olarak San Francisco’yu ziyaret edenlerin tercih ettiği bu bölge, romantik bir akşam geçirmek için en güzel yerlerden.

9.Coit Tower

San Francisco gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir diğeri ise, 1933 yılında yapılmış olan bu 64 metre yüksekliğindeki kuledir. Turistlerin şehir manzarası fotoğraflarını yakalamak için tercih ettikleri bu kuleye çıkarak şehri süper bir şekilde izleyebilirsiniz. Farklı bir mimariye sahip bu kuleyi de San Francisco’da gezilecek yerler listenize kesinlikle ekleyin derim.

10.İtalyan Mahallesi (Little İtaly)

San Francisco’nun North Beach Bölgesi’nde yer alan İtalyan Mahallesi, şehirdeki en popüler ve en güzel mimariye ev sahipliği yapan yerlerden. İtalya’ya özgü dondurmaları, restoranları ve cafeleri bulabileceğiniz bu şirin bölgeyi de mutlaka gezilecek yerler listenize ekleyin derim. Sıradışı sokaklarıyla popüler olan bu bölge konaklama için de tercih edilebilecek güzel yerlerden. Booking.com aracılığıyla bu mahallede bu mahalle yakınlarında bulunan otellere göz atmak için tıklayın.

11.San Francisco Güzel Sanatlar Sarayı

Roma ve Yunan mimarisinden esinlenerek 1915 yılında yapılmış olan San Francisco Güzel Sanatlar Sarayı, hemen yanındaki göl sayesinde estetik bir manzara sunmakta. San Francisco halkının romantik düğün için tercih ettiği bu yeri de şehirdeki gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

12.Haight Ashbury

Birbirinden farklı mimari yapıda olan evlere ev sahipliği yapan bu bölge şehirdeki en renkli ve en turistik yerlerden. 1960 yıllarından beri hippi idealistlerin mesken tuttuğu yerlerden biri olarak da bilinmekte. Turistlerin daha çok farklı renkteki evleri ve kültürü için ziyaret ettiği bu yeri de listenize eklemenizde yarar var.

13.Rainforest Coffe

San Francisco gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir diğeri de Rainforest adı verilen bu coffedir. Şehirdeki en güzel cafelerden biri olan bu yerde, çocuklarınız için ilginç sürprizleri de bulabilirsiniz. Alt katında hediyelik eşyaların satıldığı ve üst katta sizi yağmur ormanlarının karşıladığı bu yeri de listenize ekleyebilirsiniz.

14.Asian Art Museum of San Francisco

M.Ö 4000’li yıllara dayanan tarihi ile popüler olan bu müze 2400’e yakın parçaya yakın eserlere ev sahipliği yapmakta. Ayrıca bronz, taş ve heykelleri de bu müzede bulabilirsiniz. Defin törenleri ve dini uygulamalar için bazı nesneleri de görmek pekala mümkün.

San Francisco gezilecek yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Bu listeye daha birçok yeri eklemekte pekala mümkün. Fakat 3-4 günlüğüne San Francisco’ya gidiyorsanız, sanırım bu liste yeterli olacaktır. Ayrıca bu şehirde gece hayatı için de plan yapıyorsanız, şehir merkezindeki turistik yerlere yakın yerlerde konaklayarak gece hayatına da yakın olabilirsiniz.

San Francisco’da Nerede Kalınır ?

San Francisco’da konaklama için birçok konaklama bölgesi bulunmakta. Bu bölgelerden en popüler olanları ise ;

–Union Meydanı ; Eğer şehir merkezine yakın bir yerde konaklama istiyorsanız, Union Meydanı ve çevresinde bulunan otellere ve diğer konaklama bölgelerine göz atabilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik noktaya yakın olursunuz. Bunun yanında gece hayatı ve restoran, cafe ve barlarada oldukça yakın bir konumda olursunuz.

–Fisherman’s Wharf ve Marina Bölgesi : Şehirdeki bir diğer önemli konaklama bölgesi, oldukça turistik bir yer olan Fisherman’s Wharf bölgesidir. Bu bölgede bulunan veya bu bölgeye yürüme mesafesinde bulunan oteller şehir merkezinde bulunan otellere nazaran çok daha uygundur. Ayrıca bu bölgelerde bulunan otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmaktadır.

–Soma Bölgesi ; Ve son olarak şehirdeki en ideal ve en popüler bölgelerden biri olan Soma Bölgesi, şehirdeki en uygun otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz yerlerden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here