San Francisco’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde finans ve kültür şehri olan San Francisco, kültürel yapısı, Silikon Vadisi ve Golden Gate adı verilen köprüsüyle ABD’nin en turistik şehirlerinden. San Francisco’da konaklama ise, genel olarak pahalı. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini de bu şehirde bulmak da mümkün.
Şehirde çok fazla konaklama seçeneği olduğundan dolayı, San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için ilk olarak bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

San Francisco’da Nerede Kalınır ?

UNİON MEYDANI – ŞEHİR MERKEZİ

San Francisco'da Nerede Kalınır

Hotel Beresford

Daha çok alışveriş severler için tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Union Meydanı, birçok turistik yapıya yakın. Bunun yanında bölgede ulaşım ağı oldukça iyi olduğundan, toplu taşıma araçlarıyla dilediğiniz her yere gidebiliyorsunuz. Yani sırf bu yüzden bile, bu bölgedeki otelleri tercih etmek mümkün.

Bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen yerlerden. Eğer süper kalabalık turist trafiği ile aranız iyiyse, bu bölgeyi seveceksiniz.

Union Meydanı’ndaki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ;

SOMA BÖLGESİ

San Francisco'da Nerede Kalınır

Intercontinental San Francisco

South of Market olarak bilinen Soma bölgesi, San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Daha çok restoranlar bölgesi olarak bilinen Soma’da konaklama ücretleri genel olarak pahalı olsa da, uygun fiyatlı birkaç oteli de bulmak mümkün.

Eğer bütçeli bir konaklama birimi arıyor ve hostellerde konaklamak istemiyorsanız, bu bölgede bulunan 2-3 yıldızlı otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Soma bölgesi, şehirdeki birçok turistik yere ve şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak San Francisco’daki en merkezi bölgelerden diyebilirim. Union Meydanı’na bu bölgeden yürüyerek ortalama 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Soma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Minna Hotel‘e (2 Yıldız – 500 TL’den başlayan fiyatlar)
  • Veya lüks bir otel için de Intercontinental San Francisco (4 Yıldız – 900 TL’den başlayan fiyatlar) adlı tesise göz atabilirsiniz.

San Francisco’da nerede kalınır ? sorunuza bu iki bölgede cevap bulamadıysanız, alternatif olarak North Beach bölgesindeki otellere veya Pasific Heights bölgesindeki otellere göz atabilirsiniz. Fakat yukarıdaki 2 bölge dışındaki bölgeleri çok mecbur kalmazsanız tercih etmenizi pek tavsiye etmem. San Francisco’da çok fazla hayat kadını ve evsizler olduğundan dolayı, yanlış bir bölgede konaklayarak güvensiz bir San Francisco gezisi yapabilirsiniz.

En İdeal San Francisco Otel Tavsiyeleri

San Francisco’da erken rezervasyona ve sezona göre süper fırsat indirimleri bulunuyor. Aşağıdaki 3 otel, şehirdeki en iyi fırsat indirimlerine sahip 3-4 yıldızlı otellerden. Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, bu otellere de mutlaka göz atın derim. %45’e varan fırsat indirimlerinden bu şekilde yararlanabiliyorsunuz.

1.Handlery Union Square Hotel (3 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır

Handlery Union Square Hotel

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Handlery Union Square Hotel, şehirdeki en çok fırsat indirimi olan otellerden. %35’e varan erken rezervasyon fırsat indirimlerinden bu otelde yararlanmak mümkün. Bu otelde erken rezervasyonlar ile 600 TL’ye kadar odaları bulmak mümkün.

Bu otel şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi, ayrıca şehirdeki en merkezi otellerden. Şehir merkezinde süper işlek bir cadde üzerinde bulunan bu otel, şehirdeki turistik yapılara ve finans bölgesine oldukça yakın.

Union Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden birçok turistik yere yürüyerek gitmek de mümkün. Bunun yanında, otel çevresinde 3 tane metro istasyonu bulunuyor. Yani ulaşım ağı konusunda da oldukça iyi.

2.000 konuktan 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hilton Parc 55 San Francisco Union Square (4 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır

Hilton Parc 55 San Francisco Union Square

Şehir merkezinde bulunan bu lüks otel Union Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve fırsat indirimleriyle popüler olan bu otel çevresinde şehirdeki popüler restoranları ve cafeleri de bulabilirsiniz. Alışveriş bölgelerine de yürüme mesafesinde bulunan bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %40’a varan indirimli odaları bulabiliyorsunuz.

Eğer 2-3 ay öncesinden bu süper lüks otelde rezervasyon yapacak olursanız, 750 TL’ye kadar uygun odalar da bulmak mümkün.

2.500 konuktan 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Stanford Court San Francisco (4 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır

Stanford Court San Francisco

Union Meydanı’na ve şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper merkezi bir otel olmasa da şehirdeki en ideal konuma sahip otellerden. Nob Tepesi üzerinde bulunan Grace Katedrali manzaralı Huntington Park bu otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden Chinatown (Çin Mahallesi) ise ortalama 500 metre uzaklıkta.

Hem alışveriş ve restoran hem de şehirdeki turistik yapıları keşfetmek için ideal otellerden biri olan Stanford Court San Francisco’nun 2 bin konuktan 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf konuk yorumlarına ve konumuna bakara bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bu otelde 600 TL’ye kadar uygun odalar bulmak mümkün.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeyi eklemek mümkün. Fakat hem lüks olup hem de süper fırsat indirimleri olan bu 3 otele de rezervasyon yapmadan önce mutlaka göz atın yeter. Eğer 2-3 ay öncesinden bu otellerde oda arıyorsanız, çok uygun fiyatlara San Francisco’da güzel bir tatil yapabilirsiniz. Yok, erken rezervasyon yapamıyorsanız, bu 3 otel biraz tuzlu olacaktır.

By |2018-03-30T19:36:22+00:00Mart 30th, 2018|ABD, San Francisco|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)