San Francisco’da Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Oteller

Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde finans ve kültür şehri olan San Francisco, kültürel yapısı, Silikon Vadisi ve Golden Gate adı verilen köprüsüyle ABD’nin en turistik şehirlerinden. San Francisco’da konaklama ise, genel olarak pahalı. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini de bu şehirde bulmak da mümkün.
Şehirde çok fazla konaklama seçeneği olduğundan dolayı, San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için ilk olarak bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

San Francisco’da Konaklamaya geçmeden önce bilinmesi gerekenler ; 

 • San Francisco yürüyerek gezilebilecek bir şehir. Bu yüzden konaklama için kendinizi çok kasmanıza gerek yok.
 • Yerel ulaşım yaygındır ve sık aralıklarla çalışmaktadır. Muni adı verilen otobüslerden BART’a veya tramvaylara kadar birçok seçeneğiniz bulunuyor.
 • Eğer San Francisco’da 1-2 günden fazla konaklamayı planlıyorsanız, ”Clipper” adı verilen kartlardan almayı unutmayın.
 • Clipper kartları Körfez Bölgesi boyunca kullanılabilir, bu nedenle Sonoma, San Jose, Doğu Körfezi veya Körfez’deki başka bir noktaya günlük gezi yapmak istiyorsanız faydalı olacaktır.
 • Otobüs biletleri 1.5 saatlik aktiftir. Yani 1.5 saat içerisinde iki otobüs de değiştirebilirsiniz.

San Francisco’da Nerede Kalınır ?

San Francisco’da konaklama için birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgeler arasında tercih edilebilecek en iyi ve en ideal bölgeler ise, Union Meydanı, Soma Bölgesi, Fisherman’s Wharf, The Mission, Haight-Ashbury ve Marina Bölgesi’dir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden bu bölgelerin dışındaki bölgelere göz atmanıza bile gerek yok. Zaten bu bölgeler hem güvenlik hem de turistik yerlere yakınlık konusunda oldukça ideal.

 • Union Meydanı Bölgesi ; Asla uyumayan bölge olarak bilinen Union Meydanı veya Birlik Meydanı Bölgesi, bütçe sorunu olmayanların rahatlıkla tercih edebileceği bir bölgedir. Şehrin tam kalbi. Sürekli hareketli ve canlı. San Francisco gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın. Toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız pek olmuyor.
 • Fisherman’s Wharf (Balıkçı İskelesi) Bölgesi ; Daha çok çocuklu ailelerin ve çiftlerin tercih ettiği bu bölge, Alcatraz Adası’na ulaşmak için konaklayabileceğiniz en güzel bölgedir. Union Meydanı’na göre sessizdir ve otel sayısı sınırlıdır.
 • Haight-Ashbury Bölgesi ; Şehrin en garip ve en tuhaf bölgesi olarak bilinir. Daha çok hippi tiplerinin takıldığı yer olarak bilinmekte. Şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden biri olarak bilinse de, yalnız seyahat etmiyorsanız bu bölgede konaklamayın derim.
 • The Mission Bölgesi ; Birbirinden güzel kafelere, barlara ve restoranlara ev sahipliği yapar. Sert bir San Francisco gece hayatı için idealdir.
 • South of Market (Soma) Bölgesi ; Ucuzluğu dışında pek bir cazibesi olmadığı söylense de siz kimseye aldırmayın. Burası bütçeli şehir gezisi planlayan turistlerin favori yerlerinden. Ayrıca, ucuzluğunun dışında birçok aktiviteye ev sahipliği yapmasıyla ünlü.

UNİON (Birlik) MEYDANI BÖLGESİ- ŞEHİR MERKEZİ – Bölge Puanı 95/100

Union Meydani San Francisco
Union Meydani San Francisco

Daha çok alışveriş severler için tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Union Meydanı, birçok turistik yapıya yakın. Bunun yanında bölgede ulaşım ağı oldukça iyi olduğundan, toplu taşıma araçlarıyla dilediğiniz her yere gidebiliyorsunuz. Yani sırf bu yüzden bile, bu bölgedeki otelleri tercih etmek mümkün.

Bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen yerlerden. Eğer süper kalabalık turist trafiği ile aranız iyiyse, bu bölgeyi seveceksiniz.

Union Meydanı’ndaki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ;

 • Hotel Beresford (2 Yıldız) : Şehrin en gözde meydanlarından biri olan Union Meydanı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, İngiliz Pub’ı ile meşhur. Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olması ve eşsiz bir konuma sahip olması bu tesisi tercih etmek için yeterli olsa da, otel hakkında birkaç bilgi vermekte de yarar var. Bu otelde konaklayarak şehrin tam merkezi diyebileceğimiz bir yerde olacağınızı unutmayın. Bu yüzden konum konusunda tereddüt edecek bir şey yok. Bunun yanında otelin 7.4 gibi güzel bir puanı var. Yani süper bir puan olmasa da, fiyatına ve konumuna göre uygun denebilir.
 • Beresford Arms (3 Yıldız) : Union Meydanı, Chinatown ve Moscone Kongre Merkezi gibi şehrin önemli yerlerine yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından.
 • Veya biraz daha lüks otel için de Hilton San Francisco Union Square (4 Yıldız) : Çıtanızı biraz daha yükseltmek istiyorsanız, (ki süper merkezi bölgede bunu pek tavsiye etmem ) oldukça merkezi bu 4 yıldızlı lüks otele de göz atabilirsiniz. 5 yıldızlı otelleri aratmayan havası ve konforu ile ünlü olan bu otel, şehirdeki en çok satan otellerden biri. Aile odaları da bulunan bu otelin 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Union Meydanı Çevresi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar ;

→Neiman Marcus and Macys gibi büyük mağaza isimlerini görene kadar alışveriş yapın. Yada yapmayın çok pahalı. Sadece bu mağazaları bulana kadar tek tek mağazalara göz atın.

→Feribot binasında dünyanın dört bir yanından gelen gurme lezzetleri tadın.

→Frank Lloyd Wright Binasına göz atın

→Meydandaki ücretsiz kültürel performansları görün.

→Tarihi teleferiklere binin

→Dondurma ve Kiosk Müzesi gibi ilginç müzeleri ziyaret edin.

→Dewey Anıtı’nın fotoğrafını çekmeyi de unutmayın. Union Meydanı Parkı’nda elle boyanmış kalplerle selfie çekin.

SOMA BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – (Favorimiz)

Soma Bölgesi
Soma Bölgesi

South of Market olarak bilinen Soma bölgesi, San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Daha çok restoranlar bölgesi olarak bilinen Soma’da konaklama ücretleri genel olarak pahalı olsa da, uygun fiyatlı birkaç oteli de bulmak oldukça mümkün.

Eğer bütçeli bir konaklama birimi arıyor ve hostellerde konaklamak istemiyorsanız, bu bölgede bulunan 2-3 yıldızlı otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

NOT : Bu bölgede de gece hayatı güzeldir. Fakat bu bölgede bulunan barlar ve gece kulüpleri biraz havalıdır. Yani biraz daha üst tabakaya hitap ettiğinden fiyatlara çok abartılı olabiliyor.

Soma bölgesi, şehirdeki birçok turistik yere ve şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak San Francisco’daki en merkezi bölgelerden diyebilirim. Union Meydanı’na bu bölgeden yürüyerek ortalama 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Soma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Minna Hotel‘e (2 Yıldız) : Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olarak kabul edilen bu tesis, herkes için olmasa da ucuz otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden. Konfor ve hizmet üst düzey olmasa da ödediğiniz ücrete bakarak normal olduğu söylenebilir. Şehirdeki birçok noktaya yürüyerek gidebileceğiniz bu otelin 6.6 gibi biraz düşük konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Bu yüzden sadece süper ucuz otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri.
 • Veya lüks bir otel için de Intercontinental San Francisco (4 Yıldız ) : Şehirdeki en popüler otellerden biri olan bu 4 yıldızlı tesis, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun denebilir. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, aynı odayı bu otelde çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Union Meydanı’na bu otelden yürüyerek 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Soma Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar ;

→Paranız varsa AT&T Park’ta beyzbol maçı izleyin.

→ThirstyBear Brewing Company adlı mekanda birkaç bira için

→SoMa’nın havalı barları ve kulüpleri arasında dolaşarak bir gece geçirin, The EndUp’da 30 saat boyunca eğlenceye katılın ama 1-2 saatinizi ayırın ve Mezzanine’de canlı müziğin keyfini çıkarın.

→Şehirdeki en popüler müzelerden olan, San Francisco Demiryolu Müzesi, Afrika Diasporası Müzesi, Karikatür Sanatı Müzesi ve Çağdaş Yahudi Müzesi’ni ziyaret edin.

→SoMa’nın muhteşem manzarasını görmek için Yerba Buena Sanat ve Bahçeler Merkezi’ndeki Vahiy Şelalesi’ne tırmanın.

→111 Minna’da yerel ve uluslararası sanata bayılacaksınız.

→Tarihi Aziz Patrick Kilisesi’nin bir fotoğrafını çekin.

→Çocuklarınızı Çocukların Yaratıcılık Müzesi’ne götürün

→Yeni kurulan LGBTQ ve Deri Kültür Bölgesinde dolaşın.

FİSHERMAN’S WHARF VE MARİNA BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100

San Francisco'da Nerede Kalınır ?
Fisherman’s Wharf

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise, Fisherman’s Wharf ve Marina bölgesidir. Bu bölgeler şehir merkezi kadar pahalı otellere ev sahipliği yapmıyor. Yani daha uygun bir konaklama birimi arıyorsanız, bu bölgelere de göz atabilirsiniz.

Turistlerin en gözde bölgelerinden olan bu iki bölgede aradığınız zevkte ve bütçede oteli çok rahat bulabiliyorsunuz. Daha çok deniz ürünleri sevenlerin veya San Francisco’yu tam yerinden tanımak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden diyebilirim.

Fisherman’s Wharf bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Marina bölgesinde bulunan tesislere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak 2 yıldızlı The Wharf Inn adlı Motel’e göz atın. Bu tesis, bölgedeki en ekonomik tesislerden biri olduğu gibi konum olarak da güzel bir yerde bulunuyor. Grup olarak veya aile olarak seyahat ediyorsanız da, bu tesiste bulunan 3-4-5-6 kişilik odaları tercih edebilirsiniz. Tesisin 7.5 gibi ortalama bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı bir otel için de Holiday Inn Express Hotel & Suites Fisherman’s Wharf adlı tesise göz atabilirsiniz. Union Meydanı’na 2 km uzaklıkta bulunan bu tesisten toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirdeki turistik noktalara ve şehrin tam kalbine çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks ama uygun bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan San Francisco Marriott Fisherman’s Wharf adlı tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, bölgedeki en iyi konuma sahip otellerden biri. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinde rezervasyon yapacak olursanız fiyatlar biraz daha uygun olmaktadır. Otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 4 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da, Sheraton Fisherman’s Wharf Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu tesis, şehirdeki turistik yerlerin bazılarına yürüme mesafesinde bulunduğu gibi Union Meydanı’na ve Alcatraz Adası’na 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bu otelden şehirdeki diğer turistik noktalara çok kolay bir şekildede ulaşabiliyorsunuz. Otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Fisherman’s Wharf Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar ;

→Körfez Akvaryumu’ndaki sualtı dünyasını keşfedin

→Musée Mécanique’de tarihi oyunlar oynayın.

→San Francisco Dungeon’da ürkütücü anlar yaşayın.

→Madam Tussauds’ta balmumundan ölümsüzleştirilmiş en sevdiğiniz yıldızları görün.

→San Francisco’nun Denizcilik Müzesi’ndeki denizcilik mirası hakkında bilgi edinin.

→USS Pampanito’daki orijinal 2. Dünya Savaşı denizaltısını görün.

→Tarihi Özgürlük Gemisi SS Jeremiah O’Brien’e binin.

→Ünlü Alcatraz Adası’na bir gezi yapın.

→Pier 39’da çocuklarınız ile beraber eğlenin

THE MİSSİON BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100

San Francisco'da Nerede Kalınır ?
Doleras Park – The Mission bölgesi

Bu bölge, şehirdeki en fazla 2-3 yıldızlı bütçeli konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgelerden biri.

Buradaki gece hayatı, canlı müziklerden, yerel halk ile aynı barda oturmak veya ucuz barlarda turistler ile tanışmak gibi güzel niyetleriniz varsa, Mission Bölgesi konaklama için en ideal seçeneklerden biri olacaktır.

Bu bölgede konaklamasanız bile Doleras Park‘a gidin. Hatta San Francisco’yu hafta sonu ziyaret ediyorsanız, bu parka bir Cumartesi günü öğleden hemen sonra gidin. Gündüz vakti bile partileri bu parkta bulabilirsiniz. Parti için olmasa bile bu parka mutlaka göz atın derim.

Bu bölge, biraz daha halk tabakasına hitap ediyor. Lükse düşkünler için çok az şeyler var. Fakat yemeğe düşkünseniz, San Francisco’daki en iyi Meksika ve Orta Amerika yemeklerini bulacağınız bu yere bayılacaksınız.

Mission Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Nineteen 06 Mission adlı 2 yıldızlı tesis, oda ve kahvaltı olarak hizmet veren, şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden biridir. 2 yıldızlı olmasına ve fiyatlarının uygun olmasına rağmen otel gayet modern ve şık. Ayrıca otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Golden Gate Köprüsü’ne 7 ve Alcatraz Adası’na 6 km uzaklıkta olsa da, otel yakınlarında bulunan toplu taşıma araçları ile bu yerlere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Inn San Francisco adlı 3 yıldızlı otel ise, şehirdeki en küçük otellerden biri olmasına rağmen bir hayli popülerdir. Union Square’ye yani Birlik Meydanı’na 3 km uzaklıkta bulunan bu otelden de toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirdeki turistik noktalara ve merkeze kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

The Mission Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar ; 

→The 500’de müzik kutularına para atın dilediğiniz güzel bir 80-90’lı yıllara ait parça seçin

→San Francisco’nun en eski binasını ziyaret edin: Mision San Francisco de Asis, AKA Misyonu Dolores.

→Delores Park’ta güneşli bir öğleden sonra zaman geçirin. Baktınız parti var. Hemen araya kaynayın.

→Latin yemeklerinin tadına bakın.

→Galeria de la Raza, City Art ve Southern Exposure gibi sanat galerilerindeki koleksiyonları inceleyin.

→Roxie Tiyatrosu ve uzaktaki komşusu Küçük Roxie’de bir film izleyin.

HAİGHT-ASHBURY BÖLGESİ – Bölge Puanı 75/100

San Francisco'da Nerede Kalınır ?
Haight-Ashbury bölgesi sokak sanatı ile ünlü bölgelerden biri

Açıkçası bu bölgede çok fazla konaklama birimi yok. Bu yüzden seçim yaparken bir hayli zorlanabiliyorsunuz. Eğer, aradığınız diğer bölgelerde bulamazsanız, ki çok rahat bulacaksınız, bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

Tabi bu bölgede konaklamasanız dahi, eğer şehirde alışveriş yapmak gibi bir planınız varsa da, mutlaka bu bölgeye de bir göz atın.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 3 yıldızlı Stanyan Park Hotel’e göz atabilirsiniz. Bu otel, Union Meydanı’na yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunmakta. Yani turistik yerlere ve şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma ağına ihtiyacınız olacaktır.

San Francisco’da Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

San Francisco’da erken rezervasyona ve sezona göre süper fırsat indirimleri bulunuyor. Aşağıdaki 3 otel, şehirdeki en iyi fırsat indirimlerine sahip 3-4 yıldızlı otellerden. Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, bu otellere de mutlaka göz atın derim. %45’e varan fırsat indirimlerinden bu şekilde yararlanabiliyorsunuz.

1.San Francisco’da Nerede Kalınır ? – Handlery Union Square Hotel (3 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır
Handlery Union Square Hotel

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Handlery Union Square Hotel, şehirdeki en çok fırsat indirimi olan otellerden. %35’e varan erken rezervasyon fırsat indirimlerinden bu otelde yararlanmak mümkün.

Bu otel şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi, ayrıca şehirdeki en merkezi otellerden. Şehir merkezinde süper işlek bir cadde üzerinde bulunan bu otel, şehirdeki turistik yapılara ve finans bölgesine oldukça yakın.

Union Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden birçok turistik yere yürüyerek gitmek de mümkün. Bunun yanında, otel çevresinde 3 tane metro istasyonu bulunuyor. Yani ulaşım ağı konusunda da oldukça iyi.

8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.San Francisco’da Nerede Kalınır ? – Hilton Parc 55 San Francisco Union Square (4 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır
Hilton Parc 55 San Francisco Union Square – San Francisco’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Şehir merkezinde bulunan bu lüks otel Union Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve fırsat indirimleriyle popüler olan bu otel çevresinde şehirdeki popüler restoranları ve cafeleri de bulabilirsiniz. Alışveriş bölgelerine de yürüme mesafesinde bulunan bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %40’a varan indirimli odaları bulabiliyorsunuz.

Eğer 2-3 ay öncesinden bu süper lüks otelde rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz.

7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.San Francisco’da Nerede Kalınır ? – Stanford Court San Francisco (4 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır
Stanford Court San Francisco

Union Meydanı’na ve şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper merkezi bir otel olmasa da şehirdeki en ideal konuma sahip otellerden biri. Nob Tepesi üzerinde bulunan Grace Katedrali manzaralı Huntington Park bu otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden Chinatown (Çin Mahallesi) ise ortalama 500 metre uzaklıkta.

Hem alışveriş ve restoran hem de şehirdeki turistik yapıları keşfetmek için ideal otellerden biri olan Stanford Court San Francisco’nun 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf konuk yorumlarına ve konumuna bakara bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

San Francisco’da Nerede Kalınır ? Sorunuza hala cevap bulamadınız mı ?

Yazının tamamını okudunuz ve hala kendinize konaklayacak bir bölge bulamadınız mı ? o zaman süper seçici birisiniz ve aşağıdaki özete göz atmanızda yarar var.

Öncelikle paranız varsa, hiç düşünmeyin Union Meydanı çevresinde zevkinize uygun bir konaklama birimi bulun. Bölgeler arasında fiyat farklılıkları var fakat süper bütçeli bir San Francisco gezisi planlamıyorsanız, kendinizi çok kasmanıza da gerek yok. Zaten bu bölgede hemen hemen her tip turiste uygun konaklama birimini bulmak mümkün.

Union Meydanı çevresinde konaklamak ayrılacalıktır. Çünkü bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Gidemediğiniz yerlere de her adım başı bir durak veya istasyondan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Yok ben de para var ama biraz tasarruflu olayım diyorsanız da yine şehir merkezine ve turistik noktalara kolay ulaşım sağlayabileceğiniz fakat süper merkezi olmayan bir bölge olan, Soma ve Fisherman Wharf Bölgelerine göz atabilirsiniz.

Bu bölgeler Union Meydanı gibi süper merkezi bölgeler değil. Fakat şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüme mesafesinde, bazılarına ise ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani biraz zorlarsanız, hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölgelerde konaklama birimleri Union Meydanı çevresine göre 1 tık daha uygundur. Fakat Union Meydanı Çevresi’nde bulunan konaklama birimlerinin hemen hemen hepsinde olduğu gibi erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmamaktadır. Bu yüzden de erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanmak için yine şehrin merkezinde bir tesis aramanız gerekiyor.

Union Meydanı’ndaki otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunmaktadır. Bu erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, %30’a varan indirimler yakalayabilirsiniz. Tabi bu erken rezervasyon olayını da çok fazla abartmayın yani 5-6 ay öncesinden gidip de bir rezervasyon yapmayın. Zaten yapsanız da bunun size hiçbir getirisi olmayacaktır.

Özetle San Francisco’da Hangi Bölgede Kalınır ? diyorsanız, paranız varsa Union Meydanı yok Soma Bölgesi derim.

San Francisco’da bu otel tavsiyeleri yeterli gelmediyse, San Francisco Otelleri adlı yazımıza göz atarak daha fazla otel tavsiyelerini ve en ideal otel fırsatlarını bulabilirsiniz.

San Francisco’da nerede kalınır ? sorunuza yukarıdaki bölgelerde cevap bulamadıysanız, alternatif olarak North Beach bölgesindeki otellere veya Pasific Heights bölgesindeki otellere göz atabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeyi eklemek mümkün. Fakat hem lüks olup hem de süper fırsat indirimleri olan bu 3 otele de rezervasyon yapmadan önce mutlaka göz atın yeter. Eğer 2-3 ay öncesinden bu otellerde oda arıyorsanız, çok uygun fiyatlara San Francisco’da güzel bir tatil yapabilirsiniz. Yok, erken rezervasyon yapamıyorsanız, bu 3 otel biraz tuzlu olacaktır.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here