Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde finans ve kültür şehri olan San Francisco, kültürel yapısı, Silikon Vadisi ve Golden Gate adı verilen köprüsüyle ABD’nin en turistik şehirlerinden. San Francisco’da konaklama ise, genel olarak pahalı. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini de bu şehirde bulmak da pekala mümkün.
Şehirde çok fazla konaklama seçeneği olduğundan dolayı, San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için ilk olarak bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak çok daha kolay olacaktır.

San Francisco’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

San Francisco’da konaklama için birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgeler arasında tercih edilebilecek en iyi ve en ideal bölgeler ise, Union Meydanı, Soma Bölgesi, Fisherman’s Wharf ve Marina Bölgesi’dir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden bu bölgelerin dışındaki bölgelere göz atmanıza bile gerek yok. Zaten bu bölgeler hem güvenlik hem de turistik yerlere yakınlık konusunda oldukça ideal.

UNİON MEYDANI – ŞEHİR MERKEZİ

San Francisco'da Nerede Kalınır
Hotel Beresford – San Francisco’da hangi bölgede kalınır ?

Daha çok alışveriş severler için tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Union Meydanı, birçok turistik yapıya yakın. Bunun yanında bölgede ulaşım ağı oldukça iyi olduğundan, toplu taşıma araçlarıyla dilediğiniz her yere gidebiliyorsunuz. Yani sırf bu yüzden bile, bu bölgedeki otelleri tercih etmek mümkün.

Bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen yerlerden. Eğer süper kalabalık turist trafiği ile aranız iyiyse, bu bölgeyi seveceksiniz.

Union Meydanı’ndaki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ;

  • Hotel Beresford (2 Yıldız) : Şehrin en gözde meydanlarından biri olan Union Meydanı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, İngiliz Pub’ı ile meşhur. Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olması ve eşsiz bir konuma sahip olması bu tesisi tercih etmek için yeterli olsa da, otel hakkında birkaç bilgi vermekte de yarar var. Bu otelde konaklayarak şehrin tam merkezi diyebileceğimiz bir yerde olacağınızı unutmayın. Bu yüzden konum konusunda tereddüt edecek bir şey yok. Bunun yanında otelin 6 bin konuktan 7.4 gibi güzel bir puanı var. Yani süper bir puan olmasa da, fiyatına ve konumuna göre uygun denebilir.
  • Beresford Arms (3 Yıldız) : Union Meydanı, Chinatown ve Moscone Kongre Merkezi gibi şehrin önemli yerlerine yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri. 5 bine yakın konuktan 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından.
  • Veya biraz daha lüks otel için de Hilton San Francisco Union Square (4 Yıldız) : Çıtanızı biraz daha yükseltmek istiyorsanız, (ki süper merkezi bölgede bunu pek tavsiye etmem ) oldukça merkezi bu 4 yıldızlı lüks otele de göz atabilirsiniz. 5 yıldızlı otelleri aratmayan havası ve konforu ile ünlü olan bu otel, şehirdeki en çok satan otellerden biri. Aile odaları da bulunan bu otelin 5 bin konuktan 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

SOMA BÖLGESİ

San Francisco'da Nerede Kalınır
Intercontinental San Francisco – San Francisco’da Hangi Bölgede Kalınır ?

South of Market olarak bilinen Soma bölgesi, San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Daha çok restoranlar bölgesi olarak bilinen Soma’da konaklama ücretleri genel olarak pahalı olsa da, uygun fiyatlı birkaç oteli de bulmak oldukça mümkün.

Eğer bütçeli bir konaklama birimi arıyor ve hostellerde konaklamak istemiyorsanız, bu bölgede bulunan 2-3 yıldızlı otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Soma bölgesi, şehirdeki birçok turistik yere ve şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak San Francisco’daki en merkezi bölgelerden diyebilirim. Union Meydanı’na bu bölgeden yürüyerek ortalama 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Soma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Minna Hotel‘e (2 Yıldız) : Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olarak kabul edilen bu tesis, herkes için olmasa da ucuz otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden. Konfor ve hizmet üst düzey olmasa da ödediğiniz ücrete bakarak normal olduğu söylenebilir. Şehirdeki birçok noktaya yürüyerek gidebileceğiniz bu otelin 6.6 gibi biraz düşük konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Bu yüzden sadece süper ucuz otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri.
  • Veya lüks bir otel için de Intercontinental San Francisco (4 Yıldız ) : Şehirdeki en popüler otellerden biri olan bu 4 yıldızlı tesis, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun denebilir. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, aynı odayı bu otelde çok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Union Meydanı’na bu otelden yürüyerek 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

FİSHERMAN’S WHARF VE MARİNA BÖLGESİ

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri ise, Fisherman’s Wharf ve Marina bölgesidir. Bu bölgeler şehir merkezi kadar pahalı otellere ev sahipliği yapmıyor. Yani daha uygun bir konaklama birimi arıyorsanız, bu bölgelere de göz atabilirsiniz.

Turistlerin en gözde bölgelerinden olan bu iki bölgede aradığınız zevkte ve bütçede oteli çok rahat bulabiliyorsunuz. Daha çok deniz ürünleri sevenlerin veya San Francisco’yu tam yerinden tanımak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden diyebilirim.

Fisherman’s Wharf bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Marina bölgesinde bulunan tesislere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

San Francisco’da nerede kalınır ? sorunuza bu iki bölgede cevap bulamadıysanız, alternatif olarak North Beach bölgesindeki otellere veya Pasific Heights bölgesindeki otellere göz atabilirsiniz. Fakat yukarıdaki 2 bölge dışındaki bölgeleri çok mecbur kalmazsanız tercih etmenizi pek tavsiye etmem. San Francisco’da çok fazla hayat kadını ve evsizler olduğundan dolayı, yanlış bir bölgede konaklayarak güvensiz bir San Francisco gezisi yapabilirsiniz.

En İdeal San Francisco Otel Tavsiyeleri

San Francisco’da erken rezervasyona ve sezona göre süper fırsat indirimleri bulunuyor. Aşağıdaki 3 otel, şehirdeki en iyi fırsat indirimlerine sahip 3-4 yıldızlı otellerden. Eğer 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, bu otellere de mutlaka göz atın derim. %45’e varan fırsat indirimlerinden bu şekilde yararlanabiliyorsunuz.

1.Handlery Union Square Hotel (3 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır
Handlery Union Square Hotel

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Handlery Union Square Hotel, şehirdeki en çok fırsat indirimi olan otellerden. %35’e varan erken rezervasyon fırsat indirimlerinden bu otelde yararlanmak mümkün. Bu otelde erken rezervasyonlar ile 700 TL’ye kadar odaları bulmak mümkün.

Bu otel şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi, ayrıca şehirdeki en merkezi otellerden. Şehir merkezinde süper işlek bir cadde üzerinde bulunan bu otel, şehirdeki turistik yapılara ve finans bölgesine oldukça yakın.

Union Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden birçok turistik yere yürüyerek gitmek de mümkün. Bunun yanında, otel çevresinde 3 tane metro istasyonu bulunuyor. Yani ulaşım ağı konusunda da oldukça iyi.

2.000 konuktan 8.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hilton Parc 55 San Francisco Union Square (4 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır
Hilton Parc 55 San Francisco Union Square – San Francisco’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Şehir merkezinde bulunan bu lüks otel Union Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve fırsat indirimleriyle popüler olan bu otel çevresinde şehirdeki popüler restoranları ve cafeleri de bulabilirsiniz. Alışveriş bölgelerine de yürüme mesafesinde bulunan bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %40’a varan indirimli odaları bulabiliyorsunuz.

Eğer 2-3 ay öncesinden bu süper lüks otelde rezervasyon yapacak olursanız, 750 TL’ye kadar uygun odalar da bulmak mümkün.

2.500 konuktan 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Stanford Court San Francisco (4 Yıldız )

San Francisco'da Nerede Kalınır
Stanford Court San Francisco

Union Meydanı’na ve şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper merkezi bir otel olmasa da şehirdeki en ideal konuma sahip otellerden biri. Nob Tepesi üzerinde bulunan Grace Katedrali manzaralı Huntington Park bu otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden Chinatown (Çin Mahallesi) ise ortalama 500 metre uzaklıkta.

Hem alışveriş ve restoran hem de şehirdeki turistik yapıları keşfetmek için ideal otellerden biri olan Stanford Court San Francisco’nun 2 bin konuktan 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf konuk yorumlarına ve konumuna bakara bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bu otelde 700 TL’ye kadar uygun odalar bulmak mümkün.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

San Francisco’da bu otel tavsiyeleri yeterli gelmediyse, San Francisco Otelleri adlı yazımıza göz atarak daha fazla otel tavsiyelerini ve en ideal otel fırsatlarını bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

San Francisco’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeyi eklemek mümkün. Fakat hem lüks olup hem de süper fırsat indirimleri olan bu 3 otele de rezervasyon yapmadan önce mutlaka göz atın yeter. Eğer 2-3 ay öncesinden bu otellerde oda arıyorsanız, çok uygun fiyatlara San Francisco’da güzel bir tatil yapabilirsiniz. Yok, erken rezervasyon yapamıyorsanız, bu 3 otel biraz tuzlu olacaktır.

[huge_it_maps id=”86″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here