Şangay Otelleri | Şangay Otel Fiyatları

Şangay Otelleri
Şangay Otelleri

Çin’in en güzel ve en canlı şehirlerinden biri olan Şangay’da konaklama ücretleri bir hayli pahalı olabiliyor. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Gerek konum gerekse fiyat bakımından en ideal ve en uygun olan otelleri bu listede fazlasıyla bulabilirsiniz. Şangay Otelleri veya Şangay Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden otelinizi erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak tercih etmeli ve doğru bir bölge seçimi yapmalısınız.

Şangay’da bulunan 3-4 yıldızlı oteller çok da pahalı değildir. Özellikle şehir merkezinin biraz dışına çıkacak olursanız, çok daha uygun fiyatlı olan otelleri bulabiliyorsunuz. Eğer 5 yıldızlı lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezine biraz uzak olan otellerde konaklamanızda yarar var. Gerek fiyat bakımından gerekse şık ve modernlik bakımından çok daha iyi otelleri bulabiliyorsunuz.

Şangay’da nerede hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Şangay’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilir, bölge bölge konaklama tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Şangay Otelleri

1.Q-Box Hotel Shanghai Sanjiagang (4 Yıldız)

Şangay’daki en lüks ve en şık otellerden biri olan bu tesiste gecelik ortalama konaklama ücretleri 45£’dan başlamaktadır. Şehir merkezine biraz uzak olan bu otelden dilediğiniz yere toplu taşıma araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Havaalanına 7 km uzaklıkta bulunan bu otel daha çok iş seyahatleri için tercih ediliyor olsa da, çift olarak seyahatler için de tercih edilebilecek ideal otellerden.

2.Metropolo Classiq Shanghai Bund Circle (5 Yıldız)

Şanghay’daki Huangpu semtinde Şanghay Doğu Jinling Yolu Feribot İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Metropolo Classiq, Shanghai, Bund Circle, tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi ile klimalı odalar sunmaktadır. Konuklar tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilir. 1930’lu yıllarda inşa edilmiş bazı bölümleri ile eşsiz bir görünüm sunmaktadır.

Metropolo Classiq, Shanghai, Bund Circle, Doğu’nun İncisi Kulesi’ne 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. En yakın havaalanı olan Şanghay Hongqiao Uluslararası Havalimanı 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tesisten yürüyerek Bund’a 6 dakika ve Doğu Nanjing Yolu Metro İstasyonu’na 9 dakikada gidebilirsiniz. Yu Bahçesi ve Halk Meydanı’na yürüyerek 20 dakikada gidebilirsiniz.

Her oda düz ekran uydu TV ile donatılmıştır. Bazı odalarda dinlenebileceğiniz bir oturma alanı bulunuyor. Ortalama konaklama ücretlerinin 100£’dan başladığı bu otelin 2 bin konuktan 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Radisson Blu Hotel Shanghai New World (5 Yıldız)

Halk Meydanı Şanghay Sanat Müzesi ve Doğu Nanjing Alışveriş Bölgesi gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine oldukça yakın konumda bulunan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 110£’dan başlamaktadır. Spa ve Sağlık Merkezi ile oldukça ünlü olan bu otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesisi de Şangay’daki oteller listenize mutlaka ekleyin derim.

4.Shanghai Deco Hotel (4 Yıldız)

Şangay Otelleri arasında oldukça popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin gecelik konaklama ücretleri 50£’dan başlamaktadır. Bu otelin ucuz olmasının en büyük nedeni ise, şehirdeki turistik yerlere biraz uzak olmasıdır. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirdeki dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otelin 1.000 konuktan almış olduğu 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Şehirdeki en ideal konaklama birimlerinden biri olan bu tesisi de bu şehirdeki otel listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Şangay Merkez Otelleri

Şehirdeki en pahalı otelleri merkez bölgesinde bulabilirsiniz. Fakat merkezdeki otellerden uzak durmanızda yarar var. Çünkü şehir merkezindeki bazı otellerde fiyatlar neredeyse iki kat fazla olmaktadır. Bu yüzden gerek fiyat bakımından gerekse yıldız bakımından tercih edilebilecek otellerden oluşmamaktadır. Bu nedenle de otelinizi şehir merkezine uzak olan bölgelerde aramanızda yarar var.

Ucuz Şangay Otelleri

Şangay’da ucuz bir otel arıyorsanız ilk olarak şehir merkezinin dışındaki otellere göz atmanız gerekiyor. Şehrin tam kalbinde bulunan otellerin büyük bir bölümü oldukça pahalı olduğundan dolayı, ucuz oteller için bölge seçimi oldukça önemli.

Şangay Otelleri veya Şangay Otel Fiyatları her ne kadar mevsime sezona ve bölgeye göre değişiklik gösteriyor olsa da, ortalama otel fiyatları bu aralıkta diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here