Şangay’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Çin Halk Cumhuriyeti’nin merkezi olarak kabul edilen Şangay (Şhangay), hareketli gece hayatı ve modern yapısıyla dünyanın dört bir yanından turistlerin favori destinasyonlarından. Modern yapılarıyla dikkat çeken bu mega kentte konaklama ise, orta düzeyde. Yani her bütçeye uygun konaklama birimini Şangay’da rahatlıkla bulabilirsiniz.
Şangay’da nerede kalınır ? sorusu için konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bu şehirdeki konaklama bölgeleri arasında fiyat bakımından çok fark olduğundan dolayı, hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli.

Şangay’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler 

Şangay’da konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında tercih edilebilecek 5-6 bölge bulunmakta. Bund, Nanjing Yolu ve Renmin Square (Halk Meydanı Bölgesi) bu şehirdeki en güzel ve en ideal konaklama bölgeleridir. The Bund ve Nanjing Yolu Bölgesinde (Huangpu Bölgesi olarak da bilinir) bulunan otellerin hepsinden yürüyerek şehrin tam merkezine gitmek mümkün.

Şangay'da Nerede Kalınır ?
Şangay’da Nerede Kalmalı

Buna ek olarak eğer bütçeli bir Şangay gezisi planlamıyorsanız, Şehrin tam kalbinde bulunan otellere de göz atabilirsiniz. Şehrin tam kalbi olarak bilinen bölgede, otel fiyatları diğer bölgelere göre biraz daha pahalı. Fakat sen bana en iyi bölgeyi, en iyi restoranların, kafelerin, barların, gece hayatının ve turistik yerlere süper yakın olan bölgeyi göster derseniz, kesinlikle Şangay Merkez Bölgesi’nde konaklayın derim.

Şangay’ın tam kalbinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BUND  BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100

Bund Bölgesi Şangay
Şangay Bund Bölgesi

Bund bölgesi, nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevap olarak biliniyor. Şehirde bu bölgeden daha iyi bir konaklama bölgesi bulmak zor. Yani şehirde en popüler olan bölge Bund bölgesidir. Fakat Şangay’daki konaklama bölgeleri arasında en pahalı olan bölgelerden biridir.

Bu bölge, şehrin tarihi ve iş merkezi bölgesidir. Yani hem iş seyahatleri için hem de kültür ve tarihi şehir gezisi için bu bölgede konaklayarak güzel bir Şangay seyahati yapmak mümkün. Bu bölgede akşamları çok daha güzel oluyor. Özellikle romantik akşam yürüyüşleri için oldukça ideal bir bölge.

Bu bölgede konaklayarak gündüz/gece nehir turlarına rahatlıkla katılabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeden Şangay’ın en canlı gece hayatı bölgelerinden biri olan Xintiandi’ye, Yuyuan Bahçesi’ne veya şehirdeki en turistik caddelerden biri olan Nanjing Yolu’na bu bölgeden çok kısa sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer gece hayatı için de bir planınız varsa Bund bölgesinden başka bir bölgeye bakmanıza bile gerek yok.Booking.com

Bund bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Shanghai Fish Inn East Nanjing Road (2 Yıldız ) : Şehrin tam kalbine ortalama 1.2 km uzaklıkta bulunan bu otel, Şangay’daki en uygun fiyatlı otellerden. Birbirinden güzel restoranları, barları, cafeleri ve marketleri otele sadece 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulabilirsiniz. Güzel konumu ve modern odaları sayesinde bir hayli popüler olan bu otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.Bunun yanında şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması da oldukça güzel. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Riverview Hotel on the Bund (3 Yıldız) : Bund Bölgesi’nin en ekonomik otellerinden biri olan bu tesis, şehirdeki en popüler yerlerden olan, Nanjing Yolu, Cool Docks, Şehir Tanrısı Tapınağı ve Bund Finans Merkezi gibi yerlere yürüme mesafesinde. Yani konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunmakta. 7.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde biraz erken rezervasyon yapacak olursanız indirimleri yakalayabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Shanghai Bund South China Harbour View Hotel (4 Yıldız) : Bund bölgesinde süper merkezi 4 yıldızlı otellere göz atacak olursanız fiyatların bir hayli yüksek olduğunu görebilirsiniz. Fakat bu 4 yıldızlı şehrin tam kalbine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bu sayede  de fiyatlar diğer merkezi 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha uygun. Bunun yanında şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve Waibaidu Köprüsü’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunması otelin en büyük artılarından. Otelin 7.5 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

NANJİNG ROAD BÖLGESİ (Nanjing Yolu – Huangpu Bölgesi) – Bölge Puanı 90/100

Nanjing Yolu Şangay
Nanjing Yolu Şangay

Şangay’daki en ünlü yaya yolu olan Nanjing, konaklama bakımından en ideal bölgelerden biri. Bir alışveriş caddesi olan Nanjing’de birçok bütçede konaklama birimini de bulabiliyorsunuz. Jade Budist Tapınağı, Yuyuan Bahçesi ve Xintiandi’ye de bu bölgeden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Nanjing Yolu Bölgesi’nde bulunan otelleri bulmak için Huangpu’ya yakın olan otelleri tercih etmek gerekiyor.

Toplu taşıma araçlarına ve şehirde görülmesi gereken önemli yerlere yakınlığı ile tercih edilebilecek en ideal bölgelerdendir.

Bu bölge The Bund bölgesiyle boy ölçüşebilecek kadar güzel bir bölge.

Restoranlar, cafeler, barlar ve  birbirinden güzel ve uygun otelleri bu bölgede bulabilir, turistik yerlere bi koşu gidebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu bölgede bulunan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Home Inn Plus Shanghai People’s Square East Jinling Road (3 Yıldız) : Bu otel Nanjing Yolu’na yakın en güzel ve en ekonomik otellerden biri. Halk Meydanı ve Doğu Nanjing Yolu’ndaki Yaya caddesi otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca bu otelin şehrin tam merkezine 600 metre uzaklıkta bulunmakta. Oda ücretleri şehrin tam kalbinde bulunan 3 yıldızlı otellerden 1-2 tık daha uygun. Ayrıca bu otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Atour Light Shanghai On the Bund (4 yıldız) : Bu bölgede biraz daha lüks ama uygun bir otel arıyorsanız, konumuyla popüler olan bu tesise de göz atabilirsiniz. Şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu oteli merkez otelleri arasında sayabiliriz. Birbirinden şık ve modern odaları, erken fırsat rezervasyon indirimlerinin olmas ve 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

RENMİN SQUARE BÖLGESİ (Halk Meydanı) – Bölge Puanı 85/100

Renmin Meydanı Şangay
Şangay’da konaklama

Şangay’da nerede kalınır ? sorusu için düşünülebilecek en ideal bölgelerden bir diğeri de Halk Meydanı bölgesidir. Eğer Şangay’da nerede konaklayacağınıza karar veremiyor ve merkezi bir yer arıyorsanız, gözünüz kapalı bu bölgede konaklayabilirsiniz. Bu bölge, Remin Square veya People’s Square olarak da biliniyor.

Nanjing Yolu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak biliniyor. Bu bölgedeki konaklama birimleri ise, genel olarak uygun fiyatlı. Yani her bütçeye uygun konaklama birimini bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu meydana en yakın olan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Majesty Plaza Shanghai : Şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden. 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli İncele

 –Central Hotel Shanghai (4 yıldız ) : Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Oteli İncele

Şangay’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi eklemek mümkün. Fakat ilk olarak bu 3 bölgeye göz atacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu bölgelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

En İdeal 3 Şangay Otel Tavsiyesi

Şangay'da Nerede Kalınır ?
Şangay’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Eğer Şangay’da hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

1. Şangay’da nerede kalınır ? – Renaissance Shanghai Yu Garden Hotel (5 Yıldız)

Şangay'da Nerede Kalınır
Renaissance Shanghai Yu Garden Hotel

Bu otel, Şangay’daki en popüler turistik yerlerden biri olan Yuyuan Bahçesi’ne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Metro istasyonunun hemen yanında yer alan bu lüks otel, kendi kategorisinde şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Bund bölgesine ortalama 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, merkezi bir otel arayanların tercih edebileceği en ideal tesislerden.

8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu otelin en güzel yanı da 17. katında bulunan eşsiz manzaraya sahip bir barının olmasıdır. Şangay’ı keşfetmek ve alışveriş bölgelerine yakın olmak için tercih edilebilecek bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Şangay’da nerede kalınır ? – Central Hotel Shanghai (4 Yıldız)

Şangay'da Nerede Kalınır
Central Hotel Shanghai

Şangay’ın en çok tercih edilen otellerinden biri olan Central Hotel Shanghai, Nanjing Yolu’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla popüler olan bu otele 5-10 dakika yürüme mesafesinde 3 metro istasyonu bulunuyor. Yani şehirde dilediğiniz herhangi bir yere hızlı ve rahat bir şekilde bu otelden ulaşabiliyorsunuz.

Şangay’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesis de şehirdeki tüm turistik yapılara 0.5 – 3 km uzaklıkta ve 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip.

Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Şangay’da nerede kalınır ? – Holiday İnn Express Zhabei Shanghai (3 Yıldız)

Şangay'da Nerede Kalınır
Holiday Inn Express Zhabei Shanghai -Şangay’da nerede kalınır ?

Şangay’da en ucuz otellerden biri olan Express Zhabei, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmıyor. Şangay Tren İstasyonu’na ve Şangay Turizme Merkezi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden.

Nanjing Yolu ve Halk Meydanı gibi şehrin merkezi yerlerinde bulunan ünlü turistik yerlere ortalama 3 km uzaklıkta olan bu otelin yakınlarında da metro istasyonunu bulabiliyorsunuz. Yani merkeze süper yakın olmasa da kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şangay’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en iyi ve kendi kategorisinde en uygun olan bu otellerden aramanıza başlayacak olursanız, çok daha uygun oteli kısa sürede rahatlıkla bulabilirsiniz. Zaten Şangay’da 4-5 yıldızlı otellerin büyük bir bölümü merkezi otellerdendir. Bu yüzden The Bund bölgesinde bulunan bir 4 yıldızlı otelde kalarak şehir merkezinde ve diğer bölgelere de yakın bir yerde konaklamak olursunuz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şangay’da nerede kalınır ? sorunuza hala cevap bulamadınız mı ? 

Bu şehirde konaklama için hala aradığınız konaklama bölgesini veya birimini bulamadıysanız, hiç tereddüt etmeden, bütçenize uygun bir konaklama birimini Bund Bölgesi’nde rezerve edin derim. Bu bölge hemen hemen herkese hitap eden güzel bir bölge. Merkezi olduğundan dolayı da şehirdeki önemli turistik noktalara ve diğer bölgelere ulaşım da oldukça kolay.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...