Şangay’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Çin Halk Cumhuriyeti’nin merkezi olarak kabul edilen Şangay (Şhangay), hareketli gece hayatı ve modern yapısıyla dünyanın dört bir yanından turistlerin favori yerlerinden. Modern yapılarıyla dikkat çeken bu mega kentte konaklama ise, orta düzeyde. Yani her bütçeye uygun konaklama birimini Şangay’da rahatlıkla bulabilirsiniz.
Şangay’da nerede kalınır ? sorusu için konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bu şehirdeki konaklama bölgeleri arasında fiyat bakımından çok fark olduğundan dolayı, hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli.

Şangay’da güzel bir otelde konaklamayı planlıyorsunuz, bütçenizi 250-550 TL arasında bir değerde ayarlamaya çalışın. Tabi 250 TL’nin altında da çok fazla otel seçeneğiniz bulunuyor. Fakat, güzel bir konumda ve otelde konaklamak için bu fiyat aralığındaki oteller ideal seçenekler olacaktır.

Şangay’da Nerede Kalınır ? 

BUND  BÖLGESİ

Şangay'da Nerede Kalınır

Hotel Indigo Shanghai On The Bund

Bund bölgesi, Şangay’da nerede kalmalı ? sorusuna en iyi cevap olarak biliniyor. Şehirde bu bölgeden daha iyi bir konaklama bölgesi bulmak zor. Yani şehirde en popüler olan bölge Bund bölgesidir. Fakat Şangay’daki konaklama bölgeleri arasında en pahalı olan bölgelerden biridir.

Bu bölge, şehrin tarihi ve iş merkezi bölgesidir. Yani hem iş seyahatleri için hem de kültür ve tarihi şehir gezisi için bu bölgede konaklayarak güzel bir Şangay seyahati yapmak mümkün. Bu bölgede akşamları çok daha güzel oluyor. Özellikle romantik akşam yürüyüşleri için oldukça ideal bir bölge.

Bu bölgede konaklayarak gündüz/gece nehir turlarına rahatlıkla katılabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeden Şangay’ın en canlı gece hayatı bölgelerinden biri olan Xintiandi’ye, Yuyuan Bahçesi’ne veya şehirdeki en turistik caddelerden biri olan Nanjing Yolu’na bu bölgeden çok kısa sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer gece hayatı için de bir planınız varsa Bund bölgesinden başka bir bölgeye bakmanıza bile gerek yok.

Şangay'da Nerede Kalınır

Astor House Hotel

Bund bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldız otel kıvamında olan Astor House Hotel‘e veya biraz daha lüks otel için de 5 yıldızlı otel kıvamında olan Hotel Indigo Shanghai On The Bund adlı otele göz atabilirsiniz.

NANJİNG ROAD BÖLGESİ (Nanjing Yolu)

Şangay'da Nerede Kalınır

Sofitel Shanghai Hyland Hotel

Şangay’daki en ünlü yaya yolu olan Nanjing, konaklama bakımından en ideal bölgelerden biri. Bir alışveriş caddesi olan Nanjing’de birçok bütçede konaklama birimini de bulabiliyorsunuz. Jade Budist Tapınağı, Yuyuan Bahçesi ve Xintiandi’ye de bu bölgeden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarına ve şehirde görülmesi gereken önemli yerlere yakınlığı ile tercih edilebilecek en ideal bölgelerdendir.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Sofitel Shanghai Hyland Hotel‘e gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

RENMİN SQUARE BÖLGESİ (Halk Meydanı)

Şangay'da Nerede Kalınır

Shanghai Marriott Hotel City Centre

Şangay’da nerede kalınır ? sorusu için düşünülebilecek en ideal bölgelerden bir diğeri de Halk Meydanı bölgesidir. Eğer Şangay’da nerede konaklayacağınıza karar veremiyor ve merkezi bir yer arıyorsanız, gözünüz kapalı bu bölgede konaklayabilirsiniz. Bu bölge, Remin Square veya People’s Square olarak da biliniyor.

Nanjing Yolu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak biliniyor. Bu bölgedeki konaklama birimleri ise, genel olarak uygun fiyatlı. Yani her bütçeye uygun konaklama birimini bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu meydana en yakın olan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Majesty Plaza Shanghai adlı tesise veya biraz daha lüks konaklama birimi için de Shanghai Marriott Hotel City Centre adlı 5 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

Şangay’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi eklemek mümkün. Fakat ilk olarak bu 3 bölgeye göz atacak olursanız, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu bölgelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

En İdeal 3 Şangay Otel Tavsiyesi

1.Renaissance Shanghai Yu Garden Hotel (5 Yıldız – 450-900 TL)

Şangay'da Nerede Kalınır

Renaissance Shanghai Yu Garden Hotel

Bu otel, Şangay’daki en popüler turistik yerlerden biri olan Yuyuan Bahçesi’ne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Metro istasyonunun hemen yanında yer alan bu lüks otel, kendi kategorisinde şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Bund bölgesine ortalama 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, merkezi bir otel arayanların tercih edebileceği en ideal tesislerden.

1.700 konuktan 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu otelin en güzel yanı da 17. katında bulunan eşsiz manzaraya sahip bir barının olmasıdır. Şangay’ı keşfetmek ve alışveriş bölgelerine yakın olmak için tercih edilebilecek bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Central Hotel Shanghai (4 Yıldız – 400-550 TL)

Şangay'da Nerede Kalınır

Central Hotel Shanghai

Şangay’ın en çok tercih edilen otellerinden biri olan Central Hotel Shanghai, Nanjing Yolu’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla popüler olan bu otele 5-10 dakika yürüme mesafesinde 3 metro istasyonu bulunuyor. Yani şehirde dilediğiniz herhangi bir yere hızlı ve rahat bir şekilde bu otelden ulaşabiliyorsunuz.

Şehirdeki tüm turistik yapılara 0.5 – 3 km uzaklıkta olan bu otelin 1.200 konuktan 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Holiday İnn Express Zhabei Shanghai (3 Yıldız – 175-250 TL)

Şangay'da Nerede Kalınır

Holiday Inn Express Zhabei Shanghai

Şangay’da en ucuz otellerden biri olan Express Zhabei, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otellerin konforunu aratmıyor. Şangay Tren İstasyonu’na ve Şangay Turizme Merkezi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden.

Nanjing Yolu ve Halk Meydanı gibi şehrin merkezi yerlerinde bulunan ünlü turistik yerlere ortalama 3 km uzaklıkta olan bu otelin yakınlarında da metro istasyonunu bulabiliyorsunuz. Yani merkeze süper yakın olmasa da kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

1.500 konuktan 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şangay’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en iyi ve kendi kategorisinde en uygun olan bu otellerden aramanıza başlayacak olursanız, çok daha uygun oteli kısa sürede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

By |2018-03-30T23:45:50+00:00Mart 30th, 2018|Asya, Çin|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)