Saraybosna’da Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Oteller

Bosna-Hersek’in başkenti ve en büyük şehri olan Saraybosna, Osmanlı’ya ait birçok tarihi yapı ile turistlerin favori şehirlerinden. Bu şehirde konaklama ücretleri de diğer birçok Avrupa ülkelerine göre gayet uygun. Bu yüzden, gönül rahatlığıyla 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Tabi 500’den fazla konaklama birimi arasından doğru tercih yapmak çok da kolay olmuyor.
Bu yüzden Saraybosna’da nerede kalınır ? adlı bu yazıya göz atarak, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Saraybosna’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Saraybosna’da konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da bunlar arasında en popüler ve en iyi olanlar Başçarşı Caddesi ve yakınları, şehir merkezi ve Old Town bölgesidir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat

Başçarşı Caddesi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Saraybosna’da Nerede Kalınır ?

Saraybosna’nın en merkezi bölgelerinden biri olarak bilinen Başçarşı Bölgesi şehirdeki en popüler yerlerden. Yani Saraybosna’da mutlaka görmeniz gereken bir yer varsa o da Başçarşı Caddesi’dir. Böyle bir yerde konaklayarak merkeze süper yakın olacağınız gibi, şehirdeki birçok turistik noktaya da kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehrin tam merkezinde konaklama istiyorsanız
 • Turist kalabalığından rahatsız olmuyorsanız
 • Saraybosna gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Birçok otel seçeneğim olsun diyorsanız
 • Tur firmalarına yakın olayım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
 • Süper bütçeli bir Saraybosna gezisi planlıyorsanız

Birçok turistik yere yürüyerek ulaşabilseniz de yürüyerek gidemeyeceğiniz yerlere tramvay ve otobüsleri kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Başçarşı Caddesi ve yakınlarında bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başçarşı Caddesi’nde otel tavsiyesi olarak da ;

3 yıldızlı bir tesis olan Hotel Saraj bütçeli bir tesis arayanlar için ilk göz atılması gereken otellerden. Şehirdeki en popüler ve en uygun 3 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Saraj, Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel Başçarşı ve Sebil Çeşmesi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki en iyi seçeneklerden olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4 yıldızlı bir otelde konaklamak isterseniz de, şehirdeki en çok tercih edilen ve en fazla fırsat indirimleri olan Hotel Boss adlı tesise göz atabilirsiniz. Latin Köprüsü’ne, Başçarşıya ve Sebil Çeşmesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha lüks fakat fiyat bakımından ortalamanın altında. 9.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en güzel yanlarından. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5 Yıldızlı lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, Başçarşı Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hotel Europe adlı tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki diğer turistik noktalara da yürüme mesafesinde bulunan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Bistrik Bölgesi – Hünkar Camii Yakınları – Bölge Puanı 90/100

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Saraybosna’da Hangi Bölgede Kalmalı ?

Bu bölge, Başçarşı Caddesi’ne yakın olan bölgeye alternatif olarak göz atabileceğiniz bölgelerden biri. Biraz daha uygun fiyatlı konaklama bölgeleriyle sessiz sakin bölge arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden biri.

Saraybosna Bira Fabrikası ve kırmızı ve beyaz Saint Anthony Kilisesi ve Manastırı Bistrik Bölgesi’nin en popüler yerleri arasında. Fakat bu bölgenin en güzel yapısı ise İmparator Camii veya Fatih Camii olarak bilinen ”Hünkar Camii’dir.

Tabi bu tarihi ve dini yapıların yanında, bir de Birahane Müzesi bulunur Bistrik Bölgesi’nde, dilerseniz bu müzeye de göz atabilirsiniz.

NOT : Bu bölgede konaklayacak olursanız da, Başçarşı, Sebil Çeşmesi ve diğer tarihi turistik yerler de yürüme mesafesinde olacaktır. Bu bölgenin tek farklı yanı biraz daha az turistin bulunması ve biraz  daha sakin bir bölge olması. Zaten bu bölgedeki tesisler ile Başçarşı’ya yakın olan tesisler arasında konum bakımından büyük farklılıklar yok. Ancak bu bölgede biraz daha uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Hünkar Camii yakınlarında bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 4 Yıldızlı bir otel olan İsa Begov Hamam Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehirdeki en şık ve modern otellerden biri olan İsa Begov, ücretsiz sauna ve spa küveti ile ünlü olan tesislerden biri. Geniş bir Türk kahvaltısına sahip bu otelden yürüyerek Latin Köprüsü’ne 2 dakikada, Başçarşı Caddesi’ne ve Sebil Çeşmesi’ne 5 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otel, Hüsrev Camii’nin hemen birkaç metre uzaklığında yer almaktadır. Otelin 9.0 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Saraybosna’da konaklama için en ideal otellerden bir diğeri olan Hotel President Sarajevo adlı 4 yıldızlı tesiste bu bölgede bulunmakta. Turistlerin favori otellerinden olan bu tesisin en güzel yanı da Hüsrev Camii’nin hemen yanında bulunuyor olmasıdır. Başçarşı ve Sebil Çeşmesi de otele sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Otelin 9.2 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha bütçeli bir otel arıyorsanız da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Latinski Most adlı tesise göz atabilirsiniz. Hotel Latinski Most 1881-1883 yılları arasında inşa edilmiş ve adını da hemen 10 metre yakınında bulunan Latin Köprüsü’nden almış. Hüsrev Camii’ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki diğer turistik yerlere de yürüyerek çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Başçarşı ve Sebil Çeşmesi otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otelin 9.2 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat diğer bölgeler de yukarıdaki 2 bölge komşu olduğundan dolayı buna pek gerek yok. Zaten yukarıdaki 2 bölge hem konum hem de fiyat bakımından en ideal konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Yukarıdaki bölgelerde konaklama birimlerinizi tercih ederken Başçarşı, Sebil Çeşmesi ve Hüsrev Camii’ne yakınlığa göre karar verin. Eğer merkezi bir tesiste konaklamak istiyorsanız, bu 3 yere çok daha yakın olan tesisleri tercih edin. Bu turistik yerlerden uzaklaştıkça da konaklama ücretleri biraz daha ucuzlayacaktır. Fakat Saraybosna konaklama bakımından genel olarak uygun olduğundan çok fazla da uzaklaşmanıza gerek yok.

Saraybosna’da Nerede Kalınır ? – Diğer Otel Tavsiyeleri

Şehirde, yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulamadıysanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

1.Hotel VIP (4 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır
Hotel VIP – Saraybosna’da nerede kalınır ?

Başçarşı Semti’ne ve Latin Köprüsü’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hotel VIP, ücretsiz havaalanı servisi ile şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri. Eşsiz konumu ve modern odalarıyla ünlü olan bu otelin 9.6 gibi mükemmel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani otelin oda ücretleri bütçenize uygunsa, sırf konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Hotel VIP, otogar ve tren istasyonuna 3, havaalanına ise sadece 9 km uzaklıkta bulunuyor. Otel çevresinde cafeleri, restoranları ve barları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Sana (4 Yıldız )

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Hotel Sana

Eski Şehir bölgesinde bulunan bu otel Başçarşı’ya sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi. Şehir manzaralı odalarıyla popüler olan bu otelin yakınlarında toplu taşıma araçlarını, restoranları ve alışveriş mağazalarını da bulmak mümkün. Konuk yorumlarına bakarak otelin gayet şık, temiz ve modern olduğunu da söyleyebiliriz. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Hotel Sana’nın, 9.5 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Otel, Sebil Çeşmesi’ne 2, Latin Köprüsü’ne de 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Diğer 4 yıldızlı otellere göre daha popüler olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.İsa Begov Hamam Hotel (4 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır
İsa Begov Hamam Hotel

Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri de İsa Begov Hamam Hotel’dir. Osmanlı motiflerine sahip el oyması mobilyaları ve el yapımı halıları ile popüler olan bu otelin sauna ve spa küveti olanakları da bulunuyor. Konum olarak da gayet merkezi bir yerde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gitmek de mümkün. Otel, Latin Köprüsü’ne 2 ve Başçarşı Caddesi’ne de 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Oda ücretlerine oldukça çeşitli bir kahvaltının dahil olduğu bu otel çevresinde barları, restoranları ve toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Hotel Colors Inn (4 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Hotel Colors Inn

Merkeze 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hotel Colors Inn, şehirdeki en popüler ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Başçarşı Caddesi’ne 300 metre uzaklıkta olan bu otel, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. 9.5 gibi süper yüksek bir puanı olması bu oteli incelemek için yeterli olacaktır.

Otobüs terminaline ve tren istasyonuna 1 km uzaklıkta olan bu otel, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha lüks. Fakat fiyat bakımından da hemen hemen aynı. Bu yüzden, Saraybosna’da 4 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak Hotel Colors Inn’e göz atın derim. Bunun yanında, otelin 10.0 gibi yüksek bir tesis denetleyici puanı bulunuyor. Yani otelde şikayet edilebilecek pek de bir şey yok denebilir. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Old Town Hotel (3 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır
Old Town Hotel

Kentin tam merkezinde, Başçarşı’da bulunan bu otel konum olarak mükemmel bir yerde bulunuyor. Dilediğiniz hemen hemen yere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Saraybosna gece hayatı için bir planınız varsa, bu otelde konaklayarak gecenin geç saatlerinden otelinize yürüyerek rahatlıkla dönebilirsiniz. Oda ücretlerine açık büfe kahvaltının dahil olduğu bu otel, Roma Katolik Katedrali, Saraybosna Müzesi ve Gazi Hüsrev Bey Camii gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına sadece 2 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bu bölgede konaklama ücretleri 1 tık daha pahalı olduğundan 3 yıldızlı otellere göz atın derim. 3 yıldızlı oteller arasında en popüler ve en ideal olanı da Old Town Hotel olduğu için ilk olarak bu otele göz atmakta yarar var.

Otelin 9.3 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması, süper merkezi bir konumda bulunması ve gece hayatına yakın olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Saraybosna’da Nerede Kalınır ? – Merkeze Uzak Oteller

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Saraybosna’da Nerede Kalınır ?

Belki şehir merkezindeki oteller veya diğer konaklama birimleri her ne kadar uygun olsa da, herkesin bütçesine uymayabilir. Bu yüzden şehir merkezine ve turistik yerlere 2-6 km uzaklıkta bulunan aşağıdaki 2 otele de göz atmanız da yarar var. Fiyata bakımından aradığınız tesisler olabilir.

 • Hotel Holiday adlı ilk tesis şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani araç olmadan şehirdeki turistik noktalara gitmek biraz zor. Başçarşı Bölgesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde olsa da, Başçarşı Caddesi’ne 2 km uzaklıkta bulunmakta. Bunun yanında Latin Köprüsü ve diğer turistik yerler de otele ortalama 2 km uzaklıkta bulunuyor. Otel 4 yıldızlı bir otel. Fakat şehirdeki en lüks ve en şık 4 yıldızlı otellerden biri. Ayrıca bu 4 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı olanı. Yani 4 yıldızlı ucuz bir otel arıyorsanız, merkeze biraz uzak olan bu tesise de göz atabilirsiniz. Otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Ibis Styles Sarajevo adlı 4 yıldızlı otel ise, merkeze çok uzak. Şehirdeki turistik noktalara ortalama 6 km uzaklıkta bulunan bu otel havaalanına biraz daha yakın bir tesis arayanlar için ideal. Özellikle şehri iş amaçlı ziyaret ediyor ve sadece 1 gününüz varsa, havaalanına araç ile 10 dakikada gidebileceğiniz bu oteli de inceleyebilirsiniz. Fakat turistik noktalara biraz uzak. Eğer Saraybosna’da 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız, bu otel belki ideal olabilir. Fakat bu şehri 1-2 günlüğüne ziyaret ediyorsanız bu otelin konumu size zaman sıkıntısı yaşatabilir. Otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

NOT : Saraybosna’da konaklama için daireleri veya konukevlerini tercih etmenizi de pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu şehirde bulunan otellerin büyük bir bölümü gayet uygun fiyatlı. Yani hayatınızda hiçbir şehirde 5 yıldızlı bir otelde konaklamamış olsanız dahi bu şehirdeki 5 yıldızlı otellere de göz atın derim. Bütçenize uyan bir 5 yıldızlı oteli bile bulabilirsiniz.

Göz At : Saraybosna Otelleri

Bunun yanında zaten şehirde gezilecek yerlerin hemen hemen hepsi ücretsiz olarak gezilebiliyor. Ayrıca şehirde her şey çok uygun. Bu yüzden de bu şehirde süper bütçeli bir gezi planı yapmanıza da gerek kalmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat bölgenin en ideal ve en popüler bu 5 otelinden araştırmanıza başlayarak dilediğiniz zevkte ve bütçede oteli bulabilirsiniz. Bu yüzden, seçimin kolay olması adına bu 5 otele mutlaka göz atın derim.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...