Bosna-Hersek’in başkenti ve en büyük şehri olan Saraybosna, Osmanlı’ya ait birçok tarihi yapı ile turistlerin favori şehirlerinden. Bu şehirde konaklama ücretleri de diğer birçok Avrupa ülkelerine göre gayet uygun. Bu yüzden, gönül rahatlığıyla 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Tabi 500’den fazla konaklama birimi arasından doğru tercih yapmak çok da kolay olmuyor. Bu yüzden Saraybosna’da nerede kalınır ? adlı bu yazıya göz atarak, şehirdeki en ideal olan, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirme puanına sahip 5 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı bulabilirsiniz.

Saraybosna’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Saraybosna’da konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da bunlar arasında en popüler ve en iyi olanlar Başçarşı Caddesi ve yakınları, şehir merkezi ve Old Town bölgesidir. Bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok rahatlıkla bulabilirsiniz.

Başçarşı Caddesi

Saraybosna’nın en merkezi bölgelerinden biri olarak bilinen Başçarşı Caddesi şehirdeki en popüler yerlerden. Yani Saraybosna’da mutlaka görmeniz gereken bir yer varsa o da Başçarşı Caddesi’dir. Böyle bir yerde konaklayarak merkeze süper yakın olacağınız gibi, şehirdeki birçok turistik noktaya da kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Birçok turistik yere yürüyerek ulaşabilseniz de yürüyerek gidemeyeceğiniz yerlere tramvay ve otobüsleri kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Başçarşı Caddesi ve yakınlarında bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başçarşı Caddesi’nde otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Saraj (3 Yıldız) : Şehirdeki en popüler ve en uygun 3 yıldızlı otellerden biri olan Hotel Saraj, Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. 7.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel Başçarşı ve Sebil Çeşmesi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehirdeki en iyi seçeneklerden olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

1.Hotel VIP (4 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır
Hotel VIP – Saraybosna’da nerede kalınır ?

Başçarşı Semti’ne ve Latin Köprüsü’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hotel VIP, ücretsiz havaalanı servisi ile şehirdeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri. Eşsiz konumu ve modern odalarıyla ünlü olan bu otelin 800 konuktan 9.6 gibi mükemmel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani otelin oda ücretleri bütçenize uygunsa, sırf konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Hotel VIP, otogar ve tren istasyonuna 3, havaalanına ise sadece 9 km uzaklıkta bulunuyor. Otel çevresinde cafeleri, restoranları ve barları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Sana (4 Yıldız )

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Hotel Sana

Eski Şehir bölgesinde bulunan bu otel Başçarşı’ya sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak oldukça merkezi. Şehir manzaralı odalarıyla popüler olan bu otelin yakınlarında toplu taşıma araçlarını, restoranları ve alışveriş mağazalarını da bulmak mümkün. Konuk yorumlarına bakarak otelin gayet şık, temiz ve modern olduğunu da söyleyebiliriz. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Hotel Sana’nın, 9.7 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Otel, Sebil Çeşmesi’ne 2, Latin Köprüsü’ne de 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Diğer 4 yıldızlı otellere göre daha popüler olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.İsa Begov Hamam Hotel (4 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır
İsa Begov Hamam Hotel

Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan bir diğeri de İsa Begov Hamam Hotel’dir. Osmanlı motiflerine sahip el oyması mobilyaları ve el yapımı halıları ile popüler olan bu otelin sauna ve spa küveti olanakları da bulunuyor. Konum olarak da gayet merkezi bir yerde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gitmek de mümkün. Otel, Latin Köprüsü’ne 2 ve Başçarşı Caddesi’ne de 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Oda ücretlerine oldukça çeşitli bir kahvaltının dahil olduğu bu otel çevresinde barları, restoranları ve toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.Hotel Colors Inn (4 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır ?
Hotel Colors Inn

Merkeze 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan Hotel Colors Inn, şehirdeki en popüler ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Başçarşı Caddesi’ne 300 metre uzaklıkta olan bu otel, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran çok daha yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. 9.5 gibi süper yüksek bir puanı olması bu oteli incelemek için yeterli olacaktır.

Otobüs terminaline ve tren istasyonuna 1 km uzaklıkta olan bu otel, diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha lüks. Fakat fiyat bakımından da hemen hemen aynı. Bu yüzden, Saraybosna’da 4 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak Hotel Colors Inn’e göz atın derim. Bunun yanında, otelin 10.0 gibi yüksek bir tesis denetleyici puanı bulunuyor. Yani otelde şikayet edilebilecek pek de bir şey yok denebilir. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Old Town Hotel (3 Yıldız)

Saraybosna'da Nerede Kalınır
Old Town Hotel

Kentin tam merkezinde, Başçarşı’da bulunan bu otel konum olarak mükemmel bir yerde bulunuyor. Dilediğiniz hemen hemen yere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Saraybosna gece hayatı için bir planınız varsa, bu otelde konaklayarak gecenin geç saatlerinden otelinize yürüyerek rahatlıkla dönebilirsiniz. Oda ücretlerine açık büfe kahvaltının dahil olduğu bu otel, Roma Katolik Katedrali, Saraybosna Müzesi ve Gazi Hüsrev Bey Camii gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına sadece 2 dakika uzaklıkta bulunuyor. Bu bölgede konaklama ücretleri 1 tık daha pahalı olduğundan 3 yıldızlı otellere göz atın derim. 3 yıldızlı oteller arasında en popüler ve en ideal olanı da Old Town Hotel olduğu için ilk olarak bu otele göz atmakta yarar var.

Otelin 9.1 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması, süper merkezi bir konumda bulunması ve gece hayatına yakın olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”25″]

Saraybosna’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat bölgenin en ideal ve en popüler bu 5 otelinden araştırmanıza başlayarak dilediğiniz zevkte ve bütçede oteli bulabilirsiniz. Bu yüzden, seçimin kolay olması adına bu 5 otele mutlaka göz atın derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here