Sardunya Adası’nda Nerede Kalınır | En Güzel Bölgeler

Sardunya Adası’na gitmeye karar verdiyseniz, ne kadar muhteşem bir adayı ziyaret edeceğinizin farkındasınızdır. Bu ada özellikle çiçeği burnunda çiftler için mükemmel bir seçim. Birçok romantik seçeneği olan bu adada çok fazla konaklama birimi ve çok fazla bölge olduğundan dolayı da, Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmanız gerekiyor.

Adada konaklama için seçeceğiniz bölgeye iyi karar vermeniz gerekiyor. Gece hayatına mı ?, turistik yerlere mi ? yakın olmak istiyorsunuz, yoksa plajlara veya merkeze mi ? yada hepsinden azar azar olsun mu diyorsunuz ? bu sorularınızın hepsine aşağıdaki bölgelerde tek tek cevap bulabilirsiniz.

Sardunya Adası’nda Nerede Kalınır ?

Sardunya Adası’nda konaklama için birçok ideal bölge bulunmaktadır. Bu bölgeler arasında en güzel konuma sahip ve en ideal olan bölgeler ise ;

  • Adanın en güzel bölgesinde, en merkezde ve en çok tercih edilen yerinde konaklayayım diyorsanız Alghero Bölgesi‘ni,
  • Eğer romantik bir Sardunya Adası tatili planlıyorsanız da Cagliari Bölgesi‘ni
  • Sardunya Adası’nda ailece nerede konaklanır ? sorusuna cevap için de Olbia Bölgesi‘ni,
  • Bütçeli bir Sardunya Adası tatili planlıyorsanız da San Teodoro Bölgesi‘ni inceleyebilirsiniz.

ALGHERO BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır ?
Arghelo Bölgesi – blualghero-sardinia.com

Sardunya Adası’nda konaklama için ilk seçeneklerden biri, şüphesiz Alghero Bölgesi‘dir. Bu liman kasabası Sardunya Adası’nın kuzeybatısında yer alır ve dar sokakları ortaçağ kalesi etrafında çevrili güzel bir bölgedir.

Tarihi ve turistik yapıları ile turistlerin ilk tercihlerinden biri olan Alghero Bölgesi, Temmuz ve Ağustos aylarında Sardunya Adası’nın en çok tercih edilen yerleri arasında gelir.

Doğal manzarasıyla ünlü olan Alghero Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Hotel La Margherita & SPA 7.8 Puan | Hotel Florida 8.5 Puan |

Orta Bütçeli ; Hotel Villa Piras 8.3 Puan | Hotel Catalunya 8.5 Puan | Alma di Alghero Hotel 8.5 Puan | Hotel Riviera 7.8 Puan |

Lüks ; Hotel Carlos V & SPA 8.8 Puan | Hotel Soleado 7.8 Puan |

CAGLİARİ BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır ?
Cagliari Bölgesi – Sardunya Adası’nın başkenti olarak bilinir

Sardunya Adası’nın romantik başkent bölgesi olan Cagliari, çiftler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Turistik ve tarihi yerleri de görebileceğiniz bu bölgede, gece hayatı süper.

Bu bölge yakınlarındaki en iyi plajlar ; Chia Plajı, Villasimius, Tuerredda ve Costa Rei plajıdır. Bölgeye çok yakın olmasa da, bu plajlara ulaşım oldukça kolay.

Bölgedeki en ideal restoranlar ; Antica Hostaria ve Dal Carsaro adlı mekanlardır.

Cagliari’de dolaşmak isteyenler için kesinlikle çok şey var. Özellikle, M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilen etkileyici Roma amfi tiyatrosu ve 1535 yılında inşa edilmiş olan ve daha önce kentin güney kapısı olarak kullanılan Aslan Kapısı bulunmaktadır.

Bu bölgedeki tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Hotel Residence Ulivi E Palme 7.6 Puan | Hotel Quadrifoglio 7.7 Puan |

Orta Bütçeli ; Hotel Aristeo 9.5 Puan | Hotel Panorama 7.6 Puan | Holiday Inn Cagliari 7.9 Puan |

Lüks ; Sardegna Hotel – Suites & Restaurant 8.0 Puan | T Hotel 8.8 Puan |

CASTELSARDO BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır ?
Castelsardo

Daha çok tarihe meraklı olanların nerede kalınır ? listesine eklediği bölge olan Castelsardo bölgesi, Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Restoranları ve birkaç barı ile tercih edilebilecek ideal bir bölge olan Castelsardo bölgesine de mutlaka göz atın derim.

Castelsardo yakınlarında bulunan plajlar ise ; Lu Bagnu plajı ve Cala Ostina plajıdır.

Bölgede kaçırılmaması gereken yerler ; Doria Kalesi, Sant Antonio Abate Katedrali, Torre di Frigiano ve Elephant Rock (Taş Fil)’dir.

Bölgedeki en ideal restoranlar (Çiftler için çok daha güzel) ; La Guardiola ve Baga Baga adlı mekanlardır.

Bu bölge gece hayatı konusunda ölü bir bölge. Etrafı gezmek için araca ihtiyacınız olabilir. Ayrıca plajlar güzel ama adanın en iyileri değil. Konaklama ücretleri ise, bu bölgede çok daha uygun. Daha çok sessiz/sakin bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bu bölgede bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Meli (3 Yıldız) : Bölgenin en uygun ve en popüler otellerinden biri olan Hotel Meli, konuk yorumlarıyla ve 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanıyla gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Hotel & SPA Riviera Castelsardo (4 Yıldız) : Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 4 yıldızlı tesis, adanın en ekonomik otellerinden biri. Fırsat indirimleri ile oldukça popüler olan bu otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

PORTO CERVO BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır ?
Porto Cervo Bölgesi jetsetsport.com

Daha çok çiftler için ideal olan bu bölge, gösterişi seven, gece hayatına ve plajlara önem veren turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden. Dünyanın en iyi plajları arasında olan birkaç plajı da bu bölgede bulabiliyorsunuz. Akıl almaz güzellikte olan bu bölge pek popüler olmasa da göz atılmaya değer. İster romantik bir tatil isterseniz de yalnız başınıza güzel bir tatili bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Bu bölge yakınlarında bulunan en iyi plajlar ise ; Principe Plajı, Liscia Ruja Plajı, Pevero Plajı ve Capriccioli Plajı’dır. Peki sen hangisini seçerdin diye soracak olursanız, kesinlikle Capriccioli derim 🙂

Bu bölgede konaklama ücretleri biraz pahalı. Ayrıca bölgedeki çoğu tesis 4-5 yıldızlı otellerden oluşuyor. Çok uygun otel bulamasanız da, orta bütçede birçok oteli burada bulabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %40’a varan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın ! Sardunya Adası’nın en pahalı olan bölgelerinden biri Porto Cervo’dur.

Akıl almaz bir gece hayatı deneyimi yaşayabileceğiniz bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Cervo Hotel, Costa Smeralda Resort (5 Yıldız) : Porto Cervo bölgesinin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan bu 5 yıldızlı lüks otel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Emeralda Sahili boyunca uzanan bu otelin özel plaj alan ve sağlık yaşam alanı da bulunmakta. Havaalanı servisi de olan bu otelin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, konaklama ücretleri çok daha uygun olacaktır. Ayrıca otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Bagaglino I Giardini Di Porto Cervo (4 Yıldız) : Özel plaj alanı ve havaalanı servisi ile popüler olan bu otelin en güzel yanı, adanın en güzel konumlarından birine sahip olması. Şehirdeki en popüler ve en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisi de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

OLBİA BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır ?
Olbia Bölgesi

Bu kuzeydoğu kasabası Sardunya Adası’nın ana feribot limanı olarak bilinir. Sadece liman kasabası olmaktan çok daha ötedir. Birbirinden güzel arnavut kaldırımlı sokaklarda bulunan restoranlar şarap içmenin keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir. Birbirinden güzel alışveriş olanaklarına sahiptir. Turistik yerlere sahiptir ve daha nicesi.

Bu bölge, bazı turistler tarafından romantik bir bölge olarak tercih edilse de, tam anlamıyla bir romantik bölge demek çok da doğru olmaz.

Birbirinden kaliteli konaklama birimleri ve uygun fiyatlarla Olbia Bölgesi’ni seveceksiniz.

Olbia Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Hotel Terranova 8.1 Puan | Hotel Cavour 8.2 Puan |

Orta Bütçeli ; DoubleTree By Hilton Olbia – Sardinia | Mercure Olbia 8.3 Puan |

Lüks ; Luna Lughente 9.0 Puan | Jazz Hotel 9.1 Puan |

Tatil Köyü ; Geovillage Sport & Wellness Resort 8.0 Puan

SAN TEODORO BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır ?
San Teodoro

Sardunya Adası’nda konaklama için biraz doğuya gidecek olursanız, San Teodoro Bölgesi’nde olursunuz.

Burası beyaz pudralı plajları ve turkuaz suları için tercih edebileceğiniz en güzel yer.

Plaj, barları ve gece kulüpleri ile güzel bir gece hayatı deneyimi sunuyor. Yok gece hayatı ile ilgilenmiyorsanız da rüzgar sörfünü deneyebilirsiniz.

Sardunya Adası’ndaki en bütçeli bölgelerden biri olan San Teodoro’da bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Hotel Al Faro (Sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek bir tesis, bir otelden beklentisi düşük olanlara) | Hotel L’Esagono 8.1 Puan |

Orta Bütçeli ; Hotel Onda Marina 8.1 Puan |

Not : Bu bölgede çok fazla lüks otel olmadığı gibi gerçekten de lüks olan otelleri veya diğer konaklama birimlerini bulmak zor. Bu yüzden, lüks bir tesiste konaklamak istiyorsanız başka bir bölgeye de göz atabilirsiniz.

Sardunya Adası’nda Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Büyük ihtimal aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini yukarıdaki 6 bölgeden birinde bulabilirsiniz. Fakat biraz daha farklı veya değişik bölgeler arıyorsanız da aşağıdaki Cala Gonone Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz.

Sardunya Adası’nda Nerede Kalınır ? – CALA GONONE BÖLGESİ

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır
Hotel La Playa

Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Cala Ganone bölgesi, romantik bir tatil planlayanların en çok tercih ettiği bölgelerden. Süper atmosfere sahip bu bölgede otel fiyatları ise, diğer bölgelere göre ideal. Fakat aracınız olmadan burada konaklamayı düşünüyorsanız, 2-3 günden fazla konaklamanızı tavsiye etmem. Bu bölgeye ulaşım ve bu bölgeden diğer bölgelere ulaşım biraz zor olabiliyor.

Bu bölge yakınlarında 8’den fazla plaj bulabilirsiniz. Hemen hemen tüm plajlar adadaki en popüler ve en iyi plajlardan.

Bu bölgede restoran için Su Recreu ve II Percatore adlı mekanları deneyebilirsiniz.

Eğer adanın merkeziyle işiniz yoksa, Sardunya Adası’ndaki en iyi ve en popüler bölge Cala Gonone diyebilirim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha listeye eklemek mümkün. Zaten bu adanın bölgeleri çok fazla. Listedeki bölgelerin dışındaki diğer bölgelerde adada en az tercih edilen bölgelerden oluşuyor.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...