Sardunya Adası’nda Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Sardunya Adası’na gitmeye karar verdiyseniz, ne kadar muhteşem bir adayı ziyaret edeceğinizin farkındasınızdır. Bu ada özellikle çiçeği burnunda çiftler için mükemmel bir seçim. Birçok romantik seçeneği olan bu adada çok fazla konaklama birimi ve çok fazla bölge olduğundan dolayı da, Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusu için az da olsa araştırma yapmanız gerekiyor.

Adada konaklama için seçeceğiniz bölgeye iyi karar vermeniz gerekiyor. Gece hayatına mı ? turistik yerlere mi ? yakın olmak istiyorsunuz, yoksa plajlara veya merkeze mi ? yada hepsinden azar azar olsun mu diyorsunuz ? bu sorularınızın hepsine aşağıdaki bölgelerde tek tek cevap bulabilirsiniz.

Sardunya Adası’nda Nerede Kalınır ?

PORTO CERVO BÖLGESİ (Pahalı – En İyi)

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır

Colonna Resort

Daha çok çiftler için ideal olan bu bölge, gösterişi seven, gece hayatına ve plajlara önem veren turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden. Dünyanın en iyi plajları arasında olan birkaç plajı da bu bölgede bulabiliyorsunuz. Akıl almaz güzellikte olan bu bölgeden dışarı çıkmanıza bile gerek yok. İster romantik bir tatil isterseniz de yalnız başınıza güzel bir tatili bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Bu bölge yakınlarında bulunan en iyi plajlar ise ; Principe Plajı, Liscia Ruja Plajı, Pevero Plajı ve Capriccioli Plajı’dır. Peki sen hangisini seçerdin diye soracak olursanız, kesinlikle Capriccioli derim 🙂

Eğer akıl almaz ve unutulmayacak bir balayı tatilini Sardunya Adası’nda planlıyorsanız, bu bölge ilk göz atmanız gereken bölgedir.

Bu bölgede konaklama ücretleri biraz pahalı. Ayrıca bölgedeki çoğu tesis 4-5 yıldızlı otellerden oluşuyor. Çok uygun otel bulamasanız da, orta bütçede birçok oteli burada bulabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %60’a varan indirimlerden faydalanabilirsiniz. Unutmayın ! Sardunya Adası’nın en pahalı olan bölgelerinden biri Porto Cervo’dur.

Akıl almaz bir gece hayatı deneyimi yaşayabileceğiniz bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Süper lüks bir otel için 5 yıldızlı bir otel olan Colonna Resort adlı tesise
  • Lüks bir otel için 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Nibaru‘ya
  • Biraz daha uygun bir otel için de 3 yıldızlı bir otel olan Hotel IL Piccolo Golf‘e göz atabilirsiniz.

CASTELSARDO BÖLGESİ (Uygun – Sessiz/Sakin

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır

Hotel Rosa Dei Venti

Daha çok tarihe meraklı olanların tercih ettiği bölgelerden biri olan Castelsardo bölgesi, Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Restoranları ve birkaç barı ile tercih edilebilecek ideal bir bölge olan Castelsardo bölgesine de mutlaka göz atın derim.

Castelsardo yakınlarında bulunan plajlar ise ; Lu Bagnu plajı ve Cala Ostina plajıdır.

Bölgede kaçırılmaması gereken yerler ; Doria Kalesi, Sant Antonio Abate Katedrali, Torre di Frigiano ve Elephant Rock (Taş Fil)’dir.

Bölgedeki en ideal restoranlar (Çiftler için çok daha güzel) ; La Guardiola ve Baga Baga adlı mekanlardır.

Bu bölge gece hayatı konusunda ölü bir bölge. Etrafı gezmek için araca ihtiyacınız olabilir. Ayrıca plajlar güzel ama adanın en iyileri değil. Konaklama ücretleri ise, bu bölgede çok daha uygun. Daha çok sessiz/sakin bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

CAGLİARİ BÖLGESİ

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır

Sardegna Hotel

Sardunya Adası’nın romantik başkent bölgesi olan Cagliari, çiftler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Turistik ve tarihi yerleri de görebileceğiniz bu bölgede, gece hayatı süper.

Bu bölge yakınlarındaki en iyi plajlar ; Chia Plajı, Villasimius, Tuerredda ve Costa Rei plajıdır. Bölgeye çok yakın olmasa da, bu plajlara ulaşım oldukça kolay.

Bölgedeki en ideal restoranlar ; Antica Hostaria ve Dal Carsaro adlı mekanlardır.

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

CALA GONONE

Sardunya Adası'nda Nerede Kalınır

Hotel La Playa

Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Cala Ganone bölgesi, romantik bir tatil planlayanların en çok tercih ettiği bölgelerden. Süper atmosfere sahip bu bölgede otel fiyatları ise, diğer bölgelere göre ideal. Fakat aracınız olmadan burada konaklamayı düşünüyorsanız, 2-3 günden fazla konaklamanızı tavsiye etmem. Bu bölgeye ulaşım ve bu bölgeden diğer bölgelere ulaşım biraz zor olabiliyor.

Bu bölge yakınlarında 8’den fazla plaj bulabilirsiniz. Hemen hemen tüm plajlar adadaki en popüler ve en iyi plajlardan.

Bu bölgede restoran için Su Recreu ve II Percatore adlı mekanları deneyebilirsiniz.

Eğer adanın merkeziyle işiniz yoksa, Sardunya Adası’ndaki en iyi ve en popüler bölge Cala Gonone diyebilirim.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Sardunya Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölgeyi daha listeye eklemek mümkün. Fakat adadaki en iyi, en ideal ve en popüler bölgeler bu 4 bölgeden ibaret diyebilirim. Her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini bu bölgelerde bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-03-30T18:55:16+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Sardunya|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)