Selanik Otelleri | Selanik Otel Fiyatları

Selanik Otelleri
Selanik Otelleri

Yunanistan’ın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Selanik, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi yapısıyla oldukça popüler olan bu şehirde konaklama ise genel olarak uygun. Çok pahalı olmayan otel ücretleri sayesinde dilediğiniz zevkte ve bütçede tesisleri bu şehirde bulabilirsiniz. Fakat oteller arasında büyük fiyat farklılıkları olduğundan dolayı Selanik Otelleri veya Selanik Otel Fiyatları hakkında az da olsa bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Selanik’te otel ücretleri genel olarak 60£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyatın altında olan birkaç tesisi bulmak da pekala mümkün. Ortalama 80-110£ arasında olan bir otelde aradığınız konforu ve zevki fazlasıyla bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Selanik Otelleri

1.Electra Palace Thessaloniki Otel (5 Yıldız)

Aristotelous Meydanı’nda bulunan bu süper lüks otelin çatı katı terasından Termaikos Körfezinin panaromik manzarasını seyredebiliyorsunuz. Beyaz Kule ve Bizans Tarih Müzesi otele sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Ünlü Ladadika bölgesine bu otelden kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Tesis, Makedonya Uluslararası Havaalanı’na 15 km, ana tren istasyonuna 1 km ve limana 500 metre uzaklıktadır.

Hemen hemen aradığınız tüm hizmeti bulabileceğiniz bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 140£’dan başlamaktadır. Otel ücreti diğer birçok otele göre fazla gibi duruyor olsa da, otelin yıldızını, konumunu ve sunduğu hizmetleri göz önüne alacak olursanız, o kadar da pahalı olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca otelin 3 bin konuktan 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.City Hotel Thessaloniki (4 Yıldız)

Aristotelous Meydanı’na sadece 1 dakika uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak şehirdeki en merkezi yerlerden birinde bulunmaktadır. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri olması da bu otelin en güzel artılarından. Bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri ise, 90£’dan başlamaktadır. Tabi erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak biraz daha uygun odaları bu otelde bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Anatolia Hotel (4 Yıldız)

Kent merkezine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu şık ve lüks 4 yıldızlı otel, Selanik’in alışveriş caddeleri, eğlence bölgeleri, Ladadika ve Beyaz Kale gibi önemli noktaları da otele oldukça kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Selanik Tren İstasyonu ise otele sadece 300 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 70£’dan başladığı bu oteli de Selanik otelleri listenize mutlaka ekleyin derim.

4.Astoria Hotel (3 Yıldız)

Selanik’in kalbinde güzel bir konumda bulunan bu otel, şehirdeki en uygun ve en ideal otellerden biridir. Şehirdeki turistik noktalara yakınlığı sayesinde de oldukça merkezi olması bu otelin en büyük artılarından. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 80£’dan başladığı bu otelin 4 bin konuktan 7.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

5.Mandrino Hotel (3 Yıldız)

Selanik otelleri arasında en ideal ve en uygun bir diğer otel olan Mandrino Hotel, Egnatia Caddesi’nde yer almaktadır. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 45£’dan başladığı bu otelin 1.500 konuktan 7.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Selanik Merkez Otelleri

Selanik’te merkezi bir otel arıyorsanız otel fiyatlarının biraz daha fazla olabileceğini unutmayın. Özellikle şehrin tam kalbinde bulunan oteller ciddi anlamda pahalı olabiliyor. İlla merkezde konaklamayı planlıyorsanız da size tavsiyem şehrin tam merkezine 1-2 km uzaklıkta olan otelleri tercih etmeniz olacaktır.

Ucuz Selanik Otelleri

Selanik’te ucuz bir otel arıyorsanız 3 yıldızlı otellere göz atmanız gerekiyor. Bunun yanında merkeze uzak olan otelleri tercih etmekte şart. İşte tam bu yüzden aradığını bölge oldukça önemli. Bu yüzden de Selanik’te nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Selanik Otelleri veya Selanik Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye ve fırsat indirimlerine göre değişiklik gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here