Selanik’te Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik, tarihi ve doğal güzellikleri ile son yıllarda Türk turistlerin en uğrak şehirlerinden. Selanik’te konaklama ise diğer Yunanistan şehirlerine ve adalarına göre gayet uygun. Bu şehirde konaklama için her bütçeye ve zevke uygun oteli bulmak mümkün.
Selanik’te konaklama birimleri çok fazla olmadığından Selanik’te nerede kalınır ? sorusu için bölge bölge araştırma yapmanıza da gerek yok. Zaten şehir merkezindeki konaklama birimleri de gayet uygun olduğundan, başka bölge bakmaya da gerek kalmıyor.

Selanik’te Nerede Kalınır ?

Bu şehirde konaklama için ilk olarak şehir merkezinde bulunan tesislere bakabilirsiniz. Eğer aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini burada bulamazsanız Paralia ve Selanik Liman bölgesine de en son göz atabilirsiniz. Bu 3 bölgenin dışındaki bölgeleri de es geçin. Zaten fiyatlar arasında çok büyük farklılıklar olmadığından şehir merkezi dışına çıkmanın pek mantığı da yok.

En İdeal Selanik Otel Tavsiyeleri

1.Makedonia Palace (5 Yıldız – 500-800 TL)

Selanik'te Nerede Kalınır

Makedonia Palace Hotel

Denize yakın konumuyla Selanik’te en lüks otellerden biri olan Makedonia Palace, şehir merkezine yakın bir konumda bulunan otellerden. Lüks oteller arasında en ideal ve en popüler otellerden olan Makedonia Palace, 2 bin konuktan 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip.

Beyaz Kule’ye 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına bakarak da otelin gayet lüks, temiz ve güzel bir konuma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Otelin incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Porto Palace Hotel (5 Yıldız – 400-750 TL)

Selanik'te Nerede Kalınır

Porto Palace Hotel

100 yıllık bir binada hizmet veren bu lüks otel de Selanik’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan. Şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Porto Palace Hotel, süper lüks odaları, güzel konumu ve süper olumlu konuk yorumlarıyla tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Otel, şehirdeki turistik yapılara 1-5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki tüm turistik yerlere bu otelden yürüyerek gitmek pek mümkün değil. Fakat otel yakınlarında bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak da turistik yapılara kısa sürede ulaşmak mümkün.

800 konuktan 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Capsis Hotel Thessaloniki (4 Yıldız – 275-450 TL)

Selanik'te Nerede Kalınır

Capsis Hotel

Selanik’te konaklama için en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan Capsis Hotel, şehir merkezinin tam kalbinde bulunuyor. Süper merkezi konumuyla bir hayli popüler olan bu otelden şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek gitmek mümkün. Bunun yanında Selanik Merkez Tren İstasyonu otele sadece 400 metre uzaklıkta bulunmakta.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen Capsis Hotel, aile odalarıyla da düşünülebilecek otellerden.

2 bin konuktan 7.5 gibi güzel bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Hotel Panorama (4 Yıldız – 250-550 TL)

Selanik'te Nerede Kalınır

Hotel Panorama

Özellikle erken rezervasyon fırsatları ile oldukça uygun fiyatlı odaları bulabileceğiniz Hotel Panorama, şehirdeki en lüks ve en popüler 4 yıldızlı otellerden biri. Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan bu otel, daha çok bütçeli lüks otel arayan, şehir merkezinin dışında konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği otellerden.

Bu otelden şehirdeki turistik yerlere uzaklık 2-8 km arasında değişiyor. Yani hemen hemen tüm turistik yerler için ulaşım aracına ihtiyacınız olacaktır. Daha çok modern ve uygun fiyatlı odalarıyla popüler olan bu otelin 800 konuktan 8.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Hotel Olympia (3 Yıldız – 250-450 TL)

Selanik'te Nerede Kalınır

Hotel Olympia

Selanik’te nerede kalınır ? sorusu için en ideal otellerden biri olan Hotel Olympia, şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani oldukça merkezi bir konumda bulunmakta. Aristotales Meydanı’na 5, Beyaz Kule’ye 15 ve Demokrasi Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek gitmek mümkün.

Alışveriş merkezine ve limana oldukça yakın bir konumda bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden. Ayrıca otelin 3 bin konuktan 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Telioni Hotel (3 Yıldız – 180-350 TL)

Selanik'te Nerede Kalınır

Telioni Hotel

Selanik şehir merkezinde bulunan en ideal otellerden biri olan Telioni Hotel, süper merkezi konumuyla birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Aristotales Meydanı’na 15, Limana ve Merkez Tren İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern olan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 1.000 konuktan 7.5 gibi güzel bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

Selanik’te nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat bu 6 otelden araştırmanıza başlayarak aradığınız bütçede ve zevkte oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

By |2018-03-31T11:13:54+00:00Mart 31st, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)