Seul’de Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehri olan Seul, UNESCO tarafından korunma altına alınmış birçok turistik yapısı, gökdelenleri ve kültürel dokusuyla, dünyanın dört bir yanından turistlerin son yıllarda en çok tercih ettiği uzak doğu destinasyonlarından. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak uygun. Bu şehirde konaklama birimini tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, Seul’de nerede kalınır ? sorusuna çok daha çabuk bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Bu şehirde 200 TL’nin altında ücrete birçok otel bulmak mümkün. Fakat ideal oteller ortalama 250-450 TL arasındadır. Yani bu fiyat aralığındaki bir otelde aradığınız konforu ve hizmeti fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu şehirde Booking.com aracılığıyla otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 2-3 ay önceden rezervasyon yapacak olursanız, %45’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Seul’de Nerede Kalınır ?

Aşağıdaki 4 bölge de şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri arasında bu bölgelerde konaklayacak olursanız, havaalanından çok daha rahat bir şekilde otelinize gidebilir veya otelinizden şehirdeki en canlı bölgelere ve turistik yapılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

1.GANGNAM BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır

Hotel Peyto

Güney Kore hakkında hiçbir fikriniz yoksa bile, efsane müzik Gangnam Style’i duymuşsunuzdur. İşte bu şarkının vatanı, Nehir güneyi anlamına gelen Gangnam’da konaklamak oldukça popüler. Seul denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Gangnam’da aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölge COEX Akvaryum ve ASEM Kulesi gibi şehirdeki bazı simgelere yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca COEX alışveriş merkezi de tam bu bölgede bulunmakta. Birçok turist tarafından çok popüler olan bu bölgeyi ben pek beğenmemiştim. Şehirdeki birçok yere ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanıyorsunuz ve çok fazla ekşin olan bir bölge değil aslında. Daha çok daireleri tercih edecek, sessiz sakin bölge arayan ailelerin tercih edebileceği bu bölgedeki otellere de göz atabilirsiniz. Fakat, aşağıdaki bölgelere göz atmadan da tam olarak karar vermemenizi tavsiye ederim.

Gangnam bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak hem fiyat bakımından hem de konum ve hizmet bakımından detaycı kişileri bile memnun edebilecek 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Peyto Samseong‘a veya biraz daha lüks bir otel için yine 4 yıldızlı bir otel olan Dormy Inn Premium Seoul Garosugil‘e göz atabilirsiniz.

2.JONGNO BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır

Hotel Nafore

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan biri olan Jongno bölgesi, şehirdeki en çok konaklama birimine ev sahipliği yapan bölgelerden biri. Seul’un tarihi bölgesi olarak da bilinen bu bölgede tapınaklar ve şehirdeki önemli simge yapıları bulabiliyorsunuz.

Gvangjang adlı popüler pazara ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Ayrıca bu bölgede süper uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu bölge şehirdeki turistik yerlere ortalama 0-2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki hemen hemen tüm simge yapılara yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Bunun yanında, Seul’un ünlü Myengdong Pazarı’na bu bölge, ortalama 1.5-2.5 km uzaklıkta bulunuyor.

Eğer Seul’de nerede kalmalı ? sorusuna net bir cevap bulamadıysanız bu bölgede gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Jongno bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Nafore‘ye veya biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Atrium‘a göz atabilirsiniz.

3.MYEONGDONG BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır

Hotel28 Myengdong

Seul’un ana alışveriş caddesi olarak bilinen Myeongdong, şehirdeki en popüler bölgelerden. Bu bölgedeki oteller genelde orta bütçeli bir Seul gezisi planlayanlar için olsa da, uygun fiyatlı birkaç oteli de burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Birbirinden güzel restoranları, barları ve alışveriş merkezlerini bulabileceğiniz bu bölgede, ayrıca Myeongdong Pazarı’nı da bulabilirsiniz.

Eğer Seul’e alışveriş için gitmeyi planlıyor veya turistik yapılara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız, bu bölgede gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Nine Tree Premier Hotel Myeongdong 2 veya 3 yıldızlı bir otel olan Hotel28 Myeongdong‘a göz atabilirsiniz.

4.HONGDAE BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır

Twin Rabbit Guesthouse

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Hongdae bölgesi, Seul’un üniversite kuşağı olarak biliniyor. Seul gençlerinin takıldığı bu bölge diğer bölgelere nazaran biraz daha hareketli. Özellikle geceleri Seul’de iyi bir planınız varsa bu bölgedeki konaklama birimlerini deneyebilirsiniz.

Daha çok sert gece hayatını ve partileri seven turistlerin tercih ettiği bu bölge, Seul gece hayatı için ilk adreslerinizden olmalı. Bu bölgede konaklamayacak olsanız bile, mutlaka bölgeyi ziyaret edin derim. Kore’nin gece hayatı nasıl oluyor ? burada çok iyi öğrenebilirsiniz.

Alışveriş için de tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Hongdae bölgesinde birçok lokal restoranı da bulabilirsiniz. Eğer yemek konusunda zor seçim yapan biriyseniz, mutlaka bu bölgede konaklayın derim.

Not : Turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi es geçin. Bu bölgeden şehirdeki turistik yapıların hiçbirine yürüyerek gidemezsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Twin Rabbit Guesthouse adı verilen Hostele göz atabilirsiniz. Bu bölgede otel seçeneğinin de oldukça sınırlı olduğunu unutmayın. Tabi Seul hostel tavsiyesi arıyorsanız, bu bölgede aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem güvenlik ve konum hem de fiyat ve popülerlik bakımından üst sıralarda olan bu 4 bölgeye bakmanız sanırım yeterli olacaktır. Aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bu 4 bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

By |2018-03-30T23:45:31+00:00Mart 30th, 2018|Asya, Güney Kore|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)