Seul’de Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Güney Kore‘nin başkenti ve en büyük şehri olan Seul, UNESCO tarafından korunma altına alınmış birçok turistik yapısı, gökdelenleri ve kültürel dokusuyla, dünyanın dört bir yanından turistlerin son yıllarda en çok tercih ettiği uzak doğu destinasyonlarından. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak uygun.
Bu şehirde konaklama birimini tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, Seul’de nerede kalınır ? sorusuna çok daha çabuk bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Seul’de Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Seul'de Konaklama Rehberi
Seul Konaklama

Aşağıdaki 4 bölge de şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri arasında. Bu bölgelerde konaklayacak olursanız, havaalanından çok daha rahat bir şekilde otelinize gidebilir veya otelinizden şehirdeki en canlı bölgelere ve turistik yapılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Seul’de bölge seçimi yaparken bütçenizin ve bu şehri kim ile ziyaret ettiğiniz oldukça önemli. Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa şehir merkezinde veya merkeze yakın olan bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Yok para sorun değil sen bana en iyi bölgeyi söyle diyorsanız da, şehir merkezi, Gangnam bölgesi ve Jongno bölgelerinden başka bir bölgeye de bakmanıza gerek yok.

 • Seul’de konaklama için en merkezi, en popüler ve en çok tercih edilen bölge, Gangnam Bölgesi‘dir.
 • Seul’de en ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge ise, Hongdae Bölgesi‘dir.
 • Seul gece hayatı için en ideal bölge ise, Itaewon Bölgesi‘dir.
 • Şehirde ailece konaklayabileceğiniz en ideal bölge ise, Insadong Bölgesi‘dir.
 • Alternatif olarak düşünebileceğiniz en güzel bölge ise, Myeongdong Bölgesi‘dir.

1.GANGNAM BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100

Gangnam Bölgesi - Seul
Gangnam Bölgesi

Güney Kore hakkında hiçbir fikriniz yoksa bile, efsane müzik Gangnam Style’i duymuşsunuzdur. İşte bu şarkının vatanı, Nehir güneyi anlamına gelen Gangnam’da konaklamak oldukça popüler.

Seul denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Gangnam’da aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölge COEX Akvaryum ve ASEM Kulesi gibi şehirdeki bazı simgelere yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca COEX alışveriş merkezi de tam bu bölgede bulunmakta.

Şehirdeki birçok yere ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanıyorsunuz ve çok fazla ekşin olan bir bölge değil aslında, fakat yine de merkezi bir bölge. Daha çok daireleri tercih edecek, sessiz sakin bölge arayan ailelerin tercih edebileceği bu bölgedeki otellere de göz atabilirsiniz.

Gangnam Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

K-pop sahnesine bir göz at ve Evan Records’tan bir kaç CD al.

Galleria mağazasında en yeni moda ve butik eşyalara göz atın.

Tokkijung’te bibimbap ya da Yang Good’da ünlü Kore mangalını deneyin.

Eden nightclub’ta sabahlara kadar Korelilerle dans edin.

Metro istasyonunun 5 numaralı çıkışının dışındaki dans platformunda Gangnam Style ile dans edin. Utanmayın. Her turist yapıyor  🙂

Gangnam bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da

–Hotel Uri (3 Yıldız)

Bölgenin en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerinden biri olan bu tesis, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Metre istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan bu tesisin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Dormy Inn Seoul Gangnam (4 Yıldız – Popüler)

Gangnam bölgesinin merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle popüler olan otellerden. Güzel konumu ve modern odaları sayesinde şehirde en çok satan otellerden biri olan tesisin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–L7 Gangnam by LOTTE (4 Yıldız)

Biraz daha lüks bir 4 yıldızlı otel arıyorsanız, L7 adlı bu tesise de göz atabilirsiniz. 5 yıldızlı otel havasında olan bu otelin erken ve son dakika rezervasyon fırsatları da bulunmakta. Bu fırsatlardan faydalanarak aynı odayı %30’a kadar uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden şehirdeki dilediğiniz yere, toplu taşıma araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro istasyonu otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.HONGDAE BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – Seul’de En Ucuz Nerede Kalınır ? 

Hongdae Bölgesi
Hongdae Bölgesi

Bu şehirde, nerede kalmalı ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Hongdae bölgesi, Seul’un üniversite kuşağı olarak biliniyor. Seul gençlerinin takıldığı bu bölge diğer bölgelere nazaran biraz daha hareketli. Özellikle geceleri Seul’de iyi bir planınız varsa bu bölgedeki konaklama birimlerini deneyebilirsiniz.

Alışveriş için de tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Hongdae bölgesinde birçok lokal restoranı da bulabilirsiniz. Eğer yemek konusunda zor seçim yapan biriyseniz, mutlaka bu bölgede konaklayın derim.

Not : Turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi es geçin. Bu bölgeden şehirdeki turistik yapıların hiçbirine yürüyerek gidemezsiniz.

Hongdae Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Heykel Park’ta sokak sanatçılarıyla tanışın.

Bölgedeki birçok kafeden birinde bir şeyler için veya şehrin en güzel restoranlarından birinde bir şeyler yiyebilirsiniz. Gayet uygun merak etmeyin.

B-Boy Tiyatrosu’nda günlük çalınan popüler bir müzikal olan Kung Festival’in performansını izleyin.

İçeride bir kedi olan Cat Cafe’ye ve içeride bir koyun olan Thanks Nature Cafe’ye göz atın. Kedi ve Koyun menüde değil, içeride canlı olarak sizi bekliyor 🙂

Trick Eye Müzesi’ne de göz atın.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hongdae Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • RYSE, Autograph Collection Marriott – 4 Yıldız ; Seul merkez otelleri arasında olan bu tesis, ayrıca turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Oldukça şık ve modern bir tesis olan bu tesisten, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne de çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Oteli incele 
 • Holiday Inn Express Seoul Hongdae – 3 Yıldız ; Seul ucuz otelleri arasında olan bu tesis, şehirdeki en ucuz otel olmasa da, bulunduğu konuma göre uygun. Aile odaları da olan bu otel, bölgedeki en güzel konuma sahip yerlerden birinde bulunuyor. Oteli incele
 • 9 Brick Hotel ; Biraz daha bütçeli bir otel arıyorsanız, bölgedeki en popüler otellerden biri olan 9 Brick’e göz atabilirsiniz. Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki turistik noktalara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Oteli incele

3.Itaewon Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Seul Gece Hayatı İçin Nerede Kalınır ? 

Itaewon Bölgesi Seul Otelleri
Itaewon Bölgesi Seul

Itaewon turistlere yönelik bir bölgedir. Bu kulağa pek kültürel gelmeyebilir, ancak keşfedilmeyi bekleyen büyüleyici bir yer. Uzun tarihi, İkinci Dünya Savaşı’ndan önce, Japon sömürgecilerin bölgede yaşayan ve partiye katılan Amerikan askerleri tarafından zorlandıkları zaman başladı.

İngilizce ve Japonca esas olarak sokaklarda bir noktada konuşulurken, günümüzde Seul’ün ayrılmaz bir parçası olarak hizmet veriyor. Geçmişten gelen her şey unutuldu ve şık restoranlar, barlar bölgeye taşınmış ve hem yerli hem de turistler için bir parti merkezi haline gelmiş efsane bir yer.

Daha çok sert gece hayatını ve partileri seven turistlerin tercih ettiği bu bölge, Seul gece hayatı için ilk adreslerinizden olmalı. Bu bölgede konaklamayacak olsanız bile, mutlaka bölgeyi ziyaret edin derim. Kore’nin gece hayatı nasıl oluyor ? burada çok iyi öğrenebilirsiniz.

Itaewon Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Hem geleneksel hem de modern sanat için ülkedeki en beğenilen galerilerden biri olan Leeum Samsung Sanat Müzesi’ni ziyaret edin.

Şehrin tek camisi ve Seul içindeki çeşitliliğin bir göstergesi olan Seul Merkez Camii’ni ziyaret edin.

Mahallede sayısız yerde doldurulmuş köpüklü çay gibi yerel tatları deneyin.

Şehrin canlı gece hayatını yaşamak için Hamilton Hotel’in arkasındaki alana gidin. Burada çok sayıda dans klübü ve gece buluşma yeri bulacaksınız. Çılgın Seul gençleri burada 🙂

Geceleri N Seul Kulesi’ni görün ve aşk kilidini de unutmayın.

Her ikisi de Itaewon’da yerel olarak üretilmiş, sokak giysileri veya özel giysiler için küçük mağazalara uğrayın.

4.Myeongdong Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Favori 

Myengdong Bölgesi Seul
Myeongdong Bölgesi

Seul’un ana alışveriş caddesi olarak bilinen Myeongdong, şehirdeki en popüler bölgelerden. Bu bölgedeki oteller genelde orta bütçeli bir Seul gezisi planlayanlar için olsa da, uygun fiyatlı birkaç oteli de burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Birbirinden güzel restoranları, barları ve alışveriş merkezlerini bulabileceğiniz bu bölgede, ayrıca Myeongdong Pazarı’nı da bulabilirsiniz.

Eğer Seul’e alışveriş için gitmeyi planlıyor veya turistik yapılara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız, bu bölgede gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Myeongdong Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Sokak yemeklerini deneyin – en çok dikkat çeken kısımları arasında patates cipsi ve baharatlı güveç yer alıyor.

Şehirdeki en büyük uzmanlık ve yeşil çay üreticisi Osulloc Tea House’da harika çay dünyasını deneyin.

Mağazalara uğrayın – Lotte ve Noon Meydanı, başlamak için mükemmel yerlerdir.

Şehrin en eski kafelerinden biri olan Cafe Coin’de traş edilmiş buzu ve dondurmalı tatlıları deneyin.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

5.Insadong Bölgesi – Bölge Puanı 80/100 – Seul’de Ailece Nerede Kalınır ?

Seul Otelleri
Seul Otel Tavsiyesi

Seul’ün kültürel kalbi olarak bilinen Insadong Bölgesi, konaklama için tercih etmeseniz dahi, Seul’de gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken yerlerden biri diyebiliriz.

Burada atmosfer, Myeongdong ve Gangnam’ın telaşlı mahallelerinden biraz farklı. Biraz daha sakin bir bölge. Yani tam kafa dinlemek, Seul’un kültürel yapısını öğrenmek için ideal bir bölge.

Bu bölge tamamen geleneksel ahşap çay evleri, antik tapınaklar, küçük sanat galerileri ve şirin köşe kafeleri ile doludur.

Eğer ailece Seul’e seyahat ediyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atın. Aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Insadong Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;Booking.com

Seul Otel Tavsiyeleri

Seul’de konaklama için birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat, bu otellere göz atmadan önce az çok hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin. Çünkü, bölgeye karar verdikten sonra, konaklayacağınız tesisi seçmek çok daha kolay olacaktır.

Seul Otel Fiyatları

Seul’de konaklama ücretleri 35£’dan başlamaktadır. Bu şehirde 50£’nun altında birçok otel bulmak mümkün. Fakat ideal oteller için ortalama 65-120£ arasında bir ücret ödemek gerekebiliyor.

Bu şehirde 250£’ya bir otel bulabileceğiniz gibi 50£’ya da bir otel bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, lüks otellerin bulunduğu bölgede ucuz oteller bulmak pek de kolay olmayacaktır.

Seul Ucuz Otel Tavsiyeleri

Seul Merkez Otelleri
Seul
 • Hotel Icon – 3 Yıldız ; Seul’un en ucuz otelleri arasında olan bu tesis, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında. Oldukça şık ve modern olan bu tesis, şehir merkezine tam olarak 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Yani biraz zorlayarak şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara yürüyebilirsiniz. Bu otelde gecelik oda ücretleri 45£’dan başlamakta. Oteli incele
 • Hotel Sleepy Panda Streamwalk Seoul Jongno ; Biraz daha merkezi bir otel olan bu tesis, şehrin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunmakta. Bu otelde ise, gecelik konaklama ücretleri 55£’dan başlamaktadır. Şehrin en ucuz oteli olmasa da, merkeze yakın en ideal ve en uygun fiyatlı otelidir. Oteli incele

En İdeal Seul Otelleri

Seul Otelleri arasında hem güzel konuma, hem de kendi kategorisindeki en uygun ve en popüler olan tesisleri bulmak pek de kolay değil. Bu yüzden, aşağıdaki 3 otele de göz atın deriz.

Seul Hostel Tavsiyeleri

Seul’de 40-50£ gibi ucuz oteller size pahalı geliyor veya hostellerde konaklamayı bir sanat haline getirmiş biriyseniz, şehirdeki en güzel hostellere de göz atabilirsiniz. Bu şehirdeki en güzel ve en ideal hosteller ise ;

  • 57 Myeongdong Hostel ; Myeongdong Metro İstasyonu’na yakınlığı ile ünlü bu tesis, konum olarak şehrin hareketli ve merkezi bir bölgesinde bulunuyor. Biraz daha otel tarzını yansıtsa da, şehirdeki en iyi ve en popüler hosteldir. Hosteli incele
  • Hostel Tommy ; Biraz daha samimi atmosferi olan bir hostelde konaklamak isterseniz de, Jongno-Gu Bölgesi’nde güzel bir konuma sahip. Ayrıca bu hostelde sadece bayan veya sadece erkek dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli incele

Seul Merkez Otelleri

Seul’deki merkez otelleri genel olarak Myeongdong ve Gangnam Bölgesi’nde bulunmaktadır. Tabi diğer bölgelerde de birkaç merkezi oteli bulmak da mümkün.

Seul’de Ev Kiralamak

Seul’de oda kiralamak veya bir dairede konaklamak istiyorsanız, Airbnb’ye gerek kalmadan da bunu yapabilirsiniz. Booking üzerinden birçok daire bulabileceğiniz gibi, hostellerde tek kişilik özel odaları da bulabilirsiniz. Hem hostellerdeki tek odalar, Airbnb’deki tek odalara nazaran çok daha uygun olacaktır. Hem de daha güvenli.

JONGNO BÖLGESİ

Seul'deki En İyi Oteller
Seul Oteller

Son olarak  Jongno Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz. Eğer yukarıdaki bölgeler arasında aradığınız bulamazsanız, ki rahatlıkla bulabilirsiniz. Jongno Bölgesi’ne de alternatif olarak göz atabilirsiniz.

Seul’de nerede kalınmalı ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan biri olan Jongno bölgesi, şehirdeki en çok konaklama birimine ev sahipliği yapan bölgelerden biri. Seul’un tarihi bölgesi olarak da bilinen bu bölgede tapınaklar ve şehirdeki önemli simge yapıları bulabiliyorsunuz.

Gvangjang adlı popüler pazara ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Ayrıca bu bölgede uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu bölge şehirdeki turistik yerlere ortalama 1-2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki hemen hemen tüm simge yapılara yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Bunun yanında, Seul’un ünlü Myengdong Pazarı’na bu bölge, ortalama 1.5-2.5 km uzaklıkta bulunuyor.

Jongno bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Atrium (3 Yıldız )

4 yıldızlı otel olma özelliğini kazanmış bu 3 yıldızlı otel, spa ve sağlık merkezi ile popüler. Tesis, Jongmyo Tapınağı’na 450 metre, Gwangjang Pazarı’na ise 250 metre uzaklıkta bulunmakta. Güzel müşteri yorumlarına sahip bu otelin 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Güzel konumunu ve fiyatını göz önüne aldığınızda Jongno bölgesinin en ideal otellerinden biri olduğunu görebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Shilla Stay Gwanghwamun (4 Yıldız)

Merkezi konumuyla popüler olan bu otel, şehir manzarasıyla ünlü. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri olan bu tesisin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Metro istasyonuna yakınlığı sayesinde, dilediğiniz yere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Benim zamanım yok sen bana öyle bir otel söyle ki başka bir otele bile bakmama gerek kalmasın diyorsanız :

Bu şehirde 400 TL’nin altında ücrete birçok otel bulmak mümkün. Fakat ideal oteller ortalama 400-750 TL arasında değişmekte. Yani bu fiyat aralığındaki bir otelde aradığınız konforu ve hizmeti fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu şehirde Booking.com aracılığıyla otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 2-3 ay önceden rezervasyon yapacak olursanız, %25’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Bu bölgeler, şehirdeki en güvenli, en ideal, en turistik ve en çok tercih edilen bölgelerden. Bu bölgelerde bulunan oteller ve diğer konaklama birimleri ise, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden. Bu yüzden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini burada rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem güvenlik ve konum hem de fiyat ve popülerlik bakımından üst sıralarda olan bu 5 bölgeye bakmanız sanırım yeterli olacaktır. Aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bu 5 bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here