Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehri olan Seul, UNESCO tarafından korunma altına alınmış birçok turistik yapısı, gökdelenleri ve kültürel dokusuyla, dünyanın dört bir yanından turistlerin son yıllarda en çok tercih ettiği uzak doğu destinasyonlarından. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak uygun. Bu şehirde konaklama birimini tercih etmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, Seul’de nerede kalınır ? sorusuna çok daha çabuk bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

Bu şehirde 300 TL’nin altında ücrete birçok otel bulmak mümkün. Fakat ideal oteller ortalama 300-550 TL arasında değişmekte. Yani bu fiyat aralığındaki bir otelde aradığınız konforu ve hizmeti fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu şehirde Booking.com aracılığıyla otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Yani 2-3 ay önceden rezervasyon yapacak olursanız, %45’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Seul’de Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Aşağıdaki 4 bölge de şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri arasında bu bölgelerde konaklayacak olursanız, havaalanından çok daha rahat bir şekilde otelinize gidebilir veya otelinizden şehirdeki en canlı bölgelere ve turistik yapılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Seul’de bölge seçimi yaparken bütçenizin ve bu şehri kim ile ziyaret ettiğiniz oldukça önemli. Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa şehir merkezinde veya merkeze süper yakın olan bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Yok para sorun değil sen bana en iyi bölgeyi söyle diyorsanız da, şehir merkezi, Gangnam bölgesi ve Jongno bölgelerinden başka bir bölgeye de bakmanıza gerek yok.

Benim zamanım yok sen bana öyle bir otel söyle ki başka bir otele bile bakmama gerek kalmasın diyorsanız :

1.GANGNAM BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır
Hotel Peyto – Seul’de hangi bölgede kalınır ?

Güney Kore hakkında hiçbir fikriniz yoksa bile, efsane müzik Gangnam Style’i duymuşsunuzdur. İşte bu şarkının vatanı, Nehir güneyi anlamına gelen Gangnam’da konaklamak oldukça popüler. Seul denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Gangnam’da aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölge COEX Akvaryum ve ASEM Kulesi gibi şehirdeki bazı simgelere yakın bir konumda bulunuyor. Ayrıca COEX alışveriş merkezi de tam bu bölgede bulunmakta. Birçok turist tarafından çok popüler olan bu bölgeyi ben pek beğenmemiştim. Şehirdeki birçok yere ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanıyorsunuz ve çok fazla ekşin olan bir bölge değil aslında. Daha çok daireleri tercih edecek, sessiz sakin bölge arayan ailelerin tercih edebileceği bu bölgedeki otellere de göz atabilirsiniz. Fakat, aşağıdaki bölgelere göz atmadan da tam olarak karar vermemenizi tavsiye ederim.

Gangnam bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da

–Hotel Uri (3 Yıldız)

Bölgenin en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerinden biri olan bu tesis, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Metre istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan bu tesisin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Dormy Inn Seoul Gangnam (4 Yıldız – Popüler)

Gangnam bölgesinin merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle popüler olan otellerden. Güzel konumu ve modern odaları sayesinde şehirde en çok satan otellerden biri olan tesisin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–L7 Gangnam by LOTTE (4 Yıldız)

Biraz daha lüks bir 4 yıldızlı otel arıyorsanız, L7 adlı bu tesise de göz atabilirsiniz. 5 yıldızlı otel havasında olan bu otelin erken ve son dakika rezervasyon fırsatları da bulunmakta. Bu fırsatlardan faydalanarak aynı odayı %30’a kadar uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden şehirdeki dilediğiniz yere, toplu taşıma araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro istasyonu otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.JONGNO BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır
Hotel Nafore – Seul Otel Tavsiyeleri

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan biri olan Jongno bölgesi, şehirdeki en çok konaklama birimine ev sahipliği yapan bölgelerden biri. Seul’un tarihi bölgesi olarak da bilinen bu bölgede tapınaklar ve şehirdeki önemli simge yapıları bulabiliyorsunuz.

Gvangjang adlı popüler pazara ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden. Ayrıca bu bölgede süper uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otelleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu bölge şehirdeki turistik yerlere ortalama 0-2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki hemen hemen tüm simge yapılara yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Bunun yanında, Seul’un ünlü Myengdong Pazarı’na bu bölge, ortalama 1.5-2.5 km uzaklıkta bulunuyor.

Eğer Seul’de nerede kalmalı ? sorusuna net bir cevap bulamadıysanız bu bölgede gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Jongno bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Atrium (3 Yıldız )

4 yıldızlı otel olma özelliğini kazanmış bu 3 yıldızlı otel, spa ve sağlık merkezi ile popüler. Tesis, Jongmyo Tapınağı’na 450 metre, Gwangjang Pazarı’na ise 250 metre uzaklıkta bulunmakta. Güzel müşteri yorumlarına sahip bu otelin 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Güzel konumunu ve fiyatını göz önüne aldığınızda Jongno bölgesinin en ideal otellerinden biri olduğunu görebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Shilla Stay Gwanghwamun (4 Yıldız)

Merkezi konumuyla popüler olan bu otel, şehir manzarasıyla ünlü. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri olan bu tesisin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Metro istasyonuna yakınlığı sayesinde, dilediğiniz yere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.MYEONGDONG BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır
Hotel28 Myengdong – Seul’de hangi bölgede kalınır ?

Seul’un ana alışveriş caddesi olarak bilinen Myeongdong, şehirdeki en popüler bölgelerden. Bu bölgedeki oteller genelde orta bütçeli bir Seul gezisi planlayanlar için olsa da, uygun fiyatlı birkaç oteli de burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Birbirinden güzel restoranları, barları ve alışveriş merkezlerini bulabileceğiniz bu bölgede, ayrıca Myeongdong Pazarı’nı da bulabilirsiniz.

Eğer Seul’e alışveriş için gitmeyi planlıyor veya turistik yapılara yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız, bu bölgede gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Nine Tree Premier Hotel Myeongdong 2 adlı tesise  veya 3 yıldızlı bir otel olan Hotel28 Myeongdong‘a göz atabilirsiniz.

4.HONGDAE BÖLGESİ

Seul'de Nerede Kalınır
Twin Rabbit Guesthouse – Seul’de nerede kalınır ?

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Hongdae bölgesi, Seul’un üniversite kuşağı olarak biliniyor. Seul gençlerinin takıldığı bu bölge diğer bölgelere nazaran biraz daha hareketli. Özellikle geceleri Seul’de iyi bir planınız varsa bu bölgedeki konaklama birimlerini deneyebilirsiniz.

Daha çok sert gece hayatını ve partileri seven turistlerin tercih ettiği bu bölge, Seul gece hayatı için ilk adreslerinizden olmalı. Bu bölgede konaklamayacak olsanız bile, mutlaka bölgeyi ziyaret edin derim. Kore’nin gece hayatı nasıl oluyor ? burada çok iyi öğrenebilirsiniz.

Alışveriş için de tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Hongdae bölgesinde birçok lokal restoranı da bulabilirsiniz. Eğer yemek konusunda zor seçim yapan biriyseniz, mutlaka bu bölgede konaklayın derim.

Not : Turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi es geçin. Bu bölgeden şehirdeki turistik yapıların hiçbirine yürüyerek gidemezsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

[huge_it_maps id=”70″]

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seul’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem güvenlik ve konum hem de fiyat ve popülerlik bakımından üst sıralarda olan bu 4 bölgeye bakmanız sanırım yeterli olacaktır. Aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bu 4 bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu 4 bölge, şehirdeki en güvenli, en ideal, en turistik ve en çok tercih edilen bölgelerden. Bu bölgelerde bulunan oteller ve diğer konaklama birimleri ise, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden. Bu yüzden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini burada rahatlıkla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here