Sevilla Gezilecek Yerler | En Turistik 17 Yer

İspanya‘nın Endülüs Bölgesi‘nin en popüler şehirlerinden biri olan Sevilla, mimari ve tarihi yapısıyla, birbirinden güzel caddeleri ve meydanlarıyla görülmeye değer en turistik şehirlerden. Sevilla gezilecek yerler genellikle tarihi yapılardan oluşuyor olsa da, bu şehir bundan çok daha fazla olduğunu, şehre adımınızı attığınız andan itibaren anlayabiliyorsunuz.

Bir Barselona veya Madrid kadar popüler olmasa da, Sevilla’da İspanya’nın en güzel ve en özel şehirlerinden.

İspanya’da adını çok kez duyacağınız Flamenko, tapas ve torosun ana vatanı da Sevilla olarak bilinir. İspanyol mutfağının en iyisine hakim olan restoranlarla dolu bir şehir, gurmeler için de güzel bir deneyim sunuyor.

Sevilla Gezilecek Yerler Listesi

Sevilla’da gezilecek yerler listenize başlangıç noktası olarak, şehrin en popüler ve en merkezi yerlerinden biri olarak bilinen Sevilla Katedrali’ni seçebilirsiniz. Burası şehrin en gözde ve en canlı yerlerinden biri. Ayrıca bu katedralin bulunduğu noktadan şehrin diğer turistik yerlerine çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sevilla’da Nerede Kalınır ? 

Santa Cruz Bölgesi ; Şehirdeki en önemli turistik noktalardan bazılarına ev sahipliği yapan bu bölge, Sevilla’da konaklama için en çok tercih edilen bölgedir. Eski Şehir Bölgesi’nin kalbi olarak bilinen bu bölge, şehrin en canlı ve en hareketli bölgesidir. Kentin her yerine çok kolay bir ulaşım ağı sunmaktadır. Hem bütçeli hem de lüks otellere ev sahipliği yapar. Bölgedeki Oteller!

1.Sevilla Katedrali ve Giralda Çan Kulesi

Sevilla Katedrali
Sevilla Katedrali ve Giralda Çan Kulesi

Gotik tarzı mimarinin en önemli örneklerinden biri olan Sevilla Katedrali, 1507 yılında inşa edilmiş.

1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine alınan bu katedral, dünyanın en büyük katedrallerinden biri olarak bilinmektedir. Katedrali çan kulesi ise Giralda olarak bilinmekte ve 105 metre yüksekliğindedir. Bir zamanlar camiyken 1248 yılında şehri ele geçiren 3. Felipe tarafından kiliseye çevrilmiş bu katedralin çan kulesine çıkabilir ve şehrin panoramik manzarasını seyredebilirsiniz.

İç ve dış mimari yapısıyla oldukça çekici olan bu katedral, şehirdeki en çok fotoğraflanan yapılardan.

Katedralin hemen dışarısında bulunan faytonları kullanarak şehirdeki diğer turistik yerlere gidebilir veya faytonlar ile bu katedralin bulunduğu yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sevilla Katedrali’nin bir bölümü olan Giralda Çan Kulesi, Muvahhidler döneminde inşa edilen caminin minaresi olarak yapılmış, ancak hristiyanların bölgeyi ele geçirmelerinden ardından çan kulesine çevrilmiş.

Sevilla Katedrali’nin bulunduğu bölge, konaklama bakımından da oldukça popüler bu dini yapıya yakın konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Plaza de Espana

Plaza de Espana - İspanyol Meydanı Sevilla
Plaza de Espana

Sevilla’daki en popüler ve en büyük meydanlarından biri olan Plaza de Espana da Sevilla görülecek yerler listenize ekleyebileceğiniz oldukça güzel yerlerden.

İspanya Meydanı olarak da bilinen bu devasa meydan, Maria Luisa Parkı’nın içerisinde yer almaktadır. Meydan 1928 yılında Kral XIII. Alfonso tahttayken açılmış. Meydan etrafında bulunan mimari yapılar ise, hem İspanyol hem Moro hem de Rönesans mimarisinin örnekleridir. 2002 yılı yapımı olan Star Wars’ın bazı bölümleri de burada çekilmiş.

Meydan çevresinde bulunan yapılar günümüzde resmi kurumlar tarafından kullanılıyor.

Meydanın tam ortasında bulunan Vicente Trave Çeşmesi, meydanı süsleyen birkaç yapıdan biri. Kanal üzerinde bulunan 4 köprü ise, eski İspanyol Krallıklarını temsil etmektedir. Bu meydandan fayton turlarına katılabileceğiniz gibi meydanın hemen yanında bulunan küçük kanallarda sandal turu yapabilirsiniz.

Eğer Sevilla’da Flamenko gösterilerini izleme gibi bir planınız varsa İspanya Meydanı bu gösteriler için en iyi adreslerden biridir.

3.Real Alcazar

Real Alcazar Sevilla Gezilecek Yerler
Real Alcazar

Sevilla’nın gezilecek yerleri arasında olan bir diğer güzel yer ise, dünyanın en eski Kraliyet Saraylarından biri olan Real Alcazar’dır. 913 yılında Sevilla’yı idare eden Cordobalı yöneticiler tarafından kurulmuş bu saray, Müdeccen tarzındaki mimarisiyle dikkat çekiyor.

Oymalı ve rengarenk seramik süslemeleri ile Endülüs mimari stilinden de izler taşıyan bu saray, 1987 yılında Sevilla Katedrali ile birlikte UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş.

Game of Thrones dizisinin 5.sezonun bazı bölümleri de burada çekilmiş. Sarayın en önemli bölümü ise, Maria da Padilla adlı banyodur.

Saraya cüzi bir ücret ödeyerek girebiliyorsunuz.

4.Santa Cruz Mahallesi

Santa Cruz Mahallesi
Santa Cruz Mahallesi

Sevilla’nın en renkli ve en doğal yerlerinden biri olan Santa Cruz Mahallesi, şehirdeki en popüler turist destinasyonlarından biri. Yerel kültürü an be an yaşayabileceğiniz bu mahalle, dar sokakları ve birbirinden güzel ve farklı renkli evleriyle eşsiz bir deneyim sunuyor.

Bu mahallenin yaşam alanı haline gelmesinde ise, Kastilya Kralı III. Fernando etkili olmuş. Bu mahallenin bulunduğu yeri Araplardan almış ve mahalle Yahudilerin yaşam alanı haline gelmiş.

Farklı bir tarihi olan bu mahalleye Öpücük Sokağı da deniliyor. Nedeni ise, büyük ihtimal balkonların birbirine oldukça yakın olması ve sokakların oldukça dar olması olsa gerek.

Santa Cruz, tapas barların, birbirinden güzel kafelerin ve restoranların bulunduğu güzel bir yer. Sevilla’da kaçırılmaması gereken bir yer varsa o da Santa Cruz Mahallesi’dir, diyebiliriz.

5.Torre del Oro – Altın Kule

Torre del Oro Sevilla da Gezilecek Yerler
Torre del Oro

Sevilla’daki simge yapılardan biri olan, Altın Kule anlamına gelen Torre del Oro, 13. yüzyılda Sevilla Limanını savunmak ve Guadalquivir Nehri’ndeki trafiği kontrol etmek amacıyla Muhavvidler tarafından inşa edilmiş bir kule.

Askeri gözetleme ve cezaevi olarak da kullanılan bu yapı, günümüzde Denizcilik Müzesi olarak hizmet vermekte.

Kentin tarihi hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz bu müzede ; haritalar, gravürler, eski navigasyon aletleri ve belgeler sergilenmekte.

Onikigen şeklindeki bu kule 1755’te Lizbon‘da gerçekleşen büyük depremden nasibini almış olsa da, günümüzde eski halini hala korumakta. Ziyaretçiye açık olan bu kuleye mutlaka göz atın derim. Kulenin seyir bölümünden güzel manzara fotoğrafları çekebilirsiniz.

Kuleyi en iyi ve farklı açıdan görebilmenin yolu ise, nehir turlarına katılmaktır.

6.Parque de Maria Luisa (Maria Luisa Parkı)

Parque de Maria Luisa (Maria Luisa Parkı)
Parque de Maria Luisa

Sevilla gezilecek yerler listesinin en sevilenleri arasında olan Maria Luisa Parkı, şehirdeki en popüler ve en kalabalık yerlerden biri olarak biliniyor.

340 bin metrekarelik alanıyla Sevilla’daki en büyük yeşil alan olan bu parkı es geçmeyin. 1914 yılında açılmış olan bu park, birçok müzeye de ev sahipliği yapmakta. Art Decor ve Mudeja tarzı yapıları da bu park içerisinde görmek mümkün.

Birçok anıt, çeşme ve gölete ev sahipliği yapan bu parkta yürüyüş yapabilir veya bisiklet kiralayarak çok daha kısa bir sürede parkı keşfedebilirsiniz.

7.Triana Mahallesi

Triana Mahallesi
Triana Mahallesi

Sevilla’nın en güzel bölgelerinden biri olan Triana Mahallesi, Sevilla’nın turistik yerleri arasında oldukça popüler.

Guadalquivir nehrinin hemen sol tarafından bulunan bu renkli bölge, Morolardan ve Rönesans’tan kalma birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmakta.

Bir açık hava müzesi olarak da bilinen bu mahallede birbirinden güzel kafeler, barlar restoranlar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Sıkılmadan 1 gününüzü bu mahallede rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Çingene Mahallesi olarak da bilinen bu yer de, birbirinden güzel tapas barlarını da bulabiliyorsunuz. Arnavut kaldırımları ile ünlü olan bu mahallede birbirinden yetenekli Flamenko şarkıcılarını ve dansçılarını da görmek mümkün.


Booking.com

8.Sevilla Boğa Güreşi Alanı

Sevilla Boğa Güreşi Alanı
Sevilla Boğa Güreşi Alanı

Geçmişi 13. yüzyıla kadar giden bu güreş alanı, 1749-1765 yılları arasında inşa edilmiş oldukça turistik yerlerden biri.

2 katlı olan bu yapıda boğa güreşi sezonuna denk gelecek olursanız (Mart-Eylül ayları arası) mutlaka gösterilerden birine katılın derim. Bizim şansımıza gösteri bulunmadığından katılamadık fakat sırf boğa güreşi gösterileri için bile bu şehre birçok turist geliyor. Bu yüzden güzel bir gösteri olsa gerek. Gösterilere katılamasanız dahi Boğa Güreşi Alanı’nın içerisini gezebiliyorsunuz.

9.Macarena Bazilikası

Macarena Bazilikası
Macarena Bazilikası ve Kapısı

Becquer Caddesi üzerinden bulunan bu bazilika da şehirde görülecek yerler arasında.

Altın renginde bir kemerin hemen arkasında yer alan bu bazilikayı, kutsal haftaya denk gelirseniz mutlaka ziyaret edin derim. Farklı bir atmosferi deneyimlemek amacıyla bile ziyaret edilebilecek bu tarihi yapının en önemli bölümü ise, Kutsal Meryem Heykelidir. Bu heykelin geçmişi ise, 17. yüzyıla kadar gidiyor.

Neo-Barok tarzda 20.yüzyılda inşa edilmiş olan bu bazilika dini ve tarihi yapılara ilgisi olan gezginlerin zevkle gezebileceği yerlerden. Ayrıca bazilikanın hemen yanında bulunan müzeye göz atmayı da unutmayın.

10.Flamenco Müzesi

Flamenco Müzesi
Flamenco Müzesi – hotelmaestranza.es

Flamenko temalı birçok sergiye ev sahipliği yapan bu müzede, şarkı söylemenin gitar ve dans ile buluştuğu Flamenko’nun tarihini bu müzede öğrenebilirsiniz. Flamenko gösterilerinin de düzenlendiği bu müzede dans dersleri de verilmekteymiş.

2006 yılında ziyaret açılmış olan bu müze, 18. yüzyıldan kalma 4 katlı bir sarayda hizmet vermekte. Daha çok dans gösterileri, belgeler ve Flamenco adına hemen hemen tüm bilgileri bu müzede görebilirsiniz. Fırsatınız varsa gösterilere mutlaka katılın. Sevilla’da gezilmesi gereken en önemli yerler arasında olan bu müzeyi kaçırmayın.

11.Sevilla Güzel Sanatlar Müzesi

Sevilla Güzel Sanatlar Müzesi

16. yüzyılda inşa edilmiş ihtişamlı bir mimariye sahip olan bir yapı içerisinde hizmet veren bu müze, 1839 yılında kurulmuş.

Resim sanatının altın çağı olan 17. yüzyıldan kalma birçok esere ev sahipliği yapan bu müzede Zurbaran, Murillo, Francisco de Herrera ve Valdes Lal gibi dünyaca ünlü sanatçılara ait eserleri de görebilirsiniz.

12.Calle Sierpes

Calle Sierpes Sevilla da Gezilecek Yerler
Calle Sierpes – hotel-plaza.es

Sevilla’da alışveriş denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Calle Sierpers caddesi, şehirdeki en önemli ve en popüler turistik destinasyonlardan biridir.

Birbirinden güzel mağazaları, hediyelik eşyaları ve kafeleri bulabileceğiniz bu cadde San Francisco ve Campana Meydanları arasında kalıyor. Tarihi, Sevilla‘nın kuruluşuna kadar giden bu caddeyi de görmeden Sevilla gezinize son vermeyin.

Araç trafiğine kapalı olan bu caddede birbirinden ünlü markaları da bulabilirsiniz. Fiyatlar biraz pahalı olsa da göz atmaya değer.

13.Casa de Pilatos (Pilatos’un Evi)

Casa de Pilatos
Casa de Pilatos

Sevilla’daki en önemli ve en eski yapılardan bir diğeri olan Pilatus’un Evi de, Sevilla’da gezilecek yerler listenizde olması gereken güzel yapılardan.

Medinacelli Dükü’nün ana ikametgahı olan bu yapı hem Rönesans hem de Müdeccin mimari tarzının uygulandığı dikkat çekici yapılardan biri. Değerli taşlar ve çinilerle süslü bu yapıya da göz atabilirsiniz.

14.Isla Magica

Isla Magica Sevilla Turistik Yerler
Isla Magica – hoteleuropasevilla.com

Sevilla’daki en popüler turistik yerlerden bir diğeri de Isla Magica olarak bilinen bu eğlence parkıdır. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer olarak biliniyor olsa da, 7’den 70’e her turistin fazlasıyla eğlenebileceği güzel bir yer.

Cartuja Adası’nda hizmet veren bu eğlence parkı limitsiz eğlence sloganıyla her yıl binlerce turisti ağırlamakta. Birbirinden güzel eğlence parkurlarına ve gösterilerine ev sahipliği yapan bu eğlence parkını da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

15.Plaza Nueva

Plaza Nueva Sevilla
Plaza Nueva

Yemyeşil bir alan içerisinde kalan bu meydan da Sevilla’da görülmeye değer yerlerden. Çok turistik bir yer olmasa da çevresinde bulunan alışveriş mağazaları için göz atılabilecek yerlerden.

16.Metropol Parasol (Las Setas)

Metropol Parasol Sevilla
Metropol Parasol

Bir şehir ikonu haline gelmiş olan Metropol Parasol, Alman mimar Jürgen Mayer-Hermann tarafından tasarlanmış.

Dünyadaki en büyük ahşap yapı olarak bilinen Metropol Parasol, sadece Sevilla’nın değil, İspanya’nın da en ünlü yapıları arasındadır.

Bu ahşap mantarların 30 metredeki tepesine çıkabilirsiniz. Burası, Sevilla’da en iyi günbatımı manzarasını seyredebileceğiniz yerlerden biri, kaçırmayın.

17.Alameda de Hercules

Alameda de Hercules
Alameda de Hercules

Sevilla’nın en turistik yerlerinden biri olan Alameda, İspanya’nın en eski parklarından ve ilk eğlence bölgelerinden biridir.

Bu büyük yaya caddesi, Sevilla gece hayatı için de güzel bir deneyim sunuyor. Birbirinden güzel barlara ve restoranlara ev sahipliği yapan bu caddede, Sevilla geceleri için plan yapabilirsiniz.

Barselona’da El Raval’da olduğu gibi, burada tarihi mekanların, çok kültürlü etkinliklerin ve gece hayatının bir karışımı!

Sevilla Çevresinde Gezilecek Yerler

Sevilla’da yukarıdaki 17 yeri gezdikten sonra, hala bu şehirde zamanınız varsa, Sevilla’ya yakın gezilecek yerlere de göz atın. Şehirde bu 17 yerden sonra, çok daha fazla zaman kaybetmeyin, şehir çevresindeki güzellikleri de keşfedin.

1.El Hamra Sarayı

El Hamra Sarayı - Sevilla Çevresinde Gezilecek Yerler
El Hamra Sarayı

Granada‘da bir tepenin üzerinde yer alan Alhambra (El hamra) bir saraylar topluğundan oluşmaktadır.

Nasrid hanedanlığının kraliyet sarayını dolduran dekoratif detay, İspanya’nın İslami dönem sanatının en güzel örneğidir.

İspanya’nın en ünlü turistik noktalarından biri olan El Hamra Sarayı, Sevilla’dan sonra göz atabileceğiniz şehirlerden biri olan Granada’da bulunuyor.

2.Cordoba

Cordoba - Sevilla Çevresi Gezilecek Yerler Listesi
Cordoba

Sevilla çevresinde gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer yer ise, muhteşem mimari hazineler ve birbirinden şirin mahallelerden oluşan Cordoba‘dır.

UNESCO listesinde Kurtuba Camii (la mezquita) şehrin en önemli yapıları arasındadır. Sırf bu camii için bile bu şehri ziyaret birçok turistin olduğunu düşünürsek, görülmeye değer tarihi bir yapı diyebiliriz.

3.Dramatic Ronda

Dramatic Ronda
Dramatic Ronda

Bu nefes kesici uçurum kasabası, Endülüs’teki en etkileyici yerlerden biri olarak bilinir. Eşsiz manzarası ve bembeyaz evleri ile ünlü olan bu kasabadan görülen manzara ise tek kelimeyle harika.

Ronda, 130 metre derinliğindeki vadide bulunan ünlü Puente Nuevo köprüsüyle El Tajo geçidine bakan bir platoda yer almaktadır. Sırf manzarası için görülecek yerlerden biri olsa da, hamamları, tarihi yapıları ve Plaza de Toros’u ile de sevilen bir kasaba.

Sevilla’da Günübirlik Gezilecek Yerler – 1 Günde Sevilla Gezisi

Sevilla Gezi Rehberi
Sevilla Blog

Eğer Sevilla’da konaklamayı planlamıyor ve sadece 1 günlük bir gezi planı yapıyorsanız, görebileceğiniz yerler sınırlı olsa da, güzel bir gezi planı yapmak da mümkün.

Sevilla’daki ilk ve son gününüze başlayabileceğiniz en güzel nokta ”Plaza de Espana” yani İspanyol Meydanı’dır. Burası Sevilla gezisinden kaçırılmaması gereken yerlerden. Burada çok fazla zaman harcamanıza gerek yok. Meydandaki tarihi ve turistik yerlerin birkaç fotoğrafını çektikten sonra, bi koşu Real Alcazar’a gidebilirsiniz.

Real Alcazar ve Plaza de Espana, aynı bölgede (Santa Cruz Bölgesi) yer alıyor. Bu yüzden, meydandan saraya çok rahat bir şekilde yürüyebilirsiniz. Real Alcazar, şehirdeki en önemli yapıdır. Bu saray, UNESCO Mirası arasında, bu yüzden bu sarayı da günübirlik Sevilla gezinizin listesine ekleyin.

Real Alcazar’dan hemen sonra bi koşu Sevilla Katedrali’ne gidebilirsiniz. Sevilla Katedrali de, Meydan ve Sarayın bulunduğu Santa Cruz Bölgesi’nde bulunur. Yani saraydan katedrale gitmek için çok fazla yürümüyorsunuz. Katedralin içerisine 5 dakikalığına da olsa mutlaka göz atın.

Bu 3 yerden sonra şehirde hala zamanınız kalırsa yapabileceğiniz iki güzel şey var. Birincisi, bayılıp ayılacağınızı düşündüğüm Triana Mahallesi’dir. İkincisi ise, Torre del Oro’dur (Altın Kule). Eğer az bir zamanınız kaldıysa, Altın Kulesi’ne gidin ve birkaç fotoğraf çekin yeter. Yok bundan daha fazla zamanınız kaldıysa da, Triana Mahallesi’ni dolaşın. Bu mahalleyi 1-2 saatte altını üstüne getirebilirsiniz ve bu mahallede geçireceğiniz her dakikaya değecektir.

Sevilla’da ne kadar kısa zamanınız olursa olsun, yukarıdaki 3 yeri mümkün olduğunca görmeye çalışın. Bu şehirde sadece 1 gününüz varsa, tüm gününüzü bu 3 yer için bile ayırabilirsiniz. Zaten bu 3 yer şehrin en sembolik, en turistik ve en güzel yerleri arasındadır.

Sevilla’da Nerede Kalınır ? – Sevilla Şehir Merkezi Otelleri

Sevilla Gezilecek Yerler Blog
Sevilla Şehir Rehberi

Sevilla’da konaklama için birçok bölge bulunmaktadır. Bunlar arasında en popüler, en merkezi ve turistik yerlere yakın konumda olan bölgelerden en idealleri ise ;

  • Santa Cruz Bölgesi ; Real Alcazar, Sevilla Katedrali ve Plaza de Espana gibi Sevilla’da kaçırılmaması gereken yerlere ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Birbirinden güzel ve lüks otellere ev sahipliği yapan bu bölge de, bütçeli birkaç oteli de bulmak mümkün. Konum olarak şehirdeki gezilecek noktalara oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bunun yanında, Sevilla gece hayatı için de bir planınız varsa, şehrin en hareketli yerlerine de Santa Cruz Bölgesi’nde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Santa Cruz Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • El Arenal Bölgesi ; Sevilla’da en ucuz otelleri bulabileceğiniz bölgelerden biri olan El Arenal, daha çok bütçeli Sevilla gezisi planlayanların tercih ettiği bölgelerden biri olarak bilinir. Eski Şehir Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bu bölge de, konum olarak oldukça ideal bir yerde bulunuyor. Şehirdeki turistik yerler, bölgeye yürüme mesafesindedir. Ayrıca, bölgede şehrin en uygun fiyatlı restoranlarını da bulabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
  • Triana Bölgesi ; Sevilla’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden bir diğeri olan Triana, başlı başına gezilmesi gereken yerler arasında. Birbirinden güzel tarihi ve turistik yapılara ev sahipliği yapan bu bölgede, lüks otelleri bulabileceğiniz gibi düşük bütçeli tesisleri de bulabiliyorsunuz. Konum olarak turistik yerlerin hepsine yürüme mesafesinde bulunmuyor olsa da, bölgeden toplu taşıma araçlarını kullanarak şehirde dilediğiniz birçok yere çok çabuk ve kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu bölgedeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Sevilla gezilecek yerler listesi adlı bu yazıdaki 17 yere eklenebilecek birkaç turistik yer daha vardır. Fakat, şehirdeki en önemli, en turistik ve en popüler bu 17 yer, önceliğiniz olsun. Daha fazla zamanınız kalırsa da, Sevilla’da kalmak yerine bu şehirde çevresindeki turistik yerlere göz atın deriz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...