İspanya’nın özerk bölgelerinden biri olan Sevilla, Endülüs’ün en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinden biridir. Guadalquivir Nehri’nin yanına kurulmuş bu şehir, Barselona ve Madrid’den sonra turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirlerden biri diyebiliriz.
Sevilla nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç önemli bilgiyi paylaşmakta yarar var. Sevilla, Roma döneminde Hispalis olarak anılmaktaymış. Daha sonra 712 yılında Kuzey Afrikalı müslümanlar tarafından İber Yarımadası ele geçirilir ve şehrin adı Ishbiliyya olarak değişir.

Uzun yıllar İspanyolların hakimiyeti altında yaşayan İspanyonlular 13. yy’dan sonra topraklarını geri kazanmanın peşine düşmüşlerdir. Sonuç olarak birçok şehri yeniden kazanırlar ve 1248 tarihinde Sevilla’nın yönetimi yeniden ele geçirilir. Eşsiz güzelliğiyle Sevilla’yı gezerken tarihi an be an hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Sevilla Nerede ?

Tam olarak İspanya’nın güneybatısında yer alan Sevilla, İspanya’nın Endülüs Bölgesine bağlı bir akdeniz şehridir.

[huge_it_maps id=”172″]

 

Sevilla’ya Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Sevilla’ya direkt olarak uçuşlar bulunmamakta. Fakat eğer Malaga’ya uçup oradan Sevilla’ya geçecek olursanız otobüs veya araç ile ortalama 2 saatte Sevilla’ya ulaşabilirsiniz.

Sevilla’ya Ne Zaman Gidilir ?

Bir Akdeniz iklime sahip bu şehir, yılın her mevsimi ziyaret edilebilir. Kışların çok da soğuk geçmediği bu şehri ziyaret için en ideal zaman sonbahar ve ilkbahar dönemleridir. Gerek konaklama ücretlerinin uygun olması gerekse havanın uygun olması sebebiyle bu ilkbahar ve sonbahar ayları bu şehri ziyaret için ideal olacaktır. Sonbahar ayları genelde yağışlı geçse de hem ekonomik Sevilla gezisi adına hem de güzel manzara fotoğrafları yakalamak adına ideal olacaktır.

Sevilla Nerede ?
Sevilla Nerede ?

Eğer süper bütçeli bir Sevilla gezisi planlıyorsanız da kış aylarını tercih edebilirsiniz. Kış ayları Sevilla’da çok aşırı soğuk olmamakta. Bunun yanında konaklama ücretlerinin en uygun olduğu dönem ise kış aylarıdır. Bu yüzden Sevilla’yı ziyaret için kış ayları da düşünülebilir.

Sevilla’da nerede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa Sevilla’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve konaklama birimlerine göz atabilir, seyahatinizi çok daha uygun hale getirebilirsiniz.

Sevilla nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazı hakkında eklemek veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here