Sevilla’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Oteller

İspanya’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Sevilla, tarihi yapıları, birbirinden renkli sokakları ve kültürel yapısıyla turistlerin favori şehirlerinden. Bu şehirde konaklama ücretleri ise, Barselona ve Madrid’e göre 1 tık daha uygun denebilir.
Bunun yanında yüzlerce otel, daire ve hosteller arasından seçim yapmak çok da kolay olmuyor. Özellikle hangi bölgede konaklayacağınızı bilmiyorsanız. Sevilla’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Sevilla’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

Sevilla'da Nerede Kalınır
Sevilla Konaklama

Şehirdeki konaklama bölgelerini detaylı bir şekilde incelemeden önce, kısaca bölgeler hakkında bilgi verecek olursak ;

 • Santa Cruz Bölgesi ; Sevilla’nın en ikonik semti. Real Alcazar, Sevilla Katedrali ve Plaza de Espana gibi Sevilla’nın en ünlü turistik mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeki en merkezi bölgelerden biri. Eski Şehir (Old Town) olarak bilinen şehrin kalbindeki geniş bir alandaki semttir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için tıkla.
 • El Arenal Bölgesi ; Sofistike bir yerleşim bölgesi olan El Arenal Barrio, merkezde bulunan en güzel bölgelerden. Şehirdeki en bütçeli konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz. Teknik olarak Eski Şehir (Old Town) bölgesinde bulunur. Boğa güreşi (Maestranza Arenası) alanı ile ünlü olan bu bölgeden bulunan konaklama birimlerine göz atmak için tıkla.
 • Triana Bölgesi ; Daha çok genç işi denir bu bölgeye. Öyledir de. Şehirdeki en iyi gece hayatına ev sahipliği yapar. Fakat orta yaş turistlerin için de düşünülebilecek bölgelerden biri. Şehrin eski çingene mahallesi Triana, beyaz badanalı evleri, renkli fayansları ve canlı ve hareketli pazarlarıyla ünlüdür. Dar Arnavut kaldırımlı sokaklardan oluşan bir labirent gibidir. Kısacası Sevilla’nın en sevilen bölgelerindendir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için tıkla.
 • Macarena Bölgesi ; Şehir merkezinin hemen kuzeyinde bulunan bu semt, Sevilla’nın en havalı bölgelerinden. Eski Sevilla ve Yeni Sevilla’yı harmanlanmış şekilde bu bölgede görebiliyorsunuz. Merkeze yürüme mesafesinde olmasa da, toplu taşıma araçlarıyla ulaşım kolay. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için tıkla.
 • Los Remedios Bölgesi ; Triana Bölgesi’nin güneyinde ve şehir merkezinde nehrin karşısında bulunan bu bölge, şehrin en modern bölgesi ve çarpıcı mimarisi, geniş bulvarları, moda mağazaları ve butikleri ile ünlü bir yerleşim bölgesidir. Özellikle ailece seyahat edenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmak için tıkla.

Santa Cruz Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Santa Cruz Sevilla
Sevilla’da Hangi Bölgede Kalınır

Santa Cruz, Sevilla’nın büyük Eski Şehir (Old Town) Bölgesi’nde bulunan bir semt. Zaten Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap Eski Şehir Bölgesi’dir. Fakat bu bölge geniş bir alan olduğundan semt semt incelemek de gerekiyor.

Real Alcazar, Sevilla Katedrali ve Plaza de Espana gibi Sevilla’nın en ünlü turistik mekanlarına ev sahipliği yapan Santa Cruz Sevilla’da gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere ve şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunur.

Bu Bölgede Kalın, EĞER ; 

 • Otelimden çıkıp bi koşu Sevilla Katedrali veya Alcazar Sarayı’na göz atayım diyorsanız
 • Ben de para çok sen bana şehirdeki en iyi bölgeyi göster diyorsanız
 • Otel veya diğer konaklama konusunda bol seçeneğim olsun diyorsanız
 • Otelimi kaybolmadan çok rahat bulayım diyorsanız
 • Dar Arnavut kaldırımlı sokakları, beyaz binaları ve portakal ağacı kaplı sokakları gezerek otelime gideyim diyorsanız
 • Tapas barları ve flamenko kulüpleri konakladığım yerde çok olsun diyorsanız

Bu Bölge Kalmayın, EĞER ;

 • Süper bütçeli bir Sevilla gezisi planlıyorsanız
 • Ucuz restoranlar arıyorsanız
 • Hostellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Süper turistik yerlerden hoşlanmıyorsanız

Santa Cruz Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ;

–Roma katolik katedrali olan Sevilla Katedrali’ni (Cathedral of saint mary of the see) ziyaret edin.

–Şehri tepeden izlemek ister misiniz ? o zaman Torre Giralda’nın tepesine çıkın ve şehrin o eşsiz manzarasını seyredin.

–Calle Agua (Su Sokağı) da dolaşın. Romeo ve Juliet’e ilham veren balkonu görün.

–Museo del Baile Flamenco’da, Flamenko’nun tarihini öğrenin.

–Arnatvut kaldırımlı dar sokaklarda kaybolarak gezin.

Santa Cruz Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • 3 Yıldızlı bir otel olan Hotel Alminar‘a göz atabilirsiniz. Küçük ve şirin bir otel olan Alminar, San Francisco Meydanı’nın hemen yanında bulunmakta. Bunun yanında Sevilla Katedrali ve Giralda Kulesi ise otele 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Boutique Elvira Plaza adlı tesis ise, bütçeli butik otel arayanların tercih edebileceği en ideal otellerden. Alcazar Sarayı’na 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu oteli Santa Cruz Bölgesi’nde biraz daha uygun bir konaklama için düşünebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de 4 yıldızlı Halo Boutique Hotel‘e göz atabilirsiniz. Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Alcazar Sarayı’na ve Sevilla Katedrali’ne 4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Otelin 9.2 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

El Arenal Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Sevilla'da Nerede Kalınır
Sevilla El Arenal

Boğa güreşi arenasıyla ünlü olan bu bölge de Old Town – Eski Şehir’de yer almakta. Yani şehrin kalbine oldukça yakın bir konumda.

Bu semt her ne kadar Sevilla’nın daha lüks semtlerinden biri olmasına rağmen bütçeli birçok konaklama birimiyle turistlerin favorisi olmuş yerlerden. Bu bölgede her bütçeye uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Bu yüzden bütçeli bir Sevilla gezisi planlıyorsanız ilk olarak bu bölgeye göz atın derim.

Bu Bölgede Kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki en turistik yerlere yürüyerek bi koşu gideyim diyorsanız
 • Ucuz, bütçeli veya lüks konaklama birimleri arıyorsanız
 • Boğa gösterilerini izlemeyi düşünüyorsanız ve 18. yüzyıl mimarisi olan arenanın mimarisini incelemek istiyorsanız
 • Sevilla’yı kültür gezisi için ziyaret ediyorsanız

Bu Bölgede Kalmayın, EĞER ;

 • Santa Cruz Bölgesi’nde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulduysanız

Not : Santa Cruz Bölgesi ile El Arenal Bölgesi arasında çok fazla fark yok. Yani konum bakımından. Hatta Santa Cruz Bölgesi’nde bulabileceğiniz tesislerin bazıları, El Arenal Bölgesi olarak da geçebilir. Bu yüzden El Arenal Bölgesi’nin Santa Cruz Bölgesi’ne nazaran çok daha fazla bütçeli konaklama birimi olduğunu bilin yeter.

El Arenal Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ; 

-Altın Kule olarak bilinen El Torre del Oro’ya çıkın ve şehrin panoramik manzarasını seyredin.

-İspanya’daki en eski boğa güreşi arenalarından biri olan Maestranza Arenası’nı görün. Gösterileri izlemeyecek dahi olsanız arenanın mimari yapısı için buraya göz atın.

-Tablao Flamenco El Arena’da canlı ve ateşli bir dans gösterisine katılın.

-Barok tarzı revir ve sanat eserleri ile dolu bir şapel olan Hospital de la Caridad’da, Murillo ve Roldan gibi ünlü sanatçıların resim ve heykellerini görün.

-Deniz Müzesi’nde İspanya’nın zengin denizcilik tarihi hakkında bir şeyler öğrenin.

El Arenal Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Bütçeli bir otel için, Hotel Europa Boutique Sevilla adlı 1 yıldızlı tesise göz atın. 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu otel oldukça popüler ve Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en ucuz cevaplardan biridir. Otel tek yıldızlı olmasına rağmen gayet şık ve modern. Ayrıca 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 1 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da, Hotel Maestranza’ya göz atabilirsiniz. Bu otelde şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi merkezi konumu sayesinde gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tesisler arasında. Otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı da var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu bölgede biraz daha lüks fakat yine de bütçeli bir yerde konaklamak isterseniz de, 3 yıldızlı Adriano Boutique Sevilla adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otelde hem konum hem de fiyat/fayda oranı bakımından şehirdeki en ideal tesislerden. Ayrıca tesisin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Triana Bölgesi – Bölge Puanı 90/100

Sevilla'da Nerede Kalınır
Sevilla’da konaklama

Şehrin eski çingene mahallesi olarak bilinen Triana, beyaz badanalı evleri, canlı ve hareketli pazarlarıyla ünlü bir bölgedir. Flamenko kulüplerine, tapas barlarına, diskoteklere ve sayısız cervezerias’a ev sahipliği yapmakta. Yani gece hayatı için Sevilla’da bir planınız varsa, bu bölge ilk seçeneğiniz olmalı.

Bu Bölgede Kalın, EĞER ; 

 • Sevilla gece hayatı için planlarınız var ve şehirdeki en iyi barlara ve gece kulüplerine yakın olmak istiyorsanız
 • Sevilla Katedrali ve Alcazar Sarayı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine 1-2 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse
 • Sevilla’da yeteri kadar zamanınız varsa (1 günlük Sevilla için bu bölgede konaklamaya sanırım değmez)
 • Gençlerin en fazla olduğu bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Bu Bölgede Kalmayın, EĞER ; 

 • Gece hayatıyla işiniz yoksa
 • Turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Ailece Sevilla’yı ziyaret ediyorsanız
 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız (Bu bölgede toplamdan 10 otel var. Diğer konaklama birimleri ise dairelerdir)
 • Toplu taşıma araçlarını sevmiyorsanız

Triana Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ; 

 • Bar, restoran ve kafelerin bulunduğu nehir kenarında bir cadde olan Calle Betis’te bir gece geçirin.
 • İspanya’nın meşhur Engizisyonu’nun ilk merkezi olan 12. yüzyıldan kalma Castillo de San Jorge’nin bulunduğu Museo del Castillo de San Jorge’yi ziyaret edin.
 • Baroness Bar’da muhteşem kokteyllerin ve harika bir açık verandanın tadını çıkarın. Diğer genç turistler ile kaynaşın.
 • Bar Amarra’da şehrin en güzel deniz ürünlerini deneyin.
 • 4 farklı müzik tarzının olduğu en iyi gece kulübünde, ”BOSS” ta güzel bir gece geçirin.

Triana Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olan, şehirdeki en kaliteli ve en çok tercih edilenler arasında olan 4 yıldızlı Monte Triana Hotel, bu bölgede, hatta bu şehirde ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz otellerden. Bölgede Sevilla Katedrali’ne ve merkeze en yakın olan tesislerden biridir. Yani yürüyerek ortalama 20-25 dakika içerisinde merkeze ve şehirdeki en önemli turistik noktalara ulaşabilirsiniz. Otelin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı da var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, şehirdeki en uygun fiyatlı 5 yıldızlı otellerden biri olan Eurostars Torre Sevilla adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel de, şehirdeki turistik yerlere ve merkeze ortalama 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani toplu taşıma araçları olmadan da şehirdeki popüler yerlere ulaşabilirsiniz. Otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Macarena Bölgesi – Bölge Puanı 80/100

Macarena Bölgesi Sevilla
Macarena Katedrali

Şehir merkezinin hemen kuzeyindeki konumuyla dikkat çeken Macarena Bölgesi’de Sevilla’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Orijinal Mağribi şehir surlarının kalan bölümlerini, modern ticari binaları, popüler mağazaları ve kaliteli restoranları fazlasıyla bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Bu Bölgede Kalın, EĞER ;

 • Şehir merkezine ve turistik noktalara 1.5-2.5 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • En uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı otellerde konaklamak istiyorsanız
 • Dairelerde de konaklarım diyorsanız (Bu bölgede 1-2 otelden başka tek seçenek dairelerdir)
 • Birbirinden güzel ve uygun barlar / restoranlar konakladığım yere yakın olsun diyorsanız
 • Diğer bölgelere nazaran 1 tık daha uygun bir bölge arıyorsanız

Bu bölgede kalmayın, EĞER ; 

 • Turistik yerlere bi koşu gidem diyorsanız
 • Şehrin kalbine yakın olayım diyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyi değilse
 • Biraz daha hareketli ve canlı bir bölge arıyorsanız

Macarena Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacak şeyler ;

-Günümüze kalan üç şehir kapısından biri olan renkli Puerta de la Macarena’dayı görün.

– Renkli ve canlı Mercado de la Feria’da yolunuzu izleyin. Bu yoldan yürüyerek bölgeyi keşfedin.

-Red House’da güzel bir sabah kahvesi için

-Şehirdeki en eski ve en yoğun bit pazarı olan El Jueves’teye göz atın

-Sevilla’nın en iyi çatı barlarından biri olan ”Roof”da muhteşem manzara eşliğinde klasik kokteyllerin tadını çıkarın.

-Wabi Sabi’de moda, sanat ve dekor alışverişi yapın.

Macarena Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Exe Sevilla Macarena adlı 4 yıldızlı otele mutlaka göz atın. 4 yıldızlı otel olmasına rağmen fiyatları diğer tesislere nazaran gayet uygun. Ayrıca şehirdeki en popüler otellerden biri. 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunan otelde, erken rezervasyon fırsatlarının olduğunu da unutmayın. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Not : Bu bölgede ya Exe Sevilla Macarena adlı oteli tercih etmeli yada dairelerde konaklamanız gerekiyor. Bu yüzden çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız, yukarıdaki bölgelere göz atın.

Los Remedios Bölgesi – Bölge Puanı 85/100

Sevilla'da Nerede Kalınır
Los Remodios Bölgesi – Sevilla’da Nerede Kalmalı ?

Los Remedios, çarpıcı mimarisi, geniş bulvarları, moda mağazaları ve butikleri ile ünlü bir yerleşim bölgesidir. Bu bölge genelde ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinse de, her tip turistin Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olacaktır.

Bu bölgenin çocuklu aileler için en çok tercih edilmesinin en önemli nedeni, bölgenin Parque de los Principes’e ve sayısız müzeye ev sahipliği yapmasından dolayıdır. Yani çocuklarınız için eğlenceli olan birçok şeyi bu bölgede bulabilirsiniz.

Bu Bölgede Kalın, EĞER ; 

 • Çift olarak seyahat ediyor ve biraz daha sakin ve uygun bir bölge arıyorsanız
 • Çocuklarınız ile Sevilla’ya seyahat ediyorsanız
 • Dairelerde konaklamayı planlıyorsanız (Bu bölgede otel sayısı çok az)
 • Aqua Parka yakın olmak istiyorsanız

Bu Bölgede Kalmayın, EĞER ;

 • Otellerde konaklamayı planlıyorsanız (bölgede tek 1 otel var)
 • Turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine yakın olayım diyorsanız
 • Çocuklarınız ile seyahat etmiyorsanız

Los Remedios Bölgesi’nde gezilecek yerler ve yapılacaklar ;

-Parque de Los Principes’de doğanın keyfini çıkar.

-La Sala’da lezzetli Peru yemekleri yiyin.

-Pizzeria la Bambina’da bir dilim taze ve ev yapımı pizza alın. Yada tüm pizzayı alın 🙂

-Acuario de Sevilla’da sayısız deniz canlısını görün

-Popüler Sanatlar ve Gelenekler Müzesi’nde geniş renkli frocks koleksiyonunun tadını çıkarın.

-Andalusia’nın Sevilla Arkeoloji Müzesi’ndeki en önemli arkeolojik eser koleksiyonuna göz atın.

Los Remedios Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak bölgedeki tek otel olan 4 yıldızlı Monte Carmelo‘ya göz atın. Bu otel, bölgedeki en iyi konuma sahip tesis. Çünkü bölgenin birçok konaklama birimi şehir merkezine ve turistik noktalara 2-3 km de uzaklıkta bulunurken bu otelden Alcazar Sarayı’na ve Sevilla Katedrali’ne yürüyerek 15-20 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen fiyat bakımından da şehirdeki en ideal 4 yıldızlı otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Sevilla’da Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Sevilla'da Nerede Kalınır
Sevilla Otel Tavsiyeleri

Sevilla’da konaklama için bu 5 bölge içerisinden aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız, aşağıda bölge özetine göz atarak bölgeler hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Öncelikle Sevilla’da hangi bölgede kalacağınız konusunda bir tereddütünüz varsa, Old Town yani Eski Şehir Bölgesi‘nde herhangi bir tesiste konaklayabilirsiniz. Eski Şehir Bölgesi biraz geniş ve büyük olduğundan dolayı, El Arenal ve Santa Cruz semtleri, Eski Şehir Bölgesi’nin en merkezi, en canlı, en ideal ve en güzel bölgeleridir. Bu yüzden, bu iki bölgede bütçenize uygun bir konaklama birimini bulduysanız, kaçırmayın. Bu iki bölge Sevilla’da hangi bölgede kalınır ? sorusunun en güzel cevabıdır. Fakat bu iki bölge, fiyat bakımından karşılaştırıldığında, El Arenal Bölgesi’nde biraz daha uygun konaklama birimlerinin olduğunu görebilirsiniz.
 • Triana ve Macarena Bölgesi’de Sevilla’da konaklama için en fazla tercih edilen bölgeler. Fakat bu bölgeler, otel sayısı bakımından fakir olduğundan çok fazla seçeneğiniz bulunmuyor. Eğer dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, bu iki bölge şehirdeki en ideal ve en uygun bölgeler olacaktır. Bu iki bölge genel olarak şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara biraz uzak. Fakat bölgede bulunan bazı tesisler, şehir merkezine ve şehrin en popüler turistik noktalarına 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani, bu bölgelerde konaklayarak daha ucuza tesisler bulabilir fakat biraz daha uzun süre yürüyerek turistik noktalara ulaşabilirsiniz.
 • Son olarak Los Remedios Bölgesi, Sevilla’da daha çok aileler tarafından tercih edilmekte. Fakat dairelerde konaklamak isteyenler aileler tarafından. Yani bir otelde konaklama konusunda ısrarcıysanız, bu bölgeyi direkt olarak es geçebilirsiniz.

Sonuç olarak ; Eğer süper bütçeli bir Sevilla gezisi planlamıyorsanız, konaklayabileceğiniz en güzel bölgeler, Santa Cruz ve El Arenal Bölgeleridir.

-Sevilla’da romantik bir bölge arıyorsanız, Santa Cruz Bölgesi’ne,

-Yerel halk ile iç içe olmak istiyorsanız Triana Bölgesi’ne, göz atabilirsiniz.

Sevilla’da Nerede Kalınır ? – Tavsiyeler

Sevilla'da Nerede Kalınır
Sevilla Geceleri
 • Sevilla’da konaklama için çok ucuz otelleri bulabilirsiniz. Fakat bu otellerin büyük bir bölümü şehirdeki güvenli olmayan bölgelerde bulunuyor olabilir. Mesela Alameda Bölgesi, birçok yan kesicinin olduğu bir bölge olarak bilinir. Fakat, bazılarının deneyimlerine göreyse de gayet ideal ucuz bir konaklama bölgesidir. Fakat, bu bölge hakkında çok fazla olumsuz yorum yapıldığından dolayı, aklınızın bir köşesinde bulunsun. Alameda bölgesi biraz tehlikeli olabiliyor.
 • Sevilla’da konaklama birimi tercih yaparken hangi tesislerin erken rezervasyon fırsatı olup olmadığına da mutlaka göz atın derim. Eğer bu fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, aynı otelde çok daha uygun odaları bulabilirsiniz. Bu erken rezervasyon fırsat indirimleri genelde 1-3 ay öncesinden yapılıyor. Yani gidip 6 ay öncesinden rezervasyon yapmanın size pek bir getirisi olmayacaktır.
 • Yukarıdaki 5 bölge de, şehirde gezilecek en güzel yerler arasında. Hangi bölgede konaklarsanız konaklayın bu 5 bölgeyi görmeye çalışın. Birbirinden güzel alışveriş yapabileceğiniz yerleri, kaliteli ve ucuz restoranları, gece hayatı için en güzel olan yerleri bu bölgeler içerisinde bulabilirsiniz.

Sevilla’da Nerede Kalınır ? En İdeal 6 Otel Tavsiyesi

Sevilla’da birçok otel ve diğer konaklama birimleri bulunmakta. Fakat en iyi konuma ve en iyi fiyat fayda oranına sahip olan oteli veya diğer konaklama birimlerini bulmak pek de kolay olmuyor. Bu yüzden aşağıdaki otellere ve otellerin bulunduğu bölgelere göz atarak aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulabilirsiniz.

1.Hotel EXE Seville Macerena (4 Yıldız –  Bütçeli)

Sevilla'da Nerede Kalınır
Hotel Seville Macarena

Macerena Bazilikası’nın tam karşısında bulunan bu otel, şehirdeki en popüler ve en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. Şehirdeki birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden. Otelin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ye varan indirimlerinden faydalanmak da mümkün.

Eğer şehir merkezi dışında bir bölgede konaklamayı planlıyor ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız, bu otel en ideal seçimlerden biri olacaktır. Ayrıca otelin  8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da, otelin en büyük artılarından.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Fernando III (4 Yıldız – Orta Bütçeli)

Sevilla'da Nerede Kalınır
Hotel Fernando

Santa Cruz semtinde, yani şehrin en hareketli ve en popüler bölgesinde yer alan bu otel, süper modern ve şık yapısıyla oldukça popüler. Alcazar Sarayı’na, Salvador Kilisesi’ne, San Fransisco Meydanı’na ve Çağdaş Sanat Müzesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak muhteşem bir yerde bulunuyor. Otelin oda ücretleri ise diğer 4 yıldızlı otellere göre 1 tık daha uygun. Özellikle erken rezervasyonlar ile çok daha farklı fiyatlarda odaları bulabiliyorsunuz.

8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Sevilla Center (4 Yıldız – Bütçeli)

Sevilla'da Nerede Kalınır
Hotel Seville Center Terası – Sevilla’da nerede kalınır ?

Eski Kent Merkezi’ne 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak Nervion bölgesinde bulunuyor. Yani konaklama birimlerinin 1-2 tık daha uygun olduğu bir bölgede. Şehirdeki turistik yerlere 10-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, süper merkezi değil. Fakat dilediğiniz birçok yere yürüyerek, dilediğiniz her yere de kolaylıkla ulaşım araçlarıyla ulaşabiliyorsunuz. Zaten bu yüzden otelin oda ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran 1-2 tık daha uygun.

Otelin almış olduğu 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanına ve süper olumlu konuk yorumlarına bakarak bile tercih edebileceğiniz bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

4.H10 Corregidor Boutique Hotel (3 Yıldız – Bütçeli)

Sevilla'da Nerede Kalınır
H10 Corregidor Boutique Hotel – Sevilla’da nerede kalınır ?

Old Town yani Eski Kent Merkezi’nde bulunan bu otel, Sevilla Katedrali’ne 1 km uzaklıkta bulunuyor. Şehrin en güzel konumuna sahip otellerinden biri olan H10 Hotel’den şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak da mümkün.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, güzel bir konuma sahip olması ve 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı almış olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.Hotel Don Paco (3 Yıldız – Bütçeli)

Sevilla'da Nerede Kalınır
Hotel Don Paco

Giralda Kulesi’ne ve Katedral’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, şehrin en hareketli bölgelerinden biri olan Old Town bölgesinde bulunuyor. Şehir manzaralı ve uygun fiyatlı odalarıyla bir hayli popüler olan bu otelin konuk yorumlarına bakarak, otelin gayet temiz, şık ve 3 yıldızlı bir otele göre gayet modern olduğunu da söyleyebiliriz.

Otelin 8.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

6.Sevilla’da nerede kalınır ? – Petit Palace Canalejas Sevilla (2 Yıldız – Süper Bütçeli)

Sevilla'da Nerede Kalınır
Petit Palace Canalejas Hotel

Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Petit Palace, Sevilla Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Santa Cruz bölgesine de oldukça yakın olan bu otel çevresinde restoranlar, barlar ve cafeleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Konum olarak muhteşem bir yerde bulunan bu otelin oda ücretleri de merkezi konumuna göre gayet uygun.

Otelin 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanına, modernliğine ve eşsiz konumuna bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Sevilla’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel ve diğer konaklama birimlerini listeye eklemek mümkün. Fakat aramanıza şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmelerine sahip bu 6 otelden başlayarak aradığınız ideal oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here