Şikago Gezilecek Yerler
Şikago Gezilecek Yerler

Amerika’nın en büyük üçüncü şehri olan Şikago, Michigan Gölü kenarında konumlanmış güzel ve pahalı bir şehir. Birbirinden güzel plajları, farklı mimari yapıları ve gezilecek daha birçok yeri ile bu şehri seveceksiniz. Şikago gezilecek yerler listenizi hazırlarken hangi bölgede konaklayacağınız ve gece hayatı için bir plan yapıp yapmayacağınız da oldukça önemli.

Şikago’da gezilecek birçok yer bulunuyor. Bu yerlerin büyük bir bölümü birbirine yakın konumda bulunurken, bazıları ise şehir merkezinin dışında bulunuyor. Bu yüzden bu şehirde nerede konaklayacağınız da oldukça önemli.

Şikago’da nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa Şikago’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Bunun yanında şehirdeki en iyi ve en ideal otellerden olan ; The Palmer House Hilton (4 Yıldız – Şehrin tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde), Congress Plaza Hotel Chicago (3 Yıldız – Şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde) ve son olarak Pittsfield Apartments + Suites (Apart Otel – 3 yıldız – Merkeze 3 dakika yürüme mesafesinde) göz atabilirsiniz.

Şikago Gezilecek Yerler

Şikago’da birçok gezilecek yer bulunmakta. Birbirinden güzel parklara ve binalara ev sahipliği yapan şehir merkezi veya şehirdeki süper popüler müzeleri listenize ekleyebilirsiniz.

1.Willis Kulesi

Şikago Gezilecek Yerler
Şikago Gezilecek Yerler

Şikago’daki en yüksek binalardan biri olarak bilinen Willis Kulesi, ofislerden ve dairelerden oluşan süper manzaraya ev sahipliği yapan bir bina. Bu binanın gözlem yerine çıkarak şehirdeki en iyi manzarayı seyredebilirsiniz. Sears Tower olarak da bilinen bu kule Şikago’da gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden. 360 derecelik Şikago şehir manzarasına sahip olan bu kuleyi ziyaret etmek istiyorsanız, biletinizi önceden online olarak almanızda yarar var. Aksi takdirde uzun sıralar beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bu gökdelen içerisinde bir kafeterya ve hediyelik eşya dükkanını da bulabilirsiniz.

Willis Kulesi’ne yürüme mesafesinde olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Navy Pier

Şikago Gezilecek Yerler

1916 yılında açılan bu eğlence yeri Michigan Gölü kıyısında yer alan güzel bir yer. Tarihte dünyanın sayılı en büyük iskelesi olan bilinirmiş. Günümüzde ise konserlere, kongrelere ve birbirinden güzel restoranlara ev sahipliği yapmakta. Ayrıca burada dünyadaki ilk dönme dolabı da görebilir veya deneyimleyebilirsiniz. Burada dilerseniz tekne turuna çıkıp eşsiz bir Şikago deneyimi yaşayabilirsiniz. Akşamları buraya gelerek eşsiz bir göl manzarası seyredebilir veya güzel bir mekanda akşam yemeği yiyebilirsiniz. 50 dönümlük alanda parklar, konser alanları ve botanik bahçeleri de bulabileceğiniz Navy Pier, Şikago gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken güzel yerlerden.

Booking.com aracılığıyla Navy Pier’a yürüme mesafesinde olan otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Downtown (Şikago)

Şikago Gezilecek Yerler

Şehrin merkezi olarak kabul Downtown, şehirdeki en popüler ve en canlı yerlerden. Birçok gökdelenler ile eşsiz bir manzara sunan bu yer Loop olarak da biliniyor. Şehirdeki turistlerin en fazla zaman geçirdiği yerlerden biri olan şehir merkezinde, ister restoran veya cafe isterseniz de barları ve turistik yerleri fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Ayrıca şehrin tam ortasından geçen Chicago Nehri’de güzel ve farklı bir atmosfer sunmakta. Ayrıca bu nehir üzerinden teknelerle dolaşmak da mümkün. Tek yapmanız gereken uygun bir tekne turu bulmak.

Şehir merkezinde görebileceğiniz en güzel yerler ise, Picasso Heykeli, Dört Mevsim Mozaiği ve Şikago Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik yerleridir. Bunun yanında konaklama için de en güzel tercihlerden biri şehir merkezi olacaktır.

Downtown (Şehir Merkezi) bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Millennium Park

Michigan Bulvarı ve Columbus Yolu arasında bulunan eşsiz parklardan biri olan Millennium Park, şehirdeki en popüler ve en güzel parklardan biri. Şehrin en sembolik buluşma noktalarından biri olan bu park, daha çok yerli halk tarafından ziyaret ediliyor olsa da, birçok turisti bir arada burada fazlasıyla bulabilirsiniz. Şikago gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden olan bu parkı kaçırmayın derim.

5.John Hancock Merkezi & 360 Chicago

Şikago Gezilecek Yerler

457 metre yüksekliğindeki John Hancock Merkezi, Şikago’daki en popüler gökdelenlerden biri. Ofis ve dairelerden oluşan bu gökdelenin 94.katından şehri 360 derece ile izleyebilirsiniz. Şehirdeki en iyi manzaraya sahip yerlerden biri olan bu kuleyi de gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim.

6.Cloud Gate (Bean)

Şikago Gezilecek Yerler

Millennium Parkı’n içerisinde bulunan Bean Heykeli, şehirdeki en önemli ve en turistik yapılardan biri. Birçok turistin yaptığı sizde bu yapının önünde birkaç fotoğraf çektirebilirsiniz.

7.Field Doğal Tarih Müzesi

Dünyanın en büyük müzelerinden biri olarak gösterilen Field Doğal Tarih Müzesi, 1893 yılından bu yana turistlerin hizmetinde. Tüm görselleri dijital ile sergileyen bu müze, mekan olarak oldukça büyük bir yere sahip bu müzede botanik, zooloji ve jeoloji dallarında binlerce eseri bir arada görebilirsiniz. Bu müzenin en rağbet gören yeri ise, Antik Mısır Kalıntıları ve Tyrannosaurus Rex İskeleti’dir. Bunun yanında müzede dinazorların tam boyutlarını çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Ayrıca bir diğer önemli bölüm ise mumyaların yer aldığı yerdir. Mumyanın nasıl yapıldığından neden yapıldığına dair tüm bilgileri burada bulabiliyorsunuz.

8.Museum of Science and Industry

1933 yılında açılmış olan bu müze endüstriyel ve teknolojik gelişmeleri sunmakta. Şehirdeki en büyük müzelerden biri olan bu Bilim ve Endüstri Müzesi Omnimax Tiyatro Gösterisi de sunmakta. Çocuklu ailelerin de eğlenebileceği güzel müzelerden biri.

9.Magnificent Mile

Şikago gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden biri olan Magnificent Mile daha çok alışveriş sever turistlerin favori adreslerinden biri olarak biliniyor. Tribune Kulesi ve Wrigley Binası gibi şehrin önde gelen yerleri Magnificent Mile’da bulunmakta.

10.Grant Park

Şikago Gezilecek Yerler
Grant Park

Michigan Gölü kıyısında 37 kilometrekarelik bir alana yayılı bu süper büyük park, dinlenebileceğiniz günün yorgunluğunu atabileceğiniz güzel yerlerden. Eşsiz güzelliğiyle şehirdeki en popüler ve en güzel yerlerden biri olan Grant Park da birçok popüler ve turistik yerleri görebilirsiniz.

11.Chicago Sanat Müzesi

Amerika’nın en büyük dördüncü müzesi olarak bilinen Chicago Sanat Müzesi şehirdeki en popüler ve en güzel müzelerden biri. Süper zengin bir koleksiyona sahip bu müzede Rembrandt, Picasso ve Manet gibi önde gelen sanatçılara ait eserleri bir arada görebilirsiniz.

12.Lincoln Park

Şikago’nun en büyük yeşil alanını oluşturan Lincoln Park, Şikago gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel ve en özel yerlerden biri. Ayrıca bu parkta ülkenin en eski hayvanat bahçesi olan Lincoln Zoo’yu da görebilirsiniz. Bisiklet parkurları, yürüyüş yolları ve birbirinden güzel dinlenme alanları ile her turistin sevebileceği güzel yerlerden.

13.Adler Planetaryumu

Astronomiye ve Astrofizik araştırmalara dayanan bu müze 1930 yılında ünlü mimar Ernes A. Grunsfeld tarafından dizayn edilmiş. Aydan getirilmiş kaya parçalarını bile bulabileceğiniz bu müze şehirdeki en önemli ve en turistik müzelerden biri. Bilime merakı olanları tatmin edebilecek müzelerden Adler Planetaryumu da Şikago gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden.

14.Wrigley Field

Şikago Gezilecek Yerler

Major League Baseball (MBL) liginin en önemli takımlarından olan Chicago Cubs ve Chicago White Sox adlı beyzbol takımlarına ev sahipliği yapmakta. Eğer Şikago’da zamanınız varsa burada oynanan maçlara da katılma şansını yakalayabilirsiniz. Maçlara katılmasanız dahi stadyuma mutlaka bir göz atın derim.

15.Shedd Akvaryumu

32.000 fazla canlıya ev sahipliği yapan bu dev akvaryumda balinadan köpek balığına, yunuslarda piranaya birçok deniz canlılarını görebilirsiniz. Dünyanın en büyük kapalı tuzlu su akvaryumları arasında olan Shedd Akvaryumu daha çok çocuklu aileler için tavsiye ediliyor olsa da, yetişkinlerin de severek gezebileceği yerlerden.

Şikago gezilecek yerler listesi tabi ki bu 15 yer ile sınırlı değil. Fakat gezinize şehirdeki en popüler bu 15 yerden başlayacak olursanız, 3-4 günlük bir Şikago gezisi için sanırım yeterli olacaktır.

Şikago’da Nerede Kalmalı ? En İdeal Otel Tavsiyeleri

Şikago’da konaklama için birçok bölge bulunmakta. Fakat bu bölgeler arasında en popüler ve en ideal olanlar ise, Loop Bölgesi, Near North Side Bölgesi ve Magnificent Mile Bölgesidir. Bu bölgeler Şikago gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere oldukça yakın olduğu gibi, şehrin en merkezi bölgeleridir. Ayrıca bu bölgelerde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

–Loop Bölgesi, şehir merkezinin kalbi olarak bilinmekte ve şehrin en kalabalık yeridir. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehrin tam merkezinde konaklamış olur ve dilediğiniz hemen hemen her yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede bulunan otellerin büyük çoğunluğu erken rezervasyon fırsat indirimleri sunuyor. Bu bölgede bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3 yıldızlı bir otel olan Congress Plaza Hotel Chicago adlı tesise, 4 yıldızlı bir otel olan The Palmer House Hilton adlı tesise veya son olarak 3 yıldızlı diğer bir otel olan La Quinta Inn & Suites Chicago Downtown adlı tesise göz atabilirsiniz. 

–Near North Side Bölgesi ise, birçok turistik noktaya yürüme mesafesinde olan bu bölgede birbirinden kaliteli restoranları, barları ve cafeleri fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Hem sanat ve kültür hem de eğlence için tercih edilebilecek bu bölgede bulunan tüm otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

3 yıldızlı bir otel olan FieldHouse Jones adlı tesise veya 4 yıldızlı bir otel olan The Talbott Hotel‘e göz atabilirsiniz.

–Magnificent Mile Bölgesi de ; Şehrin alışveriş merkezi olarak bilinir. Bu bölge daha çok alışveriş severlere hitap ediyor. Bu bölgenin en güzel yanı ise, şehirdeki diğer bölgelere ve merkeze yakın olması fakat çok yakın olmaması. Merkeze 15-20 dakikada bu bölgeden ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden de otel ücretleri merkezdeki tesislere nazaran biraz daha uygun. Bu bölgede bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 4 yıldızlı bir otel olan Kinzie Hotel‘e veya 3 yıldızlı bir otel olan Aloft Chicago Mag Mile adlı tesise göz atabilirsiniz. 

Şikago gezilecek yerler bakımından popüler yerlere yakın olmak istiyorsanız bu 3 bölge sanırım yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here