Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler
Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler

Singapur, Güneydoğu Asya’nın en pahalı Ülkelerinden biri olarak bilinmekte. Yemek, konaklama ve etkinlik faaliyetleri biraz pahalı olsa da Singapur ücretsiz gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Gerek parkları ve tapınakları gerekse  çarşıları ve renki mahalleleri ile ücretsiz olarak Singapur’da görülecek yerler oldukça fazladır, diyebilirim.

Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler Listesi

1.Teloh Biangah Hill Park (Southern Ridges) : Singapur’un en iyi yürüyüş parkurlarından olan bu ormanlık alanın üzerinde ki köprü muhteşem bir manzaraya sahiptir ve en güzel yanı ise ücretsiz oluşudur. Ormanlık alanlar arasında yapabileceğiniz yürüyüşler, oldukça eğlenceli ve heyecanlıdı, diyebilirim.

Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler
Southern Ridges-Ormanlık alan içerisinde bulunan köprü

Singapur’da nerede konaklayacağınıza henüz karar veremediyseniz Singapur’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölgelere özel konaklama birimlerine göz atabilir ve hangi bölgenin çok daha elverişli ve uygun konaklama birimlerine sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Singapur’da bulunan en ideal konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

2.Singapur Botanik Bahçeleri : Başlangıçta Stamford Raffles tarafından Fort Canning Parka kurulu Botanik Bahçeleri, şimdilerde Orchard Road bölgesinde bulunmaktadır. Muhteşem bir atmosferi olan Botanik Bahçeleri UNESCO Dünya mirası alanlarından biridir ve ücretsiz olarak burayı da ziyaret edebilirsiniz.

Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler
Botanik Bahçesi

3.Singapur Sultan Camii :  Birçok turist ve lokal halk buraya, genelde sadece uygun fiyatlarda olan restoranlar için gelmektedir.Sultan Camii Arap Mahallesinde (Arab District) bulunan,Singapur’un en büyük camisi olarak bilinmekte. Bu caminin içerisine girmek ücretsizdir ve buraya geldikten sonra arap mahallesini keşfedebilir,hediyelik eşyalar alabilir ya da yemeklerinizi buradan deneyebilirsiniz.

Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler
Singapur Sultan Camii

4.Merlion Meydanı : Akşamları muhteşem manzaranın olduğu ve büyük teraslı geminin (Marina Bay) bulunduğu binayı buradan rahatlık görebilirsiniz. Ayrıca Merlion heykeli de burada bulunmaktadır.Şehrin merkezi olan Merlion meydanı akşamları lokal halk ve turistler için çok popüler bir yerdir. Singapur Flyer adı verilen Dünyanın en büyük dönme dolaplarından biri olan Flyer’i ile Singapur’da gezilecek yerler arasındadır.

Merlion heykeli singapur

5.Hindu Tapınakları :Asya’nın hemen hemen birçok yerinde görebileceğiniz Hindu tapınakları, Singapur ücretsiz gezilecek yerler listesindedir. Dünyaca bilinen popüler tapınaklara ücretsiz olarak girebilir Hindu kültürünü öğrenebilirsiniz. Fotoğraf çekmek serbest olsa da, ayin sırasında fotoğraf çekmenin yasak olduğunu unutmayın.

Singapur tapınakları
Singapur ücretsiz gezilecek yerler ; Tapınaklar

6.Macritchie Treetop Walk (Bahçe Şehir Köprüsü ) : Dünyanın en etkileyici manzaralarından birine sahip Macritchie köprüsünden muhteşem manzaranın tadını çıkarabilir ve etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz. Birçok turistin favori yerlerinden olan bu köprü, Singapur gezilecek yerler listenizde olmasını düşündüğüm en önemli yerlerden biridir.

7.Aziz Andrew Kilisesi :  Singapur’un en büyük kilisesi olan Andrew Kilisesi, eşsiz dizaynı ve muhteşem eserleriyle Singpur turistik yerler arasındadır. Girişler ücretsiz olduğundan öğle saatlerinden çok kalabalık olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden kiliseye öğleden sonra veya sabahın erken saatlerinde gitmenizi tavsiye ederim.

8.CapitaMall (Alışveriş Merkezi ) :Muhteşem bir dizaynı olan bu alışveriş merkezine girebilir ve mağazaları dolaşabilir ya da etrafında güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.Birçok ünlü markaların bulunduğu bu alışveriş merkezinde Fast Food restoranların oldukça pahalı olduğunu söyleyebilirim.

Singapur Capita Mall
Singapur ücretsiz gezilecek yerler : CapitaMall

9.Sky Garden Suntec City :Muhteşem bir meydanı olan Suntec City, ayrıca büyük bir alışveriş merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Aklınıza gelebilecek tüm yemek çeşitlerini sergileyen restoranlar biraz pahalı olsa da bu, alanda bulunan modern yapılara göz atabilirsiniz. Buraya Marina Bay’dan yürüyerek 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

singapur Suntec city
Singapur’un gezilecek yerleri ; Suntec City

10.Clarke Quay :Genelde Singapur gece hayatı ve akşam yemekleri için tercih edilen bu alan, muhteşem fotoğraflar çekebilmek için en ideal yerlerden diyebilirim. Daha önce hiç görmediğiniz dizaynda kafeler ve barlar görebilirsiniz. En iyi fotoğraf çekebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz alan Red Bridge’dır (Kırmızı Köprü Olarak da bilinir). Bu köprüde birçok gezgin ve lokal gençler eğlenmekte biralarını içmekte, gece için iyi parti hazırlığı yapmakta ve manzaranın tadını çıkartmaktadırlar.

Singapur Ücretsiz Gezilecek Yerler
Singapur ücretsiz gezilecek yerler; Clarke Quay

Singapur’da gezilmesi gereken yerler, bu listeyle sınırlı değildir. Singapur, genel olarak pahalı olan bir Ülke-Şehir olduğundan dolayı, elinizde geldiğince tasarruflu olmakta yarar var. Ayrıca, Singapur’un en popüler adası olan Sentosa Adası, Singapur’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir, diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here