İç Anadolu’nun en eski ve en önemli kentlerinden biri olan Sivas, konaklama bakımından birçok seçenek sunmakta. Birbirinden lüks ve modern 3-4 yıldızlı otelleri ile popüler olan bu şehirde hemen hemen her bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Sivas’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip, en popüler, en uygun ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip 7 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sivas’ta kalacak yerler, genel olarak otellerden oluşuyor. Eğer ilçelerde konaklayacak olursanız da çok daha uygun otel ve pansiyonları da bulabilirsiniz.

Sivas’ta Nerede Kalınır ? Merkezi Oteller

Sivas’ta konaklama için en ideal oteller merkeze yakın olan otellerdir. Merkeze uzak olan oteller hem  iş hem de kültür seyahati için pek de mantıklı bir seçenek olmayacaktır. Sonuçta şehir merkezi dışındaki oteller hem merkeze ulaşmak konusunda hem de güvenlik konusunda sıkıntılı olacaktır.

1.Buruciye Hotel 4 Yıldız (Şehir Merkezi)

Sivas'ta Nerede Kalınır ?
Buruciye Hotel ; Agoda.com

Sivas şehir merkezinin tam göbeğinde yer alan bu 4 yıldızlı otel, tren istasyonuna 2 km uzaklıkta bulunuyor. Spa merkezi ve açık büfe kahvaltısıyla konukların gözdesi olan bu otelde, 230 TL’ye kadar standart çift kişilik odaları bulabiliyorsunuz. Ayrıca oda ücretine kahvaltı da dahil.

Sivas’ın en gözde otellerinden biri olarak bilinen Buruciye Hotel’de erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Eğer 2-3 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, %20’ye varan fırsat indirimlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Sivas Kalesi’ne 6 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin olumlu konuk değerlendirmelerine ve 500 kişiden almış olduğu 8.9 gibi süper yüksek bir puana bakarak, bu otelde gönül rahatlığıyla rezervasyon yapmak mümkün.

2.Sultan Hotel (3 Yıldız – Şehir Merkezi)

Sivas'ta Nerede Kalınır ?
Sultan Hotel ; Agoda.com

Sivas’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Sultan Hotel, şehir merkezinde tercih edilebilecek en uygun fiyatlı otellerden. Kredi kartı olmadan rezervasyon yapabileceğiniz bu otelde, 180 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız da, biraz daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz.

Sivas Kalesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirmesine sahip olması, 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmıyor olması ve kredi kartı olmadan rezervasyon yapılabiliyor olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

3.Royal Sivas Hotel 4 Yıldız (Şehir Merkezi)

Sivas'ta Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri
Royal Sivas Hotel ; Agoda.com

Sivas Kalesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Sivas’ta kalacak yerler arasında en iyi konuk değerlendirme puanına sahip otellerden. 9.1 gibi süper yüksek bir bir puana sahip bu otelde, 170 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulabilirsiniz.

Bu otelin de tıpkı birçok Sivas otelinde olduğu gibi erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. 2-3 hafta önceden rezervasyonunuzu yapacak olursanız, %15’e kadar olan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Sivas havaalanına 12 km uzaklıkta bulunan bu süper modern otelin bazı odalarında da ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği bulunuyor. Seyahat tarihinizden birkaç gün öncesine kadar rezervasyonlarınızı ücretsiz olarak iptal edebiliyorsunuz.

4.Eretna Hotel 4 Yıldız (Şehir Merkezi – Süper Popüler)

Sivas'ta Nerede Kalınır ? Otel Önerileri
Eretna Hotel ; Agoda.com

Sivas’ta nerede kalınır ? sorusuna bir diğer güzel cevap ise, Eretna Hotel olacaktır. Şehrin tam kalbinde yer alan bu 4 yıldızlı otel, süper lüks odaları, saunalı spa merkezi ve Türk hamamı ile oldukça popüler.

Sivas Kalesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelde 200 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Süper şık ve modern oda ücretlerine kahvaltı da dahil. Sivas’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Eretna Hotel’in 300’e yakın konuktan almış olduğu 8.1 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Süper şık bir kapalı havuzu olan bu otel, Sivas havaalanına da 21 km uzaklıkta bulunuyor. İsteğe göre de ek ücret karşılığında havaalanı servisinden yararlanmak mümkün.

5.Hilton Garden Inn Sivas 5 Yıldız 

Sivas'ta Nerede Kalınır ? Konaklama Rehberi
Hilton Garden Inn ; Agoda.com

Sivas’taki en lüks otellerden biri olan Hilton Garden Inn, 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen oda ücretleri hemen hemen 3-4 yıldızlı otellerle aynı denebilir. Bu süper lüks otelde 200 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün.

Sivas Kalesi’ne 2 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8.7 gibi yüksek bir puanı olması, süper ekonomik bir 5 yıldızlı otel olması, konuk değerlendirmelerinin büyük bir çoğunluğunun olumlu olması ve odaların birçoğunun şehir manzaralı olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Ücretsiz olarak, ön ödemeye gerek olmadan bu otelde rezervasyon yapabiliyor olmanız da, otelin en güzel yanı.

6.Revag Palace Hotel 4 Yıldız (Şehir Merkezi)

Sivas'ta Nerede Kalınır ? Otel Rehberi
Revag Palace ; Agoda.com

Sivas otogarına ve tren istasyonuna 2 km uzaklıkta bulunan bu 4 yıldızlı otel, Sivas’ta kalacak yerler arasında en ideal seçeneklerden. Erken rezervasyonlarda fırsat indirimi olan bu otelde 180 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün.

Alakart restoranı ve eşsiz bir kahvaltısıyla popüler olan bu otelin 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, bu otelin kalitesini en iyi şekilde gösteriyor.

Sivas Kalesi’ne 12 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Sivas’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller arasında.

7.Sivas Köşk Hotel 3 Yıldız (Şehir Merkezi)

Sivas'ta Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyesi
Sivas Köşk Hotel ; Agoda.com

Sivas’ta nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olabilecek otellerden biri olan Köşk Hotel, Sivas Kalesi’ne sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Otelin çevresi ise, birçok yöresel restoran ve barlar ile çevrili. Açık büfe kahvaltısıyla bir hayli popüler olan bu otelin 7.5 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Çok süper bir otel diyemesem de, uygun fiyatlı otel arayanların tercih edebileceği otellerden.

Sivas havaalanına 20 km uzaklıkta bulunan bu otelde 180 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Ücretsiz olarak rezervasyon yapabileceğiniz bu otele, diğer otellerde aradığınızı bulamadıysanız göz atın derim.

Sivas’ta nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal oteller bunlardan ibaret diyebilirim. Tabi bu listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat, Sivas’ta otel tercihi yaparken konuk değerlendirmesi oldukça önemli olduğundan diğer otelleri listeye almadım. Tüm Sivas otellerine göz atmak için buraya tıklayabilir, diğer otellere de isterseniz göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here