Sofya’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehir olan Sofya, konaklama bakımından oldukça uygun. Bu şehirde 400 TL’ye kadar gayet şık ve modern bir 4 yıldızlı otelde konaklamak pekala mümkün. Tabi, bu durum bölgelere ve sezona göre de biraz değişiklik gösterebiliyor. Bunun yanında, şehirde çok fazla konaklama birimi olduğundan dolayı, Sofya’da nerede kalınır ? sorunuza direkt olarak tesis aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

Sofya’da konaklama için en ideal bölgeler ; Şehir merkezi, Oboristhte bölgesi ve Lozenets bölgesi olarak sıralayabiliriz. Eğer 1 günlüğüne Sofya’yı ziyaret ediyorsanız, büyük ihtimal şehir merkezindeki otelleri tercih edeceksiniz. Fakat 2 veya 3 gün gibi biraz daha uzun bir konaklama için şehir merkezinin biraz dışında bu iki bölgeye de mutlaka göz atın derim.

Sofya’da Nerede Kalınır ? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

ŞEHİR MERKEZİ (Bölge Puanı ; 100/100)

Sofya'da Nerede Kalınır

Premier Thracia Hotel – Sofya’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Şehirdeki en turistik bölgelerden biri olan merkez bölgesi, birçok turistin ilk olarak göz attığı yerlerden. Metro, tramvay ve otobüslerin en iyi bağlantısı olan bu bölgeden şehirde dilediğiniz herhangi bir yere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki en önemli turistik yerler, barlar ve restoranlar burnunuzun dibinde olacaktır. Bu bölgede konaklayarak şehirdeki görülmesi gereken yerlerin büyük bir bölümünü yürüyerek aradan çıkarabilirsiniz. Bunun yanında, şehirde otellerin büyük çoğunluğu da bu bölgede bulunmakta. Yani otel konusunda seçici biriyseniz, bu bölgede çok fazla seçenek bulunmaktadır. Mutlaka bir tanesi size uyacaktır.

Sofya'da Nerede Kalınır

BW Premier Collection City Hotel – Sofya Otel Tavsiyeleri

Bu bölge, geceleri biraz gürültülü olabiliyor. Bu yüzden, sessiz sakin bir gece geçirmek istiyorsanız, merkezde bulunan sakin bölgeleri tercih etmekte de yarar var.

Bunun yanında, şehir merkezinde konaklamaya karar verdiyseniz, Pirotska Caddesi ve Merkez Tren İstasyonu çevresinde de konaklamamaya çalışın. Bu iki yer, şehirde göçmenlerin en çok olduğu yerler ve yalnız seyahat edenler için biraz sıkıntılı olabiliyor. Zaten bu 2 yerde 3-5 otel bulunuyor. Onlara denk geleceğinizi de sanmam. Ancak süper ucuz bir yer bulacağım diye, bu bölgelerde yanlışlıkla konaklamamaya da dikkat edin.

Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümünde Booking.com ile erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz. 1-2 ay öncesinden aynı otelde rezervasyon yapacak olursanız %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da pekala mümkün.

Sofya'da Nerede Kalınır

Bon Bon Hotel – Sofya’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ; 

OBORİSTHTE BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Sofya'da Nerede Kalınır

Arena Di Serdica Hotel – Sofya Otel Tavsiyeleri

Sofya’da nerede kalınır ? sorusuna merkeze yakın ama biraz daha sakin bir bölge arıyorsanız, aradığınızı Oboristhte adlı bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehir merkezine süper yakın bir konumda bulunan bu bölgeden de, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümünü yürüyerek keşfedebilirsiniz. Merkezden sonra en ideal bölge olan Oboristhte bölgesinde, birbirinden güzel ve şık restoranları, her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Biraz daha sessiz bir bölge arayanların tercih edebileceği bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsinden şehrin tam merkezine yürüyerek ortalama 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Sofya'da Nerede Kalınır

Gloria Palace Hotel – Sofya’da hangi bölgede kalınır ?

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

LOZENETS BÖLGESİ (Bölge Puanı ; 75/100)

Sofya'da Nerede Kalınır

Hotel Marinela Sofia – Sofya Otel Tavsiyeleri

Sofya’da nerede kalmalı ? sorusuna şehir merkezinin dışında, güzel, sakin bir bölge arıyor ve lokal halk ile iç içe olmak istiyorsanız da, Lozenets bölgesi bunun için en ideal bölge olacaktır. Şehirdeki en yaşanılabilecek bölge olarak bilinen Lozenets, daha çok 3 veya daha fazla Sofya seyahati için tercih edilebilecek bölgelerden. Yani 1-2 günlüğüne Sofya’yı ziyaret ediyorsanız, bu bölgede konaklamanın pek mantığı yok diyebilirim.

Bu bölgede bulunan 4-5 yıldızlı oteller, diğer bölgelere göre çok daha uygun. Yani şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde kalmak yerine bu bölgede 5 yıldızlı bir otelde kalabilirsiniz. Fakat bölgenin şehir merkezine biraz uzak olduğunu da unutmayın. Bu bölgeden merkeze yürüyerek gitmek biraz zor olsa da, metroyu kullanarak çok rahat bir şekilde turistik yerlere ve merkeze ulaşabiliyorsunuz. Tabi Sofya’da gece hayatı için bir planınız varsa, merkeze gidip gecenin geç saatlerinde buraya dönmek biraz sıkıntılı olabilmektedir.

Sofya'da Nerede Kalınır

Best Western Lozenetz Hotel – Sofya’da Hangi bölgede kalınır ?

Daha çok kalabalık arkadaş grupları ve çocukla seyahat edenlere tavsiye edebileceğim bu bölgede de, birçok restoran, cafe ve alışveriş bölgeleri bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Sofya’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak bu 3 bölgenin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. Çıkacaksanız da ciddi araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, Hem göçmenlerin fazla olduğu yerlerde sıkıntılar yaşayabilirsiniz, hem de bu 3 bölge konum olarak turistik yerler için en ideal bölgelerdir. Bu yüzden başka bölgelerle aklınızı bulandırmanıza da gerek yok.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

By |2018-11-16T19:15:24+00:00Kasım 16th, 2018|Avrupa, Bulgaristan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)