Tibidabo Eğlence Parkı ve Kilisesi, Barselona

Tibidabo Eğlence Parkı‘na yolculuk, Barselona şehir merkezinden kısa bir tren seyahati ile başlamaktadır. Oradanda sizi dağın yarısına kadar çıkaracak olan Tramvia Blau’a (Tramvay) binmeniz gerekmektedir. Tabi en önemli olan dağın tepesine çıkmaktır. Dağın tepesine çıkmadan önce etrafta birkaç manzara fotoğrafı çekebilir ve dağın tepesine, yani eğlence parkının ve Tibidabo kilisesenin olduğu noktaya çıkmak için Funicular (Sizi Dağın tepesine ulaştıracak Teleferik  aracı)’na binmeniz gerekmektedir.

Dağın tepesine ulaştığınız zaman sizi muhteşem bir Barselona manzarası,esrarengiz bir kilise ve çocuklar için muhteşem bir eğlence parkı karşılamaktadır.

Tibidabo Kilisesi

Barselona’da konaklama için henüz tercih yapmadıysanız, Barselona’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölge bölge otel ve diğer konaklama birimleri tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Barselona’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Tibidabo Eğlence Parkı

Eğlence parkına giderken en eğlenceli yolculuk Funicular adı verilen teleferik araçlarıdır. Kısa bir yolculuk olsa da parka ulaşana kadar dağların arasından geçerek muhteşem manzara fotoğrafları çekebileceğiniz yerler göreceksiniz.

Eğlence Parkı bilet fiyatları : Tibidabo eğlence parkı biletlerini online olarak önceden alabileceğiniz gibi, tramvay yolculuğunuz bittiğinde, Funicular adı verilen teleferik araçlarının başlangıç noktasında bilet alabileceğiniz gişe bulunmaktadır. Bilet fiyatları yetişkinler için 28.50£’dur (Tüm gün), çocuklar için ise enteresan bir bilet fiyat mantığı bulunmaktadır. Yani çocuğunuz 120 cm’den büyük ise 10.30£, çocuğunuz 90 cm’den kısa ise ücretsiz olarak parka giriş yapabilmektedir. Bu aldığınız biletler parkta bulunan dönme dolap veya ek ücret gerektiren aktiviteleri kapsamamaktadır.

Tibidabo Eğlence Parkı
Tibidabo Eğlence Parkı

Park ilginizi çekmezse hemen yanında bulunan Temple de Sagrat Cor adlı kiliseye girebilir ve kilisenin en üst katına çıkarak muhteşem manzara fotoğrafları  çekebilirsiniz. Kilise 1806 yılında inşa edilmiş,1902 yılında yenilenmiştir.Kilisenin üstünde bulunan Sacred Heart adı verilen bronz heykeli ile Neo-Gotik bir yapıda dizayn edilmiştir. Kilisenin deniz seviyesinden 575 metre yüksekliğinde bulunan bölümüne çıkarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Tibidabo KilisesiNot : Bu dağın en tepesinde yiyecek içecek konusunda fazla seçeneğinizin bulunmadığını unutmayın. Kendi yemeğinizi getirirseniz, manzaraya karşı küçük piknik tarzı alanlarda kendi yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer nokta ise parkın kapanış saatlerine dikkat etmenizdir. Son Funicular’lar aşırı kalabalık olmaktadır. Bu yüzden mümkünse 1-2 saat önceden parkı terketmenizde fayda var.

Özet Olarak 

Tibidabo eğlence parkı,çocuklu aileler ve çiftler için muhteşem bir deneyim sunmaktadır. Yetişkinler için güzel bir manzara ve neo-gotik yapıda bir kilise bulunmaktadır. Çocuklar için dönme dolap ve hız treni (Roller Coaster) bulunmaktadır. Yani her yaştan turist için muhteşem bir hazinedir.

Tibidabo Eğlence Parkı Nerede – Nasıl Gidilir ? 

Plaza de Catalunya metro istasyonundan, L7 hattına (Kahverengi hat) giden trene binmelisiniz. Yalnız bu araç metro değildir yani bildiğimiz trendir. O yüzden dikkatli olun. L7 metro istasyonuna geldiğiniz zaman,Tibidabo’ya giden küçük mavi (Tramvia Blau) tramvayları sizi Tibidabo dağının yarısına kadar götürmektedir. Buradan Funicular (Teleferik) ile dağın en tepesine,yani kiliseye ve Tibidabo parkı’na ulaşabilirsiniz.

Tibidabo Eğlence Parkı

Tibidabo Yakınlarında Bulunan Görülmeye Değer Önemli Yerler

  • Cosmocaixa Bilim Müzesi : Doğa bilimleri hakkında ilginç gerçekleri öğrenebileceğiniz müze içerisine girmeye sanırım gerek yoktur. Dışarıdan görmeniz ya da yanında bulunan kafelerden birine oturup birşeyler içmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca birçok restoran bulabileceğiniz gibi piknik alanlarında oturarak günün yorgunluğunu atabilirsiniz.
  • Avenida Tibidabo : Birçok villaların ve konakların bulunduğu bölgede gece hayatı için muhteşem gece kulüpleri bulunmaktadır. Barselona’nın en popüler gece kulüplerinden biri olan ”The Danzatoria” 20.yy’dan kalma bir konağın içinde bulunmaktadır. Tibidabo eğlence parkı dönüşünde güzel bir restoranda yemek yemeyi planlarsanız Avenida bölgesi restoranlar için ideal seçeneklerden biridir.Fiyatlar genel olarak uygundur.

Barselona Gezilecek Yerler 

Barselona Gezi Rehberi

Park Güell


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...