Tiflis’te Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kura Irmağı’nın her iki yakasında yer alan Tiflis, Gürcistan’ın başkenti ve en güzel şehirlerinden biri. Tarihi ve kültürel değerleriyle Gürcistan’ın en turistik şehirlerinden biri olan Tiflis’de konaklama ücretleri ise gayet uygun. Ortalama 400-700 TL arasına bu şehirde aradığınız zevkte ve konforda oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi 400 TL’nin altında da birçok oteli de bulmak mümkün.
Tiflis’te nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Tiflis’te Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Öncelikle konaklama bölgenizi seçmeden önce şehirdeki en turistik yerler hakkında bilgi sahibi olmanızda yarar var. Bu şekilde hangi bölgede konaklayacağınıza çok daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

Şehrin önde gelen turistik yerleri ; Eski Tiflis, Özgürlük Meydanı, Sameba Katedrali, Narikala Hisarı, Tiflis Botanik Bahçesi, Kartlis Deda (Gürci Ana), Sioni Katedrali, Mtatsminda Dağı ve Parkı, Barış Köprüsü ve Gabriadze Tiyatrosu’dur. Bu turistik yapılara yakın veya uzak olan konaklama bölgelerini de aşağıdaki bölge incelemesinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Old Tbilisi (Eski Tiflis  Bölgesi – Bölge Puanı 90/100)

Old Tbilisi
Old Tbilisi Bölgesi

Tiflis’te mutlaka görmeniz gereken turistik yerlerden biri olan Eski Tiflis bölgesi, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerinden. Bu bölgeyi şehir merkezi olarak da düşünebilirsiniz. Yani şehir merkezindeki birçok otel bu bölgede bulunuyor. Fakat bazı otellerin konumu çok daha güzel ve bu bölgede biraz daha uygun fiyatlı otelleri bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Mtatsminda bölgesine ve şehrin tam merkezine yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Family Hotel Parajanov 9.3 Puan

Orta Bütçeli ; Easy Hotel T’bilisi 9.1 Puan

Lüks ; Amante Narikala Hotel 9.4 Puan

Mtatsminda Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Tiflis'te Nerede Kalınır ?
Tiflis’te Nerede Kalmalı?

Şehir merkezinin ve Eski Tiflis bölgesinin birçok yerini kapsayan Mtatsminda bölgesi, Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Süper merkezi konumu ve turistik yerlere yakınlığı ile turistlerin favori bölgelerinden biri olan Mtatsminda’da her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Özgürlük Meydanı, Sameba Katedrali, Tiflis Botanik Bahçesi ve Kahramanlar Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine ortalama 1-2 km uzaklıkta olursunuz. Bölgeye en uzak turistik yer ise, 2 km’dir. Yani şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Hotel Sanapiro Tbilisi 7.7 Puan

Orta Bütçeli ; Hotel Griboedov 9.2 Puan

Lüks ; Radisson Blu Iveria Hotel

Avlabari Bölgesi – Favorimiz (Bölge Puanı 90/100)

Avlabari Bölgesi
Tiflis’te Nerede Kalınır ? Avlabari Bölgesi

Tiflis’te konaklama için en ideal bölgelerden bir diğeri de şehirdeki turistik yerlere ve merkeze yakınlığı ile dikkat çeken Avlabari Bölgesi’dir.

Bu bölge şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak bilinir. Bunun en önemli nedeni de Old Town olarak bilinen Eski Tiflis Bölgesi’ne ve diğer bölgelere nazaran birazcık daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor olmasıdır.

Bu bölgeden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bölgeye en uzak turistik yer ortalama 30 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Yani şehrin tam kalbi olmasa da merkezi bir bölgedir diyebiliriz.

Avlabari Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

Bütçeli ; Hotel Vita 8.6 Puan

Orta Bütçeli ; Petre Palace 9.1 Puan

Lüks ; Gallery Inn 8.9 Puan

Saburtalo Bölgesi (Bölge Puanı 70/100)

Tiflis'te Nerede Kalınır
Alliance Hotel

Şehir merkezinin az biraz dışında bulunan bu bölge, Tiflis’te konaklama için düşünülebilecek bölgelerden. Bu bölgeden şehirdeki turistik yapıların bazılarına yürüyerek gidebiliyorsunuz. Fakat şehirdeki birçok turistik yapı bu bölgeye 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Tabi metroları kullanarak kısa sürede dilediğiniz hemen hemen her yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, 4 yıldızlı otel fiyatına 5 yıldızlı otelde konaklamak mümkün. Yani konaklama ücretleri bu bölgede çok daha uygun. Ayrıca Tiflis’te dairede konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atmanızı tavsiye ederim.

Saburtalo bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bu bölgelerin dışında ek olarak Vake Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz. Fakat yukarıdaki bölgeler içerisinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, diğer bölgelere göz atmanıza bile gerek yok.

Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en merkezi, en iyi ve en popüler bu 4 bölge arasından aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, ilk olarak bu bölgelere göz atmanızda yarar var.

Tiflis’te Nerede Kalınır ? – Şehir Merkezi Olarak Geçen Yerler

Tiflis'te Nerede Kalınır
Shota & Rustavelli Boutique Hotel – Tiflis’te nerede kalınır ?

Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna şüphesiz en ideal cevap, merkezdeki konaklama birimleri olacaktır. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehrin en hareketli bölgelerine süper yakın bir konumda olursunuz.

Özgürlük Meydanı, Sioni Katedrali ve Barış Köprüsü gibi şehrin önde gelen turistik yapıları bu bölgeye sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca merkeze en uzak olan turistik yer ortalama 2.5 km uzaklıktadır. Yani merkezde konaklayarak şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere göre 1 tık daha pahalı denebilir. Ayrıca, turist tuzaklarının en fazla olduğu yer de merkezdir. Fakat şehrin en güvenli ve en hareketli yeri şehir merkezi olduğu için ilk olarak bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmanızda yarar var.

Booking.com aracılığıyla Tiflis Merkezde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis’te Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

–Ibis Styles Tbilisi Center (3 Yıldız ) : Şehir merkezindeki en uygun otellerden biri olan İbis Hotel, şehrin tam kalbine 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Özgürlük Meydanı’na sadece 1 dakika uzaklıkta olan bu otelden şehirdeki diğer önemli turistik yerlerin büyük bir bölümüne de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Terası, barı, havaalanı servisi ve aile odaları da olan bu otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Gallery Palace (4 Yıldız) : Şehrin tam kalbine 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper merkezi 4 yıldızlı otel, Özgürlük Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olsa da, ailece veya yalnız seyahat edenler için de güzel bir tesis olacaktır. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani aynı odayı %30 indirimle bulma imkanınız da var. Ayrıca otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–IOTA Hotel Tbilisi (5 Yıldız) : Tiflis’in kalbinde lüks bir otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bu otel, Özgürlük Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en önemli turistik yapıların büyük bir bölümüne de bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin erken ve son dakika rezervasyon fırsatları bulunuyor. Bu fırsatları yakalayabilirseniz, bu otelde aynı odayı %30’a varan indirimlerle rezerve edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Alliance Hotel (3 Yıldız) : Bu bölgenin en ideal ve en çok tercih edilen otellerinden biri olan Alliance Hotel, güzel konumu ve şık odalarıyla popüler. Bu otelin oda ücretleri şehir merkezinde bulunan 3 yıldızlı otellerden çok daha uygun. Bunun en önemli nedeni de şehir merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor olması diyebiliriz. Merkeze uzak olmasına rağmen bu otelden şehir merkezine veya şehirdeki turistik noktalara gitmek oldukça kolay. Otel çevresinde bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak bu şehirde her yere gidebilirsiniz. 4 yıldızlı otelleri aratmayan havası ve olanakları ile oldukça popüler olan bu otelin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Holiday Inn Tbilisi (4 Yıldız) : Bu bölgede bulunan 4 ve 5 yıldızlı oteller oldukça uygun. Bu yüzden gönül rahatlığıyla bu otellere göz atabilirsiniz. Bu otellerin en başında da Holiday Inn’e göz atın derim. 5 yıldızlı otelleri aratmayan havası ve olanaklarıyla turistlerin en çok tercih otellerden biri olması ve toplu taşıma araçlarının duraklarına yakın olması bu oteli tercih etmek için güzel nedenlerden. Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna lüks fakat ucuz bir cevap olan Holiday Inn adlı bu tesisin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Şehrin tam merkezine 3.5 km uzaklıktan bulunan bu otele mutlaka göz atın. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Rustaveli Hotel (3 Yıldız) : Bu bölgenin en popüler ve en iyi otellerinden biri olan Rustaveli Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Tiflis şehir merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu oteli de merkezi bir otel olarak değerlendirmek mümkün. Tabi oda ücretlerinin uygun olduğu merkez otel olarak. Bu otelin oda ücretleri şehrin tam kalbinde bulunan 3 yıldızlı otellerden daha uygun. Bu otelden Özgürlük Meydanı’na aşağı yukarı 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu otelin 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–The Terrace Boutique Hotel (4 Yıldız) : Bu bölge şehir merkezinden çok daha uygun bir bölge olduğundan dolayı 4 yıldızlı otellere bu bölgede gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan bu butik otel, teras manzarasıyla ünlü. Şehrin tam kalbine 1 km uzaklıkta bulunan bu otelden Özgürlük Meydanı’na yürüyerek 15 dakika içerisinde gitmek mümkün. Yada otel çevresinde bulunan toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olduğu bu otelde %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Ayrıca otelin 8.8 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Tiflis’te Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ?

Eğer hala Tiflis’te nerede konaklayacağınız konusunda kararsızsanız, Old Tbilisi veya Mtatsminda bölgesinden bir tesis seçin ve keyfinize bakın.

Bu iki bölge şehirdeki turistik noktalara yakın olduğu gibi merkezi bir konuma sahiptir. Yani şehirde aradığınız hemen hemen her şeyi bu iki bölgede bulabiliyorsunuz.

Diğer bölgeler biraz daha farklı alternatif olsun diye tercih edilebilir. Çünkü bu şehirde konaklama birimini bulmak bazen biraz zor olabiliyor. Özellikle bu şehir için düşük bir bütçeniz varsa. Bu yüzden yukarıdaki bölgelere tek tek göz atmadan hangi tesiste konaklayacağınıza karar vermeyin.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...