Tiflis’te Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kura Irmağı’nın her iki yakasında yer alan Tiflis, Gürcistan’ın başkenti ve en güzel şehirlerinden biri. Tarihi ve kültürel değerleriyle Gürcistan’ın en turistik şehirlerinden biri olan Tiflis’de konaklama ücretleri ise gayet uygun. Ortalama 250-400 TL arasına bu şehirde aradığınız zevkte ve konforda oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabi 250 TL’nin altında da birçok otel veya daha lüks otelleri de bulmak mümkün.
Tiflis’te nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Tiflis’te konaklama için en ideal bölgeler ise, Tiflis Merkez, Old Tbilisi (Eski Tiflis), Mtatsminda ve Saburtalo bölgeleridir. Tabi bölgelere birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehir merkezine ve turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız, bu 4 bölge güzel bir Tiflis gezisi için yeterli olacaktır.

Tiflis’te Nerede Kalınır ?

Öncelikle konaklama bölgenizi seçmeden önce şehirdeki en turistik yerler hakkında bilgi sahibi olmanızda yarar var. Bu şekilde hangi bölgede konaklayacağınıza çok daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

Şehrin önde gelen turistik yerleri ; Eski Tiflis, Özgürlük Meydanı, Sameba Katedrali, Narikala Hisarı, Tiflis Botanik Bahçesi, Kartlis Deda (Gürci Ana), Sioni Katedrali, Mtatsminda Dağı ve Parkı, Barış Köprüsü ve Gabriadze Tiyatrosu’dur. Bu turistik yapılara yakın veya uzak olan konaklama bölgelerini de aşağıdaki bölge incelemesinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Tiflis Şehir Merkezi

Tiflis'te Nerede Kalınır

Shota & Rustavelli Boutique Hotel

Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna şüphesiz en ideal cevap merkezdeki konaklama birimleri olacaktır. Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehrin en hareketli bölgelerine süper yakın bir konumda olursunuz. Özgürlük Meydanı, Sioni Katedrali ve Barış Köprüsü gibi şehrin önde gelen turistik yapıları bu bölgeye sadece 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca merkeze en uzak olan turistik yer ortalama 2.5 km uzaklıktadır. Yani merkezde konaklayarak şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan konaklama birimleri diğer bölgelere göre 1 tık daha pahalı denebilir. Ayrıca, turist tuzaklarının en fazla olduğu yer de merkezdir. Fakat şehrin en güvenli ve en hareketli yeri şehir merkezi olduğu için ilk olarak bu bölgedeki konaklama birimlerine göz atmanızda yarar var.

Booking.com aracılığıyla Tiflis Merkezde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Shota @ Rustaveli Boutique Hotel‘e veya daha bütçeli bir otel için de yine 4 yıldızlı bir otel olan Gallery Palace Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Old Tbilisi (Eski Tiflis)

Tiflis'te Nerede Kalınır

Citrus Hotel

Tiflis’te mutlaka görmeniz gereken turistik yerlerden biri olan Eski Tiflis bölgesi, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerinden. Bu bölgeyi şehir merkezi olarak da düşünebilirsiniz. Yani şehir merkezindeki birçok otel bu bölgede bulunuyor. Fakat bazı otellerin konumu çok daha güzel ve bu bölgede biraz daha uygun fiyatlı otelleri bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Mtatsminda bölgesine ve şehrin tam merkezine yürüme mesafesinde olursunuz. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Citrus Hotel‘e veya biraz daha bütçeli otel için de 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Marlyn‘e göz atabilirsiniz.

Mtatsminda

Tiflis'te Nerede Kalınır

Rustaveli Hotel

Şehir merkezinin ve Eski Tiflis bölgesinin birçok yerini kapsayan Mtatsminda bölgesi, Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Süper merkezi konumu ve turistik yerlere yakınlığı ile turistlerin favori bölgelerinden biri olan Mtatsminda’da her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Özgürlük Meydanı, Sameba Katedrali, Tiflis Botanik Bahçesi ve Kahramanlar Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine ortalama 1-2 km uzaklıkta olursunuz. Bölgeye en uzak turistik yer ise, 2 km’dir. Yani şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Rustaveli Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan The Terrace Boutique Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Saburtalo

Tiflis'te Nerede Kalınır

Alliance Hotel

Şehir merkezinin az biraz dışında bulunan bu bölge, Tiflis’te konaklama için düşünülebilecek bölgelerden. Bu bölgeden şehirdeki turistik yapıların bazılarına yürüyerek gidebiliyorsunuz. Fakat şehirdeki birçok turistik yapı bu bölgeye 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Tabi metroları kullanarak kısa sürede dilediğiniz hemen hemen her yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, 4 yıldızlı otel fiyatına 5 yıldızlı otelde konaklamak mümkün. Yani konaklama ücretleri bu bölgede daha uygun. Ayrıca Tiflis’te dairede konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atmanızı tavsiye ederim.

Saburtalo bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Alliance Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Tiflis’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en merkezi, en iyi ve en popüler bu 4 bölge arasından aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, ilk olarak bu bölgelere göz atmanızda yarar var.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-03-30T23:48:08+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Gürcistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)