Tokyo Gezilecek Yerler ve Yapılacak 30 Şey

Mega şehirlerinden biri olan Tokyo, gezilecek yerleri, yapılacak aktiviteleri ve değişik kültürüyle sıkılmadan gezebileceğiniz muhteşem bir şehir. Sürekli kalabalık, her yerde restoranlar, ışıklar, reklam panoları ve büyük binalar ile bu şehir başınızı döndürecek.
Tokyo gezilecek yerler listesini sınırlamanın mümkünü yok. Özellikle bu şehirde yapılacakların tamamını bitirmeye de vaktinizin olacağını sanmıyoruz. Bu yüzden Tokyo’da gezilecek yerler ve yapılacak 30 güzel şey ile listeyi sınırladık.

Şehirdeki en önemli yerlerden ve yapılacak aktivitelerden oluşan bu listeyi bitirdikten sonra, hala vaktiniz varsa, yazının sonunda Tokyo ile ilgili daha fazla yapılacak aktiviteleri öğrenebilirsiniz.

Tokyo’da gezilmesi gerekenlere geçmeden önce, bu şehirde nerede konaklayacağınıza da iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var. Bu şehirde nerede konaklayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, Tokyo’da nerede kalınır? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Tokyo’daki en ideal ve en iyi konuma sahip konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Tokyo Gezilecek Yerler ve Yapılacak 30 Şey
Tokyo’da Yapılacak En Güzel Şeyler

Tokyo Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar Listesi

Bu şehirde gezilecek yerler kadar yapılacak aktiviteler bulunuyor. Tabi bunların hepsini 2-3 günde bitirmenin imkanı yok. Aşağıdaki 30 yer ve yapılacak şeyler bu şehirdeki en popüler olanlar arasındadır. Zamanınıza göre güzel bir liste çıkarabilirsiniz.


Booking.com

1.Asakusa’yı Görün (Sensoji Tapınağı)

Asakusa Tokyo Gezilecek Yerler
Asakusa

Tokyo’nun Asakusa Bölgesi, kentin en gözde yerlerinden biri olan Senso-ji tapınağının evi olarak bilinir.

Tapınak muhteşem tasarım öğeleri ve oymalar ile kaplıdır ve ziyaretçiler sakin ve rahat hislerle dua edenler arasında tapınağı ziyaret edebiliyor. Tabi bu anda sessizlik şart.

Ayrıca, yerel sanatlar ve el sanatları satan tapınağın dışında kurulan tezgahları ziyaret ettiğinizden ve hat sanatı gibi eserler satan dükkanlarını da ziyaret etmeyi unutmayın. Tokyo denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Asakusa’yı listenize ekleyin.

2.İmparatorluk Sarayını Gezin

İmparatorluk Sarayı Tokyo
İmparatorluk Sarayı

Tokyo’nun ziyaretçiler için en gözde noktalarından biri imparatorun evi olan ve 2.000.000 metrekareden fazla alana yayılan İmparatorluk Sarayıdır.

Tokyo İstasyonu’nun merkezine yakın olan Marunouchi Bölgesi’nde bulunan bu yeri, ziyaret etmek istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Yok uğraşamam derseniz de, sarayın içi yerine bahçelerini görebilirsiniz. Düğün fotoğrafı çektirmek için birçok çiftin geldiği bu sarayın arazisini seveceksiniz.

3.Akihabara’da Alışveriş Yapın

Akihabara Tokyo'da Gezilecek Yerler
Akihabara

Tokyo’nun Akihabara Bölgesi, Akihabara İstasyonu çevresinde yer almaktadır ve aynı zamanda Türkçe’de “Elektrik Şehri” olarak da adlandırılmaktadır.

Öncelikle, çok sayıda turistin ziyaret etmek istediği hizmetçi kafeleri ve cosplay barlar gibi ilginç mekanları ile bilinir, çünkü bu tür turistik yerler Japonya’ya özgüdür ve otaku kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca burada çeşitli yeraltı barları, tiyatroları ve kulüpleri bulacaksınız ve en son Japon modalarını görmek veya bunlardan birkaç tane almak istiyorsanız, şehrin en popüler bölgesi olan Akihabara’ya mutlaka göz atın.

Alışveriş diyoruz, fakat burası turistlerin daha çok gece hayatı için plan yaptığı yerlerden biri olarak da bilinir. Birbirinden güzel barlara ve gece kulüplerini burada fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Akihabara Bölgesi, Tokyo’da konaklama için de en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Birbirinde güzel otellere, dairelere ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Akihabara Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Çocuklarınızı Tokyo Disneyland’a Götürün veya Kendiniz Gidin

Tokyo Disneyland
Tokyo DisneySea

Tokyo’ya kadar gidip de Tokyo Disneyland’a gitmezseniz gülerler. Gerçekten. Burası Tokyo denilince akla ilk gelen yerlerden biri. 7’den 70’e tüm turistin ziyaret ettiği dünyaca ünlü Tokyo Disneyland’ı da Tokyo’da gezilecek yerler listenize ekleyin.

Tokyo’ya yakın olan Chiba’da bulunan Disneyland, 115 dönümlük büyük bir alanda bulunmakta.

Park ilk kapılarını 1983 yılında açtı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Disneyland parklarına dayanıyor.

Bu aynı zamanda Tokyo DisneySea, bir su parkı ve akvaryum içeren daha geniş bir parkın bir parçasıdır.

Disneyland Tokyo, Tomorrowland, Westernland, Fantastyland, Dünya Çarşısı ve Adventureland gibi farklı bölümlerden oluşmakta olup, farklı alanlarda gezintilerin tadını çıkararak zaman geçirebilir, gösterileri izleyebilirsiniz.

5.Sumo Müzesi’ni gezin

Tokyo Gezilecek Yerler
Sumo Müzesi

Japonya diyince Sumo, sumo diyince Tokyo akla gelir. Tokyo’da yapılacak şeyler arasında olan Sumo Müzesi de görülmeye değer. Müzede, Japon kültürünü çok iyi bir şekilde yansıtan sumo güreşleri hakkında birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Müze aynı zamanda Ryogoku bölgesindeki Kokugikan Sumo Stadyumu’nun bir parçasıdır ve burada resimler, blok baskılar ve hatıraların çağlar boyunca yükselişini gösteren hatıralar gibi çok çeşitli öğeleri inceleyebilirsiniz.

Müzeye girişler ücretsizdir.

6.Roppongi’de Gece Hayatı’nı Deneyimleyin

Roppongi Tokyo Gezilecek Yerler
Roppongi Manzarası

Tokyo’da gece hayatı için en popüler ve en iyi yerlerden biri olan Roppongi, sabahlara kadar eğlenebileceğiniz yeraltı kulüpleri, barları ve birbirinden güzel hit gece kulüpleri ile muhteşem bir yer. Genel olarak içkiler gece kulüplerinde daha pahalı. Barlarda ise, Happ Hour saatlerinde %50 ucuz oluyor. Önce bar, sonra gece kulübü yaparak güzel bir Tokyo gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tokyo’daki en iyi gece hayatı mekanını arıyorsanız, Japonca’da “Altı Ağaç” anlamına gelen Roppongi’ye gitmeniz gerekir.

Şehrin bu kısmı gece hayatıyla ünlüdür ve burada bolca kulüp, bar ve kabare etkinliği bulacaksınız.

Tercihlere ve bütçeye bağlı olarak, burada herkes için bir şeyler bulunuyor. Burada düzenlenen spor maçlarının yanı sıra robot sergileri ve gösterileri de var. Bunlardan bir tanesini mutlaka izleyin.

Roppongi Bölgesi de Tokyo’da en ideal ve en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden biridir. Birbirinden uygun fiyatlı otellere, hostellere, dairele ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz. Fakat burası sadece gece hayatına yakın olmak isteyenler içindir. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Tokyo Skytree’e Çıkın

Tokyo Skytree
Tokyo Skytree

Tokyo gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en yüksek yerlerden biri olan Tokyo Skytree, bu şehri en güzel görebileceğiniz, eşsiz manzara fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz yerlerden.

Japonya’daki en yüksek binalardan biri olan Skytree 634 metre yükseklikte olduğu söylenmektedir.

Tokyo’nun Simuda Bölgesi’nde yer almaktadır ve burada büyük bir alışveriş merkezinin yanı sıra bir restoran ve gözlem alanı bulacaksınız.

Kule, geceleri mavi ve pembe renkte parlıyor ve gece saat 22:00’a kadar açık. Bu yüzden, akşam vakti zamanınız varsa mutlaka bir göz atın deriz.

8.Edo-Tokyo Müzesi’ni Ziyaret Edin

Edo Tokyo Müzesi
Edo Tokyo Müzesi

Tokyo gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en güzel müzelerden biri olan Edo-Tokyo, şehirdeki en çok ziyaret edilen müzelerden biri.

Bu müze, Tokyo’nun yıllar içinde nasıl geliştiğini ilk elden gösteren bir tarih müzesinin adıdır.

Bu amaçla, eski feodal evlerin şaşırtıcı model binalarını bulacaksınız, ayrıca eski haritaları da burada görebiliyorsunuz. Bunun yanında, Nihobashi Köprüsü’nün yeniden üretimi gibi modellerin arasında dolaşabilir, hatta bankalara, tiyatrolara ve eski şehir duvarlarına bakabilirsiniz.

9.Rikugien Bahçesi’ni Ziyaret Edin

Rikugien Bahçeleri Tokyo
Rikugien Bahçeleri -jennajapan.blogspot.com

Tokyo’nun en güzel bahçelerinden biri olan Rikugien Bahçesi, bahar aylarında kiraz çiçeklerini görmek için en iyi yerlerden biri. Eğer bahar aylarında gidiyorsanız, mutlaka buraya bir göz atın. Yaz aylarında da bu bahçenin bir o kadar güzel ve kalabalık olduğunu da söyleyebiliriz.

1695 yılında açılmış olan bu park, en eski bahçelerinden biri olarak biliniyor.

10.Yokohama’ya Gidin

Yokohama Tokyo'da Gezilecek Yerler
Yokohama

Birkaç günlüğüne Tokyo’daysanız ve hızlı bir günübirlik gezi için şehirden ayrılmak istiyorsanız, Yokohama’ya gitmeyi düşünün deriz.

Bu şehir aslında Tokyo’nun bir banliyösünde, başlı başına farklı bir noktadan daha fazla ve buraya trenle ulaşmak yaklaşık 25 dakika sürüyor.

Ancak şehre girdikten sonra, şehirdeki liman alanının adı olan Minato Mirai gibi çeşitli cazibe merkezlerinin tadını çıkarabilir ve hatta geceleri aydınlatılan etkileyici bir dönme dolaptan şehrin güzel manzarasını seyredebilirsiniz.

11.Harajuku’da Alışveriş Çılgınlarının Arasında Dolaşın

Harajuku Tokyo
Harajuku

Tokyo’ya giden herkese söylenmiş. ”Eğer Tokyo’ya gidersen, Harajuku’dan bir şeyler al” diye. Burası Japonların kalabalığı yetmezmiş gibi bir de turistlerin kalabalığı ile ana baba gününe dönüyor. Yürümenin bazı yerlerde imkansızlaştığı bu yere de mutlaka uğrayın. Eğer Tokyo anısına bir şeyler almayı planlıyorsanız eklektik mağazaları ve yemek seçenekleri ile ünlü Harajuku Bölgesi’ne gitmeniz gerekir.

Yerel bir dükkanda alışveriş yapmak istiyorsanız, burası en iyi yerlerden biridir ve aynı zamanda buradaki ünlü kafelerden birine de yemek için veya bir şeyler içmek için uğrayabilirsiniz.

Daha çok genç Japon kalabalığından oluşan bu alışveriş bölgesi, pazar günleri farklı kıyafetler ile yapılan bir geçit törenine katılabilirsiniz. Ama pazar günlerin burası çok kalabalık olmaktadır.

12.Tekne Turu Yapın

Tokyo Gezilecek Yerler
Tokyo Tekne Turu

Tokyo’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerleri bu tekne turlarıyla çok daha rahat ve hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Tokyo’yu farklı bir noktadan görmek istiyorsanız, sizi Tokyo’daki büyüleyici Sumida nehri boyunca götürecek bir teknelerden birine atlayın. Bu turlar ile şehirdeki birçok önemli noktayı görebiliyorsunuz.

Bu turlar tekne kiralamaya nazaran çok daha ucuz. Fakat bütçenizin yeteceğini düşünüyorsanız, mutlaka tekne kiralayın. Biraz pahalı ama sanırım değecektir. Çünkü bu özel tekneler ile turlu teknelerin gitmediği yerlere veya özellikle tercih ettiğiniz yerlere gidebiliyormuşsunuz.

13.Shibuya Geçidi’nden Karşıya Geçmeye Çalışın 

Shibuya Tokyo Gezilecek Yerler
Shibuya

Burası, Tokyo’nun o meşhur karşıdan karşıya geçme noktası. Burayı ilk gördüğünüzde biraz ürküyorsunuz. Çünkü karşıya geçerken en az 10 kişiye çarpacağınız kesin. Çarpmadan geçmek bir sanat.

Binlerce insanın aynı anda karşıdan karşıya geçişini izlemek eğlenceli. Özellikle hiçbir şekilde birbirlerine çarpmadan geçişi ise hayranlık uyandırıcı. Biz de, olsa tam yolun ortasında her gün kavga çıkar 🙂

Bu geçidin bulunduğu yerlerde birkaç kafe ve restoran bulunmaktadır. Bu mekanların herhangi birinde (Çatı katı veya terası olanlardan) bu insanları izleyebilirsiniz. Burada çok güzel timelapse videoları da yapabilirsiniz. Şehrin olmazsa olmazlarından olan Shibuya Geçidi’ni mutlaka Tokyo gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

Burası, Tokyo’da konaklama için en merkezi ve en çok tercih edilen yerlerden. Fakat şehirdeki diğer bölgelere nazaran birazcık daha pahalı. Eğer bütçenize uygun bir konaklama birimini burada bulabilirseniz, mutlaka burada konaklayın deriz. Hem gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere de yakın olmuş olursunuz. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

14.Robot Restaurant’ı Kaçırmayın

Robot Restaurant Tokyo
Robot Restaurant

Tokyo’daki en ünlü yerlerden biri, dansçı ve robotların yanı sıra müzik ve tiyatro gösterilerinin yer aldığı ikonik bir robotik şovun gerçekleştiği bir sahneyi barındıran Robot Restaurant’tır.

Tokyo’nun sembolik yerlerinden biri olan Robot Restaurant, turistler arasında süper popüler. Bunu bilen Japon iş adamı da, fiyatlara bindirdikçe bindiriyor. Yani, şehirdeki en pahalı restoranlardan biri.

Bu restorana yemek için gitmeyin. Fakat bir bira içmek için uğrayabilirsiniz. Japon kızların gösterilerini veya robot şovlarını izleyip çıkın. Burada çok fazla kalmak, bütçenizi sarsacaktır.

15.Ueno Park’ta Dolaşın

Ueno Park Tokyo
Ueno Park

Tokyo gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer güzel yerlerden biri de, Tokyo’nun en popüler parklarından biri olan Ueno Park’tır.

Ueno Park Tokyo’da bulunan ana parklardan biridir ve yaklaşık 530.000 metrekareye yayılmıştır.

Nilüferleriyle bilinen Shinobazu Pond’u gördüğünüzden de emin olun.

16.Tokyo Büyükşehir Hükümet Binası’nın Gözlem Yeri’nden Şehrin Panaromik Manzarasını Seyredin

Tokyo Gezilecek Yerler
Büyükşehir Hükümet Binası

Tokyo gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan bu Büyükşehir Hükümet Binası’na aşağıdan bakmak bile gözünüzü yoruyor. Bitmek bilmeyen katları ile upuzun bu binanın gözlem yerine çıkıp şehri izlemek ise, Tokyo’da yapılacak şeyler arasında bir hayli popülerdir.

200 metreye ücretsiz olarak çıkabiliyorsunuz. Sırf ücretsiz olduğu için bile ziyaret edebileceğiniz yerlerden.

17.Tsukiji Market

Tokyo Gezilecek Yerler
Tsukiji Market

Tokyo’ya kadar gelip de, deniz ürünlerinin yarısını pazarda görmeden de olmaz.

Tsukiji Market, dünyanın en ünlü balık ve deniz ürünleri pazarlarından biridir ve her gün balık tonları şehirdeki suşi restoranlarına satılmaktadır. Ağır balık kokusuna dayanamıyorsanız, burayı direkt es geçebilirsiniz. Çünkü buradaki balık kokusu gerçekten balık kokusunu sevenler için bile ızdırap olabiliyor.

Tokyo’da yapılacak en güzel şeylerden biri de Tsukiji Balık Pazarı’nı ziyaret etmek olsa da, balık kokusuna dayanamayacağınızı düşünüyorsanız, burayı listenize eklemeyin. Zaten balık dışında çok bir şey göremiyorsunuz 🙂

18.Ryogoku Kokugikan’da Sumo Maçının Tadını Çıkarın

Ryogoku Kokugikan Tokyo'da Gezilecek Yerler
Ryogoku Kokugikan

Bizim bütçemiz ve zamanımız olmadığından dolayı es geçmiştik. Fakat zamanınız ve yeteri kadar bütçeniz varsa bu maçlardan birine mutlaka katılın. Televizyonda seyrederken bile zevk alabileceğiniz bu dövüş görülmeye değer.

Ryogoku Kokugikan, Türkçede Ulusal Sumo Salonu olarak bilinir ve yerel kültürün bir kısmını incelemek istiyorsanız Tokyo’da gidebileceğiniz en iyi yerlerden biridir.

Salonda bir gezide, güreşçiler için saf hale getirmek için maçtan önce tuza atmak gibi eski gelenekleri içeren heyecan verici bir sumo güreş karşılaşmasını izleyebilirsiniz.

Japonya’da bir ana sumo mevsimi var ve programlar değişebilir, bu yüzden şehirdeyken bir eşleştirmeyi kaçırmamak için yerel listeleri kontrol ettiğinizden emin olun.

19.Tokyo Kulesi’nin Birkaç Fotoğrafını Çekin

Tokyo Kulesi
Tokyo Kulesi

Tokyo’daki en iyi manzaralardan bazılarını görmek istiyorsanız, Paris’teki Eyfel Kulesi’ne benzeyecek şekilde tasarlandığı için anında tanınabilir olan Tokyo Kulesi’ne gidin.

Burada dolaşıp şehrin dört bir yanındaki muhteşem manzaraların tadını çıkarabileceğiniz bir gözlem güvertesi var.

Mümkünse, akşamları ziyaret etmeye çalışın çünkü Tokyo’daki gece manzaraları gün boyunca panoramik manzaralardan bile daha etkileyicidir.

Biz bu kule deneyimini es geçip sadece şehrin birkaç yerinden kuleyi görmüştük. Fakat kuleye çıkmanın ödediğiniz ücrete değmeyeceği söyleniyor. Zaten bu şehirde manzara izleyebileceğiniz ücretsiz Büyükşehir Hükümet Binası varken buraya gerek var mı ? siz karar verin.

20.Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi’ni de Görün

Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi
Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi

Tokyo’da gezilecek yerler arasında bir diğer yeşil alan olan Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi de turistler arasında bir hayli popüler olan yerlerden.

Birçok insan Tokyo’yu kentsel bir şehir olarak düşünür, ancak eğer nereye bakacağınızı biliyorsanız, yine de şehirdeki bazı şaşırtıcı yeşillik şeritlerini bulabilirsiniz.

Bunlardan en iyilerinden biri, farklı temalara göre tasarlanmış bir dizi muhteşem bahçeden oluşan Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi’dir. Bunlardan bazıları arasında Fransız Bahçesi, Eski İngiliz Bahçesi ve Japon Zen Bahçesi bulunmaktadır.

İlkbahar ya da sonbaharda buradaysanız, pembe kiraz çiçeklerini veya yanmış sonbahar rengine de göz atabilirsiniz.

21.Tokyo Ulusal Müzesi’ni Ziyaret Edin

Tokyo Ulusal Müzesi
Tokyo Ulusal Müzesi

Tokyo’daki en ünlü müzelerden biri olan Tokyo Ulusal Müzesi, Tokyo ve Japonya’nın geniş tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Japon sanat eserleri ile dolu muhteşem galerileri incelemek istiyorsanız bu şehirde göz atabileceğiniz en güzel müzelerdendir.

Ayrıca seramik, çanak çömlek, heykel ve silah sergilerinin yanı sıra boyama ve süslü ahşap blok baskılar da görebilirsiniz.

22.Meguro Nehri’ni Görün

Meguro Nehri Tokyo
Meguro Nehri

Şehirdeki en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz yerlerden biri olan Meguro Nehri, her ne kadar ilkbaharda güzel olsa da, yaz aylarında da görülmeye değer yerlerden biri.

Meguro Nehri Tokyo’nun Nakameguro semtinde bulunur ve şehirdeki kiraz çiçeklerini görmek için en iyi yerlerden biri olarak bilinir.

Nehrin doğal kıyıları boyunca uzanan 800 kiraz ağacı vardır ve bahar aylarında Tokyo’daysanız mutlaka göz atın. Yaz aylarında Tokyo’yu ziyaret ediyorsanız, yine de bir göz atın. Güzel ve kafa dinleyebileceğiniz, Tokyo’nun karmaşasından uzak bir yer.

23.Go-Kart

En sevdiğiniz karakter olarak giyinmek ve Tokyo sokaklarında bir go-kart sürmek Tokyo’da yapabileceğiniz en havalı şey olmalı. Evet, Tokyo’nun gerçek caddelerinde araba, otobüs ve kamyonların arasında ufak bir go-kart kullanıyorsunuz!

İnsanlar bakarken, el sallarken ve fotoğrafınızı çekerken, gökdelenleri ve küçük tapınakları, yoğun geçitleri ve sessiz yerleşim bölgelerini geçerken gerçeküstü bir deneyim olsa gerek. Biz cesaret edemediğimizden ve biraz da pahalı bulduğumuzdan dolayı, denemek istemedik. Fakat yapabileceğinizi düşünüyorsanız, mutlaka bu go-kart fiyatlarına göz atın deriz. (2 saatlik go-kart turu yaklaşık olarak 75 dolar) evet biraz pahalı ama paranız varsa muhteşem bir deneyim olacağına inanıyoruz.

24.Yanaka Ginza Shitamachi

Tokyo Gezilecek Yerler
Yanaka Ginza

Tarihsel olarak, shitamachi (düşük şehir), daha az refahın çalıştığı ve yaşadığı yerdi. Bugün, eski dünyayı deneyimleyebileceğiniz Tokyo’da çok az yer var, ancak zaman içinde donmuş atmosferiyle Yanaka Ginza alışveriş bölgesi bunlardan biri.

Yuyake Dandan merdiveni, birkaç fotoğraf çekmek için iyi bir yer. Bölgede oldukça fazla sayıda sevimli sokak kedisi de var.

Tokyo’nun o yüksek gökdelenlerinden, süper modern binalarından kurtulmak ve Tokyo’nun eski halinin nasıl olduğu hakkında bir fikir sahibi olmak adına Yanaka Ginza Shitamachi’ye de uğryayabilirsiniz. Burası Tokyo gezilecek yerler listenize eklenmeyi hakedecek yerlerden diyebiliriz.

25.Meiji Tapınağı

Meiji Tapınağı Tokyo
Meiji tapınağı

Bu tapınak, İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçe Şōken’in şerefine inşa edildi. Kalın ormanlık alanları, gökdelenli kapıları ve Harajuku, Omotesandō ve Shibuya gibi turistik yerlere yakınlığı ile neden şehrin en popüler Şinto tapınaklarından biri olduğunu görmek kolaydır.

Tokyo’da bulunan en önemli tapınaklardan biri olan Meiji Tapınak, Şinto inancına adanmıştır ve muhteşem tasarım estetiği ve şehrin merkezinde sakin ve rahat bir his veren güzel bahçeleri ile tanınır.

26.Odaiba Adası’na Gidin

Odaiaba Adası Tokyo
Odaiba Adası

Odaiba Adası, Tokyo Körfezi’nin bir parçasıdır ve yapay bir plaja sahip olan körfezin geri kazanılmış bir bölümünden oluşmaktadır.

Plaj, Özgürlük Anıtı’nın bir modeli gibi etrafındaki ilginç cazibe merkezleriyle tanınır ve buraya sadece sahilde uzanıp yaz aylarında bronzlaşmak için gelebilirsiniz.

Odaiba Adası’na gitmek için ayrıca geceleri rengarenk aydınlatılan Gökkuşağı Köprüsü’nden geçebilirsiniz.

Turistler arasında bir hayli popüler olan bu adayı da gezilecek yerler listenize ekleyin deriz.

Odaiba, çocuklu ailelerin Tokyo’da konaklama için en çok tercih ettiği bölgelerden biri olarak da bilinir. Özellikle yaz aylarında Tokyo’yu çocuklarınız ile ziyaret ediyorsanız, bu bölgedeki birbirinden güzel konaklama birimlerini inceleyebilirsiniz. Şehirdeki diğer bölgelere nazaran 1 tık daha uygun olan bu bölgede bulunan konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

27.Ginza’da Alışveriş Yapın

Ginza Tokyo
Ginza

Ginza, Tokyo’daki en lüks alışveriş bölgesidir ve lüks markaların bolluğu içerisinde alışveriş yapmak çok da kolay olmuyor. Aslında biz alışveriş yapın dedik ama burada alışveriş yapılabilecek gibi değil. Her şey çok pahalı. Bu yüzden vitrinlerden bakın yeter.

Bu bölge, bir tek alışveriş için de değil birbirinden güzel mimariye sahip yapıları da fazlasıyla burada bulabiliyorsunuz.

Ayrıca Ginza, Tokyo’da konaklama için de çok tercih edilen bölgelerden biri. Burası lüks alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapıyor olsa da birçok uygun fiyatlı otellere de ev sahipliği yapmakta. Bu yüzden Tokyo’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere kolay bir ulaşım sağlamak istiyorsanız, bu bölgeyi de konaklama için düşünebilirsiniz.

28.Ghibli Müzesi

Tokyo Gezilecek Yerler
Tokyo’da Gezilecek Yerler

Japon çizgi film hayranı olan Spirited Away ve Princess Mononoke hayranları olan herkes, bu ikonik animasyon filmleri yapan Studio Ghibli olduğu için bu müzeye uğramalı. Özellikle çocuklu aileler için güzel bir deneyim olacak Ghibli Müzesi’ni de Tokyo gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

Burada bir dizi galeride gezinebilir, animasyonlardaki orijinal eskizlerin bazılarına bakabilir ve ayrıca filmlerden bazı karakterlerin modellerini görebilirsiniz.

Ayrıca müze boyunca oynatılan başka animasyon filmler de var, ancak ziyaretten önce önceden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun.

29.Yoyogi Parkı’nda Dolaşın

Yoyogi Parkı Tokyo
Yoyogi Parkı

Tokyo’nun en büyük parklarından biri olan Yoyogi Park, şehirdeki en güzel ve en hareketli parklardan biri olarak bilinmektedir.

Yoyogi sadece doğa severler için değil, çünkü burada hafta sonları birçok sokak sanatçısını görmek mümkün.

En çok beklenen ve fotoğraflanan, rockabilly dans ekipleri olmalı. Her pazar, rock’n roll’un asla ölmediğini kanıtlamak için bir araya geliyorlar! OTT tarzları, deri kıyafetleri ve cömert bir serin faktörü ile bu park da görebileceğiniz en güzel şey olsa da buna denk gelmekte pek kolay değil

30.Shimokitazawa’da Japonlar Gibi Dolaşın

Shimokitazawa Tokyo
Shimokitazawa

Tokyo gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz en son yer ise, ismini iki kez doğru söyleyemeyeceğiniz yer olan Shimokitazawa’dır.

Burada çoğunlukla sanatçılardan ve entelektüellerden oluşan bir bölge bulacaksınız ve buradaki caddeler Tokyo’nun çoğundan daha dar, başka bir dünyaya girmiş gibi hissetmenizi sağlıyor.

Eğer turist kalabalığından biraz uzaklaşmak, sakin bir yerde Japon gibi dolaşmak isterseniz, buraya uğrayın. Hafta sonları biraz kalabalık olsa da, hafta için gayet sakin oluyor. Rahat rahat küçük mağazalara göz atabilirsiniz.

Tokyo gezilecek yerler ve yapılacak 30 şey adlı bu listeye birkaç yer daha eklemek pekala mümkün. Fakat şehirdeki bu 30 yeri ve yapılacak şeyleri halledebilirseniz, zaten Tokyo’yu tam anlamıyla gezmiş olursunuz.

Tokyo Gezilecek Yerler’e Göre Nerede Kalınır ? 

Tokyo'da Gezilecek Yerler
Tokyo’da Gezilecek Yerler

Tokyo’da konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında küçük kapsül otellerden 4-5 yıldızlı şık otellere ve dairelere kadar bu şehirde aradığınız zevkte bir tesis bulmak kolay.

Fakat bu şehirde bütçeli bir konaklama birimi bulmak bazen gerçekten zor olabiliyor. Özellikle yüksek sezonda, ilkbahar ve yaz aylarında Tokyo’yu ziyaret ediyorsanız, fiyatlarda biraz artma da oluyor.

Tokyo’da konaklama için en ideal bölgeler ; Shinjuku, Asakusa, Shibuya, Roppongi ve Ginzat Bölgeleridir.

Tokyo'da Gezilecek Yerler
Tokyo’da Yapılacak Şeyler

Shinjuku ; Bu bölge daha çok şehrin merkezinde konaklamak isteyen, bütçe sorun değil diyenlerin tercih edebileceği yerlerden. Tokyo’da gezilecek yerler arasında popüler olan birçok yere, bu bölgeden çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede birbirinden lüks otelleri bulabileceğiniz gibi bütçeli 2-3 yıldızlı otelleri de bulabiliyorsunuz. Fakat bu bölgedeki hemen hemen her şey çok pahalı. Zaten pahalı bir şehirde, en pahalı bölgede konaklamak da biraz zor olacaktır. Bu yüzden, eğer bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız çıtanızı biraz düşürün. Yani 4 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız 3 yıldızlı otellere göz atın.

Asakusa ; Tokyo’da ucuza konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgede Tokyo gezilecek yerler listesinde yer alan popüler yerlere kolay ulaşım sunmaktadır. Ayrıca restoran ve kafelerin de en ucuz olduğu bu bölgede konaklamak oldukça ideal. Diğer bölgelerde konaklama için tercih edebileceğiniz yerlerden. Fakat paranız varsa Shinjuku, yoksa Asakusa bölgesinde konaklayın diyerek, az çok Tokyo’da konaklama hakkında bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...