Tokyo’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Oteller

Dünyanın en büyük kenti ve Japonya’nın başkenti olan Tokyo, modern yapıları, tapınakları ve devasa alışveriş kompleksleri ile, turistlerin favori şehirlerinden. Tokyo’da konaklama ise genel olarak pahalı. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini de bu şehirde rahatlıkla bulabilirsiniz.
Tokyo’da çok fazla sayıda konaklama birimi ve bölge bulunuyor. Bu yüzden Tokyo’da nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Tokyo’da Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Tokyo ciddi anlamda çok büyük. Bu yüzden konaklayacağınız bölgenin ulaşım ağının iyi olduğuna ve şehir merkezine yakın olduğuna dikkat edin.
 • Tokyo’da en iyi, en turistik ve en popüler bölgeler Shinjuku ve Ginza bölgeleridir.
 • Diğer tercih edilebilecek konaklama bölgeleri ise, Tokyo Station yakınları, Asakusa ve Shibuya bölgeleridir.
 • Yemek konusunda seçici biriyseniz veya şehirdeki en iyi restoranları arıyorsanız Ginza bölgesinde aradığınızı bulabilirsiniz.
 • Tokyo’da otel fiyatları, Hong Kong ve Singapur ile ortalama aynı. Bu yüzden 5 yıldızlı oteller yerine 4, 4 yıldızlı oteller yerine 3 yıldızlı otellere göz atmanızda yarar var.
Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Tokyo’da Konaklama – Shibuya Bölgesi

Tokyo’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

 • Tokyo’da konaklama için en merkezi, en çok tercih edilen ve turistik yerlere ulaşım bakımından en güzel konuma sahip olan bölge, Shinjuku Bölgesi‘dir.
 • Tokyo’da ucuz konaklama birimlerini bulabileceğiniz, şehrin en uygun fiyatlı bölgesi Asakusa Bölgesi‘dir.
 • Bizim favori bölgemiz ve Shinjuku Bölgesi’ne alternatif olan bölge ise, Shibuya Bölgesi‘dir.
 • Tokyo’da gece hayatı için en ideal bölge, Roppongi Bölgesi‘dir.
 • Tokyo’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Odaiba yapay adası ile bağlantısı olan Tokyo Bay Bölgesi‘dir.
 • Şehirdeki en lüks ve havalı olan bölge ise, Ginza Bölgesi‘dir.

Acelem Var Diyorsanız ;

Shinjuku Bölgesi ; Tokyo gezinizden bekleyebileceğiniz hemen hemen her şeyi bu bölgede bulabilirsiniz. Güzel restoranlar, barlar, şehrin merkezine ve turistik yerlere yakınlık, toplu taşıma araçlarının gelişmiş olması ve bir geziden ihtiyacınız olabilecek hemen hemen her şeyi bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu bölgedeki konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

1.SHİNJUKU BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Tokyo’da Nerede Kalınır ? 

Shinjuku Bölgesi Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Shinjuku Bölgesi

Tokyo denince akla ilk gelen bölgelerden biri olan Shinjuku, tereddütsüz tercih edilebilecek bölgelerden biri. Şehirdeki en iyi ulaşım ağına sahip bölgelerden biri olan Shinjuku’dan dilediğiniz herhangi bir yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu bölge Yamanote Hattı’na oldukça yakın. Yamanote Hattı, şehir merkezi etrafında faaliyet gösteren tren hattıdır. Yani bu hatta yakın olmak da Tokyo’da konaklama için oldukça önemli diyebiliriz.

Bu bölgede devasa elektronik alışveriş mağazaları, binlerce restoran, kafe ve barları bulabilirsiniz. Tokyo’da gece hayatı için de birkaç güzel mekanı bu bölgede bulabilirsiniz.

Bu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun otelleri bulmak mümkün. Bu bölgede otel seçimi konusunda da biraz daha dikkatli olmakta yarar var. Otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları olduğundan dolayı, 3 yıldızlı bir otel ücretine 4 yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz. Bu yüzden 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fırsat indirimi olan otelleri kaçırmayın derim.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehirdeki en iyi ve en merkezi bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Turistler ile Tokyo gibi bir yer iç içe olmak istiyorsanız
 • Her şey elimin altında olsun diyorsanız
 • Yemek konusunda seçici biriyseniz
 • Alışveriş sevenlerdenseniz
 • Kentin turizm kalbi ve ruhu olan bir bölgede konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Turistik yerleri sevmiyorsanız
 • Kalabalık insan ve araç trafiğine katlanamıyorsanız (Alışsanız iyi ederseniz hemen hemen her yer Tokyo’da çok kalabalık)
 • Süper bütçeli konaklama birimleri arıyorsanız

SHİNJUKU BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Odakyu, Lumine, Beams Japan ve Takashimaya Times Square gibi yerleri bitirene kadar alışveriş yapın. Yada dışarıdan mağazalara bakınmakla yetinin.

Golden Gai bölgesinin labirentine benzeyen küçük caddelerinde dolaşarak bara gidin ve savaş sonrası Tokyo’ya bir göz atın.

Tokyo Büyükşehir Hükümet Binası’nın 45. katındaki gözlem güvertesinden şehrin eşsiz manzarasını seyredin. (Ücretsiz merak etmeyin)

Shinjuku Gyoen’in enfes bahçesine doğru yürüyün

Robot Restaurant’ta şehirdeki, hatta ülkedeki en büyük canlı şovu izleyin.

Bir kuğu teknesine binin ve Inokashira-Koen Park’ta Benzaiten’in deniz tanrıçasını onurlandıran türbeyi görün.

Central Park’ta rahatlayın, dinlenin.

Bunka Gakuen Kostüm Müzesi’ndeki eski çağlardan günümüze dünya çapındaki kıyafetleri görün.

Puk Pupa Teatro’da büyüleyici bir kukla gösterisini izleyin.

Omoide Yokocho’ya göz atın.

AŞK heykeliyle bir selfie çekin.

Kamera veya parçalarını satın alın ; Shinjuku hem fotoğraf meraklıları hem de koleksiyonerler için kamera cennetidir. Burada hem yeni hem de eski donanım için birçok kamera mağazası bulacaksınız (Shinjuku istasyonunda batı çıkışına girin).

Shinjuku Bölgesi Gece Tokyo
Shinjuku Bölgesi

Shinjuku bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Keio Plaza Hotel Tokyo 5 Yıldız ; Aslında bu bölgede 5 yıldızlı oteli pek tavsiye etmiyoruz. Fakat bizim de hayalini kurduğumuz bu otele bir göz atmanız da yarar var. Belki sizin bütçenize uygundur. Bu otel, şehirdeki en şık ve en güzel konuma sahip otellerden biri. Shinjuku’nun gökdelen bölgesinde bulunan bu tesisin 45.katındaki Lounge alanı şehri en iyi izleyebileceğiniz yer. Bu otelden, Tokyo Metropol Hükümet Binası’na yürüyerek 5 dakikadan kısa sürede, Kabukicho bölgesine ise 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Otelin 8.5 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & fiyatlara Göz At
 • Hotel Gracery Shinjuku 4 Yıldız ; Bölgenin en gözde ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerinden biri olan bu tesis, Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi’ne yürüyerek 15 dakika, Tokyo Büyükşehir Belediye Binası’na ise arabayla 7 dakika uzaklıktadır. Ayrıca, Shinjuku Golden Gai otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Gökdelen otellerden biri olarak bilinen bu tesisin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • APA Hotel & Resort Nishishinjuku-Gochome-Eki Tower 3 Yıldız ; Tokyo’da nerede kalmalı ? sorusuna en ekonomik cevaplardan biri olan bu tesis, 4 yıldızlı otelleri aratmayan konforu ve şık odalarıyla ünlü. Aile odaları da olan bu tesisten şehirdeki turistik noktalara ulaşım oldukça kolay. Zaten otele 10 dakika yürüme mesafesinde şehirdeki bazı turistik noktaları görebiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • THE KNOT TOKYO Shinjuku 3 Yıldız ; Meiji Jingu Tapınağı’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri. Güzel bir konuma sahip olan bu otelden, Shinjuku Central Park’a yürüyerek 2 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz. Otelin 8.5 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Royal Hotel Shinokubo 2 Yıldız ; Şehirdeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Tokyo’nun diğer otellerine bakarak oldukça küçük. Güzel ve merkezi bir konuma sahip bu otel sırf ucuz olduğu için tercih edilebilecek tesislerden biri olsa da, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. Ayrıca otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.SHİBUYA BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100 – En İdeal Tokyo’da Nerede Kalınır ? 

Shibuya Bölgesi Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Shibuya Bölgesi

Tokyo’da konaklama için en popüler bölgelerden biri olan Shibuya Bölgesi, bizim de favori olarak seçtiğimiz bölgedir. Bu bölge, şehirdeki birçok noktaya çok kolay ulaşım ağına sahip olduğu gibi, şehirdeki en turistik bölge olarak da bilinmektedir.

Bu bölge asla uyumuyor. Yani ister gece isterseniz de gündüz, canınız sıkıldığında yapılacak birçok şeyi bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan konaklama birimleri ortalama olarak Shinjuku Bölgesi’nde bulunan tesisler ile hemen hemen aynı fiyatta. Fakat bu bölgenin biraz daha dışına doğru olan tesisleri tercih edecek olursanız, biraz daha uygun fiyatlara konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Bu bölgenin Shinjuku bölgesinden tek farkı, kalabalığın biraz daha genç kesim olması. Yani daha çok üniversite öğrencilerinin takıldığı bu bölge, şehirdeki en hareketli bölgelerden biri. Shinjuku bölgesinde daha çok takım elbise giymiş iş kadınları ve adamlarını görüyorsanız, bu bölgede de üniformalı öğrencileri ve elinde kitapla gezen üniversite öğrencilerini görebilirsiniz.

Shibuya bölgesinde bulunan Shibuya İstasyonu, Tokyo’da dilediğiniz yere kolay ulaşım sağlamak için en ideal istasyon. Buradan tüm turistik yerlere, alışveriş merkezlerine ve dilediğiniz herhangi bir yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölge de şehir merkezi gezisi için oldukça ideal. Gece hayatı canlı ve daha çok genç kesimden oluşuyor. Ayrıca havaalanına ulaşım bu bölgeden oldukça kolay ve hızlı.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehrin kalbinin attığı yerlerden biri olan bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Daha çok genç kesim ile iç içe olmak istiyorsanız
 • Turistik yerlere ve şehirdeki birçok bölgeye kolay ulaşım sağlamak istiyorsanız
 • Sıkılmadan güzel vakit geçireyim diyorsanız
 • Çift olarak veya yalnız seyahat ediyorsanız
 • Gelmişken alışveriş de yapalım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Süper bütçeli bir Tokyo gezisi planlıyorsanız

SHİBUYA BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Nonbei Yokocho’da zamanda geriye yolculuk yapın ve ucuz barlardan birinden bir içki alın. Keyfinize bakın.

Tüm zamanların en sevdiğiniz şarkılarını devasa Disk Union’da dinleyin.

Dünyaca ünlü çılgın yaya geçidi The Scramble olan çılgınlığın içine dalın. Milyonlarca insanın birbirine çarpmadan nasıl karşıdan karşıya geçtiğini ağzınız açık izleyin. Biz de olsa, kavga çıkar valla 🙂

Tokyo Fotoğraf Sanatı Müzesi’ndeki koleksiyonlara göz atın. Fotoğrafçılığa merakınız varsa, bu müzeyi seveceksiniz.

Diesel Art Gallery’deki sinirli parçalara göz atın.

Tokyo’daki en zengin türbe olan şahane Meiji-jingu Türbesi’ne mutlaka uğrayın.

Cat Street ve Harajuku Street boyunca ikinci el kıyafetler üzerine bir pazarlık yapın. Olmadı kredi kartlarınız ile üst düzey alışverişin adresi Omote-sando caddesi boyunca bir egzersiz yapın 🙂 Oda olmadı dışarıdan vitrinlere bakın.

Hachiko’nun bronz efendisinin, üzücü bir masalı Japon Akita’nın fotoğrafını çekin.

Bir dizi hediyelik eşya almak için bir aile tarafından işletilen Maruara Watanabe’yi ziyaret edin.

Hafta sonlarında Yoyogi-koen Parkı’na gidin ve yoldan geçenleri eğlendiren çeşitli sokak sanatçılarını izleyin.

Bira Müzesi Yebisu’yu ziyaret edin ; Orijinal Yebisu Bira Fabrikası’nın sitesinde bulunan bu müzede, Japon bira endüstrisinin fotoğrafları ve antikaları bulunur. “Tadım salonunda” farklı bira çeşitlerini de tadabilirsiniz.

Shibuya Bölgesi Tokyo
Shibuya Bölgesi

Shibuya Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • The Millennials Shibuya 2 Yıldız ; Tokyo’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Mellennials adlı bu tesis, Hachiko Heykeli’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu tesis bir nevi hostel. Fakat kapsül tarzında olduğundan kimse kimseyi görmüyor. Tabi çift kişilik bir odada yok. Eğer süper bütçeli bir konaklama birimi arıyor ve modern bir tesiste konaklamak istiyorsanız bu kapsül otele mutlaka göz atın deriz. Oldukça samimi ve sıcak bir atmosferi olan bu tesis hostel sevenlerin favorilerinden. Ayrıca tesisin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Emit Shibuya 3 Yıldız ; Shibuya’nın tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Meiji Jingu Tapınağı’na yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Tek ve iki kişilik odalarıyla ünlü olan bu tesis, bölgedeki bütçeli otellerden. Ayrıca otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Mustard Hotel Shibuya 3 Yıldız ; Bölgedeki bir diğer bütçeli otel olan Mustard Hotel, Hachiko Heykeli’ne 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca şehirdeki diğer turistik noktalara da bu otelden yürüyerek ulaşmak mümkün. Yürüyerek gidemediğiniz yerlere de otel yakınlarında bulunan toplu taşıma araçlarını kullanmanız yeterli. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Cerulean Tower Tokyu Hotel 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, gökdelen oteller arasında. Shibuya’nın merkezinde güzel bir konumda bulunan bu otelden Harajuku ve Meiji Jingu Tapınağı’na trenle 2 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Daha çok çiftler tarafından tercih edilen bu otelin 9.0 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.GINZA BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – En Lüks Oteller İçin Tokyo’da Nerede Kalınır ?

Ginza Bölgesi Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Ginza Bölgesi

Tokyo’nun en lüks alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapan bu bölge de, Tokyo’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan. Ayrıca bu bölge, Tokyo’da en ucuza alışveriş yapabileceğiniz bölgelerden biri. Evet ucuza. Tokyo’da ucuz kavramı pek olmasa da, bu bölgede bulunan Don Quijote’ye mutlaka göz atın. Tokyo’da ucuza birçok ürünü bu komplekste bulabiliyorsunuz.

Bu bölge şehirdeki en iyi konaklama bölgelerinden biridir. Neden ? diye soracak olursanız, öncelikle bu bölge, şehirdeki turistik yerlere yakın bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca Shinjuku veya Shibuya kadar öldürücü bir kalabalık yok. Her bütçeye uygun restoran ve alışveriş mağazaları bulabiliyorsunuz. Bunun yanında diğer bölgelere göre ortalama otel ücretleri 1 tık daha pahalı. Fakat aradığınız bütçede konaklama birimini bulmak mümkün.

Bölgeye yakın önemli yerler ; Tsukiji Balık Pazarı, Kabuki-za Tiyatrosu, Hibiya Park ve İmparatorluk Sarayı

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Lüks oteller ama ucuz alışveriş bölgeleri arıyorsanız
 • Şehirdeki en şık ve en lüks otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Az da olsa bütçeli otellerde de konaklamayı düşünüyorsanız
 • Şehirdeki turistik yerlere tren veya diğer toplu taşıma araçlarıyla kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız
 • Şehir merkezine 2-4 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini Shinjuku veya Shibuya Bölgesi’nde bulabilirseniz.

GİNZA BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

⇒İmparatorluk Sarayı’nı görün (Tokyo İstasyonu’na kısa bir yürüyüş mesafesinde) ; Eskiden Tokugawa Ailesi’nin ikametgahı olan bu Edo şatosu, şimdi Japonya imparatorunun evi. Sarayın kendisi, 2 Ocak ve 23 Aralık (İmparatorların doğum günü) dışında halka kapalıdır. Bununla birlikte, imparatorluk arazisini gezmek mümkündür, ancak İmparatorluk Hanehalkı Ajansı’nın web sitesinde erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.
Imperial Palace East Garden ise, daima halka açık. Ana girişin önündeki Nijubashi Köprüsü çok ünlü ve en sevilen fotoğraf objesi olarak bilinir. Bu Tokyo’nun coğrafi merkezi ve Edo döneminde tüm mesafelerin ölçüldüğü yer. Giriş ücretsizdir.

⇒Eski Tsukiji Balık Pazarı’nı görün ;  Çevresindeki sokaklar (Dış Pazar) her tür balık ve deniz ürünleri satan satıcı sıraları ve ayrıca birçok suşi restoranı ile doludur. Suşi seven biriyseniz burayı kaçırmayın.

⇒Paraya kıyıp alışveriş yapın ; Ginza Bölgesi’nde akla gelebilecek her üst düzey marka ile dolu lüks bir alışveriş cennetidir. Bazı favoriler arasında Ginza SIX (Ginza’daki en büyük alışveriş merkezi), Ginza Mitsukoshi (üç katlı restoranlarla yüksek kaliteli alışveriş merkezi) ve Ginza Wako (İkinci Dünya Savaşı’nın geçmişi olan güzel ve şık bir mağaza) bulunmaktadır. Eğer, çok paranız varsa bu alışveriş yerlerine göz atmayı unutmayın.

Bölgede birçok sanat galerisi bulunuyor. Bunlardan bir tanesine mutlaka uğrayın.

⇒Hama-rikyu Onshi-teien Bahçesi’ni ziyaret edin ; Bu muhteşem bahçe mutlaka ziyaret edilmeli! Bahçenin içinde 1704 yılına uzanan, güzel bir sedir köprüsü bulunan bir çay evi var. Bir bardak matcha yeşil çay ve bazı tatlılar ile bahçe ve göl manzarasının tadını çıkarabilir, günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Ginza Bölgesi

Ginza Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • First Cabin Tsukiji 2 Yıldız – Kapsül Hotel ; Tokyo’da konaklama için 2 yıldızlı tesislerde konaklamayı planlıyorsanız, 2 yıldızlı tesislerin büyük bir bölümünün kapsül tarzında olabileceğini unutmayın. Bu, aslında bütçeli konaklama birimleri arayanlar için en ideal seçenek. Metro istasyonuna 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel,  Tsukiji Hongan-ji Tapınağı’na yürüyerek 2 dakika ve Ginza alışveriş bölgesine 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak bölgenin en merkezi bir yerinde bulunuyor. Otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli incele & Fiyatlara Göz At
 • HOTEL UNIZO Tokyo Ginza-itchome 3 Yıldız ; Daha çok çiftlerin tercih ettiği tesislerden biri olarak bilinen bu otel, bir 3 yıldızlı otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otellerin konforunu ve modernliğini aratmayacak türden. En yakın metro istasyonuna 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, Antika Alışveriş Merkezi’ne yürüyerek 2 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Güzel konumu ve toplu taşıma araçlarının iyi bağlantısı sayesinde bu otelden şehirde dilediğiniz yere çok hızlı bir şekilde gidebiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Daiwa Roynet Hotel Ginza 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesis, Tsukiji Balık Pazarı’na 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Ginza Chuo Alışveriş Caddesi ise, otele sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.6 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Mitsui Garden Hotel Ginza-gochome 4 Yıldız ; Bölgedeki bir diğer 4 yıldızlı otel olan bu tesis, Kabukiza Kulesi’nin hemen yanında bulunmaktadır. Bu otelin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların bir hayli düştüğünü görebilirsiniz. Ayrıca otelin süper yeni (2019) ve lüks olması da bu otelin en güzel artılarından. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Imperial Hotel Tokyo 5 Yıldız ; Gelelim bölgenin en lüks oteline. Bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı tesislerden biri. 3 istasyona bu otelden yürüyerek 5 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Bu sayede de şehirdeki hemen hemen her yere bu istasyonlardan çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 9.3 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan bu otelin de erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.ROPPONGİ BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Tokyo’da En İyi Bölge

Roppongi Bölgesi Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Roppongi Bölgesi

Tokyo’daki gece hayatının en iyisini bulabileceğiniz bölge olan Roppongi, şehirdeki en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden biri.

Roppongi’deki Tokyo gece hayatı dünya standartlarındadır ve geceleri Roppongi’de ne yapılması gerektiğini asla merak etmek zorunda kalmazsınız! Parti haftanın her akşamını pompalamaya devam ediyor ve güneş battığında asla yapacak bir şeyden mahrum kalmayacaksınız. Mahalle ayrıca, gündüz vakti de tadını çıkaracak birçok şeye sahiptir; yani sadece gece kuşları için bir yer değil!

Burada Kalın, EĞER ;

 • Tokyo’ya kadar gelmişim gece hayatına göz atmadan da olmaz diyorsanız
 • Çok seçici biri değilim 30 tesis içerisinden aradığımı bulurum diyorsanız (Bu bölgedeki konaklama birimleri sınırlı. Toplasan 30 tesis var)
 • Şehir merkezine ortalama 2-3 km uzaklıkta olmayı dert etmiyorsanız
 • Biraz daha genç kesimin arasında takılayım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Gece hayatı ile işiniz yoksa
 • Aileniz ile birlikte seyahat ediyorsanız
 • Şehir merkezinin kalbinde konaklamak istiyorsanız
 • Turistik yerlere bi koşu gideyim diyorsanız

ROPPONGİ BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Kendini trajik bir şekilde kederi öldüren savaş kahramanı General Nogi’ye adanmış, Nogi-jinja Tapınağı’nı ziyaret edin.

Panoramik şehir manzaraları için iki gözlem güvertesinden birine gitmeden önce yükselen Tokyo Kulesi’ne bakın.

Tokyo’nun en yüksek doğal noktasına ulaşmak için Atago-jinja Tapınağı’ndaki büyük fener aydınlatmalı taş basamaklara tırmanın.

Ulusal Sanat Merkezi Tokyo, Gallery Side 2, Perrotin Tokyo ve Mori Sanat Müzesi gibi çeşitli sanat müzelerinde ve galerilerinde değerli eserlere göz atın.

Büyük Roppongi Tepeleri kompleksinde alışveriş yapın, yemek yiyin ve eğlenecek bir şeyler bulun.

14. yüzyıldan kalma devasa bir Edo dönemi ziline ev sahipliği yapan Zojo-ji Tapınağı’nı ziyaret edin.

Hinokicho Park’ta temiz havanın ve doğanın tadını çıkarın

Bölgedeki sayısız gece kulübünden birini tercih edin. Olmadı kulüpten kulübe atlayın.

Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Tokyo’da Nerede Kalınır ?

Roppongi Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Act Hotel Roppongi 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve lüks otellerden biri olan Act Hotel, bölgedeki en merkezi yerde bulunuyor. Bu tesisten şehirdeki en iyi gece kulüplerine ve barlarına çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Geniş 4-6 kişilik odaları da olan bu otelin 8.4 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • the b tokyo roppongi 3 Yıldız ; Daha çok tek ve iki kişilik odaları olan bu tesis, bölgede görülecek yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca bu otelden Tokyo Kulesi’ne de yürüyerek 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.TOKYO BAY (Daiba İstasyonu Yakınları) – Bölge Puanı 95/100 – Çocuklu Ailelere Özel ? 

Tokyo Körfezi
Tokyo Bay Bölgesi

Şehrin geri kalan yerlerinden oldukça farklı bir bölge olmasıyla ünlü Tokyo Körfezi ve buraya bağlı Odaiba Adası, Tokyo’da çocuklu ailelerin bayılacağı bölgelerden biri.

Eğlence parkları ve plajı ile ünlü olan bu bölgede çocuklarınız bir an olsun sıkılmayacak. Ayrıca bu bölgeden şehrin kalbine ve şehirdeki turistik noktalara da çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

TOKYO BAY BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Tokyo Disney’de en sevdiğiniz karakterlerle tanışın, gezintiye çıkın ve eğlenin,  Tokyo Disney Sea’de benzersiz bir sualtı deneyimini yaşamayı da unutmayın.

Tokyo Plajı’nda zaman geçirin. Sıkılırsanız Odaiba Sahil Parkı’na gidin.

Odaiba Dönme Dolabı’na binip şehrin eşsiz manzarasını seyredin.

Ulusal Gelişmekte Olan Bilim ve Yenilik Müzesi, AKA Miraikan’da geleceğe göz atın.

Madame Tussauds Tokyo’da ünlü (balmumu) resimler için poz verin.

Oedo Onsen Monogatari’deki kaplıcalara dalın.

Devasa Fuji TV Binasını ziyaret edin

Tokyo Trick Sanat Müzesi’nde tonlarca güzel fotoğraf çekin.

Tokyo Leisure Land’de dart, havuz ve karaoke gibi çeşitli etkinlikleri deneyin.

Tokyo’daki Legoland Keşif Merkezi’ne çocuklarınızı götürmeyi unutmayın.

SEGA’nın yönettiği bir tema parkı olan Joypolis’te video oyunları dünyasına çocuklarınız bayılacak.

Tokyo Bay Bölgesi’nde yani Daiba İstasyonu yakınlarındaki konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Grand Nikko Tokyo Daiba 5 Yıldız ; Odaiba’da Tokyo Körfezi bölgesinde yer alan bu tesis, şehirdeki en lüks otellerden biri. Tokyo’da nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri olsa da, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Ayrıca otelin 8.9 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.ASAKUSA BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – Ucuza Konaklama Bölgesi Arayanlara Özel

Asakusa Bölgesi Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Asakusa Bölgesi

Tokyo’nun kalbi olarak bilinen bölgelerinden biri olan Asakusa da Tokyo’da nerede kalmalı ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biri.

Asakusa, daha çok iki tekerlekli fayton (At çekmiyor insan çekiyor 🙂 ) ve tapınaklar bölgesi olarak bilinir. Şehrin tarihi bölgesi olarak bilinen bu bölge Shibuya, Ginza veya Shinjuku kadar merkezi bir bölge değil. Fakat metrolarla 5-10 dakikada dilediğiniz yere  rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Daha çok grup olarak seyahat edenlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olan Asakusa da konaklama ücretleri de diğer bölgelere nazaran daha uygun denebilir. Süper popüler restoranlara ve alışveriş merkezlerine metrolarla rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, yürüme mesafesinde de birçok simge yapıyı bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Tokyo kültürünü çok daha yakından görmek istiyorsanız
 • Süper bütçeli konaklama birimleri arıyorsanız
 • Merkeze ve turistik yerlere toplu taşıma araçlarıyla giderim sorun değil diyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranlara ve kafelere yakın olayım diyorsanız
 • Tokyo’nun ana gürültüsünden ve kalabalığından uzak olmak istiyorsanız
 • Tokyo’nun eski modunu görün (Şehrin diğer bölgelerine bakınca bu bölgenin neden modernleşemediğini sorgulamamak elde değil. Buraya Old Fashion Tokyo adını koyduk)

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın bir yerde konaklayayım diyorsanız
 • Turistik yerlere yakın olayım diyorsanız
 • Şehirde gece hayatını da göreyim diyorsanız

ASAKUSA BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Asakusa Bölgesi Manzarası

Muhteşem şehir manzaraları için gözlem güvertelerinden birini ziyaret etmeden önce Tokyo Sky Tree’nin modern harikasına bir göz atın

Okyanusun derinliklerindeki yaratıkları Sumida Aquarium’da görün.

Konica Minolta Planetarium’daki gökyüzü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ulusal Sumo Stadyumu Kokugikan’daki güreş maçını izlemek için bilet alın. Yada bizim gibi dışarıdan birkaç fotoğraf çekin yeter.

Güzel Senso-ji Tapınağı’nı ziyaret edin ve yükselen pagodaya ve merhamet tanrıçası Kannon’un ışıltılı heykeline hayran kalın.

17. yüzyıldan kalma Edo dönemi Asakusa-jinja Tapınağı’nda eski zamana gidin.

Dünya Bira Müzesi’ndeki büyük bira salonunda dünyayı bira aracılığıyla dolaşın.

Edo’nun Tokyo Müzesinde, Tokyo’nun çağlar boyunca nasıl değiştiğini görün.

Çağdaş Sanat Müzesi’ndeki modern çalışmalara göz atın.

Hanayashiki eğlence parkındaki antika tekerlekli bardak altlıklarına binin.

Sumida Park’ta dinlenin ve temiz havanın keyfini çıkarın.

Sumida Nehri boyunca yürüyüşe çıkın.

Not : Buradaki gezilecek yerlere ve yapılacaklara bakarak da buranın çocuklu aileler için güzel bir bölge olduğunu söylemek doğru olur. Fakat bizim çocuklu aileler için önerebileceğimiz en iyi bölge, Tokyo Bay bölgesi olacaktır.

Asakusa Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Lightning Hotel Asakusa – Kapsül Otel ; Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan bu tesis, Honpo-ji Tapınağı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Kappabashi-dori Alışveriş Caddesi’ne ise 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Super Hotel Asakusa 3 Yıldız ; Bölgedeki en uygun otellerden biri olan bu tesis, Sensoji Tapınağı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otelin 8.8 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz AtBooking.com

7.TOKYO STATİON BÖLGESİ

Tokyo Station Bölgesi
Tokyo Station Bölgesi

Japonya’da hemen hemen her yere ulaşım sağlayabileceğiniz bu merkez istasyondan, Osaka veya Kyoto gibi şehirlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanında havaalanına da ulaşım bu istasyondan oldukça kolay. Bu bölge daha çok Avrupai bir bölge olarak biliniyor. Yani lokal halkın en az olduğu bölgelerden.

Eğer Tokyo’da 1 gün veya daha kısa süreliğine konaklamak istiyor ve buradan da asıl gitmek istediğinize şehre ulaşmaya çalışıyorsanız, bu bölgede konaklayabilirsiniz. Yok 2-3 günlük bir Tokyo gezisi veya sadece Tokyo ziyareti planlıyorsanız bu bölgede konaklamanın pek mantığı yok.

Bu bölge de, Tokyo’nun merkezinde gezi yapmak için oldukça elverişli. Havaalanına ulaşım veya havaalanından otele ulaşımın en kolay olduğu bölge. Ayrıca birçok restoran ve alışveriş bölgelerini de bu istasyona yakın yerlerde bulabilirsiniz. Bu bölgeden Ginza bölgesine de rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tokyo Station yakınlarında bulunan tüm konaklama bölgelerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. İstasyona en yakın otel tavsiyesi olarak da  Mitsui Garden Hotel Kyobashi adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

Göz At : Tokyo Otelleri

Tokyo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi listeye eklemek mümkün. Fakat listedeki bu bölgeler şehirdeki en ideal ve en popüler bölgeler olduğu gibi aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğiniz bölgelerdir. Bu yüzden, Tokyo’da nerede kalmalı ? sorunuza ilk olarak bu bölgelerde yanıt arayın derim.

Bunlar da İlgİnizi ÇekebilirBooking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here