Dünyanın en büyük kenti ve Japonya’nın başkenti olan Tokyo, modern yapıları, tapınakları ve devasa alışveriş kompleksleri ile, turistlerin favori şehirlerinden. Tokyo’da konaklama ise genel olarak pahalı. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini de bu şehirde rahatlıkla bulabilirsiniz. Tokyo’da toplamda 50’den fazla konaklama bölgesi bulunuyor. Bu yüzden Tokyo’da nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Tokyo’da Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Tokyo ciddi anlamda çok büyük. Bu yüzden konaklayacağınız bölgenin ulaşım ağının iyi olduğuna ve şehir merkezine yakın olduğuna dikkat edin.
  • Tokyo’da en iyi, en turistik ve en popüler bölgeler Shinjuku ve Ginza bölgeleridir.
  • Diğer tercih edilebilecek konaklama bölgeleri ise, Tokyo Station yakınları, Asakusa ve Shibuya bölgeleridir.
  • Tokyo gece hayatına yakın olmak istiyorsanız, Shinjuku bölgesi, bunun için en ideal bölge olacaktır.
  • Yemek konusunda seçici biriyseniz ve şehirdeki en iyi restoranları arıyorsanız Ginza bölgesinde aradığınızı bulabilirsiniz.
  • Tokyo’da otel fiyatları, Hong Kong ve Singapur ile ortalama aynı. Bu yüzden 5 yıldızlı oteller yerine 4, 4 yıldızlı oteller yerine 3 yıldızlı otellere göz atmanızda yarar var.
  • Bu şehirde en ideal konaklama ücretleri 250-450 TL arasında. Yani bu fiyatlar arasındaki otellerde aradığınız konforu ve güzel konumu bulabilirsiniz.

Tokyo’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Tokyo’da konaklama birimi bulmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yapmadan otel veya diğer konaklama birimini aramak o otelin ödediğiniz ücrete değip değmeyeceğini bilmektir. Bu yüzden aşağıdaki bölgelere göz atarak şehirdeki en ideal ve en güzel konaklama bölgelerini bulabilir, bu bölgelere özel otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

1.SHİNJUKU BÖLGESİ (En İdeal Seçim)

Tokyo'da Nerede Kalınır
Shinjuku Bölgesi – Tokyo’da nerede kalınır ?

Tokyo denince akla ilk gelen bölgelerden biri olan Shinjuku, tereddütsüz tercih edilebilecek bölgelerden biri. Şehirdeki en iyi ulaşım ağına sahip bölgelerden biri olan Shinjuku’dan dilediğiniz herhangi bir yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu bölge Yamanote Hattı’na oldukça yakın. Yamanote Hattı, şehir merkezi etrafında faaliyet gösteren tren hattıdır. Yani bu hatta yakın olmak da Tokyo’da konaklama için oldukça önemli diyebiliriz.

Bu bölgede devasa elektronik alışveriş mağazaları, binlerce restoran, cafe ve barları bulabilirsiniz. Tokyo’da gece hayatı için bir planınız varsa bu bölge sizin için en ideal yer olacaktır.

Bu bölgede hemen hemen her bütçeye uygun otelleri bulmak mümkün. Bu bölgede otel seçimi konusunda da biraz daha dikkatli olmakta yarar var. Otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsatları olduğundan dolayı, 3 yıldızlı bir otel ücretine 4 yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz. Bu yüzden 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fırsat indirimi olan otelleri kaçırmayın derim.

Eğer Tokyo’ya bir daha gidecek olursak kesinlikle yine Shinjuku bölgesinde konaklarız. Bu bölge Tokyo’yu en iyi keşfedebileceğiniz bölge. Bu bölgenin dışındaki bölgelere bile göz atmanıza gerek yok. Fakat daha farklı bir atmosfer arıyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Tokyo'da Nerede Kalınır ?
Nishitetsu Inn Shinjuku – Tokyo’da hangi bölgede kalınır ?

Shinjuku bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Nishitetsu Inn Shinjuku adlı tesise veya APA Hotel Shinjuku – Kabukicho Tower adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu tesisler bölgenin en çok tercih edilenleri olduğu gibi konum olarak da oldukça güzel bir yerde bulunmakta.

2.GINZA BÖLGESİ

Tokyo'da Nerede Kalınır
Ginza Bölgesi – Tokyo’da nerede kalınır ?

Tokyo’nun en lüks alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapan bu bölge de, Tokyo’da nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak verilebilecek cevaplardan. Ayrıca bu bölge, Tokyo’da en ucuza alışveriş yapabileceğiniz bölgelerden biri. Evet ucuza. Tokyo’da ucuz kavramı pek olmasa da, bu bölgede bulunan Don Quijote’ye mutlaka göz atın. Tokyo’da ucuza birçok ürünü bu komplekste bulabiliyorsunuz.

Benim deneyimlerime ve birçok turistin tercihine göre, Tokyo’da en iyi ikinci konaklama bölgesi Ginza’dır. Neden ? diye soracak olursanız, öncelikle bu bölge, şehirdeki turistik yerlere yakın bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca Shinjuku veya Shibuya kadar öldürücü bir kalabalık yok. Her bütçeye uygun restoran ve alışveriş mağazaları bulabiliyorsunuz. Bunun yanında diğer bölgelere göre ortalama otel ücretleri 1 tık daha pahalı. Fakat aradığınız bütçede konaklama birimini bulmak mümkün.

Bölgeye yakın önemli yerler ; Tsukiji Balık Pazarı, Kabuki-za Tiyatrosu, Hibiya Park ve İmparatorluk Sarayı

Tokyo'da Nerede Kalınır
Hotel Sunroute Ginza – Tokyo’da nerede kalmalı ?

Ginza bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Sunroute Ginza‘ya göz atabilirsiniz.

3.TOKYO STATİON BÖLGESİ

Japonya’da hemen hemen her yere ulaşım sağlayabileceğiniz bu merkez istasyondan, Osaka veya Kyoto gibi şehirlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanında havaalanına da ulaşım bu istasyondan oldukça kolay. Bu bölge daha çok Avrupai bir bölge olarak biliniyor. Yani lokal halkın en az olduğu bölgelerden.

Eğer Tokyo’da 1 gün veya daha kısa süreliğine konaklamak istiyor ve buradan da asıl gitmek istediğinize şehre ulaşmaya çalışıyorsanız, bu bölgede konaklayabilirsiniz. Yok 2-3 günlük bir Tokyo gezisi veya sadece Tokyo ziyareti planlıyorsanız bu bölgede konaklamanın pek mantığı yok.

Tokyo'da Nerede Kalınır
Mitsui Garden Hotel Kyobashi – Tokyo Otel Tavsiyeleri

Bu bölge de, Tokyo’nun merkezinde gezi yapmak için oldukça elverişli. Havaalanına ulaşım veya havaalanından otele ulaşımın en kolay olduğu bölge. Ayrıca birçok restoran ve alışveriş bölgelerini de bu istasyona yakın yerlerde bulabilirsiniz. Bu bölgeden Ginza bölgesine de rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Tokyo Station yakınlarında bulunan tüm konaklama bölgelerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. İstasyona en yakın otel tavsiyesi olarak da  Mitsui Garden Hotel Kyobashi adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

4.SHİBUYA BÖLGESİ (Genç Kesim İçin)

Tokyo'da Nerede Kalınır
Shibuya Bölgesi – Tokyo’da nerede kalınır ?

Bu bölgenin Shinjuku bölgesinden tek farkı, kalabalığın biraz daha genç kesim olması. Yani daha çok üniversite öğrencilerinin takıldığı bu bölge, şehirdeki en hareketli bölgelerden biri. Shinjuku bölgesinde daha çok takım elbise giymiş iş kadınları ve adamlarını görüyorsanız, bu bölgede de üniformalı öğrencileri ve elinde kitapla gezen üniversite öğrencilerini görebilirsiniz.

Shibuya bölgesinde bulunan Shibuya İstasyonu, Tokyo’da dilediğiniz yere kolay ulaşım sağlamak için en ideal istasyon. Buradan tüm turistik yerlere, alışveriş merkezlerine ve dilediğiniz herhangi bir yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölge de şehir merkezi gezisi için oldukça ideal. Gece hayatı canlı ve daha çok genç kesimden oluşuyor. Ayrıca havaalanına ulaşım bu bölgeden oldukça kolay ve hızlı.

Tokyo’daki en ideal 3. bölge (Shinjuku, Ginza) olan Shibuya bölgesi de Yamanote Hattı’na yakın. Yani ulaşım ağının en iyi olduğu bölgelerden. Bu bölgeyi de tereddütsüz tercih etmek mümkün.

Tokyo'da Nerede Kalınır
Shibuya Tobu Hotel – Tokyo Otel Tavsiyeleri

Shibuya bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Shibuya Tobu Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için de, 4 yıldızlı bir otel olan Shibuya Creston Hotel‘e göz atabilirsiniz.

5.ASAKUSA BÖLGESİ

Tokyo'da Nerede Kalınır
Asakusa Bölgesi – Tokyo’da nerede kalınır ?

Tokyo’nun kalbi olarak bilinen bölgelerinden biri olan Asakusa da Tokyo’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biri. Asakusa, daha çok iki tekerlekli fayton (At çekmiyor insan çekiyor 🙂 ) ve tapınaklar bölgesi olarak bilinir. Şehrin tarihi bölgesi olarak bilinen bu bölge Shibuya, Ginza veya Shinjuku kadar merkezi bir bölge değil. Fakat metrolarla 5-10 dakikada dilediğiniz yere  rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında bu bölgede Yamanote Hattı bulunmuyor.

Daha çok grup olarak seyahat edenlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olan Asakusa da konaklama ücretleri de diğer bölgelere nazaran daha uygun denebilir. Süper popüler restoranlara ve alışveriş merkezlerine metrolarla rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, yürüme mesafesinde de birçok simge yapıyı bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Tokyo'da Nerede Kalınır
Red Planet Asakusa Tokyo – Tokyo Otel Tavsiyesi

Asakusa bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı uygun fiyatlı bir otel olan Red Planet Asakusa Tokyo adlı otele veya biraz daha lüks otel için Richmond Hotel Premier Asakusa International adlı tesise göz atabilirsiniz.

Tokyo’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölgeyi listeye eklemek mümkün. Fakat listedeki bu bölgeler şehirdeki en ideal ve en popüler bölgeler olduğu gibi aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğiniz bölgelerdir. Bu yüzden, Tokyo’da nerede kalmalı ? sorunuza ilk olarak bu bölgelerde yanıt arayın derim.

[huge_it_maps id=”71″]

 

Bunlar da İlgİnizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here