Toronto’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Dünyada en çok kültürü bir arada barındıran şehirlerden biri olan Toronto, Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezidir. Dünyanın en yaşanılası şehri olarak bilinen Toronto’da konaklama ücretleri ise, biraz pahalı diyebiliriz. Fakat her bütçeye uygun konaklama birimini de bu şehirde rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Şehirde çok fazla konaklama birimi olduğundan dolayı, Toronto’da nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölgeyi seçtikten sonra aradığınız zevkte ve bütçede tesisi çok daha rahatlıkla bulabilirsiniz.

NOT : Toronto’da hem ucuz hem de lüks konaklama birimlerini şehir merkezine ortalama 15 km uzaklıkta bulunan North York bölgesinde bulabilirsiniz. Şehir merkezine bu bölgeden toplu taşıma araçlarını kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabileceğinizi düşünürsek, oldukça ideal bir seçim olacaktır. Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Toronto’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

 • Toronto’da konaklama için en merkezi, en iyi ve en çok tercih edilen bölge, Downtown, yani Şehir Merkezi Bölgesi‘dir. (İş amaçlı seyahatlerin de en ideal adresidir)
 • Toronto’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Chinatown Bölgesi‘dir.
 • Toronto’da gece hayatı için en ideal bölge, Midtown Bölgesi‘dir. (Bata Ayakkabı Müzesi yakınları)

Acelem Var Diyorsanız ; 

 • Şehir Merkezi Bölgesi ; Her şey elimin altında olsun diyorsanız, şehrin kalbinin attığı bu bölgeye göz atabilirsiniz. Turistik noktalara yakın bir konumda bulunuyor olması ve şehirdeki birçok noktaya kolay ulaşım ağı olması, bu bölgenin en güzel yanları. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da;

Şehir Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Toronto’da Nerede Kalınır ? 

Toronto'da Nerede Kalınır
Toronto’da nerede kalınır ?

Eğer turistik yerlere yakın olmak istiyor ve şehirde dilediğiniz her yere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız, şehir merkezinde bulunan konaklama birimlerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Şehir merkezindeki tesisler genel olarak biraz pahalı olsa da, bütçeli birçok konaklama birimini de bu bölgede bulabilirsiniz. Gerek fırsat indirimleri gerekse biraz daha düşük yıldızlı otelleri tercih ederek aradığınızı bu bölgede bulmak mümkün.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Bende para çok sen bana şehrin en iyi bölgesini göster diyorsanız
 • Şık ve lüks restoranlara, kafelere alışkınsanız
 • 2-3 yıldızlı otellerde konaklayabilirseniz (4-5 yıldızlı oteller burada biraz pahalı)
 • Şehirdeki turistik noktalara bi koşu gideyim diyorsanız
 • Toronto’ya iş amaçlı seyahat ediyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Bütçeli bir Toronto gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları ve kafeleri arıyorsanız

Şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde konaklama tavsiyesi olarak da ; 

Chinatown Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Toronto’da En Ucuz Nerede Kalınır ?

Chinatown Toronto'da Nerede Kalınır ?
Chinatown

Toronto’nun bu Çin mahallesinde bulunan tesislerin büyük bir çoğunluğu süper bütçeli bir Toronto gezisi planlayanlar için. Bu bölgede bulunan otelleri herkesin beğenemeyeceği de aşikar.

Birçok restoran ve alışveriş için tercih edilebilecek bölgelerden biri olan Chinatown yakınlarında pek fazla turistik yer bulunmuyor. Fakat 1-2 km yürüyerek şehirdeki birçok turistik yere de ulaşmak mümkün. Yani çok merkezi olmasa da, bu bölgeyi de şehir merkezinin bir parçası olarak düşünebilirsiniz.

Not : Eğer otel konusunda seçici biriyseniz bu bölgedeki otelleri beğeneceğinizi pek sanmam. Fakat süper bütçeli konaklama birimlerine göz atmakta da yarar var.

Chinatown’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Midtown Bölgesi (Bata Ayakkabı Müzesi ) – Bölge Puanı 85/100 – Gece Hayatı İçin Toronto’da Nerede Kalınır ? 

Toronto'da Nerede Kalınır ?
Toronto’da Nerede Kalınır ?

Şehir merkezinin kuzeyinde bulunan Midtown, tarihi ve moderni mükemmel bir şekilde harmanlayan Toronto gece hayatı bölgesidir. Toronto’nun en şık bölgelerinden biridir ve burada birinci sınıf alışveriş, yenilikçi yemekler ve birinci sınıf müzeler ve sanat galerileri bulabilirsiniz.

Bu hareketli bölge Toronto’nun en sıcak barlarına ve en canlı kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Antika kafelerden tüm gece dans partilerine kadar her şeyi içeren Midtown, Toronto’nun efsanevi gece hayatı manzarasını yaşamak istiyorsanız, Toronto’da kalınacak en iyi alanlardan biridir.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Gece hayatı için de planlarınız varsa
 • Şehrin en canlı ve hareketli bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Turist kalabalığıyla aranız iyiyse
 • Şehrin en havalı bölgesinde konaklamak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Gece hayatıyla ilgilenmiyorsanız
 • Şehirdeki ucuz restoranları ve barları arıyorsanız (Aradığınızı burada bulamazsınız. Burası şehirdeki en pahalı barlara ve restoranlara ev sahipliği yapan bölgelerden biri)

Bata Ayakkabı Müzesi yakınlarında bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da; 

Toronto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat hem güvenlik, hem de fiyat ve konum bakımından süper popüler ve ideal olan bu 2 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, aklınızı bulandırmanıza sanırım gerek yok.

Toronto’da Nerede Kalınır ? – Otel Tavsiyeleri

Toronto’da yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız bulamadıysanız, aşağıdaki otel tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

1.Intercontinental Toronto Centre (4 Yıldız)

Toronto'da Nerede Kalınır
Intercontinental Toronto Centre – Toronto Otel Tavsiyesi

Toronto’da nerede kalınır ? sorusuna süper lüks bir cevap arayanların tercih edebileceği bu 4 yıldızlı otelin gecelik oda ücretleri biraz pahalı. Fakat erken rezervasyon fırsat indirimleriyle uygun fiyatlı odaları bulabiliyorsunuz.

Plaja 10, CN Kulesi’ne 2 ve Harbourfront Merkezi’ne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper merkezi otelden, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere ve hareketli bölgelere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.9 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Rezervasyon Yap

2.Holiday İnn Express Toronto Downtown (3 Yıldız )

Toronto'da Nerede Kalınır
Holiday Inn Express Downtown – Toronto’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Şehirdeki en ideal 3 yıldızlı otellerden biri olan Holiday İnn de, şehir merkezinde güzel bir konumda bulunuyor. Otelin oda ücretleri genelde ideal.

CN Kulesi’ne 1.5 km uzaklıkta olan bu otelden de şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek gitmek mümkün. Otele en uzak turistik yer ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca plaja da yürüyerek bu otelden 10 dakikada ulaşmak mümkün.

Süper modern ve şık odalarıyla popüler olan bu otelin konuk yorumlarına ve 1.600 konuktan 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Rezervasyon Yap

3.The Rex Hotel Jazz & Blues Bar (2 Yıldız)

Toronto'da Nerede Kalınır
The Rex Hotel – Toronto Otel Tavsiyeleri

Şehirdeki en ucuz otellerden biri olan The Rex Hotel, şehir merkezindeki güzel konumu ve her gece canlı müziği ile Toronto’da en çok tercih edilen otellerden. Otel konusunda süper seçici biri değilseniz bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bu otelin oda ücretleri ise, gayet uygun. Fakat bazı odaların ortak banyolu olduğunu da unutmayın. Yani bir nevi hostel tarzı. Fakat odalar kişiye özel.

CN Kulesi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden de, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun yanında, otel çevresinde birçok restoran ve cafeleri de bulmak mümkün. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Rezervasyon Yap

4.Best Western Plus Toronto North York Hotel Suites (4 Yıldız)

Toronto'da Nerede Kalınır
Best Western Plus Toronto North York Hotel & Suites – Toronto Otel Tavsiyeleri

Şehirdeki en popüler alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan bu otel, küçük bir daire konseptinde hizmet vermektedir. Yani odalarda küçük bir de mutfak bölümü bulunuyor. Süper modern bu tesiste bir de kapalı yüzme havuzu bulunmakta.

Şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Best Western Plus Hotel, konum bakımından merkeze ve turistik yerlere oldukça uzak (15 Km). Fakat ulaşım araçlarını kullanarak dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Zaten şehirde bu fiyata bu kadar lüks bir tesisi başka bir yerde bulamazsınız. Eğer şehir merkezinde konaklamasam da olur diyorsanız, süper lüks bu tesise mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Bu fiyata Toronto’da bu tesis kaçmaz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Rezervasyon Yap

5.One King West Hotel And Residence (4 Yıldız )

Toronto'da Nerede Kalınır
One King West Hotel Residence – Toronto’da hangi bölgede kalınır ?

Şehir merkezinde muhteşem bir konuma sahip bu lüks otel, genel olarak pahalı. Eğer 1-2 ay öncesinden Toronto’da rezervasyon yapacak olursanız, bu otele göz atabilirsiniz. Yok erken rezervasyon yapamayacak bir durumunuz varsa bu oteli es geçin derim.

CN Kulesi’ne ve plaja 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.8 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani bütçeniz yeterliyse, sırf bu puana bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Rezervasyon Yap

6.The Strathcona Hotel (3 Yıldız)

Toronto'da Nerede Kalınır
The Strathcona Hotel – Toronto Otel Tavsiyeleri

Toronto’da nerede kalınır ? sorusuna süper popüler bir cevap olan Strathcona Hotel’in akıl almaz bir rezervasyon trafiği bulunuyor. Şehirdeki en çok satan otellerden biri olan Strathcona’nın en güzel yanı da erken rezervasyon fırsatlarının olmasıdır. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet modern ve şık odalarıyla hizmet veren bu otelde oldukça uygun fiyatlı odaları erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bulabilirsiniz.

Finans Bölgesinde (Financial District) bulunan bu otel hem iş hem de kültür amaçlı Toronto seyahati için oldukça ideal. CN Kulesi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere de yürüyerek ulaşabilirsiniz.

7.8 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Toronto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeye eklemek mümkün. Fakat süper indirim fırsatı olan bu süper popüler 3 otele göz atmadan diğer tesisleri incelemeyin derim. Bunun yanında şehirde daha birçok konaklama bölgesi bulunmaktadır. Fakat, gerek güvenlik gerekse konum bakımından pek ideal olmadığı için listeye eklemedik. Dilerseniz bu listeden başka bölgelere de göz atabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...