Üsküp Otelleri | Üsküp Otel Fiyatları

Üsküp Otelleri
Üsküp Otelleri

Üsküp, Makedonya’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri. Başkentliğin vermiş olduğu havadan olsa gerek, ülkenin en kalabalık şehirlerinden. Bu şehirde konaklama ücretleri ise, genel olarak uygun. Fakat yine de hangi otelde veya tesiste konakladığınız oldukça önemli. Çünkü Üsküp Otelleri veya Üsküp otel fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyon fırsat indirimlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Üsküp Otel Fiyatları genel olarak 30-40£’dan başlamakta ve 250£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 70-120£ arasındaki bir otelde aradığınız konforu ve zevki rahatlıkla bulabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Üsküp Otelleri

1.Ibis Skopje City Center (4 Yıldız)

Üsküp Otelleri arasında en ideal ve en uygun tesislerden biri olan Ibis oteller zincirinin bir parçası olan Ibis Skopje, şehirdeki en popüler ve en iyi konuma sahip 4 yıldızlı otellerden biri. Makedonya Meydanı’na sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan bu otelin konumu gayet güzel. Bunun yanında otel, şehirdeki en popüler yapılardan biri olan Taş Köprü’ye 5 dakika ve Üsküp Kalesi’ne de 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Sunduğu hizmetleri ile de turistlerin beğenisini kazanmış bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 60£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 1.000 konuktan 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.Hotel Alexander II (4 Yıldız)

Üsküp’teki en ideal 4 yıldızlı otellerden bir diğeri ise Alexander II adlı bu tesistir. Makedonya Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri de 55£’dan başlamaktadır. Havaalanı servisi, barı ve eşsiz bir kahvaltısı olan bu otelin ayrıca 9.6 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Yani sırf bu puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

3.Hotel Cara 1928 (4 Yıldız)

Üsküp Otelleri arasında büyük öneme sahip 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis Makedonya Meydanı’na 2, taş köprüye 5 ve Üsküp Kalesine sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Üsküp’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesiste ortalama gecelik konaklama ücretleri 50£’dan başlamaktadır. Havaalanı servisi de olan bu otelin ayrıca 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

4.Hotel Arka (5 Yıldız)

Üsküp’teki en lüks otellerden biri olan Hotel Arka, şehirdeki en gözde 5 yıldızlı otellerden biri. Üsküp’teki Türk Çarşısı’nın tarihi merkezinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Merkez Meydana 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 80£’dan başlamaktadır.

Üsküp otobüs ve tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Eğer az biraz daha merkezden uzak bir yerde lüks bir otelde konaklamak istiyorsanız Hotel Arka sizin için en ideal seçeneklerden biri olacaktır.

5.Skopje Marriott Hotel (5 Yıldız)

Üsküp Otelleri arasında en lüks otellerden biri olan bu tesiste ortalama gecelik konaklama ücretleri 110£’dan başlamaktadır. Yani listedeki en pahalı otellerden biri. Fakat sunduğu hizmetleri, konumu ve konuk yorumlarına bakarak bu fiyatın adil olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Makedonya Meydanı’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya çok kısa bir sürede kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 1.000 konuktan 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Rezervasyon yaparken bu ortalama puanı da dikkat almanızı tavsiye ederim.

Göz At : Üsküp’te nerede kalınır ?

Üsküp Merkez Otelleri

Üsküp’teki merkezi oteller ile merkeze uzak olan oteller arasında çok büyük fiyat farklılıkları yok. Tabi merkezde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine merkeze birkaç km uzaklıkta 4 yıldızlı bir otelde aynı fiyata konaklayabileceğinizi de unutmayın.

En Ucuz Üsküp Otelleri

Üsküp’te çok ucuza oteller arıyorsanız, şehir merkezinin biraz daha dışında bulunan otelleri tercih etmenizde yarar var. Özellikle merkeze 2-3 km uzaklıkta bulunan oteller süper ucuz olabiliyor.

Üsküp Otelleri veya Üsküp Otel Fiyatları her ne kadar sezona bölgeye veya erken rezervasyon fırsatlarına göre değişiklik gösteriyor olsa da, ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here