Üsküp Gezi Rehberi

Makedonya‘nın başkenti ve en güzel şehirlerinden biri olan Üsküp, tarihi ve kültürel yapısı ile turizm bakımından önemli. Şehrin tam ortasından geçen Vardar Nehri ise, şehre farklı bir hava katmakta. Turistlerin Makedonya’daki favori şehirlerinden biri olan Üsküp’te konaklama ücretleri ise oldukça uygun. Bu yüzden, bu şehir için konaklama bakımından kendinizi sınırlamanıza da gerek yok.
Üsküp’te nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal oteller hakkında tavsiyeleri ve bilgileri bulabilir, zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimini tercih edebilirsiniz.

Üsküp’te konaklama için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza da karar verin. Zaten konaklama için tercih edilebilecek 2 bölge olduğundan dolayı çok rahat bir şekilde tercih yapabiliyorsunuz.

Üsküp'te Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri

Üsküp’te Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

 • Üsküp’te şehirdeki turistik noktaların hepsine bi koşu gideyim diyorsanız, Üsküp Şehir Merkezi Bölgesi‘ni
 • Yine şehirdeki turistik noktalara yakın, fakat tarihi yapılar ile çevrili biraz daha uygun bir bölgede konaklama için Old Bazaar Bölgesi‘ni tercih edebilirsiniz.

Üsküp’te konaklama ücretleri çok pahalı olmadığından dolayı da, şehir merkezi bölgesindeki tesislere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Old Bazaar Bölgesi, şehir merkezindeki konaklama birimlerine göre biraz daha uygun olduğunu unutmayın.

Üsküp Şehir Merkezi Bölgesi – En Merkezi

Üsküp'te Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri
Üsküp Konaklama Rehberi

Nerede kalınır?  sorusuna şüphesiz en iyi ve güzel cevap şehir merkezi bölgesidir. Bu bölgede konaklayacak olursanız ;

 • Gece hayatı için canlı olan yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Taş Köprü ve Makedonya Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine bi koşu gidebilirsiniz.
 • Birbirinden güzel ve çeşitli otel veya diğer konaklama birimlerini fazlasıyla bulabilirsiniz.
 • Alışveriş için popüler olan bölgelere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Şehirdeki en iyi restoranları ve en iyi kafeleri şehir merkezinde bulabilirsiniz.
 • Erken rezervasyon fırsat indirimleri olan otelleri bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Merkezde konaklamanın daha birçok faydasını görebilirsiniz. Zaten Üsküp’te bulunan otellerin büyük bir bölümü oldukça uygun. Tabi ki merkezde bulunan oteller ile merkeze 4-5 km uzaklıkta olan bölgeler arasında fiyat farklılıkları bulunmakta. Fakat bu fark çok büyük bir miktar olmadığından şehir merkezinde bulunan otellerde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Üsküp şehir merkezinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Super 8 (3 Yıldız)

Şehir merkezinde bulunan en ideal ve en uygun otellerden biri olan Hotel Super 8, muhteşem konumu ve 4 yıldızlı otelleri andıran havasıyla meşhur. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani 1-2 ay öncesinden bu otelde rezervasyon yapacak olursanız %30’a varan indirimleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Otelin 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Ibis Skopje City Center (4 Yıldız)

Şehir merkezindeki en iyi 4 yıldızlı otellerden biri olan Ibis, uygun fiyatlı odaları ve eşsiz konumu ile popüler. Bu otelden Makedonya Meydanı ve Taş Köprü gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu otelde de erken ve son dakika fırsat indirimlerini bulabilirsiniz. Havaalanı servisi de olan bu oteli bu şehirde nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Old Bazaar (Eski Şehir – Türk Çaşısı) Bölgesi

Üsküp Eski Şehir Bölgesi
Eski Şehir

Üsküp’te ki en iyi konaklama bölgelerinden biri olan Türk Çarşısı ve çevresi tarihi evler ve turistik yapılar ile çevrili.  Üsküp’ün gezilecek yerleri arasında birbirinden güzel tarihi binalara, cafelere, restoranlara ve otellere ev sahipliği yapan bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu bölgede konaklayacak olursanız ;

 • Birbirinden güzel alışveriş mağazalarına yakın olursunuz
 • Arnavut kaldırımları ile çevrili güzel bir merkezi yere yakın olursunuz
 • Cami, hamam ve hanlara oldukça yakın olursunuz
 • Barlar sokağına yakın olur ve eşsiz bir Üsküp gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz
 • Çok fazla Türk ile karşılaşabilirsiniz.

Bu bölge de en az şehrin merkezi kadar popüler ve güzel. Bu bölgeden de şehirdeki en önemli turistik ve tarihi yapılara yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bölgedeki otellerin de büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimlerini bulabilirsiniz.

Eski şehir – Türk Çarşısı bölgesinde bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Hotel Senigallia (4 Yıldız)

Türk Çarşısı olarak bilinen Old Bazaar’a sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Diğer 4 yıldızlı otellere nazaran ortalama bir fiyata sahip bu otelden şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tekne şeklinde tasarlanmış bu otel, eşsiz ve farklı yapısı ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden. Ayrıca otelin 9.4 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Bushi Resort & SPA (5 Yıldız)

Eski Pazar-Türk Çarşısı olarak bilinen bölgeye 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper lüks otel, bir 5 yıldızlı otele göre gayet uygun denebilir. Taş Köprü’ye ve Makedonya Meydanı’na ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki diğer turistik yerlere de yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

En İdeal ve En İyi Üsküp Otel Tavsiyeleri

Şehirdeki en güzel ve en ideal bu 7 otele göz atarak da şehirdeki en güzel konuma sahip yerlere konaklayabilirsiniz. Bu oteller şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olduğu gibi erken rezervasyon fırsat indirimleriyle de oldukça popüler.


Booking.com

1.BUSHİ RESORT & SPA (5 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır ?
Bushi Resort & Spa

Üsküp’teki en lüks ve en popüler otellerden biri olan Bushi Resort, spa ve sağlık merkezi ile oldukça popüler otellerden. Eski Pazar’a sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel konum olarak şehir merkezine en yakın otellerden. Otelin konuk yorumlarına ve 9.0 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak, şehir merkezine yakın lüks otel arayanların tereddütsüz tercih edebileceği otellerden biri diyebilirim.

Taş Köprüye 7, Üsküp Kalesi’ne 5 ve Makedonya Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, hem iş hem de kültür seyahatleri için muhteşem bir seçim olacaktır.

Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.ALEKSANDAR PALACE HOTEL & SPA (5 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır ? Otel Önerileri
Aleksandar Palace Hotel & Spa

Üsküp Şehir Parkı’na süper yakın olan bu Üsküp oteli, Üsküp’te nerede kalmalı ? sorusuna en ideal cevaplardan. Uygun fiyatlı odalarıyla popüler olan bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak biraz daha uygun fiyatlı odaları bulmak mümkün.

6 tenis kortu, spa merkezi ve kapalı otopark gibi imkanları bulunan bu otelin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani sadece fiyatına, konumuna ve konuk yorumlarına bakarak bile tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Otel şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani süper merkezi bir otel değil. Fakat şehirdeki birçok yere veya merkeze rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.MOLA HOTEL (4 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır
Mola Hotel

Üsküp’teki en iyi oteller arasında hem lüks hem de ucuz bir tesis olan Mola Hotel, şehirde ilk incelemeniz gereken otellerden biri. Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak hem iş hem de kültür seyahatleri için oldukça ideal.

Şehirdeki turistik yerlere 1-3 km uzaklıkta olan bu otelden şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek gitmek mümkün. 8.6 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı ve süper olumlu konuk yorumlarına bakarak otelin ödediğiniz ücrete değeceğini söyleyebiliriz.

Gayet şık ve modern odalara sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.İBİS SKOPJE CİTY CENTER (4 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır ?
İbis Skopje City Center Hotel

Üsküp merkezine tam olarak 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam kalbinde konaklamak isteyenler için muhteşem seçimlerden biri. Otelin bulunduğu yerden şehirdeki tüm turistik ve tarihi yerlere, alışveriş bölgelerine ve gece hayatı için canlı olan caddelere yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Varda Nehri’ne 500 metre uzaklıkta olması, süper uygun fiyatlı odalarının olması ve 8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunması bu otelin en büyük artılarından.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.LUXURY SKOPJE APARTMENTS PREMİUM – DAİRE (4 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır
Luxury Skopje Apartments Premium

Üsküp’te ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan, daha çok aile veya kalabalık grup olarak seyahat edenlere tavsiye edebileceğim 4 yıldızlı bu tesis, süper büyük daireleri ve uygun fiyatlarıyla Üsküp’te ilk olarak düşünülmesi gereken konaklama seçeneklerinden. Tesis, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Yani şehirdeki en önemli turistik ve tarihi yapılardan olan Taş Köprü ve Makedonya Meydanı’na yürüyerek sadece 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Tam donanımlı mini bir mutfak, televizyon, internet ve daha birçok imkanı ile tüm odalar bildiğiniz dayalı döşeli daire konseptinde. 1+1 ev konforunda olan bu tesisi ister çift isterseniz aile olarak gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

9.0 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı almış bu tesisi booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.HOTEL SUPER 8 (3 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır - Otel Tavsiyeleri
Hotel Super 8

Üsküp’te en ucuz nerede kalınır ? sorusuna az biraz şık ve modern cevap arıyorsanız Hotel Super 8’de aradığınızı bulabilirsiniz. Üsküp’ün tam kalbinde süper merkezi konumuyla turistlerin ilk göz attığı yerlerden biri olan Hotel Super 8, Eski Pazar’a  ve Şehir Meydanı’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında şehirdeki tüm turistik yerlere yürüyerek 5-15 dakikada rahatlıkla ulaşmak da mümkün.

Türkçe konulan çalışanları, süper uygun fiyatına, merkezi konumuna, süper olumlu konuk yorumlarına ve 9.0 gibi süper yüksek değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Hotel de KOKA (3 Yıldız)

Üsküp'te Nerede Kalınır
Hotel de Koka

Üsküp’ün tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi ve uygun fiyatlı otel, şehirdeki en popüler otellerden biri. Şık ve modern odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelin şehir manzaralı odaları da bulunuyor. Bunun yanında odalar gayet büyük ve ferah.

Taş Köprü, Makedonya Meydanı ve Kale’ye sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en güzel konuma sahip otellerden. Otelin süper olumlu konuk yorumlarına bakarak da otelin gayet, temiz, şık ve hizmetinin iyi olduğunu da söylemek mümkün.

8.6 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Üsküp’te otel tavsiyesi için daha birçok oteli listeye eklemek pekala mümkün. Fakat, zaten bu şehirde bulunan konaklama birimleri genel olarak uygun fiyatlı olduğundan dolayı, saatlerce bilgisayar başında otel aramanıza gerek yok. Eğer 4-5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız şehir merkezinde konaklayın. Çünkü Üsküp’ün en iyi otelleri bu merkez bölgesinde bulunmaktadır.

Eğer Üsküp’te konaklama ücretleri size ucu gelmezse, biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimleri için de Old Bazaar Bölgesi’ne göz atın derim. Çünkü bu bölge, Üsküp’teki en ucuz oteller konusunda bir hayli popüler.

Üsküp Konaklama Rehberi

Makedonya Meydanı, Türk Çarşısı gibi turistik yerleri baz alarak konaklayacağınız bölgeye ve tesise karar vermenizde yarar var. Çünkü, şehrin kalbi bu iki turistik yerde atmaktadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üsküp’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip bu 7 otel arasından aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Üsküp’te konaklama ücretleri ciddi anlamda uygun. Özellikle erken veya son dakika rezervasyon fırsatlarından yararlanacak olursanız, aynı otelde veya diğer konaklama birimlerinden %40’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul'daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...