Valencia’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri (2020)

İspanya’nın son zamanlarda trend olan şehirlerinden biri olan Valencia (Valensiya), zengin tarihi, kültürü, eşsiz yemekleri ve gece hayatı ile güzel bir deneyim sunuyor.

Ülkenin diğer popüler şehirlerinden olan Madrid ve Barselona kadar pahalı olmayan Valencia, daha ekonomik konaklama şekli sunuyor. Tabi, çok sayıda otel ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yaptığından dolayı da, tesis seçimi yapmadan önce, bölgeye karar vermenizde yarar var..

Şehirde 10’a yakın bölge bulunmaktadır. Fakat, bunlar arasında gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgeler ise ;

 • Ciutat Vella ; Valencia’nın kalbi, ruhu ve merkezidir. 5 mahalleye ev sahipliği yapan bu bölge, bütçe sorunu olmayanlar için şehirdeki en iyi bölgedir. Valencia’da gezilecek yerlere yakın bir konumda olması, merkeze ve şehirdeki diğer cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde olması, bölgenin öne çıkan özellikleri arasında.
 • Poblats Maritims ; Kültür gezisinin yanında plajlara da yakın olayım diyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz. Ciutat Vella’ya nazaran daha uygun konaklama birimlerine sahip. 4-5 yıldızlı lüks otellere sahip olduğu gibi, bütçeli pansiyon ve konukevlerine de sahip bir bölgedir.
 • Ruzafa ; Valencia’nın en havalı semti. Ciutat Vella’nın güneyinde yer alır ve turistik yerlere yakınlığı ve bütçe dostu konaklama birimleriyle düşünülebilecek bölgelerden.
 • El Carmen (Barrio del Carmen) ; Ciutat Vella’nın sahip olduğu mahallelerden biri. Teknik olarak Ciutat Vella’da bulunsa da, tamamen farklı konseptte bir konaklama bölgesidir. Gece hayatı ile ünlüdür.
 • Quatre Carreres ; Şehir merkezinin biraz dışında. Ekonomik otelleri ve diğer konaklama birimleriyle popüler. Daha çok çocuklu ailelerin tercih edebileceği bir bölge.

Yukarıdaki bölgelerin özetlerine göz attıktan sonra, az çok hangi bölgede konaklayacağınıza karar verebilirsiniz. Aşağıda Valencia’da nerede kalınır ? sorunuza çok daha detaylı bir cevap bulabilirsiniz.

1.Ciutat Vella

Ciutat Vella - Eski Şehir
Ciutat Vella – Eski Şehir Bölgesi

Ciutat Vella, Eski Şehir anlamına gelmekte ve şehirdeki 5 mahallenin birleşmesinden oluşan büyük bir bölgedir.

 • Şehrin kalbinin attığı bu bölge, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yakın olmasıyla, turistlerin en çok tercih ettiği bölgedir.
 • Şehirdeki en fazla otele ev sahipliği yapmasıyla bilinir.
 • Gece hayatı, alışveriş ve yeme içme için Valencia’daki en iyi bölge olarak bilinmektedir.
 • Eski Şehir bölgesinin tam merkezindeki konaklama birimleri, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalıdır.
 • Hem lüks hem de bütçeli bir konaklama şekli sunmaktadır.

Ciutat Vella olarak bilinen Eski Şehrin, tam merkezinde konaklamak yerine, biraz daha dış kısımlarda konaklayacak olursanız, yine turistik noktalara yakın olursunuz, fakat otel fiyatlarının biraz daha uygun olduğunu çok daha iyi görebilirsiniz.

Not : Bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen yerdir. Fakat, çok düşük bütçeli bir Valencia gezisi planlıyorsanız, daha ekonomik bölgeleri bulabileceğinizi unutmayın.

Göz At : Ciutat Vella (Eski Şehir) Otelleri(Booking.com üzerinden bu bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın)

Ciutat Vella Bölgesinde Görülecek Yerler ve Yapılacak Turistik Aktiviteler

Valencia Belediye Binası’na göz atın.

Tarihi Merkez Pazarı çevresinde alışveriş için mağazalar göz atın.

Torres de Serranos’un tepesine çıkıp, birkaç manzara fotoğrafı çekin.

Llotja de la Seda, Valencia’nın tarihi ipek borsasında tarihe tanıklık edin.

Bisiklet kiralayın ve yemyeşil Jardin del Turia’yı keşfedin.

El Museo Nacional de Ceramica’da tarihi mobilyalar ve antik dekorlara göz atın.

Mercado Colon’da alışveriş yapın, bir şeyler atıştırın.

Calle Caballeros’ta yürüyüşe çıkın.

Torres de Quart adlı 15. yüzyıl kulesini de kaçırmayın.

Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Cosmo – 3 Yıldız ; Valensiya Merkez Pazarı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden. 9+ konuk değerlendirme puanı, şık ve modern odaları, barı, havaalanı servisi ve restoranı olan bu otel, orta bütçeli bir tesis için en güzel tesislerden.
 • Vincci Lys – 4 Yıldız ; Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan bu tesis, Valensiya Boğa Güreşi Arenası’nın hemen 200 metre uzağında bulunuyor. Konum olarak Valencia’da gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Biraz daha lüks bir tesis arayanların göz atabileceği otellerden.

2.El Carmen (Barrio del Carmen)

El Carmen Valencia
El Carmen

El Carmen, gece hayatı için güzel bir deneyim sunan bölgelerden biridir. Daha çok gece hayatıyla anılsa da, turistik yerlere yakınlığı ile de favori olabilecek bölgelerden.

Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu bölge, Ciutat Vella’nın (Eski Şehrin) bir parçasıdır. Güzel parke taşlı sokakları, muhteşem meydanları ve çeşitli müzeleri, kafeleri ve barları bir turist olarak ihtiyacınız olabilecek hemen hemen her şeye sahip.

El Carmen, eski ve yeniyi çok iyi şekilde birleştirmektedir. Bu tarihi mahallede, El Carmen’e fantastik ve modern bir hava veren moda butikleri ve sokak sanatı da vardır.

Bu bölgedeki otel fiyatları ise, Eski Şehrin tam merkezine nazaran biraz daha uygun olsa da, yine de pahalı diyebiliriz.

Göz At : Barrio del Carmen Otelleri (Bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın)

El Carmen Bölgesinde Yapılacak Şeyler

Neboa’da şehrin en güzel yemeklerini deneyin.

Jimmy Glass Jazz Bar’a sevgiliniz/eşiniz ile bir göz atın.

Tapas için güzel bir mekan arıyorsanız ”La Comisaria”ya mutlaka göz atın.

Rock Müzik sever misiniz ? o zaman La Flama’ya bir göz atın.

Valencia Modern Sanat Enstitüsü’nde birbirinden değerli koleksiyonları inceleyin.

L’Ermita Café’de eğlenin.

El Carmen Otel Tavsiyeleri

 • Petit Palace Plaza de la Reina – 3 Yıldız ; Bölgenin en favori otellerinden. Konum, fiyat ve hizmet bakımından güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Geniş aile odaları da olan bu tesis 8.5+ bir konuk değerlendirme puanına sahip.
 • Sorolla Centro – 3 Yıldız ; Biraz daha kaliteli bir 3 yıldızlı otel arıyorsanız, Valensiya Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesindeki bu tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunması ve 9+ konuk değerlendirme puanı ile göz atılmaya değer.
 • Palacio Vallier 5* ; İsminden anlaşılacağı üzere 5 yıldızlı lüks bir otel. Fakat daha çok çiftlerin tercih ettiği tesislerden biri. Romantik otellerden biri olarak bilinen bu tesis, biraz pahalı. Fakat lüksünüze düşkünseniz, bölgenin tam kalbindeki bu tesise göz atabilirsiniz.

3.Ruzafa

Ruzafa
Ruzafa

Eski Şehir merkezine yakınlığı ile, her turiste hitap eden bu bölge, butik mağazalar ve sanat galerileri ile dolu. Aynı zamanda şehir merkezindeki turistik noktaların büyük bir bölümüne de yürüme mesafesinde.

İspanyol yemekleri ile aranız iyi değilse, bu bölgede dünyanın dört bir yanından farklı mutfağa sahip restoranları da bulabilirsiniz. Yemek konusunda seçici biriyseniz, burada konaklamasanız dahi restoranlar için mutlaka uğrayın.

Valencia’nın modern yüzünü en iyi şekilde görebileceğiniz bu bölge, Eski Şehir bölgesine göre birazcık daha ekonomiktir.

NOT : Bu bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü dairelerden oluşmaktadır. Otel sayısı azdır. İlla otelde konaklamak istiyor ve seçici biriyseniz, bu bölgede aradığınızı bulabileceğiniz sanmıyorum.

Göz At : Ruzafa’daki Tesisler (Bölgedeki otellere, dairelere ve pansiyonlara göz atın)

Ruzafa Bölgesinde Yapılacak Şeyler

San Valero Parroquial Kilisesi ve San Vincente Martir’e göz atın.

Ruzafa Market’e uğrayın.

Olhops Craft Beer House’da, şehrin en güzel birasını için.

Parti mi arıyorsunuz ? o zaman Mandalay Club’a bir göz atın.

El Rojo’da tapas ve pinchos yiyin.

La Conservera’da Akdeniz yemeklerinin tadını çıkarın.

Ruzafa Konaklama Tavsiyeleri

 • SingularStays Parque Central – Daire – 4 Yıldız ; Eski şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde güzel konuma sahip. Çok merkezi olmasa da, Valensiya Merkez Pazarı’na yürüyerek gidebiliyorsunuz (20 dakika). Kalabalık grup halinde veya ailece seyahat edenler için ideal.
 • Petit Palace Ruzafa – 3 Yıldız ; Şehirdeki en ekonomik 3 yıldızlı otellerden. Eski Şehir merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde. Geniş aile odaları var. Şık ve modern bir tesis.

4.Poblats Maritims

Poblats Maritims
Poblats Maritims

Valencia’ya yaz aylarında seyahat ediyor ve güzel bir tatil planı da yapıyorsanız, plajlara yakın tesislerde konaklayarak hem kültür gezisi hem de plajın nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu bölge, plajların dışında gece hayatıyla da popüler olan bir yer. Bölgede, tatil evleri, otel, daire, pansiyon, konukevi ne ararsanız bulabiliyorsunuz. Her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Göz At : Poblats Maritims Otelleri (Bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atın)

Not : Bu bölge, şehirdeki turistik noktalara 4-5 km uzaklıkta bulunuyor. Yani kültür gezisi için toplu taşıma şart.

Poblats Maritims Konaklama Tavsiyeleri

 • Las Arenas Balneario Resort – 5 Yıldız ; Valencia’da konaklama için lüks bir tesis arıyorsanız, sahilde bulunan bu otel göz atabilirsiniz. Spa ve Sağlık merkezi, aile odaları, 9+ konuk değerlendirme puanı ve açık yüzme havuzu ile hizmet veren bu tesis, şehirdeki gezilecek yerlere 4-5 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Hotel Boutique Balandret – 3 Yıldız ; Yine sahilde bulunan bir tesis olan Balandret Hotel, konum olarak bölgedeki en merkezi tesislerden. Daha çok çiftlerin tercih bir otel olarak bilinse de, aile odaları da vardır. Ayrıca tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

5.Quatre Carreres

Quatre Carreres
Quatre Carreres

Çocuklu ailelere özel bir bölge olan Quatre Carreres, Valencia’nın tarihi merkezinin güney doğusunda yer almaktadır.

Burası, 7 ayrı mahalleden oluşan oldukça büyük bir bölge. Bu bölgedeki en ünlü cazibe, Sanat ve Bilim Şehri’dir. Her yaştan turistin severek gezebileceği bu merkez daha çok çocuklu ailelerin favorilerindendir. Bu bölgede konaklamasanız dahi, çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, bu Sanat ve Bilim Şehri’ne mutlaka göz atın.

Valencia’nın birkaç turistik noktasına ev sahipliği yapsa da, Eski Şehir bölgesine 2-4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani bu bölgede konaklayacak olursanız, şehir merkezindeki turistik yerler için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Not : Bölgede otel sayısı sınırlı. Fiyatlar ucuz, fakat buradaki tesisler daha çok daire, hostel ve pansiyonlardan oluşmakta.

Göz At : Quatre Carreres Konaklama Birimleri 

Quatre Carreres’te Yapılacak Turistik Aktiviteler

Museu de les Ciències Príncipe Felipe’nin enfes mimarisini inceleyin.

Sanat ve Bilim Şehri’ni ziyaret edin.

Palau de les Arts Reina Sofia adlı harika mimariye sahip opera binasını görün veya çok paranız varsa, konserlere katılın.

Çocukları otelde bırakıp Terraza L’Umbracle adlı havalı/lüks gece kulübüne gidin.

Jardín del Turia adlı parka gidin.

Diverbikes adlı dört tekerlekli aile dostu bisikletleri kiralayın ve çocuklarınıza unutulmaz bir Valencia anısı yaşatın.

El Hemisfèric eğlence merkezine çocuklarınız bayılacak, mimarisine de siz bayılacaksınız.

Şehrin en ünlü parkı, Gulliver parkta zaman geçirmeyi unutmayın.

Avrupa’nın en büyük akvaryumu olan L’Oceanografic’te muhteşem balıklar, memeliler, deniz canlıları ve su hayvanlarını görün.

Quatre Carreres Konaklama Tavsiyeleri

 • Rooms Ciencias – Konukevi ; Eski şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu tesis, modern ve şık odalarıyla ünlü. 9+ konuk değerlendirme puanı ve aile odaları ile gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz tesislerden. Bilim ve Sanat Şehri, tesise 10 dakika yürüme mesafesinde.
 • Hotel Malcom and Barret – 3 Yıldız ; Bölgenin, hatta şehrin en çok tercih edilen tesislerinden biri. Eski şehre 2 km uzaklıkta. Havaalanı servisi, aile odaları, fitness merkezi ve barı ile hizmet vermektedir.

Valencia Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Valencia Eski Şehir
Valencia Eski Şehir

Valencia’da otel ücretleri 40£’dan başlamakta ve 250£+ kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 65-115£ arasında bir ücrete çok lüks olmayan 3-4 yıldızlı bir çok tesiste rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki en ucuz otel için en azından 55£’yu gözden çıkarın derim. Tabi ki, bu fiyatın altında oteller ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Fakat, Valencia’yı 1 günlüğüne ziyaret ediyorsanız, şehir merkezi ve turistik noktalar ile pek alakası olmayan bölgelerde konaklamayın.

Bölgeler arasındaki fiyat farklılıklarını ciddiye alın. Eski şehir merkezindeki konaklama birimleri ile merkeze biraz daha uzak olan bölgeler arasında 50£’ya kadar fiyat farklılıklarının olduğunu unutmayın.

Valencia Otel Fiyatları ve Rezervasyon
Valencia

Valencia’da hostel ücretleri (Dorm odaları) 15£’dan başlamaktadır. ve 25£’ya kadar çıkabilmektedir. Hostellerdeki çift kişilik odalar yerine, 2-3 yıldızlı otellere göz atmanızı da kesinlikle tavsiye ederim (Hostellerin çift kişilik odaları biraz daha pahalı olabildiği gibi, bu fiyata daha güzel bir tesis bulabiliyorsunuz).

Valencia’da otel rezervasyonu için de, Booking’i kullanabilirsiniz. Bu otel arama sitesi ile şehirdeki erken rezervasyon otel fırsatlarını çok daha iyi görebiliyorsunuz. Alternatif olarak Hotels.com adlı siteyi de düşünebilirsiniz.

Valencia Ucuz Otel Tavsiyeleri

Hotel Turia – 4 Yıldız

Hotel Turia
Hotel Turia

Eski şehir merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, konum olarak gayet güzel bir yerde bulunuyor. Çok seçici biri değilseniz gecelik konaklama ücretlerinin 55£’dan başladığı bu oteli seveceksiniz.

Tesis Valencia Otobüs Terminali’nin hemen yanında yer almakta ve turistik yerlerin hemen hemen hepsine de yürüme mesafesinde. Tesissin 7+ konuk değerlendirme puanı var.

Eurostars Gran Valencia – 4 Yıldız

Eurostars Gran Valencia'da Nerede Kalınır ?
Eurostars Gran Valencia

Biraz daha lüks, fakat biraz daha eski kente uzak bir tesis (1.5 km). Hotel turia ile arasındaki fark, bu tesisin daha modern ve lüks ve daha iyi konuk değerlendirme puanına sahip olmasıdır. Bu tesis, turistik noktalara biraz daha uzak.

Tesisin gecelik konaklama ücretleri ise, 55£’dan başlamaktadır ve 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Sweet Hotel Renasa – 3 Yıldız 

Sweet Hotel Renasa
Sweet Hotel Renasa

Eski kente 1 km uzaklıkta. Gecelik konaklama ücretleri ise 50£’dan başlamaktadır. Turistik noktaların bazılarına yürüme mesafesinde olsa da, biraz uzak.

8+ konuk değerlendirme puanına sahip ve şehirdeki en çok tercih edilen otellerden (3 yıldızlı olmasına rağmen, sunduğu imkanlar ile 4 yıldızlı tesisleri aratmıyor)

B&B Hotel Valencia Ciudad de las Ciencias – 3 Yıldız

B&B Hotel Valencia Ciudad de las Ciencias
B&B Hotel Valencia Ciudad de las Ciencias

7+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesis, Eski kente 2.5 km uzaklıkta. Yani turistik yerlere ve merkeze ulaşım için toplu taşıma araçları şart. Otel, lüks bir tesis. Fakat konum olarak insanı düşündürebiliyor. Yine de gecelik 50£’dan başlayan fiyatlarıyla göz atılmaya değer.

Soho Valencia – Aile Oteli

Soho Valencia
Soho Valencia

Bir apart otel olan Soho Valencia, Eski kente 5 dakika yürüme mesafesinde. Yani oldukça merkezi bir tesis.

2+2 yani 2 yetişkin ve 2 çocuk odaları 60£’dan başlamaktadır. Şehirdeki en ideal, en uygun ve en merkezi aile oteli.

Valencia’da konaklama önerileri için bu 5 bölge, her bütçe ve her zevke hitap eden tesislere ev sahipliği yapmaktadır. Farklı bölgelere göz atmanıza gerek olmadığı gibi, şehir merkezi ve turistik noktalar ile pek alakası olmayan bölgelere de, göz atmanıza gerek yok. Konaklayacağınız yere karar verdikten sonra, Valencia’da gezilecek yerler adlı yazımıza göz atmayı da unutmayın.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul'daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...