Vancouver Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Kanada’nın güneybatısında yer alan Vancouver, ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Dünyada en yaşanılası şehirler arasında da olan Vancouver, Kanada’nın en turistik şehirlerinden. Doğal güzellikleri ve eğitim kalitesi ile marka yapmış şehirlerden biri olan Vancouver batı doğu ve şehir merkezi olarak 3 bölgeye ayrılmıştır.
Vancouver nerede ? sorusuna geçmeden önce şehirdeki en önemli yerleri bilmekte de yarar var.

Sahilleri ve alışveriş mekanlarıyla ünlü olan Kitsilano & Granville İsland, parkları ve bahçeleri ile ünlü Mt Pleasant South Main, barları ve müzeleri ile ünlü Commercial Drive Hastings Park şehirdeki en önemli spotlardandır.

Her anı ile ziyaretçilere farklı zevkler sunan Vancouver, Kanada’da görülmesi gereken şehirlerin ilk sıralarında yer almakta.

Vancouver Nerede ?

Tam olarak Kanada’nın güneybatısında yer alan ve İngiliz Kolombiyası’nda bulunan bir şehirdir ve İngiliz Kolombiyası Eyaletinin başkentidir. Konum için tıklayın.

Vancouver’e Nasıl Gidilir ?

Vancouver’e ister direkt isterseniz de aktarmalı olarak ulaşmak mümkündür. Vancouver Uluslararası Havaalanı’na ortalama 14 saatte direkt olarak gidebilirsiniz.

Vancouver’e Ne Zaman Gidilir ?

Vancouver iklimi genel olarak soğuktur. Fakat sıcak günlerinde olduğu bu şehirde genel olarak ılıman bir iklim vardır diyebiliriz. Kışların oldukça soğuk ve sert geçtiği bu şehirde yaz ayları da oldukça sıcak ve serin geçmektedir. Fakat yaz aylarında öyle bunaltıcı sıcaklıklar bu şehirde yoktur diyebiliriz. Vancouver iklimi tanımlanamaz bir iklime sahip olduğundan dolayı da her yıl farklı sıcaklıklarda olabilmekte. Kesin bir şey söylemek pek de mümkün değildir aslında.

Bu şehri ziyaret için en ideal ayların mayıs-ağustos ayları olduğunu söyleyebiliriz. Sadece kış aylarında çok soğuk havalarla karşılaşabileceğinizi bilin yeter.

Vancouver Nerede ?
Vancouver Nerede ?

Vancouver’de Konaklama Rehberi

Vancouver’de konaklama için birçok bölge bulunmakta. Bunlardan en çok bilinenleri ve tercih edilenleri ise ; Coal Harbour bölgesi, Downtown bölgesi, West End bölgesi ve Golden Village bölgesidir.

Coal Harbour bölgesi daha çok şehrin lüks bölgesi olarak bilinmekte. Bu yüzden bu bölgede bir otel seçimi yapmayı planlıyorsanız, ücretlerin diğer bölgelere nazaran bir tık pahalı olabileceğini de unutmayın derim.

Downtown Bölgesi ise şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Konaklama ücretleri idealdir ve bölge oldukça hareketlidir.

West End Bölgesi ise iş merkezlerinin olduğu bir bölge olarak bilinmekte. Şehir merkezine de oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Vancouver Nerede ? nasıl gidilir ? nerede kalınır ? adlı bu yazıya eklemek veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...