Varna Otelleri

Bulgaristan’ın en büyük limanına ev sahipliği yapan Varna, ülkenin turizm ve liman kentidir. Diğer Bulgaristan şehirlerine göre Varna’da konaklama çok daha çeşitlidir. Bu şehirde hemen hemen her bütçeye uygun otel ve hosteli bulmak gayet mümkün.
Varna’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Varna’da konaklama için 4 bölge bulunuyor. Briz, Izgrev, Galata ve The Center (merkez) bu bölgeler arasında en çok tercih edilenler The Center ve Briz olsa da, diğer bölgeler de göz atılmaya değecek yerlerden. Her bütçeye ve her tip turiste hitap eden bu bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Öncelikle Varna’daki en iyi konuma sahip, şehrin en ucuz ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Çok ucuz değil de, uygun ve güzel bir otel arıyorsanız, listedeki otellere mutlaka göz atın derim.

Varna’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Konaklama Bölgeleri

  • Varna’da konaklama için merkezi, turistik ve en çok tercih edilen bölgede konaklamak isterseniz, City Center – Şehir Merkezi Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz.
  • Ailece seyahat ediyor ve plaja yakın olmak istiyorsanız da Cetnral Beach Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz.
  • Şehirdeki en uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz merkez dışındaki Sea Garden Bölgesi de bütçeli Varna gezisi planlayanlar için ideal olacaktır.

ŞEHİR MERKEZİ BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100

Varna katedrali
Varna Şehir merkezi

Varna’da konaklama için şüphesiz en popüler ve en iyi konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölge şehir merkezi bölgesidir.

Bu bölgede konaklayacak olursanız Varna’da gezilecek yerler bakımından popüler olan hemen hemen birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gece hayatına ve şehrin kalbinin attığı yere yakın olursunuz.

Eğer süper bütçeli bir Varna gezisi planlamıyorsanız, gönül rahatlığıyla şehir merkezindeki konaklama birimlerine göz atabilirsiniz. Bu bölge şehirdeki en fazla otelin olduğu bölgedir. Yani illa otelde konaklayacağım diyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atmanızda yarar var.

Şehir merkezi bölgesinde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Art Deco Hotel Odessos 3 Yıldız ; Varna’da konaklama için en uygun fiyatlı tesislerden biri olan Art Deco, plaja 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir tesis olarak bilinse de tek kişilik seyahatler için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Otelin 8.1 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Hotel Golden Tulip Varna 4 Yıldız ; Plaja 15 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesis, daha çok ailece seyahat edenlerin tercih ettiği otellerden. Geniş aile odalarıyla ünlü olan bu otel Varna Katedrali’ne ve Opera Evi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Graffit Gallery Design Hotel 5 Yıldız ; Varna’da konaklama ücretleri genel olarak uygun olduğundan bu şehirdeki 5 yıldızlı otellere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Bu lüks oteller arasında Graffit Gallery Design adlı bu tesis, en çok tercih edilen otellerden biri. Sanat Galerisi’ne 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel şehir merkezinin en canlı ve hareketli bir yerinde bulunuyor. Şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunması da bu otelin en büyük artılarından. Varna merkez plajına 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • JUST rooms & wine ; Biraz daha bütçeli fakat şık ve modern bir tesiste konaklamak isterseniz de, Just Rooms&Wine adlı bu yıldızsız otele göz atabilirsiniz. Konum olarak şehir merkezinin güzel bir yerinde bulunan bu otelden Varna Katedrali’ne yürüyerek 7 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.8 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

CENTRAL BEACH-MERKEZ PLAJI BÖLGESİ  Bölge Puanı 90/100

Varna'da Nerede Kalınır ?
Varna Konaklama Rehberi

Şehrin plaj bölgesinin bazı bölümleri teknik olarak şehir merkezi bölgesi sınırları içerisinde olsa da, bu bölge biraz daha plaja yakın olmak isteyenlerin favori yerlerinden.

Daha çok şehir merkezinin karmaşasından kaçmak isteyen ailelerin ve çiftlerin tercih ettiği bu bölge de, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulmak oldukça kolay.

Bu bölge, şehir merkezi bölgesine nazaran birazcık daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor diyebiliriz.

Merkez Plajı Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

  • Modus Hotel ; Yıldızsız bir otel olan Modus, 4 yıldızlı otel havasında diyebiliriz. Bölgedeki, hatta şehirdeki en ideal ve en iyi konaklama birimlerinden olan bu tesisin seveni çok. Zaten 9.5 gibi kusursuza yakın bir konuk değerlendirme puanı da bunun en önemli kanıtı. Otel, plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani otelimden çıkıp bi koşu plaja gideyim diyorsanız, bu otele göz atabilirsiniz. Ayrıca otelden şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine de yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Panorama Hotel 4 Yıldız ; Şehirdeki en çok tercih edilen ve en iyi konuma sahip olan 4 yıldızlı otellerden biri olan Panorama, Primorski Bulvarı’nda plajın hemen yanı başında bulunmakta. Ayrıca, Varna Yat Limanı ve Ana Tren İstasyonu’na yürüyerek 3 dakikada ulaşabilirsiniz. Ana alışveriş caddesi ise otele 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani hem bölgenin hem şehrin en güzel konumuna sahip otellerinden. 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların %25’e kadar düştüğünü görebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
  • Hotel Acropolis 2 Yıldız ; Yok ben süper bütçeli bir tesis arıyorum diyorsanız, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Acropolis’e göz atabilirsiniz. Bu tesis de bölgedeki en iyi konuma sahip otellerden. Plaja sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani öyle ucuz diye de kaliteden ödün vermemiş otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

SEA GARDEN BÖLGESİ 

Varna'da Nerede Kalınır ?
Varna’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Aslında bu bölge, şehir merkezi bölgesi sınırları içerisinde yer almakta. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir mahalle diyebiliriz.

Yani Sea Garden’e yakın konaklama birimlerini tercih etmek isterseniz, şehir merkezi bölgesindeki oteller de aradığınızı bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tesisin Sea Garden’a ne kadar yakın olduğuna bakmak. Eğer 400 metre ve aşağısı bir yakınlıktaysa, Sea Garden Bölgesi sınırları içerisinde olacaksınızdır.


Booking.com

Varna’da Nerede Kalınır ? | En İdeal Varna Otel Tavsiyeleri

Varna'da Nerede Kalınır ?
Varna

Nerede Kalınır ? sorusu için birçok seçenek bulunmakta. Bunlar arasında en çok tercih edilenler genelde merkeze yakın olan tesisler olsa da, merkeze 1-2 km uzaklıkta bulunan otellere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Sonuçta Varna’da dilediğiniz birçok yere toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin tam merkezinde bulunan oteller biraz da pahalı oluyor.

1.Graffit Gallery Design Hotel (5 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Graffit Gallery Design Hotel

Varna’nın kalbinde süper bir konumda yer alan bu 5 yıldızlı otel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip ve şehirdeki en popüler 5 yıldızlı otel diyebilirim. Bu otel 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen oda fiyatları gayet uygun.  Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara bu otelde uygun oda bulabiliyorsunuz.

Oda ücretlerine güzel bir kahvaltının dahil olduğu bu otelin, 9.2 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Otelin konuk yorumlarına bakacak olursanız, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Roma Hamamları, Arkeoloji Müzesi ve Aziz Petrus Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Mükemmel konumu ve güzel fiyatı ile Varna’da tercih edilebilecek en ideal otellerden biri denebilir.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

VARNA’DAKİ DİĞER 5 YILDIZLI OTELLERE GÖZ AT

2.Interhotel Cherno More (4 Yıldız – Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Interhotel Cherno More

Varna’da nerede kalınır ? sorusuna süper uygun bir cevap olan Interhotel Cherno More, şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri. Süper uygun fiyatlı odaları olmasına rağmen, modern odaları ve süper olumlu konuk değerlendirmeleriyle, ödediğiniz ücrete değecektir.

Oda ücretlerine kahvaltının dahil olduğu bu otelin 7.6 gibi güzel bir de puanı bulunuyor. Sırf konumuna, fiyatına ve yıldızına bakarak, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Plaja ve deniz bahçesine (Sea Garden) 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak şehirdeki en çok tercih edilen bölgede bulunuyor. Operaya, Sanat Galerisi’ne, Varna Tren İstasyonu’na ve Arkeoloji Müzesi’ne bu otelden yürüyerek çok kısa bir sürede gitmek de mümkün.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

3.Boutique Splendid Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Splendid Hotel

Varna’daki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan Splendid Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden.

Otel konum olarak süper turistik bir yerde bulunuyor. Otelin hemen yanında Varna Katedrali bulunuyor. Ayrıca diğer birçok turistik yapı ve yer de otele süper yakın bir konumda bulunmakta. Bunun yanında otelin hemen yanında bulunan otobüs durağından plaja ve altım kumlara (Golden Sands) kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin 9.0 gibi yüksek bir puana bakarak bile gönül rahatlığıyla bu oteli tercih edebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

4.Varna’da nerede kalınır ? – Aqua Hotel (4 Yıldız – Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Aqua Hotel

Varna’daki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri olan Aqua Hotel, süper konumu ve olumlu konuk yorumlarıyla dikkat çekiyor. Süper şık ve modern odalara sahip olması da, bu oda ücretine göre gayet güzel. Ayrıca oda ücretlerine güzel bir kahvaltı da dahil.

Aqua Hotel’in 7.7 gibi güzel bir de puanı bulunuyor. Varna’nın kalbinde yer alan bu şık otele göre de bu puan gayet güzel.

Otel, Opera Evi, Deniz Bahçesi, Varna Katedrali ve Roma Hamamları’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Diğer birçok turistik yere de bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otel, Varna Merkez Plajı’na sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bu otele de göz atmakta yarar var.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

5.Varna’da nerede kalınır ? – Art Deco Hotel Odessos (3 Yıldız – Popüler -Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Art Deco Hotel

Varna’da nerede kalınır ? sorusuna gayet uygun cevaplı otellerden biri olan Ar Deco, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyata bu otelde odalar bulmak da mümkün.

Bu otel, plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Varna Katedrali ve Opera Evi de otele sadece 10-12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak rahatlıkla tercih edilebilecek otellerden. Ayrıca bu otelin 7.7 gibi güzel bir değerlendirme puanı olması da, bu otelde rezervasyon yapmak için yeterli olacaktır.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

6.Hotel Brilliance Varna (3 Yıldız – Süper Ucuz – Merkeze Yakın)

Varna'da Nerede Kalınır
Hotel Brilliance – Varna’da nerede kalınır ?

Plaja 8 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Varna’daki en ucuz otellerden. Süper uygun oda fiyatlarıyla hizmet veren bu otel, daha çok şehir merkezinin tam kalbinde değilde, merkeze biraz uzak mesafede konaklayıp süper ucuza oda arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden.

Otelin oda ücretlerine güzel bir kahvaltı dahil. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak da mümkün.

Otel, Varna Katedrali ve Opera Evi gibi turistik yapılara 3-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani merkeze biraz uzak. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanarak merkeze kolay ulaşım sağlayabileceğinizden dolayı, bu ucuz otele de mutlaka göz atın derim.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

7.Best Western Prima Hotel (3 Yıldız – Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Best Western Prima Hotel – Varna’da nerede kalınır ?

Varna’daki en ideal 3 yıldızlı otellerden biri olan Best Western Prima Hotel, oldukça merkezi konumuyla popüler otellerden. Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Varna Katedrali ve Opera Evi gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına 1 km uzaklıkta bulunuyor.

Otobüs durağına 100 metre uzaklıkta bulunan bu otelin süper olumlu konuk değerlendirmelerine ve 8.6 gibi yüksek bir puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

NOT : Varna’da süper ucuz otel aramıyorsanız, 3 yıldızlı otellerin altında olan otellere bakmayın derim. Zaten Varna’daki otellerin yıldızı sizi şaşırtabilir. Yani bu şehirdeki 5 yıldızlı bir otelin konforu ve lüksü, İstanbul’daki 4 yıldızlı, hatta 3 yıldızlı bir otelin konforuna ve modernliğine yakın diyebilirim. Bu yüzden, süper ucuz otelleri es geçmenizde yarar var.

Varna’da nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan oteller, kendi kategorisinde en ideal ve en uygun olanlardır. Aradığınız zevkte ve bütçede oteli listede bulamadıysanız, tüm Varna otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...