Bulgaristan’ın en büyük limanına ev sahipliği yapan Varna, ülkenin turizm ve liman kentidir. Diğer Bulgaristan şehirlerine göre Varna’da konaklama çok daha çeşitlidir. Bu şehirde hemen hemen her bütçeye uygun otel ve hosteli bulmak gayet mümkün.
Varna’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile kendi kategorisinde en uygun fiyatlı olan, süper konuma ve olumlu konuk değerlendirme puanına sahip oteller arasından bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Varna’da konaklama için 3-4 bölge bulunuyor. Bu yüzden bu şehri bölge bölge araştırmaya gerek yok. Eğer 3 yıldızlı bir otelde konaklamayı düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken,  şehir merkezindeki en uygun fiyata ve en yüksek reytinge sahip 3 yıldızlı oteli bulmak. Aynı şekilde 4 veya 5 yıldızlı oteli de bulabilirsiniz.

Öncelikle Varna’daki en iyi konuma sahip, şehrin en ucuz ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Çok ucuz değil de, uygun ve güzel bir otel arıyorsanız, listedeki otellere mutlaka göz atın derim.

Varna’daki otel fiyatları ülkemizin çoğu şehrinden oldukça uygun olduğundan, bu şehirde 4-5 yıldızlı otellere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Varna’da Nerede Kalınır ? | En İdeal Varna Otel Tavsiyeleri

Varna’da konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Bunlar arasında en çok tercih edilenler genelde merkeze yakın olan tesisler olsa da, merkeze 1-2 km uzaklıkta bulunan otellere de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Sonuçta Varna’da dilediğiniz birçok yere toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin tam merkezinde bulunan oteller biraz da pahalı oluyor.

1.Graffit Gallery Design Hotel (5 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Graffit Gallery Design Hotel

Varna’nın kalbinde süper bir konumda yer alan bu 5 yıldızlı otel, şehirdeki en iyi konuk değerlendirmesine sahip ve şehirdeki en popüler 5 yıldızlı otel diyebilirim. Bu otel 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen oda fiyatları gayet uygun. Bu otelin oda fiyatları 350-500 TL arasında. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara bu otelde uygun oda bulabiliyorsunuz.

Oda ücretlerine güzel bir kahvaltının dahil olduğu bu otelin, 9.2 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Otelin konuk yorumlarına bakacak olursanız, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Roma Hamamları, Arkeoloji Müzesi ve Aziz Petrus Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Mükemmel konumu ve güzel fiyatı ile Varna’da tercih edilebilecek en ideal otellerden biri denebilir.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

VARNA’DAKİ DİĞER 5 YILDIZLI OTELLERE GÖZ AT

2.Interhotel Cherno More (4 Yıldız – Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Interhotel Cherno More

Varna’da nerede kalınır ? sorusuna süper uygun bir cevap olan Interhotel Cherno More, şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri. Süper uygun fiyatlı odaları olmasına rağmen, modern odaları ve süper olumlu konuk değerlendirmeleriyle, ödediğiniz ücrete değecektir. Bu otelin oda fiyatları 170-250 TL arasında. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden.

Oda ücretlerine kahvaltının dahil olduğu bu otelin 7.6 gibi güzel bir de puanı bulunuyor. Sırf konumuna, fiyatına ve yıldızına bakarak, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Plaja ve deniz bahçesine (Sea Garden) 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak şehirdeki en çok tercih edilen bölgede bulunuyor. Operaya, Sanat Galerisi’ne, Varna Tren İstasyonu’na ve Arkeoloji Müzesi’ne bu otelden yürüyerek çok kısa bir sürede gitmek de mümkün.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

3.Boutique Splendid Hotel (4 Yıldız – Süper Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Splendid Hotel

Varna’daki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan Splendid Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Bu otelin oda ücretleri 200-350 TL arasında. Yani yıldızına göre oda ücretleri gayet uygun. Ayrıca oda ücretine güzel bir kahvaltı da dahil.

Otel konum olarak süper turistik bir yerde bulunuyor. Otelin hemen yanında Varna Katedrali bulunuyor. Ayrıca diğer birçok turistik yapı ve yer de otele süper yakın bir konumda bulunmakta. Bunun yanında otelin hemen yanında bulunan otobüs durağından plaja ve altım kumlara (Golden Sands) kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin 9.0 gibi yüksek bir puana bakarak bile gönül rahatlığıyla bu oteli tercih edebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

4.Aqua Hotel (4 Yıldız – Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Aqua Hotel

Varna’daki en ucuz 4 yıldızlı otellerden biri olan Aqua Hotel, süper konumu ve olumlu konuk yorumlarıyla dikkat çekiyor. Bu otelin oda ücretleri 160-340 TL arasında değişiyor. Süper şık ve modern odalara sahip olması da, bu oda ücretine göre gayet güzel. Ayrıca oda ücretlerine güzel bir kahvaltı da dahil.

Aqua Hotel’in 7.7 gibi güzel bir de puanı bulunuyor. Varna’nın kalbinde yer alan bu şık otele göre de bu puan gayet güzel.

Otel, Opera Evi, Deniz Bahçesi, Varna Katedrali ve Roma Hamamları’na sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Diğer birçok turistik yere de bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otel, Varna Merkez Plajı’na sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak tereddütsüz tercih edilebilecek bu otele de göz atmakta yarar var.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

5.Art Deco Hotel Odessos (3 Yıldız – Popüler -Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Art Deco Hotel

Varna’da nerede kalınır ? sorusuna gayet uygun cevaplı otellerden biri olan Ar Deco, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Bu otelin oda ücretleri 100-170 TL arasında değişiyor. Ayrıca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyata bu otelde odalar bulmak da mümkün.

Bu otel, plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında Varna Katedrali ve Opera Evi de otele sadece 10-12 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak rahatlıkla tercih edilebilecek otellerden. Ayrıca bu otelin 7.7 gibi güzel bir değerlendirme puanı olması da, bu otelde rezervasyon yapmak için yeterli olacaktır.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

6.Hotel Brilliance Varna (3 Yıldız – Süper Ucuz – Merkeze Yakın)

Varna'da Nerede Kalınır
Hotel Brilliance – Varna’da nerede kalınır ?

Plaja 8 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Varna’daki en ucuz otellerden. Süper uygun oda fiyatlarıyla hizmet veren bu otel, daha çok şehir merkezinin tam kalbinde değilde, merkeze biraz uzak mesafede konaklayıp süper ucuza oda arayanlara tavsiye edebileceğim otellerden.

Otelin oda ücretlerine güzel bir kahvaltı dahil. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak da mümkün. Bu otelin oda ücretleri ise, 90-180 TL arasında değişmekte. Yani, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden.

Otel, Varna Katedrali ve Opera Evi gibi turistik yapılara 3-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani merkeze biraz uzak. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanarak merkeze kolay ulaşım sağlayabileceğinizden dolayı, bu ucuz otele de mutlaka göz atın derim.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

7.Best Western Prima Hotel (3 Yıldız – Popüler – Merkez)

Varna'da Nerede Kalınır
Best Western Prima Hotel – Varna’da nerede kalınır ?

Varna’daki en ideal 3 yıldızlı otellerden biri olan Best Western Prima Hotel, oldukça merkezi konumuyla popüler otellerden. Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Varna Katedrali ve Opera Evi gibi şehrin önde gelen turistik yapılarına 1 km uzaklıkta bulunuyor.

Bu otelin oda ücretleri 130-180 TL arasında değişmekte. Tabi 3-4 hafta öncesinde rezervasyon yaparak biraz daha uygun odaları bu otelde bulabilirsiniz. Ayrıca oda ücretlerine kahvaltı da dahil.

Otobüs durağına 100 metre uzaklıkta bulunan bu otelin süper olumlu konuk değerlendirmelerine ve 8.6 gibi yüksek bir puana bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

NOT : Varna’da süper ucuz otel aramıyorsanız, 3 yıldızlı otellerin altında olan otellere bakmayın derim. Zaten Varna’daki otellerin yıldızı sizi şaşırtabilir. Yani bu şehirdeki 5 yıldızlı bir otelin konforu ve lüksü, İstanbul’daki 4 yıldızlı, hatta 3 yıldızlı bir otelin konforuna ve modernliğine yakın diyebilirim. Bu yüzden, süper ucuz otelleri es geçmenizde yarar var.

Varna’da nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan oteller, kendi kategorisinde en ideal ve en uygun olanlardır. Aradığınız zevkte ve bütçede oteli listede bulamadıysanız, tüm Varna otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here