Varşova

Polonya‘nın en canlı şehirlerinden olan Varşova, konaklama bakımından diğer şehirlere nazaran biraz pahalı. Ayrıca, bu şehirde konaklama bakımından çok çeşitli bölgeler bulunmuyor. Daha çok şehir merkezi, Wola ve Stare Miasto bölgeleri tercih edilse de, şehrin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. Zaten, her bütçeye uygun otel ve diğer konaklama birimlerini şehir merkezinde bulabileceğinizden dolayı, buna pek de gerek kalmayacak. Varşova’da nerede kalınır ? sorusu için tesis aramadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, istediğiniz tesisi çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Varşova’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

1.Stare Miasto Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 

Stare Miesto Varşova
Stare Miesto

Varşova’da en merkezi ve en iyi konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge olan Old Town – Eski Şehir Bölgesi, diğer bölgelere nazaran oldukça popüler ve pahalıdır. Fakat hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimlerini de bu bölgede rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Eski Şehir Bölgesi ;

 • Şehrin kalbi
 • Ortaçağ binaları ile ünlü
 • Varşova gezilecek yerler bakımından popüler olan noktalara yakın.
 • Şehrin kalbi
 • Turistik
 • Birçok restoran, bar ve kafe seçeneği var
 • Bazı bölümler biraz pahalı.
 • Bölgede çok fazla otel seçeneği bulunmuyor. Daha çok daireler ve hosteller var.

Eski Şehir Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Wola Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – İş Seyahatleri İçin Varşova’da Nerede Kalınır ?

Wola Bölgesi Varşova
Wola Bölgesi

Wola, hızlı bir şekilde eski bir sanayi bölgesinden birinci sınıf bir ticaret bölgesine değişmiş, modern ofis binaları ve gökdelenlerin bulunduğu bir mahalle.

Wola ayrıca Varşova’daki en önemli nekropol, Powazki Mezarlığı ve Varşova İsyanı Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor.

Polonya’nın başkenti Varşova’ya iş amaçlı seyahat edenlerin en çok tercih ettiği bu bölgeye, kültür seyahati için göz atabilirsiniz. Bölge, Eski Şehir Bölgesi’nin yakınında.

Wola Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Mokotow Bölgesi – Bölge Puanı 80/100 – Varşova’da Ailece Nerede Kalınır ?

Mokotow Bölgesi
Mokotow

Mokotow, Varşova’daki en yoğun nüfuslu bölgedir, Polonya başkentinin merkezinin güneyinde yer almaktadır.

Modern bir mimarlık alanıdır, birçok apartman kulesi komünist dönemde inşa edilmiştir.

Zengin parkları, yeşil alanları ve alışveriş merkezleri, konaklamak için uygun bir alandır. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge olarak bilinse de, her bütçeli seyahat eden turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden.

Not : Mokotow Bölgesi, şehir merkezine ve turistik noktalara uzak. Şehre ve turistik yerlere gidebilmek içim toplu taşıma araçları şart. Eğer 2-3 gün gibi bir süre Varşova’da konaklamayı planlıyorsanız, ideal bir bölge olabilir, fakat 1 günlüğüne Varşova’ya ziyaret ediyorsanız, başka bölgeye göz atın.

Mokotow Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak içi buraya tıklayabilirsiniz.

4.Praga Polnoc Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Gece Hayatı İçin Varşova’da Nerede Kalınır ? 

Varşova Otelleri
Varşova

Praga Pòlnoc “Praga – Kuzey” anlamına gelir ve Vistula Nehri’nin doğu kıyısında yer alır.

Praga Polnoc, Mary Magdalene Kutsal Havari Kilisesi, Varşova Müzesi ve Targowa Caddesi gibi tarihi ve turistik yerler ile dolu bir bölge. Bu bölge her ne kadar gece hayatı ile de ünlü olsa, aslında turistik yerleri keşfetmek için en ideal bölgelerden.

Bölge merkeze ve turistik yerlere de oldukça kolay bir ulaşım ağı sunuyor. Ayrıca şehir merkezine nazaran çok daha uygun konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Praga Polnoc Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Booking.com

Varşova Otelleri – Varşova Otel Tavsiyeleri

Şehirde birçok otel olsa da, bölgelerdeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü daireler ve diğer tesislerden oluşmaktadır. Bu yüzden de bölgeye karar vermiş olsanız bile otel seçimi pek de kolay olmuyor. Aşağıdaki otellere göz atarak aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Varşova Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Hampton By Hilton Warsaw Airport (3 Yıldız)

Hampton By Hilton
Hampton By Hilton

Gayet şık ve modern bir otel olan Hampton, havaalanına yakın konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bir otel. 5 yıldızlı otelleri aratmayan modern havasıyla, şehirdeki en çok tercih otellerden biri. Chopin havaalanına 1 km ve şehir merkezine ise sadece 6 km uzaklıkta bulunuyor.  Oda fiyatlarına havaalanı gidiş-dönüş servisinin dahil olması da oldukça güzel.

Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri gayet uygun. Yani orta bütçeli bir otel. Ücretsiz açık büfe kahvaltısıyla popüler olan bu otelin oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı var. Gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otel, 4 ve 5 yıldızlı otellerde kalmak isteyenlerin kolaylıkla sevebileceği gayet şık bir yer.

Not : Aynı isimde şehirde 3 otel bulunuyor. Şehir merkezinde bulunan Hampton by hilton da tercih edilebilecek, güzel bir otel. Ancak, havaalanında bulunan bu otele göz atmak için ”Airport” yazan Hampton by hilton’a baktığınızdan emin olun.

 • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Ibis Warszava Stare Miasto (3 yıldız)

İbis Hotel Varşova
İbis Hotel

Varşova’da nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce göz atmanız gereken otellerden biri olan Ibis Miasto, Eski kent bölgesine 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak iyi denebilecek yerde bulunmakta.

8.8 gibi oldukça yüksek bir puanına bakarak, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Çok çok modern bir yer arıyorsanız, bu otel sizi mutlu etmeyebilir. Yani otele standart bir 3 yıldız otelin havası hakim. Bu yüzden, Hampton by hilton gibi şık ve lüks bir 3 yıldızlı otel ile karşılaşacağınızı düşünmeyin.

Not : Aynı isimde şehirde 4 otel bulunuyor. Bu 4 otele de göz atabilirsiniz. Fakat, bunlar arasında en uygun olan Stare Miasto diyebilirim.

 • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Campanile Varsovie / Warszawa (3 Yıldız)

Campanile Hotel
Campanile Hotel

Nerede Kalmalı ? en güzel cevaplardan biri olan Campanile Varsovie, 5 bine yakın müşteriden 8.2 gibi oldukça yüksek bir puana sahip. Wola bölgesinde, yani Varşova tren istasyonuna 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik ücretleri gayet uygun. Tabi, bu otele 1-2 hafta öncesinden bakacak olursanız fiyatlar biraz daha uygun olabiliyor. Bu otelin tek kötü yanı ise, metro durağına 1 km uzaklıkta olması. Yani, ya taksi ile ya da otobüsler ile otelinize ulaşmanız gerekiyor.

 • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

VARŞOVA’DA BULUNAN TÜM 3 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Varşova Lüks Otel Tavsiyeleri

4.Hotel Polonia Palace ( 4 Yıldız)

Hotel Polonia Palace
Hotel Polonia Palace

Otelimin yıldızı bol olsun ama çok da pahalı olmasın diyorsanız, Polonia Palace, Varşova otelleri arasında tercih edilebilecek en ideal otellerden. 9.2 puan almış olması bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli.

Bu otel tam olarak Kültür ve Bilim Sarayı’nın karşısında bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça güzel bir yerde.

 • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

VARŞOVA’DA BULUNAN TÜM 4 YILDIZLI OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Varşova Otel Fiyatları

Varşova’da otel ücretleri ortalama 25£’dan başlamakta ve 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 45£-80£ arasında bir ücrete şehirdeki hemen hemen tüm 3-4 yıldızlı otellerde ve bazı 5 yıldızlı otellerde konaklamak mümkün.

Bu şehirde konaklama ücretleri erken rezervasyon fırsatlarıyla ve son dakika fırsat indirimleriyle %30’a kadar düşmektedir.

Varşova’da ucuz otellerde konaklamak istiyorsanız da şehir merkezine 3-5 km uzaklıkta konaklama birimlerine göz atmanız gerekiyor. Tabi merkezdede uygun fiyatlı tesisler bulabilirsiniz, fakat şehirdeki en ucuz oteller şehir merkezinin dışında olan bölgelerde bulunmaktadır.

Varşova Hostel Tavsiyeleri

Varşova’da konaklama için otellerde aradığınız bütçede konaklama birimlerini bulamadıysanız, şehirdeki birbirinden güzel ve kaliteli hostellere de göz atabilirsiniz.

1.Hostel Oki Doki

Hostel Oki Doki
Hostel Oki Doki

Bu şehirde nerede kalınır ? sorunuza karar vermeden önce göz atmanız gereken hostellerden olan Oki Doki, şehirdeki en popüler hostel. 8.9 gibi oldukça yüksek bir hostelworld puanı almış olması bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Şehirdeki hemen hemen her yere bu hostelden 10-15 dakika yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Yani, konum olarak da oldukça süper. Bu hostelin her gün farklı aktiviteleri oluyor. Yani, bi gün Pierogi diğer gün pub crawl turları. Bu da, hosteli çekici yapan faktörlerden.

 • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Warsaw Downtown Hostel

Warsaw Downtown Hostel
Warsaw Downtown Hostel

Merkezi konumda bulunan hostellerden olan Downtown hostel, şehirdeki en modern hostellerden. Daha çok canlı ve hareketli hostel tercih edenlerin tercih edebileceği yerlerden.

Yani, çok da ucuz bir hostel değil. Fakat, bulunduğu konumu ve aldığınız hizmeti göz önüne alacak olursak, tercih edebileceğiniz en ideal hostellerden. Zaten, bu hostelin 600 müşteriden almış olduğu 9.5 gibi süper bir hostelworld puanı, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

 • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.WDj Hostel (Varşova’nın En Ucuz Hosteli)

Wdj Hostel
Wdj Hostel

Şehrin en ucuz hosteli olan WDj, herkesin sevebileceği hostellerden değil. Daha önce birçok hostel deneyiminiz yoksa bu hosteli es geçmenizi tavsiye ederim. Fakat, hostelden ne beklediğinizi iyi bilen biriyseniz, hayal kırıklığına uğrayacağınızı sanmam. Ancak, bu hostelin 6.2 gibi düşük bir puanı olduğunu da unutmayın. Yani, kısaca sadece ucuz olduğu için kalabileceğiniz bir hostel.

Hostel Centrum metro istasyonuna 200 metre ve Kültür ve Bilim Sarayı’na ise 400 metre uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak fena sayılmaz.

Varşova Otelleri

 • Booking.com aracılığıyla bu hostelde ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Merkez 1-2 km uzaklıkta bulunan otelleri veya diğer konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Aşağıdaki otellere göz atarak az çok nerede konaklayacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Varşova’da daha detaylı bir otel tavsiyesi arıyorsanız Varşova Otelleri adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Varşova’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal otel ve hosteller bunlardan ibaret denebilir. Eğer 3 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız, çok merkezi bir yerde olmanıza da gerek yok. Zaten, metrolar ve otobüsler ile, dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında, 2-3 günlük biletleri alarak da sabah-akşam dilediğiniz kadar otobüs ve metroları da kullanabiliyorsunuz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...