Venedik Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik, romantik bir şehir olarak bilinir. Eşsiz gondol turları, muhteşem tarihi eserleri, canlı kültürü ve İtalyan mutfağı ile turistlere eşsiz bir deneyim sunmakta. Venedik nerede ? sorusuna geçmeden önce bu eşsiz şehir hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta yarar var.
Venedik, 117 adası ve irili ufaklı 400 köprüsüyle İtalya’nın vazgeçilmez destinasyonlarından. Kanallar şehri, sular şehri veya maskeler şehri olarak da anılan Venedik İtalya’nın kuzeydoğusunda bulunmaktadır.

Venedik Nerede ?

Adriyatik denizi kıyılarında kurulu Venedik, tam olarak Kuzey İtalya’nın doğusunda bulunmakta. Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kurulmuş Veneto bölgesinin başkentidir. Konum için tıklayın.

Venedik’e Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Venedik’e direkt olarak uçuşları bulabileceğiniz gibi Milano, Roma ve Floransa gibi şehirlere giderek oradan tren yolu ile Venedik’e ulaşabilirsiniz. Venedik’e uçuşlar ise ortalama 2 buçuk saat sürmekte.

Venedik Nerede?
Venedik

Venedik’e Ne Zaman Gidilir ?

Akdeniz ikliminin etkili olduğu Venedik’i ziyaret için yılın her mevsimini tercih edebilirsiniz. Kışın bile çok fazla turisti görebileceğiniz bu şehri ziyaret için en ideal zaman nisan-ekim ayları arasıdır. Kasım ayından ocak ayına kadar şehir çok daha sakin olup otel fiyatları oldukça uygun olsa da yağmur ve soğuk hava yüzünden tatiliniz dilediğiniz gibi olmayabilir. Şehrin en kalabalık olduğu aylardan biri ise şubat ayının sonlarıdır. Meşhur karnaval şubatın son haftası gerçekleşir.

Venedik’te konaklama ücretlerinin en uygun olduğu aylar ise, kasım, aralık, ocak ve şubat aylarıdır. Konaklama ücretleri yoğun sezona ve mevsime göre büyük farklılıklar göstermektedir.

Venedik’te konaklama için henüz yer ayırtmadıysanız, Venedik’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal ve en güvenli konaklama bölgelerini öğrenebilir, tüm konaklama bölgelerine göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Venedik’te bulunan en ideal konaklama birimlerine ve fırsat indirimi olan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Venedik nerede ? nasıl gidilir ? ne zaman gidilir ? gibi sorularınıza cevap bulduktan sonra ilginizi çekebilecek yazılardan olan ;

  • Venedik gezilecek yerler
  • Venedik hostelleri
  • Venedik gezi rehberi
  • Venedik gece hayatı gibi yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here