Venedik’te Gondol Turu | Ücretleri | Tavsiyeler

Venedik denince akla ilk gelen genelde Gondol turu olmaktadır. Gondola binmek Venedik’te ilk yapmanız gereken etkinliklerden biridir. Fakat gerek turist tuzakları gerekse tur fiyatları biraz pahalı olduğu için Gondol turları bizim için hep son planda kalmaktadır.

Turlar genelde San Marco Meydanı etrafında bulunan alanlardan başlamaktadır. 6 kişilik gondol turu olduğu gibi tek kişilik veya iki kişilik gondol turları da bulunmaktadır.Ancak 6 kişilik turlar çok daha ekonomik olduğundan ilk düşünmeniz gereken tercih 6 kişilik turlardır.

Venedik’te nerede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa, Venedik’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve tesislerini öğrenebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Venedik’teki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Özellikle çift olarak Venedik’i ziyaret ediyorsanız ortalama 120£ civarında olan akşam yemekli gondol turunu mutlaka denemelisiniz. Venedik’in en romantik restoranlarından biri olan Marco Polo Restourant’da öğle veya akşam yemeği ile birlikte gondol turu çiftler için mutlaka iyi bir seçenek olacaktır. Birçok kişi çift olarak bu tur paketlerini seçmektedirler ancak daha ucuz olarak tur paketleri de bulunmaktadır. Genel olarak 30£’dan başlayan tur fiyatları kişi sayısına göre ve turun süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Gondol Turu

Paylaşımlı gondol turları daha çok popülerdir. Normalde 6 kişilik olan gondola tek kişi bindiğiniz zaman tanımadığınız 5 kişi daha gondola biniyor ve Venedik turunuz muhteşem eğlenceli olmaya başlıyor. Ancak unutmamanız gereken Gondol turu satın alırken kesinlikle otelinizde bulunan turları seçmemelisiniz. Çünkü yaklaşık 15£’ya kadar fazladan fiyat ödemek durumunda kalıyorsunuz ve bu da gereksiz bir durumdur.

San Marco Meydanı Venedik’in en bilinen noktalarından biridir. Buraya gelerek gondolcular ile konuşup fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz, pazarlık yapabilirsiniz ve en önemlisi standart süreleri uzatabilir veya kısaltabilirsiniz.

Gondol Turu

Eğer konakladığınız otelde veya hostelde birkaç arkadaş edinebilirseniz ve 6 kişiyi tamamlayabilirseniz, Gondol turları kişi başı çok uygun bir fiyata gelmektedir. 40 dakikalık 6 kişilik gondol turu toplamda 80£’dur. Yani kişi başı 13£ ödersiniz ve bu gondol turları için muhteşem bir fiyattır. Çünkü kendi başınıza ya da bir arkadaşınız ile gondol turu satın almaya kalktığınız zaman fiyatlar 6 kişilik üzerinden görülmektedir. 6 kişi olmasanız bile fiyat 80£’dur. Tabi kişi sayınız az olduğu için pazarlık yapabilirsiniz, fakat bu pazarlık 5£’yu geçmeyecektir. Ancak unutmamanız gereken bu fiyat gündüz tarifesi için geçerlidir. Yani akşam 8’den sonra 40 dakikalık turlar 100£ olmaktadır.

Gondol Turu

Gondol Turu ve Gondolcu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.Gondolcular resmi lisanslı olmalıdır.

2.Gondolcular şarkı söylemek zorunda değildir. Gondol turu yaparken etrafta bazı gondolcuların şarkı söylediğini duyacaksınız. Fakat bu durum onlar için bir mecburiyet değildir. Özel olarak talep edebilirsiniz fakat 10£ gibi bir bahşişi de hazırda bulundurmanız gerekmektedir.

3.Özellikle gitmek istediğiniz bir yer varsa gondola binmeden önce mutlaka gondolcu ile görüşün aksi takdirde gitmek istediğiniz noktalar, ayrıca bir ücret gerektirebilir.

4.Birçok gondolcu ingilizce bilmektedir.

5.Gondolcular siyah pantolon ve çizgili bir gömlek veya tişört giymek zorundadırlar. Bu yüzden sahte gondolculara dikkat edin ve özellikle yalnız bir bayan olarak seyahat ediyorsanız kesinlikle gondolcuların indirimlerine ya da ücretsiz turlarına aldırmayın.

Gondol Turu

Gondol Turu ile Nerelere Gidebilirsiniz?

Genelde gondol turları ile gidebileceğiniz birçok turistik noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri büyük kanal, ahlar köprüsü geçiti ve burano adası tarafıdır, ancak gondolcunuz ile konuşarak gitmek istediğiniz noktaları söyleyebilirsiniz.

Venedik’te Gondol turları genel itibariyle harika bir deneyimdir. Ancak turist tuzaklarına dikkat etmelisiniz özellikle akşamları fiyatları sorduğunuzda fiyatlar normal ücretin biraz üstünde olabilir.Bu yüzden en ideal olan ilk gördüğünüz gondollara binmemektir. Fiyat sorup başka bir gondolcuya gidebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...