Verona’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

İtalya‘nın Veneto bölgesinde bulunan Verona, ülkenin en önemli turizm şehirlerinden biri. Kültürü, mimari yapıları ve tarihi ile Floransa’yı anımsatan bu şehirde konaklama ücretleri ise, İtalya’nın diğer popüler şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir.
Bu şehirde konaklama için ilk olarak hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde yarar var.
Verona’da nerede kalınır ?
adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en popüler ve en iyi 4 bölge arasından zevkinize ve bütçenize uygun olan bölgeyi ve otelleri bulabilirsiniz.

Verona’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

1.Tarihi Kent Merkezi Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – Verona Gezilecek Yerler İçin Nerede Kalmalı ?

Verona Tarihi Merkezi
Tarihi Kent Merkezi

Şehirdeki en ideal ve en popüler bu bölgede konaklama fiyatları diğer bölgelere nazaran çok da pahalı değil. Bu yüzden de bu bölgeyi rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Bu bölge, Verona’nın tarihi kalbidir. Burası, Verona’nın en iyi turistik mekanlarını bulacağınız yer olduğundan ve birçok yere de yürüme mesafesinde olduğundan konaklayabileceğiniz en ideal bölge.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ;

 • Şehir merkezine yürüme mesafesinde olursunuz
 • SS Apostoli Bazilikası, San Zeno Kilisesi, Piazza Bra’ya ve daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde olursunuz.
 • Birbirinden güzel ve çeşitli barları, restoranları ve kafeleri gereğinden fazla bir şekilde bu bölgede bulabilirsiniz.
 • Fiume Adige adlı nehire yakın bir yerde konaklamış olursunuz
 • Ulaşım araçlarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız
 • Tabi 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız fiyatlar 1 tık daha pahalı olabilir.

Verona Tarihi Kent Merkezi’nde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmeli ? ; Bu bölgedeki en ideal ve en çok tercih edilen konaklama birimleri otellerdir. Fakat bu bölgede en çok konaklama birimi ise dairelerdir. Bu yüzden daire konusunda çok daha fazla seçeneğinizin olduğunu unutmayın.

Otel tavsiyesi olarak bu bölgede önerebileceğimiz en ideal oteller ise,

 • 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Siena‘dır.
 • Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Mastino‘ ya göz atabilirsiniz.

2.Porta Nuova Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Verona Gece Hayatı İçin En İdeal Bölge

Porto Nuova Tren İstasyonıu Verona
Porto Nuova Tren İstasyonu

Verona’da gece hayatı için bir şeyler planlıyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Öncelikle bu bölgede konaklamanın en büyük artısı Porta Nuova Tren İstasyonu’na yakın olması. Yani havaalanından otelinize kendi başınıza ulaşmaya çalışıyorsanız, otelinizi istasyona daha yakın otellerden seçebilirsiniz. Zaten bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsi, bu istasyona yürüme mesafesinde.

Verona’da konaklama için az ama yine de merkezi bir yer olan Porta Nuova bölgesi de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Bu bölge Tarihi Kent Bölgesine de yakın olduğu için konaklama için ideal bir seçim olacaktır.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ;

 • Daha uygun konaklama birimini bulabilirsiniz.
 • Şehirdeki tarihi yapılara yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.
 • Porta Nuova tren istasyonuna yakın olursunuz
 • Daha çok çift turistleri görürsünüz
 • Gece hayatı için popüler olan barlar ve gece kulüplerine yakın olursunuz.
 • Şehir merkezine yürüyerek gidebilirsiniz, fakat biraz zaman alabilir.

Not : Porta Nuova Bölgesi, Verona Tarihi Kent Merkezi’ne yakın olduğundan imkanlar bakımından pek fark olmayacaktır. Fakat fiyat bakımından Porta Nuova az da olsa uygun olacaktır.

Peki Porta Nuova bölgesinde hangi konaklama birimini tercih etmek gerek ? ; Bu bölgede 3-4 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz. Çok uçuk fiyatlar olmadığından aradığınız bütçede şık ve modern oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu yüzden ilk olarak otellere sonra B&B otellere (B&B otellerin normal otellerden farkı resepsiyon 24 saat yerine 15-18 saat açık ve B&B otellerin biraz daha küçük olmasıdır) göz atabilirsiniz.

Porta Nuova Bölgesi’nde bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayın.

Otel tavsiyesi olarak ;

3.Veronetta Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Verona’da En Ucuz Nerede Kalınır ? 

Verona'da Konaklama
Verona Konaklama Rehberi

Veronetta mahallesi Adige nehrinin doğu kıyısında, Tarihi Merkez’in diğer tarafındadır. Öğrenciler, göçmenler ve ailelerle dolu hareketli bir semttir.

Ponte Pietra Köprüsü ve diğer köprüler sayesinde Tarihi Şehir Merkezi’ne kolay ulaşım sunan bu bölgede, şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Bölgede göz atabileceğiniz en güzel yerler ise, Castel San Pietro (Aziz Pietro Kalesi) ve İtalyan tarzı Giusti Garden adlı bahçedir.

Veronetta Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

4.Borgo Roma Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – Verona’da Ailece Nerede Kalınır ? 

Verona Otelleri
Verona Konaklama

Verona’daki en uygun fiyatlı 3, 4 ve 5 yıldızlı otelleri bulabileceğiniz Borgo Roma bölgesi, kuşkusuz uygun fiyatlı konaklama birimi arayanların ilk göz attığı yerlerden.

Tarihi Kent Merkezi’nde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine aynı ücrete bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde konaklayabiliyorsunuz. Tabi tahmin edebileceğiniz üzere bu bölge merkeze biraz uzak. Otobüs ile 10 dakikada merkeze ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Birçok yere ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya taksileri kullanırsınız
 • Şehirdeki birçok turistik yere 1-2 km uzaklıkta olursunuz
 • Şehirdeki en uygun fiyatlı restoranları, cafeleri ve barları bulabilirsiniz.
 • Şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini burada bulursunuz
 • Turistik bölgelere uzak olduğunuz için daha az turist tuzakları ile karşılaşırsınız

Borgo Roma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmeli ? ; Şüphesiz daireler ve B&B otelleri tercih edin derim. Fakat daha önce daire deneyimi yaşamadıysanız, otellerden başka konaklama birimine bakmayın derim.

Otel tavsiyesi olarak ise,

Verona’da nerede kalınmalı ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat diğer bölgeler de biraz daha derin araştırmalar yapmanız gerektiğinden ve bu 4 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, sanırım bu 4 bölge yeterli olacaktır.


Booking.com

Verona Otel Tavsiyeleri

Verona'da Kalınacak Yerler

Verona otel tavsiyesi olarak aşağıdaki 3 tesise göz atabilirsiniz. Bu 3 otel dışında tabi ki birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu 3 otelde aradığınız zevkte ve konforda tesisi rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı ilk olarak bu 3 otele göz atın derim.

Lüks Verona Otelleri

Verona, her ne kadar diğer şehirlere nazaran biraz daha uygun olsa da, bu şehirdeki lüks oteller biraz pahalı. Özellikle şehir merkezi otelleri bütçenizi zorlayacak türden. Bu yüzden, 4-5 yıldızlı oteller için tam şehrin merkezi yerine biraz daha merkezin dışına doğru olan tesisleri tercih edebilirsiniz.

1.Relais Empire – Lüks – Verona Balayı Otelleri Arasında

Verona Lüks Oteller
Relais Empire Hotel

Verona Otelleri arasında bir hayli popüler tesislerden biri olan Relais Empire adlı bu tesis, tarihi kent merkezinde bulunuyor. Merkezi konumu ve popülerliği ile ön planda olan bu tesisin oda ücretleri biraz daha lüks otel arayanlara hitap ediyor.

Verona Arena’ya ve Via Mazzini’ye 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesisten dilediğiniz hemen hemen her yere yürüyerek gitmek mümkün. Ayrıca şehirdeki en ünlü meydanlardan biri olan Bra Meydanı, tesise kısa bir mesafede bulunuyor.

9.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı almış bu tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Gardenia (3 Yıldız)

Verona Ucuz Otel Tavsiyeleri
Hotel Gardenia

Borgo San bölgesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Verona’nın merkezine otobüs ile 10 dakika uzaklıkta. Yani merkeze yakın bir otel arıyorsanız bu oteli es geçebilirsiniz. Fakat uygun fiyatlı odalarıyla bu otelde çok daha ekonomik bir Verona gezisi yapmakta mümkün.

8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu otel çevresinde toplu taşıma araçlarını fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, turistik yerlere ve merkeze rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Scalzi (3 Yıldız)

Konaklama Rehberi
Hotel Scalzi

Verona’da konaklama için merkezi bir otel arıyorsanız, tarihi kent merkezinde bulunan bu 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Otel diğer 3 yıldızlı otellere nazaran pahalı gibi dursa da, otelin süper merkezi konumunu, modernliğini ve imkanlarını göz önüne alacak olursanız, çok da pahalı olmadığını göreceksiniz.

Porta Nuova Tren İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün. Ayrıca bu otelde konaklayarak şehirdeki hareketli bölgelere de süper yakın olursunuz.

8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Verona Ucuz Otel Tavsiyeleri

Verona’da bulunan en ucuz konaklama birimleri şehir merkezine 2-4 km uzaklıkta bulunan bölgelerde. Fakat, şehir merkezine ve şehirdeki turistik noktalara da yakın olan ve diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun konaklama birimleri de bulunmakta.

Veronetta Bölgesi bunun için en ideal bölgedir. Yani, şehir merkezi dışına çok çıkmadan da şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Verona Balayı Otelleri
Verona Otel Önerileri

Hiç araştırma yapmadan Verona Tarihi Kent Merkezi’nde bulunan konaklama birimlerini gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Zaten en çok konaklama biriminin olduğu ve en çok tercih edilen bölge de Tarihi Kent Merkezi’dir. Bu yüzden ilk olarak bu bölgeye göz atabilirsiniz. Yok detaycı biriyseniz, aşağıdaki 4 bölgenin detaylı bilgilerine göz atarak hangi bölgede konaklayacağınıza da çok daha rahat karar verebilirsiniz.

Verona’da konaklama için en ideal 4 bölge ; Verona Tarihi Kent Merkezi, Veronetta, Porta Nuova ve Borgo Roma adlı bölgelerdir. Bu bölgelerde her zevke ve her bütçeye uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Diğer bölgelere göz atmanızı da pek tavsiye etmem. Hem güvenlik hem de fiyat konusunda sizi pek tatmin etmeyebiliyor.

Verona Otel Önerileri
Oteller

Verona Otel Fiyatları

Verona’da otel ücretleri 35£’dan başlamakta ve 280£’nun üstüne kadar çıkabilmektedir.

Bu şehirde en ideal konaklama ücretleri 65-110£ arasında. Yani bu fiyat aralığında 3-4 yıldızlı çok lüks olmayan, şehirdeki turistik noktalara ve şehir merkezine yakın güzel otelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Verona'da Kalınacak Yerler

Fakat, bütçeli bir Verona gezisi planlıyorsanız 75£’nun altındaki otellere göz atın. Çok merkezi bölgelerde konaklamanıza gerek yok. Yukarıdaki 4 bölge arasından 75£’nun altında birçok konaklama birimini bulabilirsiniz.

Verona Hostel Tavsiyeleri

Bu şehirde maalesef çok fazla hostel bulunmuyor. Fakat, tercih edebileceğiniz 1-2 hostel de bulmak mümkün.

StraVagante Hostel ; Bu şehirdeki 3 yıldızlı otellerin havasında hatta biraz daha modern versiyonu diyebiliriz. Güzel konuk yorumlarına ve konuma sahip olan bu tesisin gecelik dorm odaları da 25£’dan başlamakta. Çift kişilik odalar ise 55£’dan. Yani hem modern hem de şehirdeki en uygun fiyatlı tesislerden. Hosteli incele

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Verona’da nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat araştırmanıza bu otellerden başlayarak çok daha kısa sürede aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Verona’da konaklama konusunda derin araştırmalar yapmanıza da pek gerek yok. Zaten şehirde bulunan konaklama birimleri genel olarak uygun. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları aynı otellerde veya diğer konaklama birimlerinde bulabilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...