İtalya’nın Veneto bölgesinde bulunan Verona, ülkenin en önemli turizm şehirlerinden biri. Kültürü, mimari yapıları ve tarihi ile bana Floransa’yı anımsatan bu şehirde konaklama ücretleri ise, İtalya’nın diğer popüler şehirlerine nazaran 1 tık daha uygun denebilir.
Bu şehirde konaklama için ilk olarak hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde yarar var. Verona’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en popüler ve en iyi 3 bölge arasından zevkinize ve bütçenize uygun olan bölgeyi ve otelleri bulabilirsiniz.

Hiç araştırma yapmadan Verona Tarihi Kent Merkezi’nde bulunan konaklama birimlerini gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Zaten en çok konaklama biriminin olduğu ve en çok tercih edilen bölge de Tarihi Kent Merkezi’dir. Bu yüzden ilk olarak bu bölgeye göz atabilirsiniz. Yok detaycı biriyseniz, aşağıdaki 3 bölgenin detaylı bilgilerine göz atarak hangi bölgede konaklayacağınıza da çok daha rahat karar verebilirsiniz.

Verona’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Verona’da konaklama için en ideal 3 bölge ; Verona Tarihi Kent Merkezi, Porta Nuova ve Borgo Roma adlı bölgelerdir. Bu bölgelerde her zevke ve her bütçeye uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Diğer bölgelere göz atmanızı da pek tavsiye etmem. Hem güvenlik hem de fiyat konusunda sizi pek tatmin etmeyebiliyor.

VERONA TARİHİ KENT MERKEZİ

Verona'da Nerede Kalınır
Hotel Mastino

Şehirdeki en ideal ve en popüler bu bölgede konaklama fiyatları diğer bölgelere nazaran çok pahalı değil. Bu yüzden de bu bölgeyi rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Öncelikle bu bölgede konaklamanın en büyük artısı Porta Nuova Tren İstasyonu’na yakın olması. Yani havaalanından otelinize kendi başınıza ulaşmaya çalışıyorsanız, otelinizi istasyona daha yakın otellerden seçebilirsiniz. Zaten bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsi, bu istasyona yürüme mesafesinde.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ;

 • Şehir merkezine yürüme mesafesinde olursunuz
 • SS Apostoli Bazilikası, San Zeno Kilisesi, Piazza Bra’ya ve daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde olursunuz.
 • Birbirinden güzel ve çeşitli barları, restoranları ve cafeleri gereğinden fazla bir şekilde bu bölgede bulabilirsiniz.
 • Fiume Adige adlı nehire yakın bir yerde konaklamış olursunuz
 • Ulaşım araçlarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız
 • Tabi 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız fiyatlar 1 tık daha pahalı olabilir.
Verona'da Nerede Kalınır
Hotel Siena

Verona Tarihi Kent Merkezi’nde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmeli ? ; Uzun yıllar resepsiyonistlik yapmış biri olarak bu bölgedeki en ideal seçimin oteller olduğunu söyleyebilirim. Fakat bu bölgede en çok konaklama birimi ise dairelerdir. Bu yüzden daire konusunda çok daha fazla seçeneğinizin olduğunu unutmayın.

Otel tavsiyesi olarak bu bölgede önerebileceğim en ideal otel ise, 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Siena‘dır. Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız da 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Mastino‘ ya göz atabilirsiniz.

PORTA NUOVA BÖLGESİ

Verona'da Nerede Kalınır
Novo Hotel Rossi

Verona’da nerede kalınır ? sorusuna daha az ama yine de merkezi bir yer olan Porta Nuova bölgesi de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Bu bölge Tarihi Kent Bölgesine de yakın olduğu için konaklama için ideal bir seçim olacaktır.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ;

 • Daha uygun konaklama birimini bulabilirsiniz.
 • Şehirdeki tarihi yapılara yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.
 • Porta Nuova tren istasyonuna yakın olursunuz
 • Daha çok çift turistleri görürsünüz
 • Şehir merkezine yürüyerek gidebilirsiniz, fakat biraz zaman alabilir.
Verona'da Nerede Kalınır
Hotel Leon d’Oro

Not : Porta Nuova Bölgesi, Verona Tarihi Kent Merkezi’ne yakın olduğundan imkanlar bakımından pek fark olmayacaktır. Fakat fiyat bakımından Porta Nuova az da olsa uygun olacaktır.

Peki Porta Nuova bölgesinde hangi konaklama birimini tercih etmek gerek ? ; Bu bölgede 3-4 yıldızlı otellere de göz atabilirsiniz. Çok uçuk fiyatlar olmadığından aradığınız bütçede şık ve modern oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak otellere sonra B&B otellere (B&B otellerin normal otellerden farkı resepsiyon 24 saat yerine 15-18 saat açık ve B&B otellerin biraz daha küçük olmasıdır) göz atabilirsiniz.

Porta Nuova Bölgesi’nde bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayın.

Otel tavsiyesi olarak 3 yıldızlı bir otel olan Novo Hotel Rossi veya 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Leon d’Oro‘ya göz atabilirsiniz.

BORGO ROMA (İdeal Seçim)

Verona'da Nerede Kalınır
Corte Ongaro Hotel

Verona’daki en uygun fiyatlı 3, 4 ve 5 yıldızlı otelleri bulabileceğiniz Borgo Roma bölgesi, kuşkusuz uygun fiyatlı konaklama birimi arayanların ilk göz attığı yerlerden. Tarihi Kent Merkezi’nde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine aynı ücrete bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde konaklayabiliyorsunuz. Tabi tahmin edebileceğiniz üzere bu bölge merkeze biraz uzak. Otobüs ile 10 dakikada merkeze ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız ; 

 • Birçok yere ulaşım için toplu taşıma araçlarını veya taksileri kullanırsınız
 • Şehirdeki birçok turistik yere 2-14 km uzaklıkta olursunuz
 • Şehirdeki en uygun fiyatlı restoranları, cafeleri ve barları bulabilirsiniz.
 • Şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini burada bulursunuz
 • Turistik bölgelere uzak olduğunuz için daha az turist tuzakları ile karşılaşırsınız

Borgo Roma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Verona'da Nerede Kalınır
Hotel San Pietro

Peki bu bölgede hangi konaklama birimini tercih etmeli ? ; Şüphesiz daireler ve B&B otelleri tercih edin derim. Fakat daha önce daire deneyimi yaşamadıysanız, otellerden başka konaklama birimine bakmayın derim. Otel tavsiyesi olarak ise, ilk olarak 4 yıldızlı bir otel olan Corte Ongaro Hotel‘e ve yine 4 yıldızlı bir otel olan Hotel San Pietro‘ya göz atın derim.

Verona’da nerede kalınır ? sorusu için birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat diğer bölgeler de biraz daha derin araştırmalar yapmanız gerektiğinden ve bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, sanırım bu 3 bölge yeterli olacaktır.

Verona’da En İdeal 3 Otel Tavsiyesi

Verona otel tavsiyesi olarak aşağıdaki 3 tesise göz atabilirsiniz. Bu 3 otel dışında tabi ki birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu 3 otelde aradığınız zevkte ve konforda tesisi rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı ilk olarak bu 3 otele göz atın derim.

1.Relais Empire (Lüks)

Verona'da Nerede Kalınır
Relais Empire Hotel

Verona’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Relais Empire adlı bu tesis, tarihi kent merkezinde bulunuyor. Süper merkezi konumu ve popülerliği ile ön planda olan bu tesisin oda ücretleri biraz daha lüks otel arayanlara hitap ediyor.

Verona Arena’ya ve Via Mazzini’ye 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesisten dilediğiniz hemen hemen her yere yürüyerek gitmek mümkün. Ayrıca şehirdeki en ünlü meydanlardan biri olan Bra Meydanı, tesise kısa bir mesafede bulunuyor.

9.4 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı almış bu tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Hotel Gardenia (3 Yıldız)

Verona'da Nerede Kalınır
Hotel Gardenia

Borgo San bölgesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Verona’nın merkezine otobüs ile 10 dakika uzaklıkta. Yani merkeze yakın bir otel arıyorsanız bu oteli es geçebilirsiniz. Fakat uygun fiyatlı odalarıyla bu otelde çok daha ekonomik bir Verona gezisi yapmakta mümkün.

8.5 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu otel çevresinde toplu taşıma araçlarını fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, turistik yerlere ve merkeze rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Hotel Scalzi (3 Yıldız)

Verona'da Nerede Kalınır
Hotel Scalzi

Verona’da nerede kalınır ? sorusuna merkezi bir otel arıyorsanız, tarihi kent merkezinde bulunan bu 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Otel diğer 3 yıldızlı otellere nazaran pahalı gibi dursa da, otelin süper merkezi konumunu, modernliğini ve imkanlarını göz önüne alacak olursanız, çok da pahalı olmadığını göreceksiniz.

Porta Nuova Tren İstasyonu’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşmak mümkün. Ayrıca bu otelde konaklayarak şehirdeki hareketli bölgelere de süper yakın olursunuz.

8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunan bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”36″]

 

Verona’da nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat araştırmanıza bu otellerden başlayarak çok daha kısa sürede aradığınız zevkte ve bütçede oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Veroana’da konaklama konusunda derin araştırmalar yapmanıza da pek gerek yok. Zaten şehirde bulunan konaklama birimleri genel olarak uygun. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız, çok daha uygun fiyatlara odaları aynı otellerde veya diğer konaklama birimlerinde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here